מצלמת אייפון 7 פלוס נגד מצלמת פנסוניק ב-$1,600: מי מצלמת תמונות דיוקנים יותר טוב?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
title-image2.jpg

http://www.phonearena.com/news/The-...-camera-kit-which-takes-better-photos_id87853

מי מצלמת יותר טוב דיוקנים?

תודה לפון ארנה.

תומר

תמונות מצורפות

• title-image2.jpg
    title-image2.jpg
    KB 86 · צפיות: 590
נערך לאחרונה ב:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אני מתפלא כל פעם מחדש מאיכות התמונה שחברי מציגים לי בתמונות שהוציאו מטלפון שלהם .
בכדי לתפוס את הרגע המיוחד לא צריך להוציא אלפי דולרים על ציוד יקר . דעתי הפרטית .
אבל יש אבל גדול
למרות הכתוב למעלה .
לצילום איכותי באמת אין תחליף למצלמה איכותית .
היכולת לקלוט פרטים .שמה לעשות !!!
הטלפון הקטן לא מסוגל - גוונים ופרטים קטנים ממש שלא תמיד נראים בכלל בטלפון
אבל ההתקדמות היא.
מהממת בנושא.
יפה קראתי בשקיקה . צריך לקרוא פעמיים כנראה .ולראות את התמונות לפרטי פרטים .
לכאורה הטלפון מציג יופי של תמונת חייב להודות .
אחלה דוגמאות.
ומשום מה הגוון יותר עכור במצלמה. צהבהב - גוון שנתקלתי גם במקרנים של פנסוניק - DNA של החברה .כמו לקנון יש יותר אדום בתמונה . אך ניתן לכוון וכיול מדוייק יותר מספיק שמשננים את AWB כבר מקבלים תוצאה שונה .
רגע רגע משהו לא בסדר בכוונים של המצלמה כנראה .
עם כיוון נכון היה תוצאה טובה יותר .

היה מעניין שיצלמו במצלמה אחרת מפנסוניק GH4 מאד מאד מוערכת אבל /קנון - נייקון וסוני התוצאה היתה גם שונה . ויפה יותר אם לשפוט בין השוואות לאותם מצלמות לבין עצמן .
שוב לדעתי עשו אבל גדול למצלמה של פנסוניק .
נראה את התוצאה עם נייקון 7200 או סוני 6300 מול המצלמה
כי כל פרמטר ומלימטר משנה את התמונה .

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
היי,

כתבה יפה מיכאל.
עוד מעט יזרקו עלי בורקסים שהפוסט לא מקצועי ושהכתב לא מבין מהחיים שלו בצילום :).
אני בטוח שההבדלים נראים לעין לטובת מצלמה. עוד 2-3 שנים, יוכלו למכור רוב האנשים את ציוד הצילום שלהם לטובת סמארטפון.

תומר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
עוד מעט יזרקו עלי בורקסים שהפוסט לא מקצועי ושהכתב לא מבין מהחיים שלו בצילום :).
הי תומר:

אין לי בורקסים בבית ובעיר המנומנמת שלנו אין בנמצא מוכר בורקסים - תרגיש בטוח :).

צילום הוא ענף באומנות וככזה יש לו הרבה (מאוד) פנים.
אני לא חושב שמי שנדבק בחיידק הצילום (כדרך להביע כישורים אומנותיים) יזרוק את המצלמה.

מה שכן: מצלמת הסמרטפון הנגישה את הצילום (לא כאומנות אלא כאמצעי להנצחת 'רגע' בחיים) להמון בני אדם וזה דבר טוב מבורך ואני מניח שזו תהייה מגמה שרק תמשיך ותצמח - וטוב שכך.

מנחם

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מנחם,

כמה מבין אלה שקונים ציוד צילום משתמשים בו לעשות כסף (לעבודה)?

תומר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לא דיברתי על כסף/עבודה דיברתי על תחביב/עיסוק שנקרא אומנות הצילום.

מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כל הזמן יש אנשים שמציגים את השטות הזה (כל עוד יש קהל שמוכן לקנות זאת) - תומר אם אתה רוצה להאמין שמצלמת טלפון סלולארי טובה יותר מכל מצלמה אחרת - אין לי בעיה עם כך שתחשוב כך, זה פשוט רחוק מכל מציאות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה לא בדיוק כך, בפורמט הזה, כאשר המטרה העיקרית היא לפרסם בין חברים/משפחה, לעלות לענן - זה מתחרה לא רע, אפילו טוב יותר אם אתה נמצא בטיול עם מטען מוגבל

אתה לא תצלם עם זה פוסטר עם בר רפאלי, וכנראה לא את ג'ירפה בספארי

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הדבר דומה מאוד להתרשמות מאיכות הצליל שמושפעת מהניסיון והידע של המאזין.

כשאנחנו מתבוננים בתמונה, השאלה היא מה אנחנו רואים ואנחנו לא רואים את אותו הדבר. אומנם לא זהה לגמרי לצילום אבל דומה: אשתי שבין עיסוקיה היא גם גרפיקאית, מראה לי הרבה פעמים עבודות שאני לא מבחין בהן במשהו מיוחד - אבל כשהיא מתחילה להסביר למה פה הצבע כזה ולמה פה הפונט כזה, זה פשוט מדהים. אני בכלל לא מבחין בפרטים האלה באופן טבעי.

לפני כמה חודשים הלכתי לקורס וורדפרס ודברו שם כמה מילים על עיצוב. הראו לנו תמונה שכללה כמה פרטים ובין היתר כוס קטנה של אספרסו מלאה בקפה. הכוס הזו עברה לי מתחת לרדאר (כך האמנתי). הסבירו שכוס הקפה מסמלת מצד אחד כייף (בייחוד לחובבי קפה כמוני) ובאותו הזמן היא מסמלת פעילות מהירה. אחרי ההסבר הזה אתה תופס את הכוס ואת המקום שלה בתמונה בצורה אחרת לגמרי. הטענה היא, שהדברים משפיעים עלינו למרות שאנחנו לא מודעים להם.

מה שאני מנסה להגיד הוא, שמי שההתמצאות שלו בצילום דלה, יכול בוודאי להאמין שתמונה של איפון 7 זהה לתמונה של CANON 5D MK3, ומי שמנוסה היטב בנושא, רואה בתמונה של האייפון משהו דל בדיוק כמו שאודיופיל מתייחס למערכת משולבת של LENCO.

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה לא בדיוק כך, בפורמט הזה, כאשר המטרה העיקרית היא לפרסם בין חברים/משפחה, לעלות לענן - זה מתחרה לא רע, אפילו טוב יותר אם אתה נמצא בטיול עם מטען מוגבל

אתה לא תצלם עם זה פוסטר עם בר רפאלי, וכנראה לא את ג'ירפה בספארי

אני מבין מה שאתה אומר ויש צדק בכך.
אפילו יותר מכך. פגשתי אתמול בחורה שאמרה לי שהיא נראה הרבה יותר טוב בצילום הסלפי שהיא עושה לעצמה מהרבה צילום של אחרים (כולל אותי :) ) שביקשתי לראות תמונה לדוגמא היא היציגה לי תמונה עם חשיפת יתר של אור ואז הפנים שלה נראו חלקים לגמרי והיא אוהבת להיראות כך נקיה לגמרי :)

זה עדיין לא אומר שהמצלמה של הטלפון שלה טובה יותר, או פחות ממצלמה אחרת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סקירה מעניינת על איכות תמונות ה JPG של מצלמות שונות ומה אנשים אוהבים לראות

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כתבתי את מה שכתבתי. מה יקרה למצלמות המקצועיות בעוד שלוש שנים?
הפער יצטמצם לטובת המצלמה המצויה בסמארטפון.

תומר

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
היי,
אני בטוח שההבדלים נראים לעין לטובת מצלמה. עוד 2-3 שנים, יוכלו למכור רוב האנשים את ציוד הצילום שלהם לטובת סמארטפון.
תומר

אני מחכה כבר 3 שנים שרוב האנשים ימכרו את ה-DSLR שלהם לטובת מירורלס וזה לא קורה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כתבתי את מה שכתבתי. מה יקרה למצלמות המקצועיות בעוד שלוש שנים?
הפער יצטמצם לטובת המצלמה המצויה בסמארטפון.

תומר

הייתי שמח אם זה היה כך, אחרי הכל זה יהיה מאוד נוח - למרות שרוב האנשים מצלמים היום בטלפונים, עדיין קשה לי לראות שאיכות המצלמה של טלפונים מתקרבת לזו של המצלמות הטובות.
אסור לשכוח שגם החיישנים של המצלמות הטובות משתפרים בזמן שאלו של הטלפונים משתפרים :)
מצד שני חשוב לזכור שבטלפונים יש חיישן ממש קטן, אבל ממש קטן ולגודל החיישן זה השפעה גדולה מאוד על איכות התמונה.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
הטמטום הזה שווה ערך לאייפון מול מערכת אודיו ב 200,000.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור