מצלמה חדשה

עמיר בורן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום
אני מחפש מצלמה חדשה בשביל כמה דברים:
1. צילום של פרטי לבוש, על בובות, לאתר האינטרנט שלי, כך שהרקע (וילון לבן) יהיה לא בפוקוס והבובות שעומדות כמטר לפניו יהיו בפוקוס (לא בטוח שזה אפשרי , מניח שכן. אין לי סטודיו אז שפצרתי חדר עם תאורה סבירה מאור שמש, בגודל של 2.5X4, כאשר אני מצלם את הפאה בחדר של ה2.5 מטר, צרפתי תמונה מוקטנת לקבלת מושג).
2. צילום וידיאו באיכות טובה, חשוב מאוד שאפשר יהיה לחבר מיקרופון חיצוני.
3. מצלמה שתתמודד טוב יותר עם תנאי תאורה קשים יותר, כמו למשל אולם הרצאות עם תאורה חלקית. הבנתי שחישן גדול יותר ממה שיש לי היום יעשה את העבודה.

המצלמה הראשית שלי היום היא DSLR LIKE SX50 של קנון.
אני מעדיף CANON בגלל איזון צבעיים ולבן יותר לטעמי.
ממה שראיתי כרגע SL1 (שנקראת גם 100D) יכולה להתאים אבל היא קצת ישנה ואני לא מבין איזה עדשה תתאים (במחיר סביר) לקבל את הטשטוש ברקע.
גם 760D תתאים, אבל שוב לא מבין איזו עדשה.
מבין שצריך עדשה שהצמצם שלה מגיע הכי נמוך, כלומר 2.6. אבל עדיין לא שוחה במושגים לגמרי וממה שראיתי העדשות הללו מאוד יקרות. מה שמביא אותי לשאלה השנייה: האם בעדשות הקיט לא אקבל את אפקט הטשטוש?

תודה רבה מראש.
בברכה
עמיר

תמונות מצורפות

• IMG_7800s.jpg
    IMG_7800s.jpg
    KB 37.7 · צפיות: 450

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אישית אני לא מבין מאיפה אתה מביא את הקביעה שאיזון לבן של קנון מוצלח יותר (ומצלח יותר ממה?)

אבל אם אתה נעול על קנון אז נשאר עם קנון, ואני מבין שהתקציב שלך נמוך , אז בסביבות כ 2500 ש"ח אתה יכול לרכוש קנון EOS 1300D עם עדשת סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם גדול של F2.8 עבור קנון יספק לך את החדות עומק השדה שהרקע יהיה לא בפוקוס והבובה כן.

זה דגם הכניסה של קנון איכות התמונה הינה זהה לרוב הדגמים האחרים, מערכת הפוקוס, קצב צילום ויכולות תיפעול מהיר יהיו פחות מצלחים בדגם הזה - אבל עבור סוג הצילום שלך זה ממש לא משנה כלום.

עמיר בורן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום ותודה על המענה המהיר.
לגבי איזון צבעיים ולבן , א. אמרתי שלטעמי. ב. מניסיון שלי עם מצלמות זולות יותר וטובות פחות (גם עבדתי בחברה שמפתחת פרוססורים לתחום ובדקנו את זה בצורה השוואתית מידי פעם) את האיזון צבעים של קנון אני הכי אוהב והלבן של קנון הכי לבן. היום בדקתי גם ניקון D3300 והיה לה איזון לבן טוב מאוד, לגבי הצבעים לא בדקתי מספיק טוב בניקון היום
.
אם נגיד שגם ניקון היא אופציה, על איזו מצלמה היית ממליץ לי?
התקציב שלי בעיקרון עד 4000 ש"ח. אבל מעדיף לא לעבור 3000.

להבנתי בEOS 1300D אין חיבור למיקרופון חיצוני, אז אני מניח שלא אבחר בה (חשוב לי מאוד).
ב760D וב100D יש

להבנתי ה 100D ו 1300D דומות מאוד.

לגבי העדשה - נראה לי שפיקסת אותי באומנות ומומחיות רבה. לא היה לי מושג איך לגשת לזה , אני מודע לך מאוד.
האם אלו העדשות שאתה ממליץ עליהן?
http://www.zap.co.il/ratemodel.aspx?modelid=679150
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517

בברכה
עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עוד קצת מידע:
עדשת הטמרון שציינת היא ללא מייצב ואני חושש שכבר לא ניתן להשיג אותה (למרות שהיא נחשבת דגם מוצלח) יש דגם חדש עם מייצב שעולה קצת יותר.

אתה מדבר על מיקרופון חיצוני אז אני מבין שאתה רוצה וידאו - האם זה נכון, לא הבנתי זאת מההודעה הראשונה. זה משנה קצת את התמונה

עדשת הסגימא זו הדגם ששבתי עליו, אבל שני הדגמים האלו הן דגמים עם פוקוס מהיר לא בצעדים (stm- stepper motor) וכאשר עובדים עם וידאו מנגנון זה קופץ ישר לפוקוס לנקודה ולא בצעדיים אפקט שהעיין פחות אוהבת. יותר מכך מצלמות DSLR של ניקון ממש לא טובות באוטופוקוס לוידאו דגמים חדשים יותר של קנון (70D, 750D ו 760D) מספקים אוטופוקוס בוידאו, אבל הם גם יותר יקרים ובכלל יהיה צורך לרכוש עדשות STM שרובן ללא צמצם גדול. יש כאן בעיה

אם אתה מדבר על וידאו ללא אוטופוקוס, אז המצב הוא שונה - בכל מקרה לפני שאני קופץ לדגם כזה או אחר - בו נעשה סדר, מה הדרישות: וידאו (כן/לא) אוטופוקוס בוידאו (כן/לא), מיקרופון (כן/לא), סטיילס (כן/לא), עומק שדה רדוד (כן/לא) להאם אתה רוצה להתקדם בעתיד ולמה? ומה העדיפות של כל תכונה

ניתן להגיד שאתה רוצה את הכל, אבל אז יהיה צרוך לתקציב גבוהה יותר :)

עמיר בורן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלו כרמי.
כן אני צריך גם וידאו. זו אומנן דרישה שנייה או שלישית (הראשונה היא אפשרות לצילום בובות עם רקע לא בפוקוס) ,אבל זו בעיה שיש לי היום (חוסר במצלמה עם אפשרות לחיבור מיקרופון חיצוני). לכן היא דרישה חשובה. לצילום וידאו צריך גם מסך מפרקי ופוקוס תוך כדי צילום.
אני מבין שיש בעיה עם העדשות המיוחדות בוידאו, בעיה שתפטר אם ארכוש גם עדשת STM , אולי כזו שבאה בקיט. אולי עדשת קיט של 18-135, כך שתוכל גם לשמש בהרצאות.
כאמור אני מעדיף CANON , אז זה לא בעיה בשבילי ללכת על 760D או 750D(זו הייתה הבחירה שלי אם לא הייתה מגבלה כספית).
70D הרבה מעבר לתקציב שלי.
אני אשמח ל760D בגלל שאני אוהב את המסך מידע הקטן למעלה, אבל מבחינה תקציבית אני כבר על הגבול ואולי אפילו קצת מעבר.

אז לסיכום:
וידאו - כן.
אוטופוקוס בוידאו - כן
מיקרופון חיצוני - כן
סטיילס - כן - בדגש על צילום בהרצאות בתנאי תאורה לא אידיאלים.
עומק שדה רדוד - כן - דרישה ראשונה, הכי חשוב, צילום בובות ורקע לא ברור מאחוריהן,
האם אתה רוצה להתקדם בעתיד ולמה? - רוצה שזו תהיה המצלמה האחרונה שלי בעוד הרבה זמן. רוצה שהיא תענה לכל הדרישות שלי והרכישה הבאה תהיה רק כאשר היא תתקלקל.
עדיפות של תוכנה - לא רוצה לעבוד עם תוכנה. זו אחת הסיבות שאני רוצה חדשה. היום אני צריך לעבור על התמונות ולתקן (בפיקסה) וזה לוקח לי זמן ומעצבן. אני לא צלם מקצועי אלא חובבני. התמונות שלי הן גם יצירה אבל בעיקר כלי עבודה. אבל לפעמים הכלים הלא מושלמים שאני משתמש בהם פוגעים בעבודה שלי (כמו למשל שבוידאו שאני מכיר לא שומעים טוב) אז זו בעיה, בעיה שאני רוצה לשפר.
רוצה הכל - מי לא רוצה הכל.
בברכה
עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מי שתקדם בתחום הצילום יודע שעדשות טובות נשארות איתנו וגוף מחליפים פעם בכמה זמן
זה לא אומר שאתה חייב להחליף גוף :)

לפי ההגדרות שלך ובתקציב שלך יכול להיות שבאת קנון 750D או 760D יספקו אותך (אין הבדל גדול בין הדגמים באמת פרט למסך העילי)

ואז באת יהיה לך צורך שתי עדשות אחת STM לוידאו והשניה עם צמצם גדול לסטילס - דרך אגב צלומי וידאו מקצועיים לא משתמשים באוטופוקוס היות ורוצים שליטה טובה על מיקוד בכל נקודת זמן - אבל זה לא אומר שזה יהיה נוח לך לשימוש כך

עמיר בורן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום כרמי.
רציתי להודות לך על היעוץ.
רכשתי D760 ואדשה של סיגמה עם מפתח 2.8.
וידאו עדיין לא צילמתי , בסטילס אני עדיין לא שולט בכל היכולות של המצלמה, אבל אני כבר מקבל את האפקט שביקשתי לקבל בצילומים של המודלים שלי והתמונות יוצאות הרבה יותר מפורטות ממה שהייתי מצלם עד עכשיו.
כמובן שגם התמונות של הילדים יוצאות משהו משהו, אבל כנראה שיותר קשה לצלם בובה על רקע לבן אז בזה יש לי עוד מה ללמוד.
אז תודה רבה על הפרטים ועל העזרה.
בברכה וחג שמח.
עמיר

Ranr

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
עמיר לצורך צילום תמונות עם רקע מטושטש (בוקה) אני ממליץ לך לנסות את עדשת הקנון 50mm stm. זו עדשה עם צמצם שמתחיל ב- 1.8 והיא זולה להפליא (ניתן להשיג אותה בפחות מ-500 ש״ח אצל ארליך) ונותנת תוצאות מפתיעות מאוד ביחס להשקעה. לשיקולך.
תתחדש.

עמיר בורן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה!
זו כנראה העדשה הבאה שלי :)
העניין שהייתי גם צריך זום קטן והסיגמה עושה עבודה מצוינת בנתיים.
בברכה
עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש, אני ממליץ להמתין עם רכישה עדשה נוספת עד שיהיה לך יותר ניסיון עם המצלמה.
בכל מקרה עדשת סיגמא פחות מוצלחת לפוקוס בוידאו עבור כך יש עדשות STM שבשילוב עם המצלמה שלך יעבדו יותר חלק

עמיר בורן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה כרמי.
כרגע עוד לא מצלם וידאו עם המצלמה הזו.
יש לי את ה SX50 בשביל זה ועוד מצלמה קטנה יותר שמספקות אותי בנושא הזה לצילומים של ניסויים והסברים על מוצרים.
וידאו של הרצאות אני אצלם כנראה עם ה760D , אבל עוד לא הייתה לי הזדמנות, או שאשתמש בפוקוס ידני או שאקנה לי עדשות קיט STM גדולת זום (ואולי גם 50mm) יד שנייה.
כרגע אני עדיין לומד את המצלמה החדש. ויש הרבה ללמוד. מצילום לצילום אנ משתפר, התמונות יוצאות יותר טוב ואני כמובן נהנה מכל הדרך.
בברכה ושבת שלום.
דרך אגב, מאז הוחרזה ה 800D וה77D.
אם היה לי כוח לחקות עוד כמה חודשים הייתי הולך על ה 77D.
אבל תמיד זה ככה :)
עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא בטוח שההפרש היה כזה גדול ומורגש - רכשת מוצר מוצלח ואני בטוח שגם במחיר נהדר (בגלל שהיו דגמים בדרך)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור