מצלמה לבחוץ

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
ומבחינת איכות תמונה ניקון D3500 ועדשת פריים G 50 מ"מ
או פוגי XT20 עם העדשה הטובה לא קשור לצמצם מבחינת איכות מה יהיה יותר איכותי?

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
ה 17-70 עדשה נהדרת אני חושב שלמנחם יש אותה.
יש לה גם יתרון בתמיכה במאקרו.

אכן,כן יש לי את העדשה הזו וכן יש לה תמיכה במאקרו וגם...הצמצם נסגר בקצה כלומר ב -70 מ"מ. זו התנהגות טבעית לעדשות כאלה.

זו שאלה קשה וברמה של שאלה שלא ניתן לענות עליה,למה?

איכות זה בעיני המתבונן. בעולם הצילום מנסים להתאים סוג של עדשה לסוג מסויים של צילום. עם ה G50 של ניקון וגם עם עדשת הקיט של פוג'י אפשר לצלם ילדים בחוץ. לגבי התוצאה...זה כבר משהו שהוא סוביקטיבי וקשה לענות מבלי להתנסות קודם בהתנסות אישית.

אישית,אני לא ממליץ למי שאיננו מנוסה בעולם הצילום להתחיל בעדשת פריים,ולא משנה אם היא 50 מ"מ או כל מידה אחרת. עדשת הפריים דורשת התנסות קודמת בעולם הצילום וגם דורשת לא מעט כיתות רגליים,ולא פעם - הטובות שבהן,מגיעות ללא מיצב ולמי שלא מנוסה זו....בעיה.

אם מדובר בצילום ילדים ומכאן נובע גם צילומי פורטרייט,הייתי מציע (וזו רק הצעה) לזנוח את הפוגי וללכת על אחד מדגמי הכניסה הזולים של קנון או ניקון ואת שאר הכסף,רובו אם לדייק,להשקיע בעדשה של 24-105 מ"מ. יש כזו של סיגמא,יש כזו לקנון וכמדומני גם לניקון. למיטב זכרוני הסיגמא,לניקון וקנון,קצת טובה יותר אופטית ובביצועים וגם קצת זולה יותר...אבל,זה שווה בדיקה פרטנית וגם הגדלת התקציב....

מנחם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113

אי אפשר לחיות רק עם עדשת 50 ממ כך שזו לא אופציה הגיונית - היות ועדשת הקיט של ניקון לא מוצלחת אז אני לא מבין איך זה יעבוד. אם לקוחים את הניקון אז כדי לקחת את עדשת הסיגמא 17-50 F2.8

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם מדובר בצילום ילדים ומכאן נובע גם צילומי פורטרייט,הייתי מציע (וזו רק הצעה) לזנוח את הפוגי וללכת על אחד מדגמי הכניסה הזולים של קנון או ניקון ואת שאר הכסף,רובו אם לדייק,להשקיע בעדשה של 24-105 מ"מ. יש כזו של סיגמא,יש כזו לקנון וכמדומני גם לניקון. למיטב זכרוני הסיגמא,לניקון וקנון,קצת טובה יותר אופטית ובביצועים וגם קצת זולה יותר...אבל,זה שווה בדיקה פרטנית וגם הגדלת התקציב....

לדעתי 24 זו זווית לא מספיק רחבה עבוד מצלמות קרופ

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אני רוצה לקחת גם את הסיגמא וגם את הפריים,
ורוצה לדעת האם הפריים תהיה יותר איכותית מהפוגי (זה יוצא אוותו מחיר)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אתה לוקח את הסיגמא אתה לא צריך את הפרים - מעבר לכך לאחר רכישת מצלמה ועדשה ראשונה, אני ממליץ להכיר את הציוד ואז לרכוש ציוד נוסף לאחר הבנה מה חסר

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
הסיגמא 17-70 בתחום של ה50 כמה צמצם יש לה,
והאם היא טובה יותר באופטיקה מה17-50 (וכמה זמן יקח עד שהם יוציאו אותה לללא מראה)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא בטוח לגבי הצמצם אבל לפי מה שאני קורא הוא כבר מאוד קרוב ל F4
היא לא טובה יותר מה 17-50 היא פחות טובה אופטית מה 17-50.

מערכת הפוקוס של מצלמות ללא מראה עובדות שונה לגמרי ממצלמות DSLR ולכן עדשות שנבנות עבור DSLR לא מתאימות ממש למצלמות ללא מראה. כך שלא נראה לי שעדשה זו תגיע עבור מצלמות ללא מראה - יכול להיות שהם יוציאו עדשה אחרת, אבל אני לא יודע על כך ולא כדי לבנות על זה.

דרך אגב לפוג'י יש עדשת 16-55 F2.8 נהדרת
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=897632

אם זה נראה יקר, זה גם בערך המחיר של עדשות ניקון וקנון המקבילות.

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אני מבין שה16-55 טובה בהרבה מה18-55 של פוגי.
ושאילה
האם באור יום עם צמצם 4 אוכל לקבל עומק שדה רדוד בקלות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הפוג'י 18-55 F2.8-4 טובה יותר מהפוג'י 16-50 - אני כול הזמן כתוב את זה.

זה לא קשור כלל לאור יום זה קשור לגדול הצמצם, מול גודל החיישן, והמרחק של האוביקט - ולא בדרך כלל ה F4 לא יספק עומק שדה מספיק עם חיישן בגדול הזה

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
תודה ,
התכוונתי לעדשה הזאת שהיא יותר טובה
דרך אגב לפוג'י יש עדשת 16-55 F2.8 נהדרת
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=897632

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אהה, זו עדשה מעולה ברמה מאוד גבוהה,
אופטיקה מעולה, מהירה, בוקה מוצלח וטבעי בהחלט עדשת הזום לטווח היום יומי המומלצת ביותר, החיסרונות של עדשה זו זה מחיר ומשקל.

להסיר ספק תמונות איתה יהיה טובות מאוד יותר מאשר עדשת הקיט וגם מעדשת 18-55 F2.8-4

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אם יורדים לרמה של אולימפוס חוץ מעדשת הקיט כמה עולה פריים 50 או עדשה שדומה לסיגמא?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אולימפוס, זה סיפור אחר לגמרי היות והיא בעלת חיישן קצת יותר קטן.
אולימפוס ופנסוניק החליטו שאם כבר עושים מצלמות ללא מראה עושים זאת עם חיישן קצת יותר קטן בגדול של 4/3 אינצי וקבעו סדנדרט שמתאים לשתי החברות ואז ניתן להחליף עדשות בניהן, מה שיוצר מצד אחד כפילות אבל גם מגדיל את מבחר העדשות.

חיישן קטן מאפשר לקבלת מצלמה קטנה יותר, עדשות קטנות יותר, פוקוס מהיר יותר, אבל עבור עומק שדה רדוד חשוב גודל החיישן ואז צריך צמצם גדול יותר מאשר מצלמות פוג'י או DSLR לקבל עומק שדה רדוד. יותר מכך כאשר החיישן קטן יותר חישוב טווח העדשה הוא שונה (נקרא CROP FACTOR https://en.wikipedia.org/wiki/Crop_factor ) :
אם עבור מצלמת FF עדשת 50 ממ מספק זווית ראיה של 50 ממ עבור מצלמות DSLR רגילות (APS-C) יש להכפיל בערך ב 1.5 ואז 50 ממ מספק על פוג'י לדוגמא זווית ראיה של 75 ממ. כעת על מצלמות אולימפוס זה יהיה כפול 2 ואז 50 ממ יספק זווית ראיה של 100 ממ.

החיישב הזה נכון גם לגבי גדול הצמצם צמצם F2 לדוגמא על FF יהיה שווה ערך ל F2 על APS-C (פוגי) זה יהיה שווה ל F3.5
ועל 4/3 (אולימפוס) זה יהיה שווה ערך ל F4.

אני מקווה שלא הכנסתי יותר מידי מידע, בכל מקרה מצלמות אולימפוס מספקות איכות תמונה נהדרת, קצת פחות טובה בתאורה חלשה, עומק שדה רדוד מצריך צמצם גדול יותר והן לא היו הרבה יותר זולות מהפוג'י.

מצלמות אולימפוס OMD-EM10 III עם עדשת קיט 14-42 זה סט נהדר למי שרוצה מצלמה קטנה ומוצלחת עם וידאו 4K ויכולת שליטה טובה, אבל עדיין מודבר על חיישן קצת יותר קטן ועדשת הקיט שהיא לא רעה, עדיין ללא מצמצם גדול וזה יהיה קרוב ל 3000 שח.
האם זה כיוון שמתאים?

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אוקיי תודה,
אז בתקציב אני קונה ניקון D3500 וסיגמא 17-50,
בדגם החדיש החיישן יותר מתקדם?
האם כדאי לקנות עוד בטריה?
ומה עוד יש לקנות ולשים לב,
תודה רבה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
צריך לרכוש כרטיס זיכרון טוב - להקפיד עם אחריות שח יובאן רציני (יש הרבה זיופים).
לא חייבים לרכוש סוללה נוספת, סוללה של DSLR מחזיקה מספר גדול של תמונות.
לרכוש תיק למצלמה, לא מומלץ תיק אף זה ממש לא נוח ואי אפשר להכניס לשם ציוד נוסף

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
המלצה לכרטיס זכרון, האם צריך מגן מסך או מגן לעדשה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כרטיסי זיכרון יש הרבה חברות בשביל צילום סטיילס כל אחד יעשה את העבודה. כאמור רק לבדוק אחריות של יבואן רישמי. יש הרבה מאוד חברות לא נכנס לזה כעת.

אני לא נוהג לשים מגן מסך למצלמות שלי.

בהקשר של מגן על העדשה, רבים נוהגים לשים פילטר UV על העדשה, המצלמה לא צריכה הגנת UV אבל נהוג לחשוב שהגנה של זכוכית נוספת על העדשה מפני שריטות זה חשוב. אני לא חושב שזה נדרש, כדי לא לפגוע באיכות התמונה צריך לשים פילטר טוב וגם גם יש זיופים. מעבר לכך פילטר יכול לייצר פסי אור או נקודות אור בתמונה. לדעתי עדיף להשתמש במגן שמש שמגיע עם העדשה שגם מונע את הי גישה שח העדשה למה שיכול לשרוט אותה.

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
האם בדגם החדש של ניקון החיישן יותר מתקדם (איזו יותר גבוה?)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
החיישנים משתפרים כל הזמן וכן מעבדי התמונה וכן מערכת הפוקוס. בנוסף בדגמים חדשים יש גם קישוריות מתקדמת יותר.

חיישן חדש יותר מסוגל לספק בדרך כלל דווח דינמי טוב יותר, יכולת לתמונה נקיה יותר ב iso גבוהה.
מעבד מסגל תקן מגבלות של החיישן ומערכת פוקוס יכולה להיות מהירה יותר, יותר נקודות פוקוס רגישות טובה יותר.

אבל זה אבל גדול השיפורים מדור לדור בדרך כלל קטנים מאוד מאוד. ולא תמיד שווים את ההפרש במחיר מול דגם חדש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור