מצב האודיו בישראל נכון ל-2017...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

HE%2015%20Hoerer%2003-22b06f44.jpg

לאחרונה, שני יבואנים הפסיקו לייבא אודיו ולהתעסק בתחום, האחד נמצא באזור המרכז, השני באזור הצפון, שניהם מדווחים על מכירות חלשות ומלאי גדול שנשאר להם.
זה לא סוד, שאודיו הוא תחום בעיתי, שלא מביא פרנסה מכובדת לבעליו. חלק מהיבואנים נמצאים ב"אזור הדמדומים" ובקושי גומרים את החודש, קומץ קטן, יסגרו את העסקים ב-2017. אחרים, מוכרים את היבוא שלהם רק בחנות היבואן/בית היבואן ומדווחים שהמצב קשה ולא טוב. רק מעטים עושים כסף "סביר" מהתחום.
מספר לי אחד מהיבואנים סיפור מעניין. יום אחר פנה אליו יבואן לשעבר ורכש מגבר הספק סטראופוני. אחרי כמה חודשים, פנה הבחור וביקש לשדרג לשני מונובלוקים היקרים של החברה, כל אחד עולה פי 2 מהמגבר סטריאו שרכש. שאל אותו היבואן כמה אתה מוכן להוסיף עבור השדרוג, בהנחה שהיבואן לשעבר מכיר את המחירים? אמר לו האיש, 4,000 דולר וזהו מחיר כדאי לך. המחיר של המונובלוקים הוא מאה אלף שקל :eek:.

המצב עגום ביותר, מה דעתכם?

תומר

תמונות מצורפות

• HE%2015%20Hoerer%2003-22b06f44.jpg
    HE%2015%20Hoerer%2003-22b06f44.jpg
    KB 26.3 · צפיות: 1,218
נערך לאחרונה ב:

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
אני מופתע שבכלל נשארו יבואני בוטיק
מאד קשה להתמודד בתחרום מול יבואנים אחרים, כאשר השוק קטן מאד,
אגב, שוק היד שנייה בישראל גדול יחסית וזה עוד קושי מהותי

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני מופתע שבכלל נשארו יבואני בוטיק
מאד קשה להתמודד בתחרום מול יבואנים אחרים, כאשר השוק קטן מאד,
אגב, שוק היד שנייה בישראל גדול יחסית וזה עוד קושי מהותי

:בעד: + 1.

תומר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה לא פשוט להוציא סכום של 5-6 ספרות על קופסה כזאת או אחרת

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
המצב עגום. ולא קל למכור.
השאלה גם שמוסיפה פה. הידע וחוסר ההיכרות עם כל חברה.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
זה לא פשוט להוציא סכום של 5-6 ספרות על קופסה כזאת או אחרת
בנוסף לכך גם חלק גדול מהאודיופילים/חובבי סטריאו מקובעים במותגים מסויימים ולא מנסים/מסוגלים לבדוק מותגים איכותיים אחרים שנחשבים חדשים בארץ!!!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בנוסף לכך גם חלק גדול מהאודיופילים/חובבי סטריאו מקובעים במותגים מסויימים ולא מנסים/מסוגלים לבדוק מותגים איכותיים אחרים שנחשבים חדשים בארץ!!!

סחירות. סחירות. סחירות

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
סחירות. סחירות. סחירות
מסכים!
אבל בסופו של יום אמור לחפש סאונד איכותי שמפנק אותנו ולא עסקה לפני הרכישה או/ו לאחר מכן מכירה מהירה בשל שם המותג הסחיר יותר!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יבואן אחד סגר מסיבות אישיות - מישל. מה גם שהוא היה בחיפה. ובחיפה, מה לעשות, פחות פוטנציאל.

השני (אודיו קונספט) נסגר ולא בגלל מכירות. הבעיה שם היתה באחד השותפים (לא אדי המקסים) שהיחס שלו כלפי בני תמותה היה על גבול בין דוחה למתנשא ולפעמים גם וגם. הרבה לקוחות שהמלצתי להם על מוצרי אודיו קונספט לא רצו לשמוע אפילו. יריב היה מתייחס אליהם נורא. מאידך, אם אדי יפתח משהו לבד, מבטיח לתת לו רוח גבית על מנת שיפרח וייתן שירות כמו שהוא יודע לתת. יריב לעומת זאת, אם יפתח יזדקק להרבה עבודה עצמית על מנת שלקוחות יכנסו אליו שוב. ומה שחבל כאן הוא שיש לו את הידע והיכולת. הוא רק צריך להזכיר פחות את העובדה שהוא ממוצא גרמני. זה לא תמיד כבוד גדול.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
יבואן אחד סגר מסיבות אישיות - מישל. מה גם שהוא היה בחיפה. ובחיפה, מה לעשות, פחות פוטנציאל.
נכון שמישל החליט לסגור העסק מסיבות אישיות, אבל כל השאר לא מדוייק.

חיפה לא רחוקה מהמרכז, כולה נסיעה של שעה! מי שמעוניין ורציני היה מגיע לחיפה בלי שום בעיה.

מישל לא היסס ללכת לכל לקוח שרצה לשמוע אפילו בשעות מאוחרות.

הבעיה פה או בתחום האודיו, לא המיקום הגיאוגרפי (למרות שהוא משפיע קצת) של היבואן אלא שיש חבורה שממליצה רק על מוצרים מסויימים ועל שניים/שלושה יבואנים וזהו ובסוף מתבכיינים שהשוק בעייתי וכו'....
בנוסף לנאמר לעיל וכמו שציינתי מקודם החובבים/אודיופילים מקובעים וגם תלוי דיעה מראש וחבל שכך.

בסוף מאחל לכולם הצלחה רבה בתחום ובהצלחה למישל בדרכו החדשה (ורד).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מישל יחזור בשלב מסוים. מקווה בכל אופן.

וחיפה זה רחוק אחי. רחוק וחצי. בדרך לחיפה אתה תעבור דרך 20 יבואנים.

אמיר ארמה למשל, שהתגורר בעיר הקודש שהיא קרובה יותר מחיפה, טוען את טענת המרחק מהמרכז.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
לא חשבתי שחובבי אודיו עצלניים כל כך שהמרחק יגביל אותם לרכוש/לשמוע מוצרים איכותיים אחרים שנמצאים מחוץ לאזור המרכז.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תומר,
אני לא מתמצא בתחום מכירוות הסטריאו, אבל מי שרוצה להקים עסק חייב לדעת לתכנן את מהלכיו. אתה בטח מכיר את הנושא. עובדים שכירים מפוטרים בגלל כשלונות של מנהלים ואין להם, לעובדים, עם מי לדבר. עצמאיים נושאים באחריות לגבי עצמם. גם אני עצמאי ומתמודד עם בעיות שונות אבל אני לא מאשים את השוק, את המחירים, את הלקוחות או את השמש והכוכבים...

אריה

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
מישל היה מגיע לתל אביב להדגמות בימי שישי בערך אחת לשבועיים, כך שזה מאיין את טענת המרחק.
אני סבור שרוב הציבור כאן "התקבע" על מספר מצומצם יחסית של מוצרים איכותיים בצדק או שלא
כך שרוב העיסקאות (וגם השידרוגים שלאחריהם) נעשים אצל שניים שלושה יבואנים מובילים
כל השאר שגם להם מוצרים איכותיים רק אולי פחות ממותגים- נאבקים על יתרת השוק המצומצם ממילא.
זה לא מייחד רק את התחום - לא מזמן ראיתי שחנות אופני בוטיק בחיפה התחילה למכור גם אופניים לילדים...
לעניין מה שכתב נמר על יריב רימר קראתי ונזכרתי- הפוסט הראשון שלי באתר היה על היחס המזלזל של חנותו
אז מה בעצם השתנה לנו פה?
שתיהיה שבת שלום ופרנסה טובה לכולם

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
היי,

היום זה X מחר זה Y, כל מי שסוגר אני עצוב וצר לי עליו. כל יבואן זה עולם ומלאו, מי יודע כמה מלאי נשאר ליבואן? רובם אספו סחורה ברבות השנים, במאות אלפי שקלים עם לא במיליוני שקלים. עכשיו היבואן ש"פרש", צריך לסגור את העסק בהפסד כספי ניכר.

תומר

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
מסכים עם אלה שכתבו שהמרחק הוא תירוץ עלוב....
אם משהו מעניין, נסיעה של שעה זה לא ביג דיל
עובדה שיש מספיק אודיופילים בסביבת חיפה ואף אחד לא מתעצל לנסוע למרכז או יותר מיזה לקניות ;)
הכל עיניין של מיתוג ומיצוב של החברות

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יש כאן מספר גורמים, החל מהתנהלות והתנהגות של חלק מהיבואנים, שוק קטן עם מספר גדול של יבואנים, התנהגות צרכנית מקובעת, שוק יד שניה גדול מידי ומעל כל אלה כלכלה במצב האטה (אומנם לא במאיון העליון) שגורמת לרבים לחשוב פעמים לפני כל רכישה ושדרוג.

עם כל הכבוד במדינת ישראל חיים פחות ממחצית התושבים מבהונג קונג, שני שליש מלונדון ובערך מספר זהה לתושבי מנהטן כאשר היכולת להוצא לנפש נמוך משמעותי מכול אחת הערים שרשמתי לעיל.

כשיש מספר רב של יבואנים על כמות כזו של אוכלוסיה סביר להניח שחלקם בשל התנהלות או כל סיבה אחרת שמניתי לעיל ימצאו עצמם מחוץ למשחק.

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
יש כאן מספר גורמים, החל מהתנהלות והתנהגות של חלק מהיבואנים, שוק קטן עם מספר גדול של יבואנים, התנהגות צרכנית מקובעת, שוק יד שניה גדול מידי ומעל כל אלה כלכלה במצב האטה (אומנם לא במאיון העליון) שגורמת לרבים לחשוב פעמים לפני כל רכישה ושדרוג.

עם כל הכבוד במדינת ישראל חיים פחות ממחצית התושבים בהונג קונג, שני שליש מלונדון ובערך מספר זהה לתושבי מנהטן כאשר היכולת להוצא לנפש נמוך משמעותי מכול אחת הערים שרשמתי לעיל.

כשיש מספר רב של יבואנים על כמות כזו של אוכלוסיה סביר להניח שחלקם בשל התנהלות או כל סיבה אחרת שמניתי לעיל ימצאו עצמם מחוץ למשחק.

:בעד: +1.

תומר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
יש כאן מספר גורמים, החל מהתנהלות והתנהגות של חלק מהיבואנים, שוק קטן עם מספר גדול של יבואנים, התנהגות צרכנית מקובעת, שוק יד שניה גדול מידי ומעל כל אלה כלכלה במצב האטה

זה נשמע כמו "שוק אידאלי לקונים"

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור