משמעות רזולוציה בפורמט dsd

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לידע כללי......24 ביט זה ממש מיותר כי כבר ב-20 ביט ניתן להגיע לדינמיות ויחס אות לרעש של כ 120 dB , אני לא מכיר הרבה מגברים ו PRE -ים שמגיעים לביצועים כאלה.

לסבר את האוזן דינמיות של חדר בעיר.... ביום כיפור !!!..... היא בערך 60-70 dB (אקוויולנטי ל 12 ביט בלבד 12x6=72 ) יש עודף של כ 50 dB !

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כפרון , הצבע הסגלגל פגע בהבנת הנקרא שלך.....נובע כנראה מההתרגשות העצומה מהיצירה החדשה אצלך בסלון ....גם לי זה היה קורה אם היה לי תכשיט שכזה;)

איפה כתבתי שפורמט הDSD הוא לא טוב??? כתבתי שפורמט הDSD הוא מיותר כי בדיוק אותה איכות צליל ניתן להשיג בפורמט מצומצם ופשוט יותר כמו PCM 96/20......לא צריך אפילו 24 ביט....... PCM הוא הפורמט שהמוסיקה מוקלטת בו , בשביל מה צריך להעביר אותו לDSD ולאבד "דור" נוסף ? .....לא שאיבוד הדור שמיע לאוזן האנושית.....

ההדגשות זה כדי שלא יוציאו לי פעם נוספת את דברי מהקשרם .......אההה ושבוע טוב לכולנו :)

יכול להיות שהתרגשתי אבל עדיין מהדהדת לי בראש שיחתנו בא טענת שאין הבדל שמיע בין אינטרקונקטים שונים - הניסיון שלי שונה לגמרי (ואני לא היחיד בבית ששומע הבדלים כשזה מגיע לכבלים, אינטרקונקטים או חשמל ;))

כך תגובתי לדבריך בנוגע ל dsd, מיותר, המרה נוספת או השד יודע מה - לאוזני dsd נשמע טוב יותר מכל הקלטת hi res אחרת שיש לי (סטריאו). בקיצור, לא הטכנולוגיה מעניינת אותי אלה התוצאה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ניסיון שלי גם אומר שאינטרקונקט משנה המון - אני הופתעתי - אבל זה האמת....
די אס די אמור לדעתי להישמע טוב יוצר כי אמור לכלול יותר פרטים, שאלה אם כול אחד יכול ל שמוע ולהבין בהם.
כמו כן הרבה תלוי גם דרך מה שומעים האם מדובר בנגן סי די שקוריאה די אס די או סטרימר שכאן. יכולה להיות סוגייה של איכות לכן די קשה לבדוק ״ראש בראש״ רד בוק מול די אס די
אם יש איזה דוגמה בולטת להשוואה - אשמח

רוכשים את אותו אלבום פעם ב ב SACD ופעם ב RED BOOK ומשווים.
קבצים שהורדו מהאינטרנט הם חומר פחות מתאים לבדיקה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
כך תגובתי לדבריך בנוגע ל dsd, מיותר, המרה נוספת או השד יודע מה - לאוזני dsd נשמע טוב יותר מכל הקלטת hi res אחרת שיש לי (סטריאו). בקיצור, לא הטכנולוגיה מעניינת אותי אלה התוצאה.

לא יודע מה וכמה שמעת, אבל זה לא נכון באופן גורף.
אני אמיר DSD ל-PCM ואתה לא תבדיל. מניסיון

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לידע כללי......24 ביט זה ממש מיותר כי כבר ב-20 ביט ניתן להגיע לדינמיות ויחס אות לרעש של כ 120 dB , אני לא מכיר הרבה מגברים ו PRE -ים שמגיעים לביצועים כאלה.

לסבר את האוזן דינמיות של חדר בעיר.... ביום כיפור !!!..... היא בערך 60-70 dB (אקוויולנטי ל 12 ביט בלבד 12x6=72 ) יש עודף של כ 50 dB !

הנה נסדקת החומה, מסתבר שיש כאלה שמגיעים ל 120db.
עזוב אותי ממדידות ונתונים, תן לאוזניים להחליט מה נשמע נכון וטוב יותר, לאוזני שלי dsd נשמע טוב יותר והכי קרוב לאנלוג שאני מכיר, שם ידידי הדינמיות נמוכה בהרבה מכול הפורמטים הדיגיטליים ועדיין זה נשמע הכי טוב.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

מכיוון שיש לי ממיר בזמן אמת אני מכיר את המשחקים האלה על בשרי.
לאור ניסיוני הממיר אצלי מכוון אוטומטית להמיר הכל ל dsd 256, נשמע לאוזני הכי קרוב לאנלוג.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מי שמסוגל להבדיל בין אינטרקונקטים יש לו בעיה להבדיל גם בין PCM ל DSD ???;)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מי שמסוגל להבדיל בין אינטרקונקטים יש לו בעיה להבדיל גם בין PCM ל DSD ???;)

ההיפך יקירי, מי שאינו מסוגל להבדיל בין אינטרקונקטים כנראה גם לא יבדיל בין דברים נוספים ;)
למצב כזה יש גם יתרון.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מה זה "אנלוג"?
יש כל מיני הקלטות.
עבורי רוב ההקלטות אנלוג הן סתומות

לא דיברתי על המרה בממיר, אלא ע"ג מחשב. מה עושה ממיר ספציפי אין לי מושג
אבל אם במקרה שלך הממיר ממיר אוטומטית הכל ל-DSD256, אז בדרך כלל זה לא משנה מה ה-input (ככה זה לפחות ב-playback וב-EMM)

בקיצר, נסחפת גיא

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מה זה "אנלוג"?
יש כל מיני הקלטות.
עבורי רוב ההקלטות אנלוג הן סתומות

לא דיברתי על המרה בממיר, אלא ע"ג מחשב. מה עושה ממיר ספציפי אין לי מושג
אבל אם במקרה שלך הממיר ממיר אוטומטית הכל ל-DSD256, אז בדרך כלל זה לא משנה מה ה-input (ככה זה לפחות ב-playback וב-EMM)

בקיצר, נסחפת גיא

קח אלבום בגרסת דיסק red book עכשיו קח את אותו אלבום בגרסת scad, אתה רוצה לומר לי שאינך מבחין בהבדל?
לגבי המרה בזמן אמת מפורמט PCM ל DSD, הכוונה לקובצי מחשב או סטרימינג.
אצלי בממיר ניתן להמיר כל קובץ (מלבד MQA) לכל רזולוציה או פורמט החל מ 88khz ועד ל DSD256.

בנושא אנלוג vs דיגיטל, נשאיר זאת לפעם אחרת - אך מעולם לא שמעתי מישהו אומר בחיוב על הקלטה "וואו זה נשמע כמו דיגיטל".

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
קח אלבום בגרסת דיסק red book עכשיו קח את אותו אלבום בגרסת scad, אתה רוצה לומר לי שאינך מבחין בהבדל?
לגבי המרה בזמן אמת מפורמט PCM ל DSD, הכוונה לקובצי מחשב או סטרימינג.
אצלי בממיר ניתן להמיר כל קובץ (מלבד MQA) לכל רזולוציה או פורמט החל מ 88khz ועד ל DSD256.

בנושא אנלוג vs דיגיטל, נשאיר זאת לפעם אחרת - אך מעולם לא שמעתי מישהו אומר בחיוב על הקלטה "וואו זה נשמע כמו דיגיטל".

אתה מכניס לי מילים לפה?
כתבתי אין הבדל בין redbook ל-SACD?

אני עד כדי כך לא אוהב את מה שכתבת כי מבקש שתתנצל או שתערוך

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

דוגמא מצויינת לשטיפת מוח ......הקלטה דיגיטאלית נשמעת זהה לחלוטין למקור בחדר הבקרה באולפן ההקלטות.....מה שלא נכון להקלטה אנלוגית שבמקרה הטוב ביותר הטייפ האנלוגי רב ערוצים יכול להגיע ל 70 dB יחס אות לרעש מול 120 dB בהקלטה דיגיטאלית.

בהקלטה אנלוגית תמיד תשמע Hiss ויבבה של Wow and Flutter - נשמע בעיקר בפסנתר סולו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה מכניס לי מילים לפה?
כתבתי אין הבדל בין redbook ל-SACD?

אני עד כדי כך לא אוהב את מה שכתבת כי מבקש שתתנצל או שתערוך

אני לא רואה בדברים שרשמתי משהו לגופו של אדם ולא לגופו של עניין.
בסטאפ שלי ולאוזני הדברים שרשמתי תקפים לדיסקים או קבצים בהיירז שיש ברשותי, גרסאת ה dsd נשמעים אצלי טוב יותר, אם עבורך הדברים שונים - שיהיה, באמת שהוויכוח מיותר וההתנצחות לא מובילה לשום מקום.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
גיא...בידידות...(ורד)אתה לא מרוכז מספיק במה שהחברים כותבים (אני ויורשה לי לאמר גם מיכאל) .....אתה מכניס לפינו דברים שמעולם לא נכתבו- אתה חייב להיות מדוייק כשאתה מתייחס לנאמר......ושוב ברוח טובה במיוחד בשבוע כזה שמח ו"סגול"......ועוד פרח על החשבון(ורד)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אתה יודע מה זה redbook?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה יודע מה זה redbook?

מיכאל

לשאלתך - מדובר בפורמט בו מוקלטים דיסקים רגילים, קרי 44.1khz

בו נסיים את הוויכוח, אצלי בין אם מדובר בקובצי FLAC של היי רז, או דיסקים שהוקלטו בהיירז, XRCD או כל דבר אחר הם נשמעים לאוזני פחות טוב בהשוואה לקבצים/דסקים DSD או SACD שברשותי.
בין אם מדובר במקור (קובץ) בין או ביישום הטכנולוגיה ב DAC שקורא ומבצע המרה ל PCM או DSD, הדברים אינם משנים את החוויה האישית שלי.

אם אתה מעוניין להמשיך ולהתווכח על החוויה הפרטיקולרית שלי, אין לי עניין להמשיך בוויכוח עקר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אני לא מתווכח איתך, האשמת אותי שאני לא שומע הבדל בין סוגי שונים של המוזיקה. חוצפה

שאלה הייתה על הפורמט,
ואתה נדחף עם סטאפ שלך, שאתה בכלל שומע Tidal עם MQA מקומפרס, ולאחר מכן - מסתבר - גם ממיר את כל הסלט הזה ל-DSD256

שאלה הייתה כללית,
לא על יכולות הממיר שלך

ולהגיד ש-DSD נשמע הכי טוב זאת שטות גמורה בטח בהנתן כי אתה שומע PCM מקומפרס lossy :)

נערך לאחרונה ב:

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
כן.
תראה, תכלס, היי-רז טוב נשמע מעולה כמובן, בגלל הטווח הדינמי מוגדל וחוסר קומפרסיה - באותם אלבומים האיכותיים. באתר השני יש לי שרשור עם פענוח של אלבומים מסוימים. DSD נשמע קצת שונה בדרך כלל, יותר "רך" ולפעמים סאונד גדול יותר. לא תמיד מתאים לכל סגנון.
:בעד: רך יותר או עגול יותר (וגם זורם טוב יותר) זו ההגדרה הכי מתאימה לתאר את ההבדל בין DSD ל - PCM
כמובן שלא כל ה - DSD נשמעים יותר טוב מ - PCM (נכון לגבי X1 = 64DSD) אבל יש רבים שכן - סתם דוגמא:
Sonny Rollins - Saxophone Colossus- נשמע הרבה יותר טוב מכל היי רז שקיים.
למצילה ב - St. Thomas יש ססטיין הרבה יותר טוב הכל נשמע יותר גדול וריאליסטי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני לא מתווכח איתך, האשמת אותי שאני לא שומע הבדל בין סוגי שונים של המוזיקה. חוצפה

שאלה הייתה על הפורמט,
ואתה נדחף עם סטאפ שלך, שאתה בכלל שומע Tidal עם MQA מקומפרס, ולאחר מכן - מסתבר - גם ממיר את כל הסלט הזה ל-DSD256

שאלה הייתה כללית,
לא על יכולות הממיר שלך

ולהגיד ש-DSD נשמע הכי טוב זאת שטות גמורה בטח בהנתן כי אתה שומע PCM מקומפרס lossy :)

מיכאל, תנשום עמוק, איש לא האשים אותך בכלום, דרמות תשמור לטלנובלות.

קרא שוב את דברי, בין אם אני קורא קובצי מחשב היי רז ובין אם מדובר בדיסקים בהיי רז פורמט dsd נשמע לאוזני טוב יותר הן בקבצים והן ב sacd, לך לא - לבריאות.

אין שום צורך לעשות דרמה מהנושא, לא בריא להתעצבן.

כל טוב ויום רגוע לך.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43

שאלה הייתה על הפורמט,

שאלה הייתה כללית,
לא על יכולות הממיר שלך

גם ב - MQA יש ויש. יש לי מנוי לטיידל ולקובאז דרך Roon ויוצא לי להשוות המון (הדאק שלי יודע לעשות Full core decoding)
יש כאלה שנשמעים מדהים ולהפתעתי אפילו יותר טובים מאותה גירסת היי רז.
אבל יש כאלה מחורבנים שנשמעים מקומפרסים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור