מצלמה ועדשות ב-4k+- לצילום קרוב ונוף

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
קוראים לי בן, אני בן 29, סטודנט מירושלים. כפי ששמתם לב זאת ההודעה ראשונה שלי אז נעים מאוד לכולם ומקווה להנות כאן כמה שיותר.

אין לי ניסיון בתור צלם יותר מסתם תמונות יפות בבית/בטיול/בצבא עם הפלאפון כיום או סתם מצלמה קומפקטית בזמנו וחשבתי בזמן האחרון שאני רוצה להשקיע בזה יותר.

אני רוצה לצלם בעיקר ילדים, נוף, טיולים ואם זה לא יהיה בעייתי אז גם במילואים.

תודה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
איזה סוג מילואים? יומיים בקריה או שבועיים בשטח?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש מצלמות ללא מראה שיכולות להיות פתרון מאוד מוצלח עם איכות תמונה טובה וללא גדול ומשקל גדול הבעיה שזמן הסוללה שלהן קצת קצרה ואם אתה יוצא למילואים או לשטח לכמה שבעות ללא יכולת לטעון אותן זה יכול להיות בעיה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בתחום ב DSLR אם וידאו לא חושב וגדול ומשקל פחות מפרעים לך אז ניקון D5300 או הדגם החדש יותר D5500 יכולים להיות פתרון מאוד מוצלח ונוסיף לכך עדשת ניקון 18-140 (זו עדשה שמספקת טווח זום יפה עם איכות אופטית לא רעה בכלל) יכול להייות פתרון טוב - ניתן לרכוש את המצלמות האלו עם העדשה הזאת כעדשת קיט.

אפשרות אחרת זו עדשה מבית טמרון או סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 עבור ניקון (העלות של העדשה מאוד דומה לעלות עדשת ניקון 18-140). לעדשה אומנם טווח זום קצר יותר רק עד 50 ולא עד 140, אבל מצד שני היא מביאה איכות אופטית טובה ויכולת לצמצם גדול שמספק הרבה יתרונות כמו בצילום בתאורה חשוכה (צמצם גדול מכיניס יותר אור וניתן לצלם בתאורה חשוכה כאשר צמצם גדול לא יאפשר זאת), יכולת צילום מהירה יותר (צמצם גדול יותר מאשפר לצלם במצב נתון בזמן חשיפה מהיר) וכן מאפשר קבל עומק שדה רדוד (מצב שבו באוביקט בפוקוס מובלט מהרקע שלא בפוקוס).

בכל מקרה אנחנו מדברים על מחיר נמוך מ 4000 שח - ואפשר להוסיף לסט גם פלאש חיצוני שמשפר מאוד את היכולת לצילום בתאורה קשה ואין מה להשוות אותו למה שפלאש הפנימי של המצלמה - זה עולם אחר לגמרי.
אני ממליץ לבדוק את ה V860N של GODOX, הם בנויים כמו טנק ומאוד מוצלחים ולא ממש יקרים וזה עדיין בתקציב שלנו +
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=932281

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מעוניין ב-DSLR.

בקשר למילואים, אם אין מצלמה מספיק טובה וגם עמידה בטווח הזה של המחיר אז לא נורא, לא כל מילואים הם בשטח ולא כל שבוע אני במילואים. בסופו של דבר העדיפות היא למצלמה שתיתן את התמונה הכי טובה למה שאני מעוניין בו(צילום של האחיינים, צילומי נוף, אנשים, שוק וכאלה) שזה בעיקרון לא צילומי טבע וספורט שמצריכים זום גדול.

עד כמה העדשות זום הנ"ל(18-140,18-55) טובות יותר מאשר עדשות פריים שיותר זולות בטווחים של ה-50 ממ לדוגמא?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה מעוניין ב DSLR, כמו שכבר כתבתי
בתחום ב DSLR אם וידאו לא חושב וגדול ומשקל פחות מפרעים לך אז ניקון D5300 או הדגם החדש יותר D5500 יכולים להיות פתרון מאוד מוצלח

היות ואתה לא צריך זום אני יורד מה ניקון 18-140

עדשה מבית טמרון או סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 עבור ניקון (העלות של העדשה מאוד דומה לעלות עדשת ניקון 18-140). לעדשה אומנם טווח זום קצר יותר רק עד 50 ולא עד 140, אבל מצד שני היא מביאה איכות אופטית טובה ויכולת לצמצם גדול שמספק הרבה יתרונות כמו בצילום בתאורה חשוכה (צמצם גדול מכיניס יותר אור וניתן לצלם בתאורה חשוכה כאשר צמצם גדול לא יאפשר זאת), יכולת צילום מהירה יותר (צמצם גדול יותר מאשפר לצלם במצב נתון בזמן חשיפה מהיר) וכן מאפשר קבל עומק שדה רדוד (מצב שבו באוביקט בפוקוס מובלט מהרקע שלא בפוקוס).

בכל מקרה אנחנו מדברים על מחיר נמוך מ 4000 שח - ואפשר להוסיף לסט גם פלאש חיצוני שמשפר מאוד את היכולת לצילום בתאורה קשה ואין מה להשוות אותו למה שפלאש הפנימי של המצלמה - זה עולם אחר לגמרי.
אני ממליץ לבדוק את ה V860N של GODOX, הם בנויים כמו טנק ומאוד מוצלחים ולא ממש יקרים וזה עדיין בתקציב שלנו +
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=932281

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
@carmi
הפלאש הזה יכול להתחבר לכל מצלמה או רק של ניקון?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לכל חברה יש את הפלאשים שמתאים עבורה במקרה של GODOX ה 860N זה עבור NIKON ו 860C זה עבור CANON

לחברות השונות יש פורוטוקול תקשורת שונה במקצת בין הפלאש למצלמה עבור עבודה במצבים האוטמטים של הפלאש - עבור מצב ידני של פלאש ניתן למצוא כאלו שעובדים עם מספר חברות מצלמות שונות, אבל ההפרש במחיר לא יהיה גדול כל כך ואני לא רואה עבורך יתרון בכך כעת - או שיש לך תוכניות שאני לא יודע אותן

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקיי, אני שאלתי כי אני יודע שבכל הקשור לעדשות מדובר בחתונה קתולית. אז שאלתי אם זה גם ככה בפלאש.

בקשר לD5500, אני הבנתי שהיא בעייתית בלילה ובתאורה נמוכה. זה אכן כך המצב?

@carmi אתה סיווגת אותה רק לסטילס כי היא לא טובה לדעתך לוידאו?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חיישני ניקון של רוב מצלמות ה DSLR הן חיישנים דומים מאוד ביכולות שלהן עם שיפור מדור לדור והן ידועות כמצלמות שטובות לצילום בתאורה לא טובה הרבה יותר מרוב המתחרים (פרט לסוני שחולקת איתן הרבה דגמים חיישן זהה)
כך שמאוד מוזר לי מה שאתה כותב - אשמח להבין מאיפה המידע (יכול להיות שיש לך טעות או שאולי אני לא יודע משהו).

מצלמות ה DSLR של ניקון לא טובות באוטופוקס בוידאו (הוא איטי מול המתחרים בשוק בצורה משמעותית) - כך שמי שרוצה וידאו וחשוב לו האוטופוקס צריך לחפש במקום אחר (צלם מקצועי בדרך כלל מצלם עם פוקוס ידני בוידאו כך יש לו שליטה מלאה איפה הפוקוס נמצא - הוא לא יכול להרשות לעצמו שהפוקוס יברח לו בגלל אוטופוקוס)

נערך לאחרונה ב:

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
המידע שלי הוא מביקורות שראיתי על המצלמה בזאפ(שמין הסתם אין מושג מי ולמה כתב ככה), לכן אני שאלתי פה בשביל לדעת האם יש למישהו מושג לגבי זה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור