מצלמה ראשונה

Omri edry

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
אהלן,
אז אחרי שטיילתי קצת בעולם והבנתי שלצלם עם הפלאפון זה פשוט גרוע, החלטתי שהגיע הזמן לקנות מצלמה כמו שצריך.
התחלתי לקרוא הרבה מידע כאן בפורום לגבי מצלמות ראשונות אבל עדיין אני מתקשה להחליט וממש אשמח להכוונה ועזרה.
אני מחפש מצלמה לצורך תחביב לגמרי כרגע אך שתהיה מספיק טובה ואיכותית עם אופציה לשדרג אותה בעתיד- עדשות וכו'. (מתכונן לקחת קורס קצר בקרוב ).
מצלמה שמיועד בעיקר לטיולים, צילומי נוף ומשפחה. איכות התמונות מאוד חשובה כמו כן שיהיה אופציה לווידאו אם כי פחות קריטי מבחינת האיכות.
התקציב שלי הוא בסביבות 2000-3000 כרגע כולל האיבזרים הנלווים. אם יש צורך להוסיף טיפה יותר לאופציה יותר משתלמת מוכן לעשות את זה.
תודה מראש לכל העוזרים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היום העולם הולך למצלמות ללא מראה כך שאני ממליץ בדרך כלל על הכיוון הזה:

מצלמות כמו פוג'י X-T20 עם עדשת קיט 16-50 או 15-45 יכולה להיות אופציה נהדרת - חיישן גדול שמביא איכות תמונה מעולה ועדשת קיט לא רעה כלל בגוף שהוא לא גדול מאוד. ויכולת וידאו לא רעה בכלל וכן אפשרות להתקדם עם עדשות נוספות בעתיד עונים על הדרישה שלך.
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=936587

אופציה דומה היא מצלמות אולימפוס OMD-EM10 III חיישן קצת יותר קטן (איכות תמונה קצת פחות טובה בתאורה חלשה מול הפוג'י), גוף מאוד מוצלח, עם איכות תמונה ווידאו נהדרים ויכולת שליטה מוצלחים, עם עדשת קיט 14-42 שהיא לא רעה בכלל זה סט שאני מאוד אוהב, קטן קל, שובב ויכולת להתקדם עם מגוון עדשות גדול מאוד.
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=966124

כיוון של DSLR שמספק תמורה טובה לכסף - אבל זה גוף גדול יותר וכבד וצורת צילום רק דרך העיניית - אופציה אפשרית היא מצלמת ניקון D3400 שמספקת חיישן גדול (זהה בגודל לזה של פוג'י) ואיכות תמונה נהדרת, אבל ללא יכולת אוטופוקס בוידאו
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=929688

לרכוש גוף בלבד ללא עדשת קיט שהיא לא ממש מוצלחץ וצריך להוסיף עדשה וכאן יש יתרון ל DSLR עם עדשת ניקון 18-140 בעלת טווח זום יפה ואיכות אופטית לא רעה
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=858191

או ללכת על עדשת סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 כמובן לקחת את הדגם עבור ניקון - טווח זום לא גדול, אבל עדשה טובה מאוד עם יכולת לצמצם גדול זה מאוד חשוב למי רוצה להתקדם בתחום
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517

אם רוצים יכולת לאוטופוקוס בוידאו ב DSLR צריך לבחור במצלמות קנון כמו 750D או 800D - ה 800D חדשה יותר וטובה יותר, אבל קצת יותר יקרה. מדובר על מצלמה עם חיישן גדול כמו של ניקון והפוג'י, ואיכות תמונה טובה (ברמה של האולימפוס - כלומר קצת פחות טובה מזו של פוג'י או ניקון).
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=893552
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=937966

לזה יש להוסיף עדשת קנון 18-135 STM יש להקפיד על גרסת ה STM (או NANO, אבל זה כבר יקר יותר) שיתאים לוידאו.
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=834670

אני יודע, יש כאן כמה אופציות וכעת צריך לצמצם את הרשימה, איזה כיוון נראה לך יותר?

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
וואו כרמי תשובה יפה ובהירה,

בעצם בdslr שיש יתרון עם עדשת זום יש גם יתרון בעדשה השניה שהיא לא זום אבל יש לה צמצם גדול מה שאין בבחירות האחרות
האם חידדתי נכון?!

Omri edry

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
קודם כל תודה רבה לך על התגובה המפורטת.
בהתחשב בכל מה שכתבת הכיוון של הניקון D3400 נראה ממש אחלה להתחיל איתו להכנס קצת לעולם הזה של הצילום.
אני חושב שאצרף לזה גם את העדשה הראשונה שהמלצת עליה ומאמין שתוך כדי ניסיון אוכל בעתיד לדעת יותר מה אני מחפש.
מה דעתך כרמי אתה חושב שזו בחירה נכונה להתחיל איתה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חשוב להבין שבוחרים במצלמה ראשונה לא בוחרים רק גוף בוחרים פלטפורמה מלאה - כלומר: תוך פרק זמן כזה אט אחר רוכשים עדשות וציוד שמתאים לחברה (ניקון/קנון/פוג'י/ אולימפוס ופנסוניק) ואז יהיה קשה לעבור פלטפורמה (חברה) אחרת כי יש לנו ציוד שמגביל אותנו בכך (הוא מתאים רק לפלטפורמה מסויימת).

ניקון מצלמות נהדרות ויש לי כבר שניים מצלמות ניקון, אבל הן לא ממש חזקים בתחום הללא מראה ורכישה של ציוד ניקון אומר שאתה נשאר עם מצלמות DSLR ולא עובר ללא מראה.

נקודה נוספת לקחת בחשבון בניקון אין באמת אוטופוקוס בוידאו - ולי מה שרשמת אתה רוצה וידאו!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
וואו כרמי תשובה יפה ובהירה,

בעצם בdslr שיש יתרון עם עדשת זום יש גם יתרון בעדשה השניה שהיא לא זום אבל יש לה צמצם גדול מה שאין בבחירות האחרות
האם חידדתי נכון?!

ברמות הכניסה יש ל DSLR יתרון של תמורה לכסף, כאשר עוברים לרמות יותר בכירות היתרון הזה נחלש היות ומחיר גוף בסיסי טוב של DSLR זול יותר.

Omri edry

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
חשוב להבין שבוחרים במצלמה ראשונה לא בוחרים רק גוף בוחרים פלטפורמה מלאה - כלומר: תוך פרק זמן כזה אט אחר רוכשים עדשות וציוד שמתאים לחברה (ניקון/קנון/פוג'י/ אולימפוס ופנסוניק) ואז יהיה קשה לעבור פלטפורמה (חברה) אחרת כי יש לנו ציוד שמגביל אותנו בכך (הוא מתאים רק לפלטפורמה מסויימת).

ניקון מצלמות נהדרות ויש לי כבר שניים מצלמות ניקון, אבל הן לא ממש חזקים בתחום הללא מראה ורכישה של ציוד ניקון אומר שאתה נשאר עם מצלמות DSLR ולא עובר ללא מראה.

נקודה נוספת לקחת בחשבון בניקון אין באמת אוטופוקוס בוידאו - ולי מה שרשמת אתה רוצה וידאו!

כן ברור לי לשאצטרך להשאר עם DSLR לתקופה מסויימת בגלל זה שאלתי מה דעתך על זה בתור בחירה ראשונה. אגב מה לגבי Canon יכולה להיות אופציה טובה גם ?
בקשר לווידאו - שוב, אני רוצה שיהיה את האופציה אבל הרבה פחות קריטי מבחינתי וידאו איכותי מכיוון שאת רוב הוידאו שלי אני עושה עם מצלמת אקסטרים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שאני מדבר על וידאו בניקון, אני לא מדבר על וידאו לא איכותי, הוא יהיה איכותי - אני מדבר על חוסר יכולת לקבל פוקוס בצורה אוטמטית - זה אומר וידאו ללא פוקוס, זה אומר פוקוס צריך לעשות כל פעם ידני ולא נראה לי שאתה הולך לעשות זאת (אז וידאו שכולו לא בבפוקוס הוא כלל לא שמיש) - אז במילים אחרות אין לך וידאו ! (בלי קשר לאיכותי או לא איכותי).

קנון עם אוטופוקוס בוידאו זה יתרון חיישן קצת פחות טוב זה חיסרון צריך לעשות חושבים מה עדיף

Omri edry

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
אחלה, אני באמת אברר עוד קצת על מה יותר מתאים בשביל הצרכים שלי.
תודה רבה עזרת לי מאוד !

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אני אמור,כאן,להתרעם על כך שקנון מוזכרת פה רק בחולשות שלה - כי אני משתמש בקנון וכבר הרבה...שנים.

אז אחרי שהתרעמתי הינה האגורה שלי לדיון הזה:

אני חושב שאם תמהיל הצילום/השימוש בציוד הצילום הוא לוידאו ולתמונות סטילס אז הכיוון הוא לחסרות המראה - מאלה שאלי הזכיר כבר מעלי.

הסיבה לכך פשוטה: הטכנולוגיה הזו,בכל מה שקשור בוידאו,טובה יותר בהיבט הזה שצילום וידאו הוא חלק אינטגראלי מה DNA של חסרות המראה ואילו ב DSLR-ים הוידאו הוא תוספת שנועדה לתקוע יתד בשוק.

בנוסף: לחסרות המראה יש יתרון במשקל וכן בוידאו כשמחזיקים את המצלמה ביד,יש לזה יתרון שלא לדבר על זה שלא צריך עדשות יעודיות כמו בקנון ודי בעדשת הקיט או כל אחת אחרת.

אחרי שזה נאמר: בחרת גוף ועדשה...די התחתנת עם היצרן הזה כי אם האוכל בא התיאבון ואז עוד עדשה ועוד ציוד ולמעשה הכל מתכוון ליצרן שבחרת. אפשר להתגרש אבל,כמו בגרושין באמת,זול זה לא.

עוד נושא חשוב,ונכון לחסרות המראה או ה DSLR-ים,זה הצלם כלומר: מה שעושה תמונה זה הצלם העדשה ואחר כך הגוף ולכן כדאי ללכת על יצרנים שעקומת הלימוד של המצלמות שלהם (הגוף) תלולה וקצרה ולמייטב ידעתי זה נכון לאולימפוס ולפוג'י כל אחת מהן בדרכה היא.

מנחם

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אהלן,
אז אחרי שטיילתי קצת בעולם והבנתי שלצלם עם הפלאפון זה פשוט גרוע, החלטתי שהגיע הזמן לקנות מצלמה כמו שצריך.

לא מסכים.
איפון האחרון נותן איכות מעולה לשימושים הרגילים, זה אולי פי 2 מהתקציב שלך, אבל היא אופציה ראויה.
טלפון הוא תמיד נגיש וקל.

אשתי, ויש לה ציוד, מצלמת לא פעם עם איפון אם זה למטרת פנאי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא מסכים.
איפון האחרון נותן איכות מעולה לשימושים הרגילים, זה אולי פי 2 מהתקציב שלך, אבל היא אופציה ראויה.
טלפון הוא תמיד נגיש וקל.

אשתי, ויש לה ציוד, מצלמת לא פעם עם איפון אם זה למטרת פנאי

אני לא מסכים איתך - נכון שהטלפון נמצא איתנו כל הזמן, הוא זמין ונוח להשתמש בו וגם שאני יוצא נוח לי לצלם עם הטלפון (גם שהמצלמה עלי), אבל זה לא בגלל שהוא איכותי יותר, זה בגלל שזה נוח יותר לשימוש. איכות מצלמות של הטלפונים עולה כל הזמן, אבל עדיין לא ברמה של מצלמות טובות.

רוב האנשים מצלמים עם טלפון ויש באמת ירידה חזקה במכירת מצלמות קומפקטיות בעקבות כך - זה הרבה בגלל הנוחות, אני גם ממליץ לרבים לא לרכוש מצלמה פשוטה כי זה עוד אבן שהם צריכים להחזיק ובטח היא תישאר בבית רוב הזמן. אבל מי שרוצה להתקדם בנושא בדרך כלל טלפון לא מספיק לו.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
ברמות הכניסה יש ל DSLR יתרון של תמורה לכסף, כאשר עוברים לרמות יותר בכירות היתרון הזה נחלש היות ומחיר גוף בסיסי טוב של DSLR זול יותר.
הכוונה יקר יותר?!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הכוונה שגוף DSLR בסיסי זול יותר מגוף ללא מראה בסיסי - לכן ברמות הכניסה ל DSLR יש יתרון בתמורה לכסף

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור