מצלמה חדשה

נריה כהן

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
היי לכולם בוקר טוב!

אני מעוניין להתקדם בתחום הצילום ומחפש מצלמת DSLR. הסתכלתי על 2 דגמים - קנון 80D וניקון 7200D.
יש לציין שהמצלמה היא לצילומי סטילס בעיקר ולא בהכרח לצילומי וידאו, למרות שאני לא שולל שבעתיד ארצה להתעסק גם בזה. יש לציין כי כבר יש לי 7 שנים את הניקון 3000D שנראה לי שמיציתי את האפשרויות שלה.

תודה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איכות התמונה של ניקון D7200 טובה יותר מזו של קנון 80D
אם יש לך עדשות ל D3000 אז הן יכולות להתאים לניקון לא לקנון
מצד שני לניקון אין אוטופוקוס בוידאו ואם אתה חושב על וידאו בעתיד צריך לקחת בחשבון את זה (מצד שני קנון יש אוטופוקוס בוידאו - אבל צריך עדשות STM עבור כל והוידאו הוא לא ברמה גבוהה בכל מקרה)

אם אתה כבר חושב על מצלמה חדשה הייתי בודק את סוני A6300 או A6500 (אם התקציב גבוהה מידי, הייתי בודק את A6000) יש לקחת בחשבון שעדשות סוני קצת יקרות אבל הן טובות.

אפשרות אחרת שאני ממליץ לחשוב עליה זה כבר לקפוץ עדו צעד קדימה (אם יש את התקציב) ולרכוש מצלמת FF כמו סוני A7 II או ניקון D610 או קנון 6D (כאן גם קנון וניקון לא יתאימו לאוטופוקוס בוידאו) - איכות התמונה של FF זה כבר עולם אחר לגמרי.

איזה כיוון נראה לך יותר?

נריה כהן

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
הדגמים שציינתי בהודעה ה-1 נחשבים לדגמים מתקדמים יותר ולחובבים פלוס, נראה לי שאילו הדגמים שאלך עליהם.
כמו כן, מצלמות FF שציינת יקרות יותר וגם אצטרך להתאים להם עדשה טובה אז זה ייצא די גבוה מבחינת התקציב שלי - ככה שלא נראה לי שזה הכיוון (מעדיף להשקיע במצלמה עם עדשה סבבה בתקציב של עד 5300)

מבחינת ההבדלים בקנון ובניקון שציינתי, האם הבדלי איכות התמונה בין שני הדגמים האילו ניכרת בצורה משמעותית? ואיזו עדשה כדאי להוסיף למצלמה כי הבנתי שעדשות הקיט לא מומלצות במיוחד (מתכוון בעיקר לצלם פורטרטים, צילומי מאקרו של פרחים וצילומים בשוטף כמו משפחה, טיולים וכו')

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ההבדלים בין הקנון לניקון יהיו בטווח דינמי גדול יותר יכולת להציג תמונה נקיה יותר בערכי iso גבוהים יותר. כך שכל עוד התאורה תיהיה טובה ההבדל יהיה ממש זניח בתאורה פחות אופטמלית לניקון יהיה יתרון.

בקשר לעדשות עדשה לפורטרטים ועדשה למאקרו אלו שצי חיות שונות שעדשות שונות יתאימו לכך לשאר שימושים אין בעיהץ
יש לקחת בחשובון שעדשת כל בו היא עדשה שתעשה את רוב הדברים טוב ועדשה שמתאימה לצילום מסוים תיהיה עדשה הרבה יותר טובה לכך - להסיר ספק לדעתי איכות העדשה וההתאמה שלה עבור הצרכים שלך חשובה יותר מאיכות החיישן

אם אתה מוכן לחיות עם עדשת כלבו אז האופציה: סוני A6000 עם עדשת סוני 18-105 תספק לך סטיילס ווידאו מעולים וזו גם עדשה שתתאים לסטיילס ווידאו וכן לשימוש כללי היא עדשה מעולה - איכות התמונה של מצלמה זו זהה לזו של ניקון (אבל הוידאו הרבה יותר טובה משל DLSR)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן, אבל אפשר להשיג אותה יותר בזול :)
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=858191

זו עדשה לא רעה עם טווח זום מוצלח ואיכות אופטית לא רעה

מצד שני אם אתה רוצה להתקדם בתחום הצילום הייתי ממליץ על עדשת טמרון או סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 עבור ניקון לדוגמא אם אתה חושב על מצלמת ניקון. אומנם טווח הזום קטן יותר, אבל לצמצם גדול יש הרבה יתרנות בתחום הצילום כמו יכולת לעומק שדה רדוד (שבו באוביקט בפוקוס בולט מול הרקע שלא בפוקוס), יכולת לצלם מהר יותר וכל יכולת לצלם בתאורה חלשה יותר.

נריה כהן

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
נתחיל מזה ואחר כך נתקדם עם עדשות אחרות :) עדיפה מהסטנדרטית של ה-18-55.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברור שעדיפה על 18-55

נריה כהן

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
היי שוב:)

מה ההבדל העיקרי בין 80D ל7D mark ii?

Ranr

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
תראה פה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה 7D M II זו מצלמה בעלת גוף חזק ועמיד יותר ובעלת מערכת פוקוס וקצת צילום מתאים לצילום ספורט.
המקבילה של ניקון למצלמה זו היא ה D500 המדהימה (שלדעתי ברמה אחת מעל ה 7D II )

נריה כהן

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
החלטתי ללכת על ה80d רק לא סגור עדיין על העדשה שאבחר.. האם עדשת הקיט 18-135 תהווה בסיס טוב להתחלה? או שמא שווה להשקיע בעדשה אחרת?(המטרות שלי לצילום כפי שציינתי מעלה). תודה:)

Ranr

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
ה- 18-135 היא עדשה מאוד שימושית למתחילים. היא גם עדשה טובה מאוד לוידיאו כי יש לה את מנוע הפוקוס STM, שהוא מנוע שקט, ולכן רעשי הפוקוס לא נקלטים במיקרופון הפנימי של המצלמה.

הגירסה שנמכרת כקיט ביחד עם ה-80D היא כבר הדור השלישי של העדשה הזו והיא מגיעה עם מנוע חדש שנקרא -Nano USM - אם אתה לא חזק בענייני הוידיאו כנראה שהכניסה לרזי ההבדלים במנוע הפוקוס לא ממש מעניינת.

בכל מקרה כמו שציינו פה לעניין סטילס קיימות עדשות איכותיות ממנה כמו למשל הסיגמה 17-50 עם מפתח צמצם מינימלי קבוע של 2.8. כרמי ציין למעלה את היתרונות של העדשה הזו. החסרונות שלה:

1. טווח זום פחות רחב. הדבר הזה יכול להיות גם יתרון, כי הוא יכריח אותך כמתחיל להתעצל פחות ולזוז יותר כדי להשיג את הפריים.

2. מנוע הפוקוס יחסית שקט אבל לא מספיק שקט בוידיאו - אם תצלם איתה בווידיאו תשמע כל הזמן תקתוקים ממנוע הפוקוס בסרט. ניתן לפתור את זה באמצעות חיבור מיקרופון חיצוני, אבל זו הוצאה נוספת.

3. משקל - העדשה הזו כבדה יותר מה 18-135 ולא באופן זניח. אם כי אתה תגלה שכל העדשות הטובות שניחנות במספרי צמצם נמוכים כבדות יותר מעדשות הקיט... זה טריידאוף של איכות ומשקל.

אם אתה מחליט לקחת את ה- 18-135 הייתי מציע לך לשקול לקנות גם את העדשה הקבועה (פריים) של קנון עם אורך מוקד של 50mm אבל עם מפתח צמצם מינימלי של 1.8 מהדור השלישי (עם מנוע STM) - מדובר בעדשה לא יקרה (עולה כ-490 ש"ח אצל ארליך). אם תהיה מעוניין אני מוכן למכור את ה-50MM שיש לי שהיא מהדור הקודם (השוואה בין שני הדורות של העדשות - כאן).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני רק רוצה לציין שעדשות עם מנוע פוקס STM זה לא רק מנוע שקט יותר זו מערכת פוקוס שונה שעושה פוקוס בצעדים שזה נראה הרבה יותר טוב בוידאו לכן לשימוש באוטופוקוס בוידאו כדי לבחור עדשת STM

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
החלטתי ללכת על ה80d רק לא סגור עדיין על העדשה שאבחר.. האם עדשת הקיט 18-135 תהווה בסיס טוב להתחלה? או שמא שווה להשקיע בעדשה אחרת?(המטרות שלי לצילום כפי שציינתי מעלה). תודה
קבל עוד נתון, ציוני DXO
ניקון 7200 -87
סוני 6300 וסוני 6500 - 85
קנון 80 - 79
אם הווידאו חשוב ואתה מעדיף את הקנון על הניקון [שברמות האלה נחותה ממנה] למה לא ללכת על הסוני ?
לדעתי, שווה שיקול נוסף [ עם זאת יש להוסיף כי הבחירה בקנון תהייה קפיצת מדרגה מבחינתך למול הניקון 3000 שלך הישנה יחסית והפחות מוצלחת]

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שלא לדבר על כך שהודיאו של סוני גם טוב יותר מהקנון

נריה כהן

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
לאחר חקירה מעמיקה ובדיקה מקיפה, רכשתי היום את הניקון D7200 עם עדשת הקיט 18-140. תודה לכולם על העזרה!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש יופי של סט - גם אני אשמח לראות תמונה שלך

נריה כהן

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
18121138_10212709986933821_9221984001691373717_o.jpg

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור