מצלמה לטיול

עמית93

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
היי אני טס לטיול של מספר חודשים בדרום אמריקה . השתמשתי עד עכשיו בקנון 70d ו2 עדשות , הרגיש לי מעט מסורבל בטיולים שעשיתי עד עכשיו ומכרתי את הציוד.. אני מעוניין לקנות מצלמת מירורלס ועדשה אחת שתספיק יחסית גם לטווח הרחב וגם לצר. התקציב הוא בסביבות 4000+- , המלצות כלשהן? תודה רבה

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
כמה צר היית רוצה?
לדעתי fuji x-t10 עם עדשת הקיט (המצוינת, בניגוד לעדשות קיט של חברות אחרות) תתן לך איכות תמונה מצויינת במשקל קל וכמה מאות שקלים עודף.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
פוגי X-T10 עם עדשת קיט יופי של מצלמה, אם אתה רוצה עדשת זום אתה צריך להוסיף את עדשת פוגי 50-230 וזה כבר מעבר לתקציב שלך.

אופציה נוספת:
אם חיישן קצת יותר קטן של 4/3 לא מפריע לך (הוא צריך לספק יכולות מאוד דומות למה שאתה רגיל מהמצלמה שלך)
אז מצלמת אולימפוס OMD-EM10 II עם עדשת קיט 14-42 תספק לך את התחום הרחב והכללי ב כ 3100 ש"ח ואתה יכול להוסיף עדשת אולימפוס 40-150 לקבלת טווח זום גדול יותר. סט יעלה כ 4000 ש"ח

יש את האפרות לרכוש מצלמה של סוני את ה A6000 הנהדרת עם עדשת קיט 16-50 שהיא הבנונית (היא בסדר אבל מדהימה) ולהוסיף לזה עדשת סוני 55-210 גם בסביבות התקציב שלך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אפשר לבדוק רכישה בחו"ל לדוגמא באמזון אנגליה אמור להיות זול כעת בגלל שער חליפין טוב - אבל מפספסים אחריות בארץ (יש אחריות של אמזון, יהיה צורך לשלוח להם כאשר יש תקלה)

לדוגמא סט של האולימפוס יהיה יותר זול לרכוש בחו"ל דרך אמזון אנגליה זה יעלה כ 630 פאונד שזה כ 3100 ש"ח בארץ (לפי החישוב של אמזון זה כולל משלוח ומיסים)
https://www.amazon.co.uk/gp/product...act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

עמית93

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
מבחינת איכות תמונה על איזו מצלמה הייתם ממליצים מבין מה שהצעתם? לא צריך צר לצילומי טבע אבל כן שתהיה האופציה להתקרב.. אין איזשהו עדשה כללית שתענה על ההגדרה? ממש מעדיף לטוס עם עדשה אחת..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לפוג'י יש חיישן גדול יותר ולכן יספק תמונה טובה יותר, אבל שלא יהיה ספק האולימפוס תספק איכות תמונה מעולה גם כן.
אם אתה רוצה מצלמה עם עדשה אחת טובה עם טווח גדול - יש לקחת בחשבון שהיא תיהיה כבדה ולא זולה
בבקשה אפשרות לפוג'י:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=882871

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אולימפוס היא אופציה ולדעתי היא צריכה להיות אופציה היות ואיכות התמונה שלה דומה למה שהמצלמה שלך היום מספקת (למרות חיישן קטן יותר, זה של אולימפוס נחשב מוצלח, וזה של קנון ....), היא קטנה, קלה ונוחה לשימוש
אז כדי לך לבדוק את העדשה הבאה
http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=840499

היא לא מספקת טווח זום גדול, אבל יש לך טווח זום יפה (שווה ערך ל 24-100)

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
עמית, מה זה אומר "אופציה להתקרב"?
למה שתצטרך יותר מ-50mm?
אני באמת חושב ש-18-55 מספיקה לכל מה שצריך בטיולים.

עמית93

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
היי אחרי בדיקה ברחבי הרשת באמת נשארתי עם האופציות של אולימפוס ופוג'י.. נשארו לי כמה שאלות אשמח אם תוכלו לעזור.
1) בהנחה שהתקציב יעלה לכ-5000 שקל ההמלצה נשארת זהה?
2) אם אני מזמין מאמזון צריך לשלם מיסים ומכס ?
3) אם אני הולך על הפוג'י להשקיע עוד קצת ולקחת את הxt-1? מה היתרון שלה לעומת הxt-10?
4) כדאי אולי בכלל לשנות כיוון לsony a6300?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני לא אוהב את התיפעול של ה X-T1 שמרגיש כמו מצלמת פיילים של פעם - תפעול לא מהיר עם חוגות מכניות שלא מאשפר שינוי ערכים מהיר ונוח. כמו כן היא ללא מסך מגע והיבואן לא כל כך נגיש לאחרונה - לא בטוח שהייתי רוכש כעת פוג'י בטח לא את הדגם זה חדש.

סוני A6300 היא בחירה מעולה, יש רק לקחת בחשבון שעדשות טובות עבורה לא יהיו זולות סט פשוט כבר צייניתי עבור A6000 - דרך אגב, אם וידאו לא חושב הייתי הולך על A6000 וחוסך כסף.

אולימפוס יש אומנם חיישן יותר קטן מהסוני ופחות טובה בצילום בתאורה חלשה, אבל גם העדשות יהו קטנות וקלות יותר וכן היא נוחה לשימוש ותפעול.

אם התקציב עולה נכנסות לתמונה גם המצלמות של פנסוניק כמו GX7 II (שזה אותו דגם גם בשמות GX80/GX85) וכן ה G7.

אם יש לך לחשבון באמזון ואתה נכנס לאחד החניות באירופה עבור מוצרים שנשלחים לארץ אתה רואה מחיר סופי אצלך בבית שכולל מישלוח ומס בארץ כזמן הרכישה - אין הפתעות

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
אני דווקא חושב שריבוי הגלגלות בפוג׳י הוא זה שמאפשר שינוי ערכים מהיר ונוח.
עוד יתרון של ה-x-t1 הוא ה-weather resistance (בתנאי שגם העדשה כזו).
מסך מגע הוא בשבילי תפעול לא נוח. אם זה חסרון אז הוא מאוד סובייקטיבי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
דודי, ב X-T1 למרות הרבה חוגות אין יכולת תפעול מהירה
יש חוגות מכניות בראש המצלמה שלא ניתן להפעיל ביד אחד, צריך להשתמש ביד שמאל ואז להוריד כמובן את המצלמה מהעיין לראות החוגות לאיזה ערך אנחנו משנים- זה נוח למי שרגיל להפעיל מצלמה מימי הפילים ויש רבים שזה עושה להם את זה, אבל זה ממש לא מהיר לשינוי ולא מרמת נוחות של מצלמות DSLR או ללא מראה מתקדמות אחרות.

אומנם יש שני חוגות על הרגיפ הימיני מקידמה ומאחור שהייתי שמח שניתו יהיה להשתמש בהן לשינוי ערכי צילום, אבל הן טובות רק למצב תצוגת תמונות ולא למצב צילום (לי זה מאוד מאוד מוזר).

אני רגיל לשנות ערכי צילום תוך כדי הצילום ולכן גישה זו מאוד לא נוחה לי לשימוש ולא ברורה לי - יש שינוי בנושא זה ב X-10, אבל זו מצלמה אחרת. יותר מכל מוזר לי שאין למצלמה מסך מגע אחרי הכל זו ממש לא מצלמה זולה וכאמור לאחרונה היבואן נהך להיות פחות נגיש וזה קצת מפריע לי.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
מה הכוונה שהוא הפך להיות פחות נגיש?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כבר יותר מחצי שנה אנחנו לא מצליחים לקבל תשובות מהיבואן, הוא לא זמין ולא חוזר עלינו. בקשר לכמה שאלות (כמו זמינות של דגמים, מחירים ו...) אין לי מושג איך זה משפיע על רמת השרות.

עמית93

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
אחלה אני חושב שהשתכנעתי, אני אחפש ביום שישי אולי יהיה מבצע על אולימפוס לכבוד הבלאק פריידי ואם לא אזמין דרך הקישור ששלחת לי

עמית93

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
אחרי חפירה קטנה ביוטיוב להשוות את המצלמה החלטתי בסוף לוותר על האולימפוס, הזמנתי מאמזון את הפנסוניק gx85 עם 12-32 יצא 2500 שח כולל מיסים ומשלוח.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
מצטרף להמלצה של כרמי:בעד:
SONY
A6000+ עדשת הקיט שילוב מעולה עיסקת חבילה באמת מוצלחת
6300 יקרה פי שתיים עם אותה עדשה בדיוק 16-50MM
הגעתי ליופי של צילומים איתה+6000
נכון יש עדשות נוספות יותר יקרות
אך-כבר קפיצה
חסוך לך כסף
שבת שלום וטיול מוצלח

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אחרי חפירה קטנה ביוטיוב להשוות את המצלמה החלטתי בסוף לוותר על האולימפוס, הזמנתי מאמזון את הפנסוניק gx85 עם 12-32 יצא 2500 שח כולל מיסים ומשלוח.

תתחדש, יופי של סט ביופי ביופי של מחיר
באיזה אמזון רכשת, מאיזו מדינה?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור