מצלמה D90 עדשה ניקון 18-200 לא מצליחה פוקוס אוטומטי

shicht

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום חברים,
יש לי מצלמה ניקון D90 עדשה ניקון 18-200 לאחרונה יש לי בעיה בפוקוס האוטומטי, עכשיו הפסיק לעבוד בכלל, אם עובר לידני ( M) הכול עובד.
היכן הבעיה? במצלמה? בעדשה? משהו שניתן לתקן ושווה לתקן?
אני לא מומחה מצלם תמיד על תוכנית P .
תודה מראש
שמוליק

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הבדיקה היא פשוטה לנסות לחבר עדשה אחרת ואז לראות אם הבעיה היא בגוף כאשר העדשה הנוספת לא מצליחה לפקס או במצלמה.

אני חושב שהסכוי שיש בעיה היא בעדשה כדי לנסות לפרק אותה ואז להרכיב אותה מחדש לכמו כן לבדוק נושא פוקוס במצבי פוקוס שונים

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
אם הבעיה היא לא בעדשה, תשחזר הגדרות יצרן

shicht

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התגובות, נמצא באמצע טיול אנסה למצוא עדשה לבדיקה, אעשה שחזור הגדרות יצרן נראה מה יהיה
בכל מקרה אם יש למישהו מקרה דומה אשמח לשמוע

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רעיון קצת מוזר על עזר לי פעם, להוציא את העדשה ולנקות טוב את הזכוכית בחלק הפנימי שלה בצד שמתחבר לגוף המצלמה - לכלוך שם יכול להפריע.
כמו כן, לבדוק ניקון המגעים בין העדשה למצלמה במחבר שלהם.

לבדוק שלחצן הפוקוס על המצלמה (מקדימה משמאל) מכוון על פוקוס אוטומטי A וגם זה שעל העדשה מכון לאוטומטי A

shicht

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה לכל המשיבים.
לא מצאתי היכן עושים איתחול להגדרות יצרן.
העזרה מ carmi עושה רושם שעזרה מאד, ביצעתי ניקיון של המגעים במצלמה ובעדשה באמצעים שיש לי והעסק עובד, לא ב100% אבל עובד, אני מניח שאעשה ניקיון יסודי שאחזור לארץ או שאמצע מקום ראוי , עם חומר ניקוי מתאים לניקוי מגעים הבעיה תיפטר.

בקיצור כנראה בעית ליכלוך על המגעים בין העדשה לגוף המצלמה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
המשך טיול מוצלח

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור