מצלמה יד שניה לחובב

אורי חובב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
אשמח לדעת עד כמה חשובה אופצית הוידאו במצלמת DSLR. זה באמת שימושי? זה לא מאד קשה להתעסק עם הפוקוס בצילום וידאו?

לעצם הענין, הוצעה לי מצלמת ניקון D80, עם עדשת תמרון 18-200 ב1000 ש"ח.
אשמח לדעת האם המחיר הגיוני?
האם יש לחשוש ממצלמה יד שניה? (שמורה ++ שימוש משפחתי מינורי בלבד)
האם העדשה באמת טובה? (יותר מעדשת קיט רגילה)

איך המצלמה הזו לעומת מצלמות חדשות שיצאו, שמחיר המחירון שלהם זול בהרבה? (יש מצלמות ב1000-1500 עם עדשות + וידאו וויפי ושאר ירקות, השאלה אם המצלמה הזו, שבעבר היתה נחשבת לטובה, עדיפה גם כיום מהם)

מקווה שלא סיבכתי מידי,
ממש תודה לעונים..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מערכת הפוקוס של מצלמות DSLR של ניקון פועלת מעולה, מהיר ונהדר בצילום תמונות דרך העינית, אבל מערכת זאת לא בשימוש בצילום דרך המסך ובזמן צילום וידאו, אז יש מערכת פוקוס אחרת שהיא מאוד מאוד איטית (יכול לקחת כמה שניות לקבל פוקוס שזה ממש לא אופציה). כך שבמצלמות ניקון אין אוטופוקוס בוידאו בקנון יש מערכת אחרת שעובדת תקין, לעשות פוקוס ידיני צריך לסובב חוגה על העדשה (לא נוח ולא קל- יש ציוד משלים לא זול לכיוון נוח של הזום והפוקוס - אבל ממש לא זול).

ניקון 80D היא מצלמה מאוד (מאוד מאוד) ישנה - וכמו כל מצלמות ה DSLR של ניקון אין לה פוקוס אוטומטי בוידאו.

בכל מקרה עדשות הקיט הן לא עדשות טובות ולא מומלצות לרכישה כלל ועדשות 18-200 של טמרון (למרות שהיא לא ממש זולה), עוד פחות טובה מעדשת הקיט. היא סתם עדשה גדולה עם טווח זום גדול ואיכות אופטית בנונית ומטה.

אני חושב שרכישה של ציוד יד שנייה יכול להיות רעיון מוצלח, אבל לא ציוד מפני כל כך הרבה שניים - לא בגלל שהוא לא תקין פשוט זו טכנולוגיה של לפני עשור.

לא יודע על איזה מצלמות ב 1000-1500 ש"ח מודבר (צריך לבדוק כל דגם לגופו) בכל מקרה לא ממליץ לרכוש מצלמות DLSR עם עדשות קיט.

אני אישית לא חושב שצריך לרכוש מצלמה כי יש דיל טוב, צריךלבדוק מה הצרכים ולמצוא את הציוד שמתאים

אורי חובב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ממש תודה רבה על התגובה המהירה והמפורטת.

ואם כך..
nikon D3300 עם עדשת AF-S DX 18-135 ED של ניקון, שוה 1500 ש"ח (יד שניה, שימוש מועט)

ראיתי שכתבת בסקירת עדשות ש18-135 לא נחשבת לעדשת קיט, רק בקנון? או גם זו של ניקון?

תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK בקשר לעדשות קיט - יש למצלמות הזולות עדשות קיט שהן בדרך כלל 18-55 ובדגמים הבכירים יש עדשות קיט יותר טובות כמו קנון 18-135 או ניקון 18-140 שהן כבר עדשות טובות בדרך כלל עדשות כאלו נמכרו בכ 1100 ל 1300 ש"ח.

אם אתה שם לב אז ניקון היא 18-140 ולא 18-135 אם אתה מדבר על 18-35, היא דגם ישן יותר ופחות מוצלח מה 18-140 וללא מייצב.

אתה מדבר על סט חביב בהחלט, שוב ללא יכולת אמיתית לוידאו

אורי חובב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה כרמי,

נשמע כבר יותר טוב.. :)

לאחר שהבנתי שלא אוכל להיצמד ל1000..
אשמח לחוות דעתך על הזוג מההודעה הקודמת (בדקתי, זה אכן 18-135 ולא 140)

לעומת Canon EOS 700D עם עדשה Canon EFS 18-135mm
מבקשים ממני 300 ש"ח יותר על הקנון (1800 ש"ח)
שווה? יש הצדקה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קנון 700D מצלמה חביבה, עדיין ללא מערכת dual pixel שמאפשרת פוקוס אוטומטי בוידאו לכן לא הייתי הולך עליה אם נושא הוידאו חשוב.

הייתי ממליץ לנסות למצוא קנון 750D עם עדשת קנון 18-135 STM זו רמת הכניסה למצלמות DSLR עם יכולת וידאו.

השאלה החשובה היא מה הם הצרכים ומה התקציב - אז זה אני לא בטוח יודע :)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אשמח לדעת עד כמה חשובה אופצית הוידאו במצלמת
DSLR.

כל שאכתוב פה זו דעתי ודעתי בלבד - לא מחייב איש.

לדעתי מי שהולך לכיוון DSLR צריך להבין שהוידיאו,איפה שיש,הוא לא משהו ב DNA של המצלמות האלה,ונוסף להן כדי להיות אטרקטיביות בשוק המאוד תחרותי של המצלמות בכלל והמצלמות וגם אלה של הטלפון החכם בפרט.

עד כמה חשוב הוידאו ב DSLR? הוא לא חשוב. כמו שאמרתי הוידאו נמצא שם מטעמים מסחריים ולא מתוך הכנסת קידמה טכנולוגית למצלמות,ואלי,מעלי,כבר ציין את היתרונות והחסרונות של הוידאו בקנון ובניקון.

אם תמהיל הצילום כולל וידאו וגם סטילס (ובזה הסדר) אז הכיוון הוא לחסרות המראה ומה מחירן בשוק היד השנייה אני לא יודע.

השאלה החשובה היא מה הם הצרכים ומה התקציב - אז זה אני לא בטוח יודע

גם אני לא אבל כפי שאמרתי אם זה קודם וידאו ועל הדרך גם סטילס אז כדאי לחסוך עוד קצת וללכת לכיוון חסרות המראה או לחסוך עוד הרבה וללכת לכיוון של טלפון חכם מספינות הדגל של היצרנים בשנתון הנכחי....

מנחם.

אורי חובב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי ומנחם, טוב..

אז באמת הוידאו גם מבחינתי אינו במקום הראשון, אלא רק כצ'ופר, אם כבר..

ואם זה כך,
אשמח לחוות דעתכם מבין האופציות הבאות
בקשר לצרכים ולתקציב, אין באמת צרכים.. ממש אבל ממש תחביב. יש לי ידע (אולי בסיסי) בצילום, וממש אשמח למשהו חביב ולא פשוט מדי.
התקציב- מקסימום 2000, אם נטיה לאלף הראשון..
מה שכן, אעדיף משהו מעולה גם אם (קצת) יותר יקר, מאשר משהו "בסדר" וזול.
אם ההבדל לא כזה גדול, כמובן שאעדיף לשמור את יתרת הסכום ל"צרכים" אחרים..

מה שנראה כרגע:

1.ניקון D3100 כמו חדשה עדשה 18-200 1200 ש"ח

2. Canon EOS 700D DSLR עדשה Canon EFS 18-135mm ב1800 ש"ח

3.ניקון D7000+עדשת טמרון 17-50 צמצם 2.8 1800 ש"ח

4. ניקון d5100 Nikon 18-140 VR ב2000 ש"ח

ממש תודה לכם..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לדעתי מי שהולך לכיוון DSLR צריך להבין שהוידיאו,איפה שיש,הוא לא משהו ב DNA של המצלמות האלה,ונוסף להן כדי להיות אטרקטיביות בשוק המאוד תחרותי של המצלמות בכלל והמצלמות וגם אלה של הטלפון החכם בפרט.

עד כמה חשוב הוידאו ב DSLR? הוא לא חשוב. כמו שאמרתי הוידאו נמצא שם מטעמים מסחריים ולא מתוך הכנסת קידמה טכנולוגית למצלמות,ואלי,מעלי,כבר ציין את היתרונות והחסרונות של הוידאו בקנון ובניקון.

אם תמהיל הצילום כולל וידאו וגם סטילס (ובזה הסדר) אז הכיוון הוא לחסרות המראה ומה מחירן בשוק היד השנייה אני לא יודע.

גם אני לא אבל כפי שאמרתי אם זה קודם וידאו ועל הדרך גם סטילס אז כדאי לחסוך עוד קצת וללכת לכיוון חסרות המראה או לחסוך עוד הרבה וללכת לכיוון של טלפון חכם מספינות הדגל של היצרנים בשנתון הנכחי....

מנחם.

מבחינת האיכות וגם המחיר, מה שנמצא בפסגה זה ה-mirrorless, אתה שקוע בקונספציה ש-mirrorless זה סוג של גדג'ט כזה ו-DSLR זה ה-real thing.

וידאו זה סה"כ feature כמו כל דבר, אפשר לתקוע אותו איפה שרוצים. זכור לי דווקא כי Canon שיווקו אותו ב-5Dmk2 (או mk3?), וזאת מצלמה מקצועית לכל דבר.

אצלי לא ה-Q ולא X1D לא מצלמות וידאו או שכן, אבל באיכות ירודה (ולא אכפת לי) ושניהם כפי שאתה מבין לא DSLR

אני מזהה (בהתבסס על מה שיש לי) כמה בעיות עם mirrorless
- צריך הרבה סוללות ספייר (האסי צריך 2-3 ליום וגם Q צריך 2)
- תכנון עדשות בעיקר זום מאוד קשה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה שנראה כרגע:

1.ניקון D3100 כמו חדשה עדשה 18-200 1200 ש"ח

2. Canon EOS 700D DSLR עדשה Canon EFS 18-135mm ב1800 ש"ח

3.ניקון D7000+עדשת טמרון 17-50 צמצם 2.8 1800 ש"ח

4. ניקון d5100 Nikon 18-140 VR ב2000 ש"ח

תגובה לפי האופציות:
1 עדשה לא מוצלחת, דגם כניסה - לדעתי פוסל את סט.
2 סט חביב, מצלמה רמה בסיס פלוס עדיין לא תומכת באוטופוקוס בוידאו.
3 דגם יותר בכיר של ניקון (קצת ישן) עם עדשה מעולה ויכולת לצמצם גדול - אפשרות מעניינת עם יכולת להתקדם בנושא של צילום עם צמצם גדול.
4 דגם בסיסי פלוס של ניקון עדשת טובה עם טוול זום יפה, סט חביב ביות עם יכולת לטווח זום מוצלח.

אם נושא הוידאו חשוב ברמה כל שהיא - אף מצלמה כאן לא מספקת יכולת לאוטופוקוס בוידאו (כך שלדעתי וידאו תעשה עם הטלפון :) ).
אופציה 3 מספקת מצלמת בכירה יותר עם עדשה בעלת יכול להתקדם בנושא הצילום וזה כיוון שאני הייתי הולך אליו.
אופציה 4 מצלמה ברמת בניים עם עדשה בעלת טווח יפה - למי שלא חושב הצמצם הגדול (יכולת צילום מתקדמות יותר) ורוצה טווח זום - זה הכייון שהוא היה בוחר.

אם חשוב נושא הוידאו (ברמה כל שהיא) הייתי בוחר ללא מראה יד שנייה

אורי חובב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה כרמי,

בעקבות המלצתך, אני חושב ללכת באמת על הניקון D7000, אך בבירור נוסף התברר לי שהיא עשתה כבר כ70,000 קליקים.
יש מה לחשוש בענין הזה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קשה להגיד, מצד אחד היא צילמה הרבה ואחרי כ 150,000 יהיה צורך להחליף את מנגנון התריס, מצד שני אם היא במצב טוב, יהיה לך איתה רבה שנים של צילום.

אורי חובב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מנסיון שלך, 150,000 זה סוג של מינימום או מקסימום?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא הגעתי לזה אף פעם :)
אבל זה לפי מה שאני מבין, התריס אמור לעבור כ 150 אלף קליקים ללא בעיה

אורי חובב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב.. אז כנראה שאלך על זה..

אם אפשר עוד משהו,
פלאש חיצוני. נצרך? צריך להיות משהו מיוחד שיתאים דוקא לניקון או משהו כזה? איזה פרמטרים חשובים?

אשמח לקצת רקע בענין. ואם אפשר גם ספציפית על הדגם SB700 של ניקון

תודה רבה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אפשר לרכוש פלאש Godox V860II N
Godox בנוי נהדר דגם שמסתיים ב N מתאים לניקון ודגם זה גם עובד ETTL שזו שיטה אוטמטית למדידת אור דרך העדשה (Through The Lens) של ניקון - לדעתי יותר זול מזה של ניקון ועושה עבדה נהדרת
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=932283

כמובן ש SB700 של ניקון מעולה, אבל יותר יקר
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=786775

אורי חובב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב, אני במוד של יד שניה, לכן שאלתי ספציפית על הדגם הזה. (הוצע לי ב200 ש"ח)

השאלה הכללית יותר, מתי צריך/כדאי להשתמש בפלאש חיצוני. תמיד? רק לצרכים מסוימים? באם צריך פלאש, הפלאש הפנימי שווה משהו או שתמיד כדאי את החיצוני?

אשמח להרחבה קטנה בנושא.

ממש תודה על כל העזרה עד כה..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קודם כל הפלאש הפנימי - ממש לא מומלץ הוא קרוב מאוד למצלמה ומוציא אור ישיר גורם לתמונה להיות שטוחה וקרה.
פלאש על גסי המצלמה ניתן לכוון להקפיץ אור מקיר או גג וזה כבר משנה מאוד - אבל כל עוד אפשר לצלם ללא פלאש עדיף כך.

צריך ללמוד את הבסיס של צילום ושימוש במצלמה ורק לאחר מכן להבין את השימוש בפלאש - זה קצת יותר מורכב.
אם אתה חושב שאתה מרכיב פלאש על המצלמה, גם שהוא טוב והמצלמה מעולה עם עדשה סף הדרך ואתה מכוון על אוטמטת ותקבל תמונות מעולות כך- תעשה חישוב מסלול מחדש.

אורי חובב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה כרמי,

בקשר לעדשה שהמלצת לי, TAMRON 17-50 צמצם 2.8
העדשה הזו לא מיוצבת, נכון?
עד כמה זה משפיע?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לטמרון היו שתי דגמי עדשות המיוצבת וזו הלא מיוצבת
הדגם הלא מיוצב נמכר יותר והיה הדגם המוצלח יותר וחד יותר.
היום יש רק את הדגם המיוצב ואז כולם עברו לרכוש את העדשה המקבילה של סיגמא ה 17-50 F2.8 המיוצבת.

עד כמה חשוב במייצב - אז זה עוזר כאשר מצלמים במהירות חשיפה איטית, פחות בצילום במהירות חשיפה מהירה - יש לי עדשה מקבילה למצלמה שלי שהיא לא מיצובת ואני מסתדר איתה נהדר.

זה עניין של מחיר עדשת סיגמא 17-50 F2.8 מיוצבת חדשה עולה כ 1300 ש"ח
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור