מצלמה ראשונה - Mirrorless\ DSLR תקציב עד 3500 כולל עדשה - צלם מתחיל - שימוש אישי

matan.navon

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
קראתי הודעות פה ואני יודע שהכותרת שלי חוזרת על עצמה.

לקראת נסיעה לחודש בארה"ב אני רוצה לקנות מצלמה מקצועית(מאמין שעדשה ראשונה תהיה כנראה קיט) - זה תחביב, לא עשיתי קורס או משהו בסגנון אך מאמין שאלמד דרך האינטרנט והניסיון עם הזמן.

התקציב:
מעדיף סביבות 3000 כדאי לא להתפרע מצד אחד למרות שאני דוגל בגישה שעדיף להשקיע לטווח ארוך לכן אפשר גם איזור 3500 אם זה ממש עושה את ההבדל.

האופציות שיש לי לקניה (אם יש משהו שעולה בארץ 4k+ ואפשר למצוא בחו"ל באיזור 3.5K אז אשקול):
1. בארץ - אם יש מקומות מומלצים מבחינת מחיר\שירות חוץ ממה שיש פרסום באינטרנט(קמרה,קמרה-מיה,ארליך) אשמח לשמוע.
2. יביאו לי אותה מארה"ב כמה ימים לפני הנסיעה.
3. לקנות בארה"ב או לשלוח למלון איך שאני נוחת.

מטרה:
צילום לטיולים (נוף,אנשים, כל מה שיוצא - צלם מתחיל)
*פחות מתמקד בוידאו.

יצא לי להיות עם מצלמת DSLR (ללא שימוש בכל הפונקציונליות) ומשהו בולט כמובן ששמתי לב זה המשקל, לכן אני שוקל ללכת גם לכיוון ה mirrorless.
מבחינת mirrorless - מצלמה שחשבתי זה a6000 למרות שהיא מבחינת value for money נראית מצויינת אני מפחד שעוד שנתיים היתרונות שלה היום כבר לא יהיו רלוונטים. בנוסף יש לה יתרון בוידאו אך אני פחות מחפש כרגע וידאו ומתמקד בסטילס.

דוגל בגישה שאם צריך להוסיף עוד טיפה לטווח ארוך אז אשקול את זה אך אשמח להכוונה.

יש אופציה עתידית להשקיע כמובן בעדשה אך לא נראה לי שזה נכון על ההתחלה.

תודה על העזרה.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חייב לציין שציינת נקודות הגיוניות, אני יכול להוסיף כמה נקודות שלי
באמת DSLR מספקת תמורה טובה לכסף, ואפשר לרכוש בתקציב שלך סט מאוד יפה לדוגמא ניקון D5600 עם עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור ניקון סט מעולה, אבל לא ממש קטן ולא ממש קל.

באופן מפתיע בדרך כלל DSLR בארץ במחיר מאוד קרוב וגם לפעמים יותר זול מחול.
בניגוד למצלמות ללא מראה שבדרך כלל יותר זולות בחול.

מצד שני מצלמות ללא מראה מתחלקות לאלו עם חיישן 4/3 מבית פנסונק או אולימפס שמספקת שילוב מוצלח בין גדול מצלמה (וחיישן) לאיכות תמונה, מצלמות כמו:

אולימפוס OM-EM10 III עם עדשת קיט בטח נכנסת בתקציב

פנסוניק G85 עם עדשת קיט (בדרך כלל זו לא 14-42, אלה 12-60, שזה לא רע, אבל קצת יותר יקר- אבל מקבלים באמת מצלמה מעולה, המחיר בארץ יקר אבל ב AMAZON וב B&H אפשר למצוא אותה ב 900 דולר.

יש גם את פנסוניק GX85 עם עדשת קיט 14-42 שיותר זולה - שוב משתלם לרכוש אותה בארצות הברית (לא מצאתי אותה בארץ :) )

סוני ופוג'י מצד שני הן מצלמות ללא מראה עם חיישן קצת יותר גדול בגודל של מצלמת DSLR,

פוג'י קצת יקרה (מעוךה, אבל קצת יקרה),

סוני A6000 כבר דגם מיושן שהוחלף על ידי A6300 שטובה ממנה ויש גם לה מחליפה A6500 שאפילו טובה יותר, אבל יקר יותר - הנקודה שעדשות למצלמות סוני פרט לקיט לא זולות (טובות אבל לא זולות).

ניתן למצוא את סוני A6300 עם עדשת קיט 16-50 בארצות הברית גם בכ 900 דולר, סט יפה להתחלה, אבל אם יהיה רצון להתקדם צריך לחשוב על התקציב שוב. סוני קטנה מאוד וגם עם עדשת קיט, מצד שני יכולות לתפעול שלה מזכירים מצלמה קומפקטית שלא כל אחד אוהב זאת.

כעת צריך לחשוב מה התקציב שאתה מוכן להשקיע - האם אתה הולך על מצלמה עם חיישן 4/3 הוא קצת יותר גדול כמו הסוני, או שבכלל אתה רצה משהו קצת יותר זול.

matan.navon

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי, תודה על התגובה המפורטת.

שהייתי באחת מחנויות היבואנים שהתחלתי לבדוק על הmirrorless והכיוון היה סוני בגלל האיכות קיבלתי המלצה ללכת על גוף של a6000 ולהשקיע בעדשה כמו
עדשת זום Sony E PZ 18-105mm F/4 G OSS Power Zoom Lens שעולה בסביבות 2500 שקל בארץ ( שוב יש לי אפשרות לחפש גם בחו"ל)
לגבי סוני a6000 , a6300 ההבדל העיקרי בינהם הוא בוידאו(על סמך מה שאני ראיתי) והקפיצה במחיר גבוהה לכן שקלתי אותה.
הייתי מעדיף כמובן את 6500 שכבר יש מייצב בגוף וגם שיפרו את נושא חווית המשתמש בתפריטים אבל המחיר של הגוף כבר כפול מ 6000 בערך.

בנוסף משהו שאני נתקל בו בפורומים שלסוני עדיין יש חסרונות מבחינת חווית משתמש במצלמה עם כל האפשרויות בה
האם מישהו שמע חוות דעת ממישהו עם המצלמות האלו?

האם איכות התמונה בין פנסוניק\אולימפוס משמעותית פחות טובה ביחס ל סוני\פוג'י? (mirrorless)
גוף ללא מייצב - מה החסרונות? כי בדר"כ בעדשות האיכותיות כבר יש

אני מכוון למשהו שיהיה למספר שנים לכן עדיין לא החלטתי בין ה mirrorless לבין ה DSLR שיותר יציב :)

תודה על העזרה שוב

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
להסיר ספק סוני A6000 עם עדשת 18-105 זה יופי של סט מכיר כמה חברים שמצלמים כך.

השיפור ב A6300 הוא חיישן יותר טוב, מערכת פוקוס טובה יותר וכן גם וידאו טוב יותר - האם זה שווה את ההפרש זו שאלה מצויינת וכל אחד עם התקציב שלו. ברור שלמי שיש את התקציב ה A6500 טובה עוד יותר.

סוני באמת חלשים בנושא נוחות השימוש ועדיין הן מוכרים הרבה מאוד מאוד מצלמות,
עד כמה זה באמת חשוב לך - לרוב העולם זה לא ממש חשוב, קונים ובוכים :)

לא לכל העדשות יש מייצב ואם מצלמים בזמן חשיפה מהיר, אז לא צריך מייצב, יותר מכך יש שאומרים שעדשות עם מייצב פחות חדות מעדשות ללא מייצב (עוד מנגנון בעדשה שיכול לפגום בחדות), אני לא מאמין בכך.

מצלמות ללא מראה אלו מצלמות יציבות, הבעיה היא לא יציבות, לדעתי, הבעיה היא הרגל של צלמים ויתקים ומלאי עדשות וכן קיבוע שעוצרים צלמים להחליף כיוון מה DSLR שיש להן.

קנון וניקון הולכים להוציא מצלמות ללא מראה ברמה גבוהה ביותר שניתן ממש החדשים הקרובים - גם הם הבינו שלשם השוק הולך.

בהקשר של מצלמת אולימפוס או פנסוייק חיישן קצת יותר קטן מספק קצת יותר רעש שהרגישות (ISO) עולה, בבקשה תמונה זהה ב ISO 3200 שזה קצת גבוהה

A6000
https://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a6000/FULLRES/A6000INBI03200.HTM

A6300
https://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a6300/FULLRES/A6300INBI03200.HTM

G85
https://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-gx85/FULLRES/GX85INBI03200.HTM

ודוגמא נוספת ב ISO 3200

A6000
https://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a6000/FULLRES/A6000hSL03200NR2D.HTM

A6300
https://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a6300/FULLRES/A6300hSLI03200NR2D.HTM

G85
https://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-gx85/FULLRES/GX85hSLI03200NR6D.HTM

yoni80

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום כרמי,
רכשתי היום את האולימפוס mark3 מישהו הצליח לערער אותי לגבי הסוני a6000.
המצלמה תשמש בעיקר לשימוש משפחתי ואלי קצת כתחביב האם יש טעם להחליף את האולימפוס לסוני?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לסוני יש קהל מערצים גדול, לא שה A6000 היא מצלמה רעה, היא מצלמה טובה, אבל דגם קצת ישן והיא לא חפה מבעיות, כמו תפעול לא נוח, אבל בעיה הגדולה שלה היא עדשות יקרות.

מי שרוצה מצלמה אחת עם עדשת קיט בסיסית - אז בבקשה שיקח את A6000 ובטוח ניתן למצוא אותה גם ביד שנייה במחיר סביר

yoni80

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ומה לגבי האולימפוס Olympus OM-D E-M10 Mark III?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עניתי לך בשרשור השני :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור