מצלמה עבור תיעוד טכני

avirana

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב
מעוניין לרכוש מצלמה עבור תיעוד טכני. כלומר מצלמה לתיעוד הרכבת מכונות, חיבורים ותיעוד הליכי הרכבה.
האם יש המלצות? מה הפרמטרים שעליי לבדוק?
קיבלתי המלצה ל- 2 מצלמות של ניקון:
P310 ו- S6200

נא עזרתכם
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא ברור לי מה התקציב שלך
כמו כן אני מבין שהצילום מדובר על מוצרים ושאיכות התמונה חשובה
האם יש צורך הצילום וידאו?
האם זה השימוש היחיד למצלמה?

לדעתי מצלמת DSLR תענה טוב יותר לדרישות אלו - אבל התקציב צריך להיות גבוהה כ 2500 ש"ח האם זה בתקציב?
מצלמות כמו קנון 1100D עם עדיפות ל 550D (אם עדיין ניצו למצוא) או 600D
או ניקון D3100
יש לשים לב שהמחירים יכללו גם עדשה.

avirana

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
התקציב הוא עד 1500 ש"ח

בכל מקרה על אילו פרמטרים אני צריך להתסכל? מה ז"א חשוב שתהיה עדשה?
אכן מדובר במוצרים דוממים ואין צורך בוידיאו

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סוג המצלמה המתאים לכך הוא מצלמת DSLR, כלומ מצלמת רפלקס עם גוף ועדשה בנפרד - אבל זה לא בתקציב שלך.
חלק מהיתרונות של מצלמה כזו זה חיישן גדול יותר שמספק איכות תמונה טובה יותר

המצלמות שהמליצו לך הן מצלמות בססיות לא רעות

אבל, לדעתי חשוב לך מצלמה שתוכל לספק לך איכות תמונה טובה יותר ובתקציב שלך הייתי ממצליץ לך על קנון S95 שיש לה חיישן קצת יותר גדול ממצלמה קומפקטית רגילה ואיכות תמונה טובה יותר

כמו כן תוכל לצלם איתה גם ב RAW שתאפשר עיבוד תמונה יותר חזק לאחר הצילום (לא חובה להשתמש באופציה
זו אבל זה פותח אופציב לעתיד)

avirana

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
סליחה על הבורות, אבל מה ז"א RAW?
:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאשר המצלמה מצלמת תמונה היא שומרת את כל המידע שיש לה על כל פיקסל וזה BIT MAP וזה נשמר מהמצלמה כקובץ בפורמט RAW . בעוד שקובץ מסוג JPG שכולנו מכירים הוא סוג של מידע מקומפרס על התמונה.

כאשר רוצים לעשות עיבוד תמונה לאחר הצילום יש יותר אפשרויות עיבוד על קיבצי ה RAW שאינן גורמות לעיבוד איכות התמונה מול קיבצי ה JPG

עבור רוב האנשים וגם עבורך בשלב זה קיבצי ה JPG יספקו את כול הדרישות - זו אופציה שאולי תשמש אותך בעתיד אם תרצה לעשות עיבודי תמונה יותר רציניים (שים לב לדגש על אולי :) )

JPG

avirana

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
יש מצב שארצה לעשות CROP לתמונה אבל לא יותר מזה
בכל מקרה, רוב תודות...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חיישן המצלמה בעיקר במצלמות קומפקטיות הוא מוגבל ועיבוד קל של תיקוני גוונים ותאורה יכולים לשפר מאוד את התוצאה הסופית של התמונה.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
חשוב שלצלמה תהיה גם תכונת מקרו לצילום מקרוב

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
חשוב שלצלמה תהיה גם תכונת מקרו לצילום מקרוב
:בעד:

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
שלום לכולם!!

מניסיוני עם צילום טכני של מעגלים מודפסים, לוחות אלקטרוניים ומכלולים אלקטרו-מכאניים עדינים, מורכבים וגם גדולים - כל מצלמת POINT&SHOOT עושה את העבודה.
DSLR יכול להיות נחמד אם עובדים בסביבה נקיה יחסית ואין לחץ של עבודה מכמה סיבות - 1. האם יש לך זמן תוך כדי עבודה להתעסק עם החלפת עדשות ? 2. מה רמת המקרו שאתה צריך? (עדשות מקרו למצלמות רפלקס, יקרות) 3. האם יש לך זמן לעסוק בעריכת התמונות ?
שוב, מניסיוני עם המצלמות POINT&SHOOT למטרה הזו - הן מספקות את הסחורה גם ברמת המקרו וגם ברמת הצילום הרגיל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאשר מדובר צילום מקרו מדובר על צילום של ס"מ בודדים - אני לא בטוח שבמקרה הנ"ל יש צורך הצילום של פחות מ 5 או 3 ס"מ

בכל מקרה ה S95 בתקציב ומאפשרת את כל הצרכים עם תמונה איכותית ביותר לטווח המחירים הזה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אגב ב d-spot ראיתי שתי S90 למכירה.
עדשה עם מקרו לDSLR יש היום גם ב2000 ש"ח.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור