מתחילים במסע לחיפוש אלקטרוניקה חדשה.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אייל פור,
התוכל לפרסם (אולי פוסט פרסומי) מהם המחירים של AVM ?
ראיתי שהזמנת את שניצל אישית להאזנה באזור המרכז אז אני מניח שזה עשוי לעניין גם אחרים.

איתי

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
אני עוקב אחר השרשור הזה בימים האחרונים
אני חייב לומר משהו פשוט תענוג לקרוא
אין לי את הידע והנסיון לתת תרומות אבל בהחלט יש כאן מה ללמוד
שאפו ..

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
זה לא הקדם האקטיבי שמנמיך הסיגנל אלא המשתמש נאלץ להנמיך כי יש ברוב המקרים הרבה מדי GAIN

http://www.stereophile.com/content/music-first-audio-baby-reference-passive-preamplifier

זהו קדם פסיבי מגנטי..

תוציא את קדם המגבר הנ״ל מההכללה על פאסיבי, מכיוון שיש לו שנאי שמתאם עכבות ופותר את הבעיות של פאסיביים מבוססי פוטנציומטר/אטניואטור בלבד, כמי שמייצג את החברה הזו בארץ, אני יכול להודות שאכן הוא יותר וורסטילי מפאסיבי רגיל, ובדגם הבסיסי יש לו אפילו הגבר של 6 DB ע״י שימוש בשנאי בלבד. אך גם אלו מצריכים התאמה ומקור שדוחף כמו שצריך.
ד״א, מה שכתב אביגדור זה נכון, קדם מגבר באופן כללי מנמיך את הסיגנל, המצב בלעדיו בחיבור בין מקור למגבר הוא ׳פול ווליום׳ . קדם המגבר למעשה מנחית את האות לעוצמת השמע הנדרשת.
לקדם מגבר אקטיבי יש הגבר פנימי שהוא למעשה הגיין, ואכן במצבים רבים הוא גבוה מדי ולכן ציינתי קודם שכאשר עובדים עם קדם מגבר אקטיבי, מוטב שיהיה לו כוון גיין פנימי ואז אפשרי להתאים את הפרה למגוון גדול יותר של מגברים , וגם לטעמך האישי .

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ד״א, מה שכתב אביגדור זה נכון, קדם מגבר באופן כללי מנמיך את הסיגנל, המצב בלעדיו בחיבור בין מקור למגבר הוא ׳פול ווליום׳ . קדם המגבר למעשה מנחית את האות לעוצמת השמע הנדרשת.
לקדם מגבר אקטיבי יש הגבר פנימי שהוא למעשה הגיין, ואכן במצבים רבים הוא גבוה מדי ולכן ציינתי קודם שכאשר עובדים עם קדם מגבר אקטיבי, מוטב שיהיה לו כוון גיין פנימי ואז אפשרי להתאים את הפרה למגוון גדול יותר של מגברים , וגם לטעמך האישי .

א)אתה מיחס לי דברים שלא כתבתי על המכשיר שאתה מיבא, ועל עמדתי בנושא בכלל.
ב)בנוסף לכך, הדברים שאתה כותב סותרים את עצמם:
קדם מגבר אקטיבי מנחית את העוצמה אבל יש לו יותר מדי GAIN,
אם אתה מחבר מקור ישירות למגבר אתה מקבל פול ווליום ???

אז בבבקשה תסביר איך PRE אקטיבי גם מנמיך וגם יש לו GAIN שאתה כותב "ואכן במצבים רבים הוא גבוה מדי" איך אתה מסביר את הצורך בגיין אם חיבור ישיר ללא PRE נותן פול ווליום ??.

וזה מוביל לעוד שאלה:
אם חיבור ישיר של מקור למגבר נותן פול ווליום אז לאן הולכים הטיעונים הקודמים שהועלו כאן מקודם ש-PRE פסיבי לא יכול להביא את המגבר לעוצמה מקסימלית ? הגם לא כשכפתור הפוטנציומטר מסובב עד ל-MAX ??

תראה, זה לא אני שזקוק להסבר איך עובדים הדברים.. יש כאן עוד משתתפים שעלולים לצאת מבולבלים מדבריך.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
אתה כן זקוק להסבר אם שאלת את מה ששאלת. יש הבדל בין גיין לווליום ואתה עשית סלט משניהם.
קדם מגבר מווסת את הווליום/ עוצמה של השמע לפי רצונך, ממצב של פול ווליום (שזהו המצב ללא פרה בכלל) הוא מנחית את האות עד למצב של שקט מוחלט.
גיין=ההגבר הפנימי של המכשיר
בקדם מגבר פאסיבי העוצמה בפול ווליום תהיה זהה כמו בחיבור המקור ישירות למגבר מכיוון שאין לו תוספת הגבר פנימי(גיין)
בקדם מגבר אקטיבי, בפול ווליום תקבל עוצמה גבוהה יותר מאשר חיבור המקור ישירות למגבר, בזכות ההגבר הפנימי שלו (גיין)

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אתה כן זקוק להסבר אם שאלת את מה ששאלת. יש הבדל בין גיין לווליום ואתה עשית סלט משניהם.
קדם מגבר מווסת את הווליום/ עוצמה של השמע לפי רצונך.

תודה לך על תשובתך..
וממנה אני מבין שזה תלוי בכפתור הווליום, אז זה לא ה-PRE שקובע את העוצמה ומנחית את הווליום אלא המשתמש.
וזה בדיוק מה שכתבתי לאביגדור .

תראה ,ישנם שלושה מצבים קבועים בלבד, האחד LOSS והשני UNITY והשלישי GAIN, ומה שהמשתמש עושה עם כפתור הווליום זה ענינו הפרטי בלבד ואינו מעיד על קדם המגבר.
וזה לא סמנטיקה.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני בהחלט מכבד את דעותיהם והצעותיהם של חברי הפורום. אני אפילו נהנה ושמח לשמוע שחובבים יודעים להעריך את האיכויות שיכול לתת קדמגבר פסיבי אם הוא משתלב עם מגבר ההספק. נכון, זה נדיר שזה מתרחש, ומכיוון שאני משתמש בציוד לביקורות, אני מוכרח להגיע לשילוב וורסטילי ואיכותי כמה שיותר בהינתן התקציב.

הבעיה היא שבארץ הקודש אין מבחר רב למוצרים כמו שאני מחפש. כלומר, את החברות מביאים לארץ, אבל לא את הדגמים היקרים. נוכחתי לדעת שהמגבלה הזו דווקא יוצרת פחות בלבול. יש בארץ הקודש מעט מאוד קדמגברים בתצוגה בתקציבים שאני מחפש. שמעתי 6 מהם בינתיים. קשה מאוד לעבור את האיכויות של האודיו ריסרצ' אבסולוטית. כן קיימים קדמגברים שעושים דבר או שניים טוב ממנו והשאר פחות טוב. יוצא שבתוצאה הכללית, רק שניים היו טובים ממנו אבסולוטית על המערכת שלי. כנראה, וזה סביר בהחלט, שבמערכת אחרת המצב יכול להיות שונה לחלוטין או שונה במקצת.

נחזור לעניין הפסיבי.
מכיר כאלה, יצא לי להתנסות איתם - לא בשבילי.

המגבר.
היום הרצנו בחינה נוספת והשוואתית בין ה-avm לנלסון פס 350.5
המסקנות ברורות. ה-avm מתאים יותר למערכת שלי. ארחיב על העניין בהמשך בצורה מסודרת.
זה כבר אומר שהנלסון פס יועמד למכירה. אבל זה לא אומר שה-avm הוא המגבר שאבחר לשמש אותי. נותר לי לשמוע עוד כמה וכמה מגברים שאמורים להגיע אלי במהלך השבוע הבא. הם יושוו אוטומטית ל-avm שמבחינתי הוא הרפרנס למה שאני רוצה. אם אמצא מגבר שיתאים יותר ויכנס לתקציב שלי ואולי אפילו פחות (זו המטרה העקרית) הוא יהיה הבחירה שלי.

הקדמגבר.
כמו המגבר גם הוא יועמד למכירה. אך טרם אמכור אני אמשיך להשוות אותו למועמדים אחרים עד שאחליט כי מצאתי אחד שהוא טוב ממנו אבסולוטית בשילוב המגבר שישודך לו. הסט שישמע כטוב ביותר עבורי הוא זה שיבחר.

אין לי העדפה למגבר דיגיטלי או טרנזיסטורי. העיקר שישמע לפחות כמו ה-avm אם לא טוב יותר. ואם ישמע כמוהו, במחיר שפוי יותר, זו תהיה קכישה מעולה עבורי. אינני מעוניין במגברי מנורות. אני רוצה להפעיל את המגבר היום ובעוד 4 שנים ושישמע אותו הדבר. לא רוצה להחליף מנורות או להתעסק במגבר מלבד הדלקה וכיבוי.

בשבוע הבא ניתן עדכון על עוד מספר מגברים שאני אמור לקבל להאזנה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נמר הייתי שוקל בחום לקפוץ אפילו לקפריסין לשמוע עוד ציוד.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
אייל פור,
התוכל לפרסם (אולי פוסט פרסומי) מהם המחירים של AVM ?
ראיתי שהזמנת את שניצל אישית להאזנה באזור המרכז אז אני מניח שזה עשוי לעניין גם אחרים.

איתי

המחירים הם מחירי חו"ל + מע"מ.

המחירון האירופאי והאמריקאי כמעט זהים, כך שקשה להתבלבל.

לדוגמא, מחיר SA8 מגבר ההספק שדיברו עליו כאן קצת הוא 9900 יורו + מע"מ = בערך 55000 ש"ח.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

ומה יעזור לי לשמוע שם עוד ציוד. אני צריך לשמוע בבית, על הרמקולים שלי, עם המקור שלי ובחדר שלי שאני מכיר.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113

אין מספיק היצע בארץ???

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,479
נקודות
113
קצת קשה לשחות עד שם ,ונמר חושש לטוס ,בגלל שאולי כשירד לא תגיע לו המזוודה ,
בקיצור אין ברירה ,צריך לשמוע בבית.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אין מספיק היצע בארץ???

שמעתי שבקפריסין אפשר לרכוש ציוד שאיתו ניתן לחיות תקופה ארוכה, בלי לעבור ברבנות...:)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ומה יעזור לי לשמוע שם עוד ציוד. אני צריך לשמוע בבית, על הרמקולים שלי, עם המקור שלי ובחדר שלי שאני מכיר.

אתה יכול להתרשם מציוד שם.
זה מטר מפה, ואפשר לא לטוס.

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
אם נמר לא יכול להגיע לקפריסין, אז נביא את קפריסין לנמר! ;)
נמר, בקרוב המונובלוקים של ARIES CERAT בארץ. אם יש לך קצת סבלנות תמתין.

gayle

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
המגבר.
היום הרצנו בחינה נוספת והשוואתית בין ה-avm לנלסון פס 350.5
המסקנות ברורות. ה-avm מתאים יותר למערכת שלי. ארחיב על העניין בהמשך בצורה מסודרת.
זה כבר אומר שהנלסון פס יועמד למכירה. אבל זה לא אומר שה-avm הוא המגבר שאבחר לשמש אותי. נותר לי לשמוע עוד כמה וכמה מגברים שאמורים להגיע אלי במהלך השבוע הבא. הם יושוו אוטומטית ל-avm שמבחינתי הוא הרפרנס למה שאני רוצה. אם אמצא מגבר שיתאים יותר ויכנס לתקציב שלי ואולי אפילו פחות (זו המטרה העקרית) הוא יהיה הבחירה שלי.

הקדמגבר.
כמו המגבר גם הוא יועמד למכירה. אך טרם אמכור אני אמשיך להשוות אותו למועמדים אחרים עד שאחליט כי מצאתי אחד שהוא טוב ממנו אבסולוטית בשילוב המגבר שישודך לו. הסט שישמע כטוב ביותר עבורי הוא זה שיבחר.

אין לי העדפה למגבר דיגיטלי או טרנזיסטורי. העיקר שישמע לפחות כמו ה-avm אם לא טוב יותר. ואם ישמע כמוהו, במחיר שפוי יותר, זו תהיה קכישה מעולה עבורי. אינני מעוניין במגברי מנורות. אני רוצה להפעיל את המגבר היום ובעוד 4 שנים ושישמע אותו הדבר. לא רוצה להחליף מנורות או להתעסק במגבר מלבד הדלקה וכיבוי.
ה-800 של לקסמן לדעתי מאוד דומה במחיר ל-avm (מחירו של ה-800 ביפן זול מה-avm ואחרי מיסוי ייתכן ודומה).
מגבר שהוא 60W קלאס A (שזה נתון מאוד קונסרבטיבי - כי במדידות של סטריאופיל הוא נכנס לקליפים רק ב-160W ב-8 אוהם!) ומכפיל את עצמו עד 2 אוהם (אם לא יותר) - מפלצת אמיתית עם סאונד חלום.
בשילוב הקדם של ה-600 (במידה וה-800 לא בתקציב) - יכול להיות חלום (אולי גם יעבוד טוב בשילוב האודיוריסרצ' ויחסוך לך מכירה\קנייה).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בימים הקרובים אקבל אותו להאזנה. תודה על ההמלצה.:כל-הכבוד:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור