מצלמה חדשה - האם DSLR או Mirrorless ?

• פותח הנושא BoazA
  • פורסם בתאריך

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
שלום למומחים
ברשותי מצלמה של Lumix FZ100.
המצלמה עובדת יפה אך עם מגבלות של אור , ותזוזות העצם המצולם, התוצאות לא משביעות רצון.

הייתי מעוניין לעבור למצלמה יותר טובה, כזו שתאפשר לי צילום בתנאי תאורה יותר קשים, תמונה עם עומק שדה יותר טוב ועוד.
כמו כן אני מצלם קטעי וידאו תוך כדי הטיולים, מידי פעם, להשלים את נושא התמונות.
ב"עידן הפילם", בעבר, צילמתי עם Nikon FA עם עדשות של Tamron
אני מודע שיש "עלות" לכל מוצר שאבחר, מעבר למחיר הכספי, והוא ההיסחבות עם ציוד, במידה ואני מטייל.

התחלתי לברר, וגם קצת קראתי פוסטים קודמים באתר זה.
ראיתי את ה Canon 80d וכן את ה Nikon 7200, אבל אז קראתי את ההמלצות של כרמי לגבי ה Nikon 5300 עם עדשה טובה.
עדיין מתלבט בין מצלמה ללא מראה לבין DSLR - מעבר למחיר הכספי מתלבט לגבי קלות ונוחות השימוש, בעיקר בטיולים, ולכן לא רוצה לקבל החלטה לפני שאני שומע ורואה יותר פרטים.

בקיצור - די מבולבל וצריך קצת סדר.....

תודה !!!

בעז

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה התקציב למצלמה עם עדשה?
דרך אגב עם וידאו חשוב לך אז ללא מראה היא פתרון הרבה יותר מוצלח עבור כך
מצלמות כמו סוני A6300 או A6500 יספקו איכות תמונה נהדרת וגם וידאו מוצלח, אבל עדשות הזום עבור מצלמות אלו לא זולות כלל.
אופציה אחרת היא מצלמה כמו סוני מסדרת A7 עם חיישן FF ואיכות תמונה של חיישן גדול ושוב מצלמות סוני הזום של סוני לא זולות.

שים לך שאני רושם עדשת הזום היות ועדשות פריים (כלומר ללא זום כלל) יכולים להשיג במחיר קצת יותר שפוי

אם וידאו פחות חשוב - אז יש גם אופציות אחרות

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
תודה כרמי.
אני מאד הייתי רוצה מצלמה בסגנון שיש לי (Lumix FZ100) רק עם חיישן גדול יותר.
יש נוחות גדולה כשמטיילים עם מצלמה ללא צורך (כמעט) להחליף עדשות והתיק הוא קטן.
אני מבין שהחיישן הגדול ביותר במצלמות מהסוג הזה הוא בגודל "1 , לכן זונח את מצלמות ה Bridge ופונה ל"מקצועיות יותר", כדי שאשיג תמונות ווידאו טובים בתנאי אור חלש.
נושא של וידאו חשוב לי במידה פחותה מנושא התמונות, אבל אני רוצה את האפשרות לצלם וידאו איכותי בנוסף לתמונות.
כיוון שהתחלתי לברר ראיתי שהסכום הוא 6000 או אף יותר לCanon 80d, שמצאה חן בעיניי,אבל אז התחלתי לקרוא בפורום.....:מבולבל:....ורואה שיש עוד אופציות, וגם נושא הציוד והמשקל "צצו להם".
אין לי תקציב ל סוני A7 - אצטרך להתפשר על חיישן APSC
איזה אופציה יש לי לגבי עדשות עבור הסוני שציינת? האם אני לא נכנס כאן לסוג של מגבלה טכנית ו"חתונה קתולית" (בגלל סוג התבריג - "E")?
אם אני מבין נכון, בעדשות פריים יש את נושא האוטופוקוס אבל לא את נושא הזום...או שאתה מתכוון שמדובר בעדשות עם גודל קבוע ולא משתנה (לדוגמא 17 או 50 וכו) ?,,,,או שאני עושה סלט...

מה לגבי Fuji XT2?

שוב תודה !

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
היי כרמי, האם התכוונת ל Sony A7?
ראיתי בזאפ קיט סביב 7000 ש"ח.
האם הדגם הזה הוא לא "קצת מיושן" או "פחות מוצלח"?

אני שואל כי אני לא רואה יותר מידיי חנויות מציעות אותו...
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן זה דגם ישן, יש כעת את ה A7 II
יש כמובן גם את A7R II שיחד עם עדשת סוני 24-70 F2.8 זה סט ברמה מדהימה, דרך אגב יש לך 22000 ש"ח :)
כאמור יש שאלה של תקציב

הסוני A7 דגם קודם מערכת פוקוס עברה שידרוג רציני בגרסה II וכן גם איכות התמונה בסטיילס ווידאו יותר טובה. אבל עדיין זה מצלמה נהדרת
http://www.dtown.co.il/articles/3153.html

וכעת שיש את הדגמים החדשים ניתן למצוא אותה ביד שנייה במחיר מוצלח - שוב אני חוזר נשאר הסיפור של העדשות מבחר יחסית קטן, אבל רוב עדשות מוצלחות וגרסאות הזום לא זולות.

כאמור יש את שאלה הוידאו עד כמה הוא חושב, אם אנחנו יורדים מוידאו אז אפשר לרכוש דגם FF יד שנייה של ניקון או קנון ואז מבחר העדשות הרבה יותר גדול.

(דרך אגב FF, אם שאלת - זה חיישן יותר גדול מזה שיש במצלמת DSLR רגילה וכן לגדול כאן יש יתרון)

אני לא ממליץ על מצלמות ללא מראה פרט לזו של סוני בגלל יכולת סטילס פחות טובה, מצד שני אני כן ממליץ על סוני A6300 וה A6500 שיש להן אומהם חיישן APS-C שהינו קטן מה FF, אבל עדיין זהה בגדול לזה של מצלמות ה DSLR (כאמור פרט לאלו עם ה FF) איכות וידאו 4K מעולה ואיכות סטילס נהדרת ויותר זולה מה FF.

לאיזה כיוון להמשיך...?

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
הי כרמי....תודה ,
לגבי מצלמה ללא מראה FF של סוני - אין לי תקציב לזה - אני עדיין רוצה לשמור על יחסים תקינים עם בת הזוג.... :)

נושא הוידאו חשוב כמו במצלמה Canon 80d , כלומר נושא ה 4K לא בכרחי, אבל וידאו איכותי + סטילס איכותיות באותו גוף, חשוב לי, כדי לא להיסחב עם ציוד כפול.
כמובן שמעדיף את נושא התמונות אבל גם רוצה וידאו - מה לעשות התרגלתי ל"נוחות" הזו מהמצלמה הנוכחית שיש לי (Lumix FZ100).

שמתי לב שאתה לא מציין למעט סוני אף חברה אחרת.... - מדוע ?
האם אין פה מילכוד שאני "מתעסק" עם סוני, להם מבחר עדשות לא זולות ומוגבל ?

בחלק מהחנויות בהן ביקרתי עד כה, לא קיבלתי המלצות "חמות" על סוני בגלל נושא של תפעול, ארגונומיה ותפריטים, אבל אני מוכן לשמוע דיעה נוספת, ועדיין יכול לשנות את דעתי בעניין, אם אראה שזה באמת משתלם בסוף.

לגבי סוני ללא מראה , A6000 קצת "בעייתית" במספר פרמטרים ממה שקראתי כאן - גם רואה שמוכרים אותה הרבה ביד2.
מה ההבדלים בין ה A6300 וה A6500 ?

בדגמים החדשים יש מצב שמשלמים הרבה יותר, לעומת הדגם הקודם מאותה סדרה, ולא תמיד זה מוצדק לדעתי.
שמתי לב לזה גם ב Nikon וגם ב Canon במצלמות ה DSLR....קפיצות בין דגמים באותה סדרה שנה אחר שנה.

שורה תחתונה - לגבי FF אין לי תקציב (לא בחסרות מראה ולא ב DSLR)

פתוח לשמוע הכל !

מלבד יוגנד, באילו חנויות נוספות (ואמינות) שאתה מכיר, ניתן ממש להחזיק ולהתנסות במצלמה (כולל עדשה) ?

המון תודה....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לגבי פוג'י יש להם מצלמות לא רעות, פחות טובות בוידאו לאחרונה היבואן נהפך להיות לא נגיש (לא ברור לי מה עובר שם)- כך שקשה לי להמליץ על מצלמות שלהן עבוך.

אני מאוד אוהב מצלמות DSLR של ניקון וחושב שהן מספקות חיישן מעולה (דרך אגב זה חיישן של סוני בדרך כלל) ותמורה טבה מאוד לכסף מול מתחרים (כמו סוני עם מבחר עדשות קטן, קנון עם חיישן פחות מוצלח ופחות יכולות מול ניקון) - אבל מצלמות DSLR האלו מספקות איכות וידאו פחות טובה ממצלמות ללא מראה וכן ללא אוטופוקוס אמיתי בוידאו.

ראה דוגמא לוידאו של קנון 70D מול פנסוניק G6 (שני מצלמות מדור קודם, ההבדל בדור החדש יהיה אפילו גדול יותר)

היות ואתה חושב על צילום בתאורה חלשה - אני מחפש לך מצלמה עם חיישן יותר גדול יותר, וללא מראה פרט לפוג'י יש רק את סוני - אני לא סופר את הללא מראה של קנון שהן פשוט לא ברמה ששווה להתיחס מול ה DLSR של קנון ובטח לא מול המתחרים.

אם אתה מוכן לחיישן קצת יותר קטן אז פנסוניק עם מצלמה כמו G7 או GX8 יכולות להיות פתרון מוצלח (כאמור חיישן קצת יותר קטן מה APS-C) עם יכולת צילום טובה בתאורה חלשה, אבל פחות טובה במאלו עם החיישן היותר גדול. מגוון עדשות לא רע כלל וכאמור וידאו מעולה (ניתן גם לבדוק מצלמות של אולימפוס כמו OMD-EM1- דרך אגב אולימפוס ופנסוניק חלוקות קו עדשות שניתן להחליף בין בחברות)

קו המצלמות של סוני מאוד מעניין עם חיישן מעולה ומספק יכולות וידאו וסטילס טובות מאוד, תפעול המצלמה לא הכי פשוט אבל אפשר לחיות עם זה - מצד שני מגוון עדשות הזום לא מדהים - וכן יש עדשות פריים (אלו עם זום קבוע כמו 55ממ 35ממ ו..) יש להם פוקוס אוטמטי מוצלח לא לחשוש מכך, אבל זה בפרוש לא מה שאתה מחפש מצלמה עם עדשת כל בו אחת.

אני לא חושב שאם תחזיק מצלמה ביד זה יעזור לך להחליט היות והשיקול שלך זה איזו מצלמה תספק לך יכולות וידאו ויכולות צילום בתאורה חלשה ואת זה לא ניתן לבדוק שמחזיקים מצלמה ביד - כן בהחלט ניתן להתרשם מהמצלמות איך הן ישובות ומה יותר נוח, אבל לדעתי זה הנקודה הפחות חשובה כעת (אם אני טועה?)

אתה יכול להבין שאין לי כעת מצלמה שעונה לך על כל הדרישות ויש כאן סוג של פשרה - ואני עדיין חושב שמצלמה כמו סוני A7 ביד שנייה יכולה להיות הפשרה הזאת (האם יד שנייה היא אפציה?)

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
תודה על המענה המהיר
אני יודע שלא אוכל לקבל הכל במצלמה עם עדשה אחת מחד, אבל לא רוצה להיכנס להתרפתקה יקרה והרבה עדשות מאידך.
נושא האחיזה ואיך המצלמה מרגישה ביד, לדעתי, מהווה פרמטר כזה או אחר, וקשה לי לקנות מצלמה "על הנייר" מבלי שחשתי אותה.
זו הוצאה לא קטנה....מצד שני אני יודע שאצטרך להתפשר...כלומר "הגרוע" ביותר, זה שאלך על DSLR לא יקר ולא כבד של ניקון או קנון, אבל אז יש עוד פעם את נושא גודל ומשקל הציוד....:מבולבל:
פתוח לשמוע המלצות בקטיגורייה הזו גם.

אכן שמעתי על החיישנים של פנסוניק ואולימפוס ואפשרות ההחלפה ביניהן, וזו בהחלט גם אופציה לשקול...אגב איך ה GH3? או שלא כדאי ללכת על דגמים ישנים כלל?
"קלטתי" את הכיוון המקצועי שלך בתחום - מצלמה לאוו דווקא הכי חדשה בתחום, אבל חשוב להשקיע בעדשות טובות עם הרבה אור שייכנס (צמצם עם מספר נמוך 2.8 ומטה, ככל האפשר)

אשמח שתפנה אותי לאתרים של יד שנייה למצלמות.

כמו כן, אשמח לקבל חוות דעת על חנויות בהן ניתן לראות ולחוש את הדגמים מבלי לחוש שדוחפים לך סחורה.....

אפרופו יד שנייה - אני מבין שיש את נושא "הקילומטראז'" במצלמות (גם ללא מראה וגם DSLR), כלומר אם אני קונה מצלמה כמו סוני A7, שהיא לא חדשה, אני"חשוף" למצב בו יש לי "הרבה פחות" קליקים לבצע עד החלפת המנגנון.

האם אני סתם לחוץ בענין זה?

אחלה יום !

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם כל הכבוד לשרות לקוחות שלדעתי חשוב כל חנות מנסה למכור ואני לא מכיר חנויות בארץ שלא ינסו למכור לך ציוד - יוגנד באמת מאוד בסדר בנושא זה וכן רואים עולם בפתח תקווה וסטדיו-לנד ברמת השרון. כמו כן, אני מאוד מעריך את ארליך, אבל בדרך כלל יש הרבה אנשים (הם עובדים יפה).

חשוב לי לציין שוב מצלמות DSLR לא מספקות יכולת וידאו מוצלחת וכן יש בעיה בנושא של אוטופוקוס בוידאו עם מצלמות ניקון, המצב יותר טוב במצלמות קנון.

נקודה נוספת לקחת בחשבון עדשות עם צמצם גדול בדרך כלל לא מגיעות עם טווח זום גדול ואז אתה צריך לחשוב על פתרון של מספר עדשות או לחיות עם עדשה ללא טווח זום גדול או ללא צמצם גדול.

יש פתרון מאוד מעניין כמו מצלמת פנסוניק LX100 עם חיישן 4/3 כמו שיש ללא מראה של פנסוניק עם עדשה קבוע, אבל עדשה עם צמצם גדול והעלות היא רק כ 2400 ש"ח - לא הייתי פוסל מצלמה זו (דרך אגב יש לה וידאו 4K)

בקשר ל GH3 היא מצלמת וידאו מאוד מוצלחת עם הרבה חיבורים, דגם קצת ישן, כבר יש GH4 ויצא כעת GH5, איכות הוידאו והסטיילס של פנסוניק G7 או GX8 טובה יותר, אבל מדבר על גוף פחות חזק ועם פחות חיבוריים חיצונים מול הדגם המיקצועי יותר מסדרות ה GH ובכל מקרה אני לא בטוח שאתה צריך את זה.

בקשר ליד שנייה, המוכר צריך לספק לך את כמות הקליקים של המצלמה, רק לראות זאת עם תמונת JPEG מהמצלמה ואז יש אתרים שמציגים את כמות הקליקים לפי הנתונים של בתמונה. לכל מצלמה יש אורך חיים של מנגנות הצילום - צריך לבדוק כל דגם לגופו וגם החלפת מנגנון כזה יש עליות שונות שבכל מקרה הן עדיין לא מחיר של מצלמה חדשה :)

ניתן לבדוק מצלמה במעבדה לקבלת חוות דעת על מצבה לפני רכישה

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
לגבי LX100 - לא ממש נראה לי...מחפש מצלמה עם יכולות שטילס יותר טובות.

אין לי בעיה להיות עם מצלמה לא בומבסטית בשילוב עדשה או שתיים.
איך ה G85 של פנסוניק? לא רואה אותה בזאפ....

כפי שכתבתי שמתי עין על ה 80D של קנון, וגם יש עליה ביקורות לא רעות בנושא וידאו, וגם הסטילס לא רע...

מבין שיש גם מתחרים לאותה מצלמה (80D) - אשמח לדעת מה יכול להיות "תחרותי"

מבחינת תקציב - 6000 ויכול גם קצת יותר אך לא לעבור את ה 8000....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה G85 של פנסוניק מסומנת גם כ G80
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=935559

איכות התמונה שלה צריכה להנות ברמה של GX8 וידאו מעולה וסיטלס נהדר כל עוד התאורה לא ממשך חשוכה - דרך אגב לפנסוניק LX100 יש אותו חיישן ואיכות התמונה ווידאו תיהיה באותה רמה
לדעתי ההפרש באיכות התמונה סטילס בין פנוסניק GX8 לבין הקנון 80D הוא לא גדול, אבל ההפרש באיכו הוידאו יהיה מאוד גדול לטובות הפנסוניק
ראה מיקום של המצלמות בטבלה (רק מצלמות סוני, ניקון, קנון ופנוסניק עם החיישנים המדוברים מוצגים כאן) נלקח מאתר שמדרג חיישני מצלמות
https://www.dxomark.com/cameras/bra...Options=false&viewMode=list&yDataType=rankDxo

אפשרות שאני חושב שתספק אותך היטב זו מצלמת סוני A6300
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=916287

עם עדשת סוני 18-105 נכון ללא צמצם ממש גדול, אבל מצלמת סוני אפשר לצלם ב ISO יחסית גבוהה ובכלל אין עדשות עם טווח זום גדול עם צמצם גדול בכל מקרה.
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=886684

אם זה יוצא יקר, אפשר לרדת לדגם קודם סוני A6000 (ללא וידאו 4K, עדיין מצלמה מעולה עם וידאו נהדר)
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=869797

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
סבבה....אעשה קצת שיעורי בית ואבקר במספר חנויות לפני שאחליט.
די התלהבתי מקנון 80D (אחזתי בה וקצת "צילמתי" ביוגנד), בגלל שנותנת מענה גם לתמונות וגם לוידיאו.....אבל לא קלת משקל, למרות שיש כבדות ממנה.
הלומיקס LX100 נראית נחמד, אבל לא בטוח שיש לה יכולות כמו למצלמה בעלת עדשות מתחלפות, ועוד עם חישן גדול יותר.
היא יכולה להיות כמצלמה נוספת, לטיולים ארוכים, אבל לא כמצלמה ראשית....וזו סתם דיעה שלי...צריך אולי לראות אותה במציאות ולהתרשם. מעדיף אולי משהוא יותר מקצועי.

שמתי לב שאתה מפנה בעיקר לאתר DXOMARK ולא ל DPREVIEW.....יש סיבה?

מה לגבי העדשה הזו של סוני? - http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=835742
ראיתי שהעדשות לא זולות....די מוציא את הרוח מהמפרש...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
DPREVIEW אתר מעולה אחד הטובים ביותר לביקורות, אבל DXOMARK מדרג את חיישני המצלמה - וזה עוזר להבין את דרוג חיישן המצלמה מול דגמים מקבלים.

הקנון 80D מצלמה לא רעה כלל, אבל לדעתי יש טובות מממנה בתקציב הזה (כאמור לדעתי חיישני קנון במצלמות אלו קצת בפיגור מול המתחרים)

יש מספר מצלמות ללא עדשות מתחלפות שהן טובוות יותר ממצלמות עם עדשות מתחלפות לדוגמא לייקה :) אבל הן יקרות אש

ל LX100 יש חיישן 4/3 זהה בגדול ביכולות לזה של מצלמות ללא מראה של פנסוניק היתרון של המצלמה זה הגדול והמשקל עם עדשה בעלת צמצם גדול ובמחיר יחסית משתלם מול מצלמות מקבילות. תחשוב שרק עדשה כזו למצלמה DSLR מתחילה בכ 1400 ש"ח ולזה תוסיף מחיר של גוף ואה גם מקבל וידאו 4K

אם אתה שואל איך איכות התמונה של ה LX100 אז היא מאוד מוצלחת וקרובה מאוד לזו של קנון 80D ובטח פחות טובה מהחיישנים המעולים שיש למצלמות סוני (אבל העדשות יקרות שם:) )

עדשת סוני 18-135 היא לחיבור מסוג A לא מתאימה למצלמת סוני A6300 שיש לה חיבור מסוג E- צריך לצורך כל מתאם
http://www.cameramia.co.il/מוצר-7428-Sony-LA-EA3-A-Mount-to-E-Mount-Adapter.aspx

דרך אגב ניתן לאחר רכישת מתאם כזה לרכוש גם עדשות יותר זולות כמו
https://sfo.e-shop.co.il/checkout.a...8&lang=he&_ga=1.60185135.387240807.1486072479

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
תודה

מה אתה מציע מעבר לקנון 80d ? או משהוא באותה רמה שיכולה לתת לי תמונות טובות וגם וידאו, מבלי לאבד מגבלת זום וכו'.
אני נכון ללכת עם עדשה או שציים ספייר, אבל לא עם תיק מלא ציוד...אני עדיין לא שם...

יש מבחן השוואה בין ה A6300 ל 80D:

לא יודע למה יש לי חשש מהסוני...

לגבי ה LX100, אקרא קצת עליה...אבל חושש לקנות מצלמה שמראש יש לה מגבלה, למרות כל המעלות שלה

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
ה LX100 של פנסוניק נחמדה אבל אני מחפש משהוא יותר מקצועי.
האם יש בתחום ה point & shoot מצלמה שנותנת כמה שיותר עם צמצם גדול, מלבד ה LX100 ?

האם יש עדשות לסוני עם צמצם גדול במחיר שפוי (טמרון או סיגמא)?
במידה ומחליט ללכת על סוני A6300, האם אני לא מכניס את עצמי לסוג של "מילכוד" (בנוסף להוצאה לא מעטה)?

אם DSLR - מה עדיף קנון או ניקון ? ואיזו עדשה עם צמצם גדול כהתחלה יכולה לתת מענה רחב?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
DPREVIEW אתר מעולה אחד הטובים ביותר לביקורות, אבל DXOMARK מדרג את חיישני המצלמה - וזה עוזר להבין את דרוג חיישן המצלמה מול דגמים מקבלים.

הקנון 80D מצלמה לא רעה כלל, אבל לדעתי יש טובות מממנה בתקציב הזה (כאמור לדעתי חיישני קנון במצלמות אלו קצת בפיגור מול המתחרים)

יש מספר מצלמות ללא עדשות מתחלפות שהן טובוות יותר ממצלמות עם עדשות מתחלפות לדוגמא לייקה :) אבל הן יקרות אש

ל LX100 יש חיישן 4/3 זהה בגדול ביכולות לזה של מצלמות ללא מראה של פנסוניק היתרון של המצלמה זה הגדול והמשקל עם עדשה בעלת צמצם גדול ובמחיר יחסית משתלם מול מצלמות מקבילות. תחשוב שרק עדשה כזו למצלמה DSLR מתחילה בכ 1400 ש"ח ולזה תוסיף מחיר של גוף ואה גם מקבל וידאו 4K

אם אתה שואל איך איכות התמונה של ה LX100 אז היא מאוד מוצלחת וקרובה מאוד לזו של קנון 80D ובטח פחות טובה מהחיישנים המעולים שיש למצלמות סוני (אבל העדשות יקרות שם:) )

עדשת סוני 18-135 היא לחיבור מסוג A לא מתאימה למצלמת סוני A6300 שיש לה חיבור מסוג E- צריך לצורך כל מתאם
http://www.cameramia.co.il/מוצר-7428-Sony-LA-EA3-A-Mount-to-E-Mount-Adapter.aspx

דרך אגב ניתן לאחר רכישת מתאם כזה לרכוש גם עדשות יותר זולות כמו
https://sfo.e-shop.co.il/checkout.a...8&lang=he&_ga=1.60185135.387240807.1486072479

ראה מה רשמתי ודעתי על ה 80D ועל ה LX100
כמו שרשמתי ל A6300 אין עדשות זום אם צמצם גדול ניתן מתאם להשתשמש בעדשות אחרות - כמו שרשמתי

אם לאחר כל זאת אתה חושב שה 80D מה שמתאים לך - אז לך על ה 80D
אני אישית לא אוהב את הקו החדש של קנון ואני חושב שהם תמורה לא טובה לכסף ולא מקדמת הטכנוליגה כעת - אבל זה לא אמור שזו לא מצלמה טובה ולא בחירה טובה עבורך

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
סבבה....תודה

אם קנון 80D פחות מומלצת, מה כן יכול לבוא בחשבון (DSLR)? ומבחינתי, אם זול יותר אז למה לא.....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות של ניקון לדעתי הרבה יותר מוצלחות מניקון, אבל אין להן אוטופוקוס בוידאו ודגמים אחרים של קנון עו פחות מוצלחים מה 80D שהוא דגם חדש.

דרך אגב אני אישית לא אוהב את המושג מצלמה מקצועית, אין לזה שום קשר לכלום.
אם צלם מקצועי בסטדיו מחפש מצלמה אז זו מצלמה מקצועית?
אם צלם ספורט מחפש מצלמה לספורט זו מצלמה מקצועית?
אם חובב מצלם ציפורים (צילום שמצריך דרישות מאוד גבוהות מהמצלמה), אז זו מצלמת חובבים?

אם פנסוניק LX100 נראה לך מצלמה קטנה ולא "רצינית" אפשר לרכוש את פנסוניק G7 או GX80 ואז לקבל את אותו חיישן ואותה איכות תמונה במצלמה יותר יקרה ואז יהיה גם צורך לרכוש עדשה טובה בנפרד - זה יראה גדול יותר, זה יהיה יקר יותר השאלה האם זה יעשה אותך מאושר יותר כי יש לך מצלמה שנראה יותר מקצועית?

דרך אגב איכות התמונה של 80D בסטיילס יותר טובה מזו של מצלמות של פנסוניק, אבל בהפרש ממש קטן באיכות

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
שלא תבין אותי לא נכון.....מאד הייתי רוצה מצלמה point&shoot שתיתן לי יכולות גבוהות עם חיישן גדול, והכל בעדשת זום אחת....מאמין שיפתחו אחת כזו יום אחד, כי רוב האנשים כיום מחפשים את השילוב בין הנוחות והאיכות....ובסוף מצלמים את רוב התמונות עם הטלפון הנייד.

רק להזכיר לך, שבעבר הרחוק, בעידן סרטי ה 35מ"מ, אחזתי NIKON FA , עם 2 עדשות גדולות ופלאש, הכל בתיק צד גדול ומסורבל, (הכל קיים עדיין אצלי) ולמרות זאת טיילתי איתו....עד.... שפרקתי כתף....סתם בצחוק ;)

לגבי LX100 , אני בטוח שאם הייתי מצלם איתה תקופה הייתי אולי משנה את דעתי,אבל ראיתי מספר חוות דעת ב YOUTUBE ואני עדיין לא משוכנע לגמרי שזו מצלמת ALL AROUND המושלמת לי.
אגב, עובדת הצמצם הגדול שלה, האם זה לא יוצר בעיה בימים שטופי שמש או אז צריכים צמצם קטן יותר....וזה אין במצלמה זו...

שאלה נוספת.
למה אתה מתכוון במצלמות ניקון שאין להם AF בוידאו? האם כשאני מצלם וידאו וזז, או כשנכנסים אוביקטים לתמונה, אז המצלמה לא יודעת להתמקד עליהם או שהתמונה מאבדת חדות?

לגבי ניקון האם יש דגם טוב ? איך ה D5300 ?
האם כדאי את עדשת הקיט או לקנות גוף (אפילו יד שניה) ועדשת טמרון 18-70 עם צמצם גבוה, כמו זו שאתה ממליץ מידי פעם? (יש למכירה כעת מספר מצלמות ניקון משומשות במצב חדש ועדיין בתקופת אחריות...וזה מי מפתה, גם כלכלית)

תודה!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני רוצה לחדד כמה נקודות, זה לעדשה מסומנת עם צמצם גדול, מדובר על הערך המקסימלי ובכל עדשה היום ניתן לסגור צמצם עד לערך של f22 בדרך כלל. אז ברור שגם במצלמת פנסוניק lx100 ניתן לבחור גם צמצם סגור כאשר צריך.

אם יש לך קישורים לביקורת שלילית על המצלמה אשמח לראות אותם, אולי יש שם נקודות חשובות שכדי לי להכיר או ש...

לגבי אוטופוקוס בצילום וידאו בניקון אם אתה מצלם דמות והיא זזה והמרחק שלה מהמצלמה משתנה אז לוקח די הרבה זמן עד שהפוקוס מתיצב וזה נראה לא טוב. כך גם שמזזים מצלמה לצלם אוביקט שיכול להיות שבכלל לא זז אבל הוא במרחק שונה, אז שוב יקח למצלמה די הרבה זמן לקהל פוקוס. שאני אומר הרבה זמן זה יכול להיות יותר משנייה.

אם אתה מחפש מחליפה ל 80d מבית ניקון זו ה 7200d, אבל גם דגם זול יותר כמו d5300 ובטח גם דגמים חדשים יותר d5500 מספקים סטיילס טוב יותר מהקנון, שוב ללא אוטופוקוס בוידאו לכן אני לא ממליץ לך על דגמי ניקון ואני באמת מעדיף בדרך כלל ניקון.

אני חושב שניתן למצוא מצלמות נהדרות ביד שנייה צריך סבלנות, אבל עדיין זה סוג של הימור... כמו כל דבר שקונים ביד שנייה.

עדשה שאני ממליץ היא 17-50 עם צמצם f2.8 מבית סיגמא או טמרון. וגם אותה ניתן לרכוש ביד שנייה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור