מצלמת DSLR חדשה

mos123

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לכולם,

אני מאוד אוהב צילום נופים וצילומים משפחתיים, כאשר בשנים האחרונות, למרות שבחנתי מצלמות DSLR, רכשתי בסופו של יום מצלמות קומפקטיות (האחרונה שלי היאpowershot S110 של קנון) אולם זנחתי אותן בשלב כזה או אחר, מאחר שבימינו איכות התמונות בסלולרי (S8) טובה ממנה לטעמי.
בכל מקרה, כעת אני מחפש להשתדרג ולצלם תמונות "מקצועיות" יותר ולכן חשבתי ללכת לכיוון מצלמות DSLR. התקציב שעומד לרשותי הוא פחות או יותר 3000 ש"ח.
לאחר שקראתי מעט התמקדתי בניקון D3400 (אגב מה לגבי המחליפה שלה - D3500 שלהבנתי באותו המחיר) או D5600, כמובן עם עדשה נפרדת, שעליה נדבר בהמשך (-:
אשמח לדעת האם אתה ממליץ על הדגמים שציינת? האם יש הצעות אחרות מלבד אלו?
לגבי חשיבות הוידאו - מבחינתי זה לא הייעוד של המצלמה, ולכן זה לא מאוד חשוב, אך כמובן שזו תוספת נחמדה, ככל שתהיה כזו.
לגבי חסרות המראה - האם באמת ניתן להשוות את איכות התמונה שלהן למצלמות שציינתי? או שהנוחות שבמשקל הנמוך יותר באה על חשבון איכות התמונה? שמתי לב שהן גם מאוד יקרות, השאלה אם זו אופציה טובה בהינתן הפרטים שציינתי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמה דברים:
אם לדעתך איכות צילום של טלפון טובה מזו של מצלמת s110, אז באמת נושא מצלמת DSLR מאוד לא ברור, היות לדעתי ל s110 יש מספר יתרונות כמו חיישן ועדשה שמספקים איכות תמונה טובה יותר מזו של טלפון כולל החדשים.

נושא הוידאו הוא נקודה חשובה מאוד, אני לא מדבר על כמות הפעמים שתשתמש בוידאו או האיכות שלו, אני מדבר על כך שמצלמות DSLR של ניקון לא מסוגלות לספק פוקוס (אוטומטי) בוידאו - כך שגם אם מצלמים וידאו פעם בחודש (או חצי שנה) או כל יום זה לא משנה, מה שמשנה שאין יכולות לפוקוס ואז הוידאו יוצא לא בפוקוס והוידאו לא יהיה שמיש ואז להגיד וידאו פחות חשוב זה לא עוזר. חשוב להבין אם יש צורך בוידאו עם פוקוס או שבכלל (כלל לא גם לא פעם בשנה) לא יהיה שימוש בוידאו.

חשוב להבין שאיכות התמונה נקבעת רבות לפי איכות העדשה וניתן לרכוש מצלמה מרמה בסיסית או ברמה קצת יותר גבוהה שאיכות התמונה תיהיה זהה, אבל עם עדשת קיט זה יראה לא טוב וגם עם המצלמה היא יותר יקרה עם עדשת קיט בסופו של יום היא תשב במגרה.

כך שעדשה טובה זה חשוב, בקיצור עדשה טובה עולה כ 1300 ש"ח מה שמשאיר לנו פחות כסף לגוף מצלמה. חשוב גם להבין שמצלמה של ניקון D3400 או ניקון D5600 מספקות אותה איכות תמונה רק של D5600 תגיעה עם מערכת פוקוס מוצלחת יותר יכולת תפעול מתקדם מוצלחת יותר (אבל איכות התמונה תיהיה זהה) - אז מצלמת D3400 עם עדשה טובה תספק תמונות טובות יותר מ D5600 ועדשת קיט - היות ואני מבין שאיכות התמונה זה מה שחשוב, זא בניקון אני ממליץ על D3400 עם עדשת ניקון 18-140 או עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור ניקון (עדשת סיגמא בעלת טווח זום קצר יותר אבל בעלת יכולות מתקדמות בגלל יכולת לצמצם גדול יותר).
אבל כמו שרשמתי לניקון לא יהיה אפשר לקבל וידאו.

קנון מספקות יכולת לפוקוס בוידאו, אבל איכות תמונה קצת פחות טובה מזו של ניקון ואז עדשת 18-135 STM (או NANO היקרה יותר) תתאים גם וסטייל וגם לוידאו ואז ניתו לקחת גוף את ה D800.

אם אני הולך לכיוון מצלמות ללא מראה אז מצלמה כמו פוג'י X-T100 עם עדשת קיט 15-45 (כן קיטף אבל קיט לא רעה בכלל) יכולה להיות פתרון מוצלח עם חיישן שמספק איכות תמונה ברמה של DSLR של ניקון (יש שיגדו אפילו טובה מכך), ווידאו עם פוקוס וגוף לא ממש גדול כך זה בפחות מ 3000 ש"ח יכול להיות פתרון מאוד מוצלח.

כאמור השאלה האם זה יותר נוח מטלפון והתשובה לכך היא לא, גם שאני שיש לי מצלמה מאוד יקרה בתיק לפעמים מצלם עם הטלפון כדי זה קל ונוח יותר - ואני בכלל בכור לתחום, אז אולי באמת לא כדי לרכוש מצלמה אם לא נשתמש בה.

mos123

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה על ההתייחסות המהירה והמקצועית!
לגבי הקנון שאצלי כיום, יכול להיות שהנתונים הטכניים שלה טובים יותר, אך בפועל, לאחר שהשתמשתי בה תקופה רבה, היה נדמה לי שהתמונות שמתקבלות ממנה לא הרבה יותר טובות (אם בכלל)מאלו שמתקבלות מהסלולרי, ולכן לא ראיתי הצדקה להיסחב איתה.
לעומת זאת, ראיתי אצל חברים חובבי צילום לא מעט תמונות איכותיות וחדות יותר שמתקבלות ממצלמות dslr ולכן נראה לי שזה מה שאני מחפש כרגע.
מצליח להבין את הנקודה לגבי צילום הוידאו. בעיקרון חשבתי להמשיך לצלם וידאו בסלולרי, ולכן זה פחות חשוב לי.
לפי מה שאני מצליח להבין, אם איכות התמונה במצלמה ללא מראה דומה או אפילו טובה יותר מ-dslr של ניקון, היא קלה יותר, ומאפשרת וידאו עם פוקוס, אז בעצם עדיף ללא מראה לא? יש סיבה להעדיף כיום dslr מהדגמים שציינתי? יש חסרונות למצלמות מהסוג הזה? לדגם הספציפי הזה? יש דגמים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים?
רק כדי להשלים את התמונה, במידה והכיוון הוא dslr (אם כי כעת אני כבר ממש לא בטוח) היית ממליץ על הd3400 או d3500 בהנחה שהמחיר דומה מאוד?

שוב, תודה רבה על הסיוע!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי רכישת DSLR לא תביא לך תמונות טובות יותר, כדי לך ללמוד צילום ולשפר את ההבנה שלך בנושא - ללא הבנה אתה סתם תרכוש ציוד יקר שלא יפיק לך את התמונות המדהימות. אחרי הבנה בנושא הצילום תוכל לבדוק אם אתה רוצה להיכנס לתחום ועם איזו מצלמה.

mos123

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
כפי שציינתי בהודעה הראשונה, אני מתכוון ללכת לכיוון מקצועי יותר ולכן ביקשתי המלצה למצלמה שהיא קצת מעבר לpoint and shoot, ויכול להיות שיהיה צורך גם ללמוד ולשפר את הידע כחלק מכך (קורס או קריאה). בלי קשר, שמתי לב שיש לא מעט מתייעצים בפורום הזה שמבקשים לרכוש מצלמה כדי ללמוד צילום ולכן אני לא מצליח להבין מדוע ההמלצה שלך שונה במקרה הזה- קודם ללמוד ורק אז לרכוש מצלמה.
בכל מקרה, אשמח אם תוכל להתייחס לשאלות שהעליתי בהודעה הקודמת.
תודה רבה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות ולא הצלחת לקבל תוצאות טובות עם מצלמה כמו קנון S110 שלדעתי הרבה יותר טובה ממצלמה של טלפון (גם החדיש ביותר שיש) - יש לי חשש שאתה חושב שרכישה של מצלמה יקרה בלבד תספק לך תמונות מעולות. זה אף פעם לא נכון ואני חושש להמליץ לך על מצלמה שלא תספק לך את היכולת.

יש לך כעת מצלמה (S110) שאתה יכול ללמוד איתה את נושא הצילום - וידאויים ברשת, כתבות בנושא בבקשה כמה קישורים
http://www.dtown.co.il/forum/threads/קורסי-צילום-ברשת.46279/

אני רוצה להציג לך תמונה זהה שצולמה
עם איפון 8 פלוס
https://www.imaging-resource.com/PR...us/FULLRES/IPHON8PLUShSLI0100NRD-IMG_0223.HTM

ועם קנון S110
https://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-s110/FULLRES/S110hSLI00080NR2D.HTM

ראה את כמות הפרטים שיש במרכב המניפה בקנון ואין באיפון

בהקשר של מצלמות DSLR וכן עם מצלמות ללא מראה - אתה תקבל אפילו יותר פרטים מכך
בפוג'י X-T100
https://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-t100/FULLRES/XT100hSLI00100NR3D.HTM

להבין כמה הפוג'י טובה (היא ללא מראה) ראה דוגמא של קנון 800D
https://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-t100/FULLRES/XT100hSLI00100NR3D.HTM

וכן ניקון D3400
https://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d3400/FULLRES/D3400hSLI00100NR1D.HTM

כעת תגיד לי האם ניתן להשוות ללא מראה למצלמות DSLR :)

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
היות ולא הצלחת לקבל תוצאות טובות עם מצלמה כמו קנון S110 שלדעתי הרבה יותר טובה ממצלמה של טלפון (גם החדיש ביותר שיש) - יש לי חשש שאתה חושב שרכישה של מצלמה יקרה בלבד תספק לך תמונות מעולות. זה אף פעם לא נכון ואני חושש להמליץ לך על מצלמה שלא תספק לך את היכולת.

בתמונות נראה שהאייפון יותר טוב מהקנון,לא?!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראית את חוסר הפרוט שיש לאיפון במרכז המניפה?
אתה לא רואה שהאיפון מציג פחות פרטים ?
המניפה הלבנה ממש לא רואים פרטים ובקנון רואים ממש מקרם שיש שם?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

אתה רציני, אין שום פרטים התמונה של האיפון.
ראה את המניפה הלבנה לדוגמא

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אתה רציני, אין שום פרטים התמונה של האיפון.
ראה את המניפה הלבנה לדוגמא

אין פרטים אבל נראה יותר יפה, יותר חד וצבע חי.
תמונה בקנון מטושטשת, כאילו שכחת משקפיים בבית.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה שהתמונה בטלפון עברה תהליך של החלקה על ידי הורדת פרטים זה לא הופך אותה לטובה יותר.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
התמונה באייפון מוחלקת ואז מחודדת, כלומר יש פחות פרטים ואז מנסים לחדד באופן מלאכותי מה שנשאר:
iphone.jpg

בקנון, התמונה מפורטת ואפשר לראות את מבנה הסיבים במברשת:
canon.jpg

עכשיו, קודם כל צריך לשאוף לקבל כמה שיותר פרטים בתמונה ומשם ניתן לעשות מניפולציה ולקבל איזה אפקט / אופי תמונה שרוצים. צריך לזכור שבקנון זה צולם בברירת המחדל ואפשר לקבוע פרופיל תמונה אחר ואגרסיבי יותר אם זה מה שמחפשים.
גם הטווח הדינמי בקנון גדול יותר, בסיס המברשת שמתחבר למניפה שרוף לגמרי באייפון.

תמונות מצורפות

• iphone.jpg
    iphone.jpg
    KB 11.9 · צפיות: 261
  • canon.jpg
    canon.jpg
    KB 9.5 · צפיות: 267

mos123

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה, בהחלט ההבדלים ניכרים.
הכוונה שלי היא שההבדל באיכות לא היה מורגש באופן שמצדיק סחיבת מצלמה נפרדת. כעת, בוא נצא מנקודת הנחה שאני מעוניין לרכוש מצלמה אחרת ולא להשתמש בS110 שלי, כאשר קורס צילום הוא אופציה אפשרית בהחלט בהמשך.
לכן אשמח לקבל המצלמה על בסיס הנתונים שציינתי מהי המצלמה שמתאימה יותר לצרכים שלי - D3400, D3500,D5600, מצלמה ללא מראה (כמו XT100 שהמלצת למשל), או כל דגם אחר שאתה חושב שיתאים יותר (ללא מראה או DSLR).
כמו כן, לפי מה שאני מבין מדברייך, כיום בהכרח מצלמה ללא מראה תהיה בחירה טובה יותר מDSLR' האם כך? האם יש יתרון לDSLR על פני ללא מראה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לשימושים שציינת
נופים וצילומים משפחתיים
אז פוג'י X-T100 עם עדשת קיט יכול לספק את כל הצרכים

אם צריך עדשה עם צמצם גדול אז ניקון D3500 עם עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור ניקון זה סט מעולה שקשה מאוד למצוא סט באיכות כזו בתקציב הזה עם עדשה בעלת צמצם גדול.

יש מצלמות ללא מראה בעלות חיישנים זהים לאלו של DSLR ואיכות תמונה מעולה בהתאם, מצלמות אלו מביאות הרבה יתרנות כמו: יכולת לראות את התמונה בדיוק כמו שהחיישן יצלם אותה לפני הצילום, מערכת פוקוס עם יכולת זיהוי פנים, וכן זיהוי עיניים ומעקב אחריהם ברמה כזו או אחרת, איכות וידאו טובה יותר וכן פוקוס מוצלח יותר בוידאו, כן יש גם יתרון של גדול משקל ועוד ...
החיסרון של מצלמות ללא מראה כעת - זה חוסר בעדשות זולות ברמה סבירה שתתחרה בעדשות כמו סיגמא 17-50 F2.8 - לדוגמא לפוג'י יש עדשה מקבילה מעולה, אבל היא הרבה יותר יקרה.

כך שבתקציב התחלתי (סליחה, אני מבין שזה התקציב שלך), יש תמורה טובה יותר למצלמות DSLR.

mos123

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אם כך נראה שבאמת מצלמה ללא מראה היא אפשרות טובה. ברשותך כמה שאלות נוספות:
האם היא מתאימה לצילומי ילדים? האם היא מאפשרת לקבל את אפקט הבוקה? האם המלצתך מתבססת על ההשוואה בין tx100 לבין d400/500 עם עדשת סיגמה שהמלצת או שמדובר בעדשת הקיט? באילו מקרים dslr מתאימה יותר לתקציב כזה ? מה לגבי הm50 של קנון או a6000 של סוני?
שוב תודה וסליחה על השאלות הרבות...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
המלצתי על ניקון D3400 או המחליפה שלה D3500 לא D400 או D500 :)
קצת סדר, אין מושג כזה אפקט הבוקה יש מושג כזה שנקרה עומק שדה רדוד - למה אני מדייק (שיודעים את שם המושג, אפשר למצוא חומר על הנושא)
https://www.allonkira.com/מאמר-צילום-עומק-שדה-בצילום/

לקבלת האפקט הזה צריך חיישן גדול ועדשה עם צמצם גדול וכן זה תלוי גם במרחק האוביקט, אבל זה כבר יותר מידי מידע - אז למה אני מספר זאת. למצלמות ללא מראה כמו פוג'י וסוני יש חיישם גדול (זהה לזה של DSLR), ואז בשילוב עם עדשה בעלת יכולת לצמצם גדול ניתן לקבל את האפקט.

כעת חברת סיגמא מייצרת עדשה יחסית זולה עם צמצם גדול את ה 17-50 F2.8 עבור מצלמות קנון וניקון ואין לה גרסה עבור מצלמות ללא מראה ((יש גם דגם מקבלי טמרון וגם לה אין דגם למצלמות ללא מראה) - יכול להיות שזה בגלל מערכת פוקוס שונה שנדרשת במצלמות ללא מראה.

כך שאם רוכשים מצלמה ללא מראה אין את הפתרון של עדשת זום עם צמצם גדול במחיר זול - לפוג'י יש עדשה מעולה כזאת, אבל היא יקרה (עדשות המקבילות של קנון וניקון גם כן יקרות) - אלו עדשה ברמה גבוהה יותר מזו של סיגמא, אבל גם יקרות יותר.
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=897632

כך שאם רוצים לקבל את היכולת לעומק שדה רדוד במחיר זול עם עדשת זום הפתרון הוא מצלמת DSLR עם עדשת סיגמא 17-50 F2.8.

רבים שואלים על מצלמת סוני A6000 - שגם היא מצלמה ללא מראה עם חיישן גדול, אבל יש לה מספק חסרונות, גוף לא נוח לשימוש, מגוון עדשות לא מדהים ויקר, עדשת הקיט שלה ממש לא משהו (זו של פוג'י לא רעה בכלל) ודגם זה כבר ישן - כך שאני לא רץ להמליץ עליו.

כך שזה משאיר אותך עם ניקון D3500 עם עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור ניקון - פתרון ללא יכולת וידאו אמיתי (נכון אפשר לרכוש קנון 800D עם עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור קנון - לקבל אוטופוקוס בוידאו, אבל זה חיישן פחות טוב והעדשה הזאת לא מתאימה לאוטופוקס בוידאו)
או פוג'י X-T100 עם עדשת 15-45 - עם אוטופוקס בוידאו אבל ללא יכולת לעומק שדה רדוד

אני לא מכיר פתרון שלם בתקציב שלך - כמו תמיד צריך פשרות :)

mos123

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
כרמי אתה מדהים. תודה רבה על הסיוע המקצועי.
מניח שיתעוררו שאלות נוספות בהמשך...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בכיף

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור