מצלמה קומפקטית עדשה קבועה צילומי רחוב???

Xxxxx

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
שלום
שמי יהושע אני מאוד אוהב לצלם
אבללל עד עכשיו צילמתי דרך הנייד
מחפש מצלמה שתתאים לצילומים רחוב
שווקים וחריגים שבהם אני מסתובב בטיולים שלי בחו"ל
פחות חשוב לי הזום יותר ובעיקר איכות התמונה
מחפש המלצה למצלמה קטנה שעושה את העבודה עם עדשה קבועה
לא בא לי להחליף עדשות ולא רוצה להתעסק בהם
איזה מצלמה עם איזו עדשה תעשה את העבודה בתקציב של 4000 שקל

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הרבה צלמי רחוב אוהבים לצלם עם מצלמות פוג'י
כך שמצלמת פוג'י X-T20 עם עדשת קיט 16-50 יכולה להיות כיוון מוצלח לכך - אני רוצה לציין שמדובר על מצלמה שיש לה עקומת לימוד והעדשה היא עדשת קיט (יחסית טובה, אבל אפשר להשתדרג עם עדשה טובה יותר כמו עדשת פוג'י 18-55 F2.8-4), עדיין מדובר על סט נהדר.

רעיון מעניין מצלמת סוני A6000 עם עדשת סוני 18-105 - מצלמה קצת ישנה (עדיין עם איכות תמונה מעולה) ועדשה נהדרת - סט מעולה שקצת מעל התקציב אבל יספק איכות מונה מעולה, העדשה קצת גדולה וקצת יקרה, אבל טובה מאוד

אפשרות אחרת היא מצלמה כמו אולימפוס OM-D-EM10 III עם עדשת קיט 14-42 וישאר לך גם הרבה עודף, סט מאוד נחמד מצלמה קטנה וקלה - חיישן קצת יותר קטן מזה של פוג'י או של הסוני, איכות תמונה אומנם תיהיה קצת פחות טובה (ההבדל יהיה בעיקר בתאורה חלשה), עדיין איכות תמונה נהדרת ומבחר גדול של עדשות בטווחי מחיר שונים להתקדם בעתיד - אני אישית מאוד אוהב את הסט הזה.

וכמובן יש את הכיוון של מצלמת DSLR כמו ניקון D5600 עם עדשת ניקון 18-140 או עדיף עם עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור ניקון. מצלמת DSLR קלסית עם עדשה טובה - איכות תצונה מעולה, אבל סט גדול וכבד (ניתן לרכוש גוף קצת יותר קטן כמו D3400, שגן זול יותר, אבל עדיין העדשה תיהיה גדולה וסט כבד)

איזה כיוון נראה לך?

Xxxxx

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
למען האמת אני מעדיף עדשה קבועה במצלמה המצלמה תשמש אותי 90% לצילום תמונות ו10%לוידאו לא מחפש זום גדול חשובה לי איכות התמונה וההנאה שבצילום ,וכמובן מצלמה שאוכל לתפעל ולעבוד בקלות יחסית
פחות מעניין אותי מסך lcd שמסתובב 180מעלות או 4k וידאו
אשמח להמלצות אחרות על מצלמות לצילום רחוב ,שווקים,איכותיות ובתקציב של 4000 שקל

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם יש לך עדשה אחת במצלמה - זה לא משנה שניתן להחליף עדשות
כך שההמלצות שלי עדיין מתאימות לכך.

רק נוריד את הניקון מהרשימה.

מעבר לכך יש מצלמות קומפקטיות איכותיות כמו סוני RX100 גרסה 5 תכנס לך בתקציב
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=932343

או קנון G1X III
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=987481

Xxxxx

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
מה עם סדרת הx100 של fuji
למשל :fuji x100s
Fujix100f
האם הם מספיק איכותיות בתמונות
האם הם יכולים להתאים לצילום רחוב ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113

Xxxxx

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
ממה שקראתי וראיתי ברשת אני יותר מתחבר למצלמות הfuji x100
גם העיצוב ואיך שהם בנויות גורם לי להיות סקרן לגביהם
השאלה שלי היא האם Fuji x100
תתאים לצרכים שלי צילומי רחוב/אנשים
האם היא המצלמה הכי טובה שאני יכול לקנות במסגרת התקציב שלי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מה עם סדרת הx100 של fuji
למשל :fuji x100s
Fujix100f
האם הם מספיק איכותיות בתמונות
האם הם יכולים להתאים לצילום רחוב ?

מדובר על מצלמות נהדרות עם עדשה בעלת זוית ראיה קבוע של 25 ממ - ללא זום בכלל
לא הייתי מגדיר אותן " מצלמה שאוכל לתפעל ולעבוד בקלות יחסית"

Xxxxx

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
בגלל שיש למצלמה עדשה קבועה של 25 מ"מ (קראתי בתפריט 35מ"מ)
מה זה אומר? על העדשה וביצועים שלה אשמח ללמוד
וחוץ מזה לfujix100 עדשה פתוחה יותר וליישם גדול יותרצ מSony rx100

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
סליחה טעות הדפסה 35 ולא 25 אתה צודק.

למצלמה עדשה כמו לטלפון אין לה בכלל זום - כלום, אתה יכול לחיות עם זה?

לא הבנתי את המשפט "לfujix100 עדשה פתוחה יותר וליישם גדול יותרצ מSony rx100"

Xxxxx

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
לשאלתך הראשונה,כן אין לי בעיה להשתמש במצלמה ללא זום ממה שהבנתי זום גדול משפיע על איכות התמונה וזה משהו שאני לא רוצה להתפשר עליו
חוץ מזה אם ארצה זום בfujix100f יש אפשרות להוסיף עדשה על היבשה הקבועה ממה שראיתי הסרטונים ביוטיטב
לשאלה השנייה שלך לנמלצתך על הsonyrx100 5 אני מציין שלfujix100
יש חיישן גדול יותר ועדשה רחבה מה שהופך את התמונה ליותר טובה (ממה שקראתי ברשת )

Xxxxx

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
דרך אגב כרגע שום מצלמה לא עונה על ההגדרה קלה לתפעול בקלות יחסית
א-אין לי שום רקע בצילום
ב _ עד עכשיו צילמתי דרך הנייד
אבל אני לומד מהר ומאמין שהכל זה עניין של רצון

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לשאלתך הראשונה,כן אין לי בעיה להשתמש במצלמה ללא זום ממה שהבנתי זום גדול משפיע על איכות התמונה וזה משהו שאני לא רוצה להתפשר עליו
חוץ מזה אם ארצה זום בfujix100f יש אפשרות להוסיף עדשה על היבשה הקבועה ממה שראיתי הסרטונים ביוטיטב
לשאלה השנייה שלך לנמלצתך על הsonyrx100 5 אני מציין שלfujix100
יש חיישן גדול יותר ועדשה רחבה מה שהופך את התמונה ליותר טובה (ממה שקראתי ברשת )

אתה עושה קצת בלגן :)

זום גדול בהחלט יכול להוריד מאיכות התמונה, אבל זה לא אומר שעדשה עם זום כפול שלוש לדומגא לא יכולה לספק איכות תמונה מעולה וזה לא אומר שכל עדשה ללא זום תיהיה טובה יותר מכל עדשה עם זום.

בכל מקרה הוספה של תוספת לעדשה קיימת בהחלט לא פתרון איכותי שמוריד את האיכות.

לפוג'י יש בהחלט חיישן גדול יותר מזה של סוני, אבל העדשה לא רחבה יותר היא מציגה זווית ראיה של 35 שנחשבת על המצלמה הזו כזווית ראיה נורמלית (לא רחבה ולא צרה). יכול להיות שאתה מדבר על צמצם גדול שמספק יתרונות במצבי צילום מסוימים - אני לא בטוח למנ הכוונה שלך.

לדעתי אתה שומע/קרוא מספר דעות לפה ולשם ובונה על סמך זה ראיה עולם מאוד של שחור ולבן על תחום הצילום.
כמו כן יש לקחת גם בחשבון שלפוג'י יש קבל מעריצים שיספר לך כמה המצלמות שלהן הן הכי טובות בעולם - לא שהן מצלמות לא מוצלחות, הן כן, אבל כמו לכל מצלמה גם להן יש חברונות וגם לחברות אחרות יש מצלמות טובות ומעולות וחלקן אפילו טוב יותר.

נראה לי שאתה נעול על מצלמות של פוג'י - אין לי בעיה עם כך, כאמור הן מצלמות מעולות, אבל אני חושש שאתה בוחר בכלי שיהיה לך פחות נוח לשימוש (מערכת פוקוס סבירה בלבד), עדשה ללא טווח זום, תפעול מצלמה לא הכי אינטואיטיבי.
כך שאני רק רוצה לציין לך שאני לא בטוח זה הכלי המתאים עבורך.

לדעתי שאה מחפש את המצלמה שתספק לך את איכות התמונה הכי טובה, אתה מפספס את כל הנושא, כן צריך מצלמה שמספקת איכות תמונה טובה מאוד (לא חייבים את המצלמה עם איכות התמונה הכי טובה), יש נקודות אחרות שיש לקחת בחשבון כמו נוחות שימוש ויכולת לצלם במצבים שונים שאתה צריך.

יש לי מספר חברים שמצלמים כבר הרבה זמו שרכשו מצלמות אולימפוס ופנסוניק (כן, עם חיישן קטן יותר), בגלל נוחות של המצלמה וכן שהיא קטנה וקלה וקל לקחת אותהעם עדה רב גונית וכן יש לם אצ היכולת להתקדם בקלות בגלל מגוון עדשות וציוד משלים. לא סתם אני מאוד אוהב את אולימפוס OM-D-EM10 III למרות שהיא ל מצלמה מושלמת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
דרך אגב כרגע שום מצלמה לא עונה על ההגדרה קלה לתפעול בקלות יחסית
א-אין לי שום רקע בצילום
ב _ עד עכשיו צילמתי דרך הנייד
אבל אני לומד מהר ומאמין שהכל זה עניין של רצון

יש מצלמות שהן נוחות לשימוש כמו אלו של קנון ויש מצלמות שמתאימות לסוג הצילום שלך, יש הבדל בכך.

לימוד נושא הצילום, זה תהליך שלומדים ומשפר את היכולת שלנו לצלם טוב יותר ואני בהחלט ממליץ ללמוד את הנושא - אבל כדי ללמוד זאת לא רק לפי דעה אחת (נראה לי שאתה נעול על פוג'י וזה בסדר, אבל כדי לראות וללמוד גם ממקורות שונים ולקבל דעות שונות ממכורי פוג'י)

צילום בטלפון הוא נהדר ואני גם עושה בכל שימוש רב, זה מלמד לראות מה המצלמה רואטה שזה שונה ממה שאנחנו רואים, משפר את הקופזיציה שלנו ומספק יכולת לצלם בכל מקום, הטלפון תמיד איתנו.

Xxxxx

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
עדיין לא קיבלתי תשובה לגבי מצלמה אחרת שהיא עם עדשה קבועה נוחה לשימוש לצילום רחוב שהיא לא fujix100
אבל עם אותה איכות תמונה באותו תקציב
מה עם ricoh gr 2 או מצלמות אחרות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם יש לך עדשה אחת במצלמה - זה לא משנה שניתן להחליף עדשות
כך שההמלצות שלי עדיין מתאימות לכך.

רק נוריד את הניקון מהרשימה.

מעבר לכך יש מצלמות קומפקטיות איכותיות כמו סוני RX100 גרסה 5 תכנס לך בתקציב
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=932343

או קנון G1X III
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=987481

בבקשה אני חוזר ואומר שאם יש לך עדשה אחת שאתה לא מחליף אותה, אז זה כמו מצלמה עם עדשה קבוע.
כמו כן G1X III יכולה לענות לך על הדרישות

Xxxxx

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
דרך אגב הייתי" נעול" על כמה סוגי מצלמות החל צהsonyrx100 ועד lumix 100 2 אני בא עם ראש פתוח ורוצה לשמוע מגוון דעות בסכום של 4000שקל אני רוצה לקנות את המצלמה הכי טובה לתחום הצילום שאני אוהב צילומי רחוב
לא רוצה לקנות מצלמה בסכום כזה ולחשוב אחרי כמה זמן "אולי הייתי צריך...."
כמו שמטייל הרבה בעיקר בחו"ל חשוב לי שהמצלמה תיהיה מוכנה לצילום כמה שיותר מהר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אתה חושב שמצלמה עם יכולת להחליף עדשות נשמרת עם העדשה בצד - ממש לא, מצלמה עם יכולת להחליף עדשות עם עדשה אחת מתפקדת כמו מצלמה עם עדשה קבוע (כל עוד לא צריך להחליף עדשה וכאמור שיש עדשה אחת אז זה לא צריך).

אני שוב אומר אין מצלמה מושלמת וכל מצלמה תיהיה עם חסרונות גם אם תשלם 10000 ש"ח וגם יותר מכך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
להסיר ספק סיפקתי לך כמה אופציות - אתה נראה אחד שאוהב לבדוק דברים, אז בבקשה ואם יש לך שאלות ...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור