מפלצת אנלוגית וקריאת תיגר על כרמלי, ליאור ואלוני!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
רק הייתי מתקן תיקון קטן את דבריך,ואומר שפורמט ה CD מעולם לא הדביק את ה LP מבחינת איכות סאונד נטו,אם כי הפער צומצם במרוצת השנים מאז ההדגמה הראשונה של ה CD לתקשורת,שנולדה בחטא וכולה הייתה תרמית .
ןלמתן,עלה והצלח.
זה לא "תיקון" עובדתי, אלא הבעת טעם אישי.

לטעמי האישי, השונה כנראה (לא טוב יותר!) משל המשתתפים כאן, הדיסקים -- אפילו CDs, שלא לדבר על SACDs, DVDAs ו- Blu-ray discs -- בנגן מעולה עדיפים בכ-90% מהמקרים על הויניל המקביל של אותה הקלטה על ציוד אנאלוגי מעולה (לא יודע באיזה צד של ה-100K ש"ח), במערכת מעולה.

וההדגמה הראשונה של ה-CD לתקשורת -- מאורע היסטורי/מוזיאוני של לפני יותר מ-30 שנה של טכנולוגייה המתפתחת בקצב התפתחות המיחשוב -- אינה מעניינת כיום, והצגתה כ"חטאים" מתעלמת מכך שאז כושר החישוב של מכשירים ביתיים בקושי הספיק לעבודה ב-14 ביט, ובכל זאת החליטו על 16 ביט, שעדיין לרוב המוחלט של האוכלוסייה (כולם פרט למיעוט האודיופילי) זה הרבה יותר מהנדרש, ולהם בכלל מספיק mp3.

הצגת העניין כתרמית הויא בכלל תרמית לכשעצמה.

עמיר

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
ערב טוב אפי,...זה מאד יפה שחברים בפורום משקיעים זמן וממון בשדרוג וגם משתפים אותנו ,אני מאד אוהב את הויניל,ומה טוב שהוא לא נעלם מהמפה כפי שחזו הרבה אנליסטים עם הופעת נגני הדיסקים הקטנים.

רק הייתי מתקן תיקון קטן את דבריך,ואומר שפורמט ה CD מעולם לא הדביק את ה LP מבחינת איכות סאונד נטו,אם כי הפער צומצם במרוצת השנים מאז ההדגמה הראשונה של ה CD לתקשורת,שנולדה בחטא וכולה הייתה תרמית .
ןלמתן,עלה והצלח.

חלילה וחס שאעליל על הפורמטים השונים ............ :)
אבל שמעתי את המע' לפני ההחלפה בהאזנה של מספר שעות ואני מסכים לגמרי עם מתן שקודם הסאונד הדיגיטלי היה בהחלט יותר דומיננטי. הפטפון החדש הביא שינוי משמעותי. שני תקליטים ששמעתי פעם נוספת היום "התעוררו" לחיים פתאום.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
ל AK.,מה אפשר לצפות ממך חוץ מהשמצות,והעלבות אישיות...לא התייחסתי אליך בכלל ....אל תגיב לי בכלל,כי אינני רוצה לדעת ממך ואתה לא רוצה לדעת ממני.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
ל AK.,מה אפשר לצפות ממך חוץ מהשמצות,והעלבות אישיות...לא התייחסתי אליך בכלל ....אל תגיב לי בכלל,כי אינני רוצה לדעת ממך ואתה לא רוצה לדעת ממני.
לא הייה בתגובתי שום דבר אישי.

תיקנתי את ה"תיקון", וזה בדיוק מה שהייתי כותב גם אם מישהו אחר הייה כותב את מה שכתבת.

עמיר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
תתחדש, נשמה (ורד)
וואחד מפלץ הכנסת. שאפו.
ספר קצת פרטים - מה ההבדל בינו לבין הפטיפון הקודם, האם הראש הגיע יחד עם הבהמה, עם איזה פונו אתה עובד?

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
לא הייה בתגובתי שום דבר אישי.

תיקנתי את ה"תיקון", וזה בדיוק מה שהייתי כותב גם אם מישהו אחר הייה כותב את מה שכתבת.

עמיר

אל תצטט אותי ואל תגיב לי....לאנשים כאן יש שכל ישר,והם לא זקוקים לפרשנות AK,על מנת להחליט מה עובדה ומה לא.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ערב טוב אפי,...זה מאד יפה שחברים בפורום משקיעים זמן וממון בשדרוג וגם משתפים אותנו ,אני מאד אוהב את הויניל,ומה טוב שהוא לא נעלם מהמפה כפי שחזו הרבה אנליסטים עם הופעת נגני הדיסקים הקטנים.

ןלמתן,עלה והצלח.

לדעתי איכות הצליל בהקלטות דיגיטליות היום לא נופלת מאיכות הצליל של תקליט. יש בעיה עם העתקות של תקליטים לדיסקים ובדרך כלל עדיף להישאר עם התקליט.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אל תצטט אותי ואל תגיב לי....לאנשים כאן יש שכל ישר,והם לא זקוקים לפרשנות AK,על מנת להחליט מה עובדה ומה לא.
מצטער, אין לך זכות וטו על תגובות של גולשים, וכשאתה כותב דברים שנראים לי מפוקפקים, זכותי להגיב לתוכנם.

להזכירך, אתה נטפלת לתגובותי בהרבה מקרים, גם כשלא הייו קשורות אליך בשום דרך.
אבל לא בגלל זה הגבתי כאן -- הגבתי בדיוק כפי שהייתי מגיב לכל גולש אחר.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
לדעתי איכות הצליל בהקלטות דיגיטליות היום לא נופלת מאיכות הצליל של תקליט. יש בעיה עם העתקות של תקליטים לדיסקים ובדרך כלל עדיף להישאר עם התקליט.

אריה
בדרך כלל לא מעתיקים תקליטים לדיסקים, אם כי יש מקרים שנראה לי שזה מה שעשו (עם הקלטות ישנות של אריק איינשטיין ושל זמרים ישראלים אחרים), ובוודאי כשמדובר בהקלטות עתיקות ממש, שכל מה ששרד מהן הם תקליטי 78...

בד"כ מעבירים את המאסטר-טייפ האנאלוגי לדיגיטאל (AAD), או את סרטי ההקלטה שלפני העריכה, ועורכים מחדש בדיגיטאל (ADD).

היות ורוב ההעברות שנעשות בשנים האחרונות הן באיכות גבוהה (24/96 ומעלה, DSD וכו'), זה לרוב נשמע מצויין, למעט במקרים שבהם הסרטים לא השתמרו כיאות (ולא הצליחו להציל אותם), או שהמעביר/עורך לא עשה עבודה טובה.

עמיר

נ.ב., הקלטות מסויימות של Reference Recordings בוצעו גם באנאלוגי וגם בדיגיטאלי במקביל, כשהאנאלוגית הועברו ל-LP והדיגיטאליות ל-CD. הייה לי CD כזה מ-1993, אבל CD שייצא מחדש ב-2001 הופק מההקלטות האנאלוגיות דווקא, ונשמע טוב בהרבה, כך שהחלפתי לחדש, אבל כבר את הקודם העדפתי על ה-LP, שנשמע לי מיופייף ונפוח...

נערך לאחרונה ב:

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
ערב טוב לכולם

ערב טוב לכולם,

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
.

ןלמתן,עלה והצלח.

תרמית ??? !!!:עצוב: איזה כף שיש כאלו פורומים ואפשר לכתוב כל שטות שעולה על הדעת
ולא רק בפורומים הפוליטים

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
רגע ! רגע ! יש פה סנסציה אם אריה גור מעדיף ציוד של טדי על ניים ,זה לא יעבור בשלום למיקי ,לרוני ,ואחרים ,גם אני שמעתי ציוד של טדי ,וגם אני לא מבין איך שאומרים ברמלה "לכל אחד שני " אין ציוד שלו !

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תרמית ??? !!!:עצוב: איזה כף שיש כאלו פורומים ואפשר לכתוב כל שטות שעולה על הדעת
ולא רק בפורומים הפוליטים

לפחות בתחילת הדרך של הCD וע"מ לימכור את הפורמט החדש להמונים,
סוני,פיליפס,וכל השאר השתמשו בכל האמצעים השיווקים (מבין אותם) להחדיר המוצר כטוב יותר מבחינת סאונד
מאשר התקליט.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
פאאאק - הדבר הזה יפה.

מעניין - מה היה התקליט הראשון שזכה להשמעה רצופה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
לפחות בתחילת הדרך של הCD וע"מ לימכור את הפורמט החדש להמונים,
סוני,פיליפס,וכל השאר השתמשו בכל האמצעים השיווקים (מבין אותם) להחדיר המוצר כטוב יותר מבחינת סאונד
מאשר התקליט.
שום תרמית -- לרוב האנשים זה אכן נשמע טוב יותר, בלי רעשים, בלי ליכלוכים, בלי קפיצות -- נשמע הרבה יותר טוב האופן מובהק ומורגש -- ולכן זה אכן תפס כל כך מהר.

כדאי לזכור גם שלרוב האנשים לא הייו פטיפונים הי-אנד, אלא קקמייקות, שאפילו הנגנים של אז נשמעו להם טובים בהרבה.

רק מיעוט -- האודיופילים -- צעקו.

וגם וכיום, לרוב האנשים גם mp3 מספיק טוב -- בשביל הרוב המוחלט איכות CD גבוהה יותר ממה שהם צריכים או בכלל מרגישים בהבדל.

לקרוא לזה רמאות זו בכלל שטות / השמצה ללא שחר.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שניצל: "רגע ! רגע ! יש פה סנסציה אם אריה גור מעדיף ציוד של טדי על ניים ,זה לא יעבור בשלום למיקי ,לרוני ,ואחרים ,גם אני שמעתי ציוד של טדי ,וגם אני לא מבין איך שאומרים ברמלה "לכל אחד שני " אין ציוד שלו !"

השם של תדי הוא תדי ב"ת" .

אין פה שום סנסציה. לטעמי, NAIM טובים יותר גם בהשוואה של תוצאה מול מחיר מכל מערכת אחרת ששמעתי - וזה כמובן עניין של טעם אישי.
המערכות של תדי, לא רק שהתוצאה שלהן היא מעולה בפני עצמה, יחס תוצאה/מחיר אצלו הוא לדעתי הגבוה ביותר שניתן להגיע אליו. אני גם מעריך שתדי היום הוא אחד המומחים המובילים בעולם בתחום ספקי כח לציוד שמע - וספק הכוח, למי שעוד לא יודע, הוא אחד המרכיבים הקריטיים בכל מערכת.
לדעתי NAIM שינו את ספקי הכוח שלהם לפני מספר חודשים רק בגלל האתגר שתדי הציב בפניהם בתחום זה.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שום תרמית -- לרוב האנשים זה אכן נשמע טוב יותר, בלי רעשים, בלי ליכלוכים, בלי קפיצות -- נשמע הרבה יותר טוב האופן מובהק ומורגש -- ולכן זה אכן תפס כל כך מהר.

כדאי לזכור גם שלרוב האנשים לא הייו פטיפונים הי-אנד, אלא קקמייקות, שאפילו הנגנים של אז נשמעו להם טובים בהרבה.

רק מיעוט -- האודיופילים -- צעקו.

וגם וכיום, לרוב האנשים גם mp3 מספיק טוב -- בשביל הרוב המוחלט איכות CD גבוהה יותר ממה שהם צריכים או בכלל מרגישים בהבדל.

לקרוא לזה רמאות זו בכלל שטות / השמצה ללא שחר.

עמיר

זו לא שטות וזו לא המצאה חסרת שחר. כל נושא הצריכה בכל התחומים - מבוסס על רמאות ושקר שגורמים ל 20% מאוכלוסית העולם להחליף חדש בישן ללא קשר לתועלת שהחדש מביא או לא מביא (ובדרך כלל לא מביא!). העולם מבוסס על השיטה הזו ואתה (ואני לא יותר טוב ממך) קורבן של השיטה. אם אתה חושב אחרת - אז המוח שלך "שטוף" טיפ טיפה יותר משלי - וזה כל ההבדל. אני כמובן כותב דברים אלה בכל הכבוד והציניות לא באה לפגוע, חלילה, אבל מי שלא יודע את העובדה הזו, חי בטעות.

אריה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
פאאאק - הדבר הזה יפה.

מעניין - מה היה התקליט הראשון שזכה להשמעה רצופה?

תודה כפרה.
עוד לא היה כזה כי הפונו שלי נפל למשכב ואני צריך לתקן אותו קודם. בינתיים אני שומע עם תחליף זול ועלוב שלא מספק את הסחורה אז עוד אין רשמים רציניים. כשיהיו, אדווח.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
<נערך ע"י עמיר -- נשלח פעמיים עקב בעיית תקשורת>

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
זו לא שטות וזו לא המצאה חסרת שחר. כל נושא הצריכה בכל התחומים - מבוסס על רמאות ושקר שגורמים ל 20% מאוכלוסית העולם להחליף חדש בישן ללא קשר לתועלת שהחדש מביא או לא מביא (ובדרך כלל לא מביא!). העולם מבוסס על השיטה הזו ואתה (ואני לא יותר טוב ממך) קורבן של השיטה. אם אתה חושב אחרת - אז המוח שלך "שטוף" טיפ טיפה יותר משלי - וזה כל ההבדל. אני כמובן כותב דברים אלה בכל הכבוד והציניות לא באה לפגוע, חלילה, אבל מי שלא יודע את העובדה הזו, חי בטעות.

אריה
אולי זו לא בדיוק "עובדה" שכל שיכנוע להחליף חדש ביישן הוא בהכרח תרמית ושקר, כפי שאתה מציג זאת.

לפי אותו "היגיון", תדי רימה אותך כשהעדפת אותו על ניים, ניים שיקרו לך שהמוצרים שלהם טובים יותר ממה שאהבת קודם, ובכלל אם עברת ממאוורר למזגן אז אתה קורבן של השיטה שנושא הצריכה בכל התחומים מבוסס עליה.

לי נראה שהייתרונות הפראקטיים של CD היו כבר מהרגע הראשון גדולים, מובהקים וברורים, כולל לאוהבי הויניל המובהקים ביותר, ולמי שאין עניין/רגישות מיוחדת לסאונד, כמו רוב העולם ואשתו, שעבורם רדיו פשוט ו-mp3 יותר מאשר מספקים את הסחורה, בלי הרעשים והקפיצות וטיקסי הניקוי של ויניל, אין שום סיבה להתעסק עם ויניל, ומבחינתם זה הייה נוק-אאוט מוחלט לטובת ה-CD, ללא שום רמאות ו/או שקר ו/או קונספיראציות אחרות.

כאמור, רק המיעוט שבמיעוט שלהם יש עניין/רגישות לסאונד -- קרי האודיופילים -- בכלל התעסקו באיכות הסאונד והרימו קול צעקה. מאז התחום הדיגיטאלי השתפר לאין שיעור יותר מהשיפור מאז בוויניל, וכבר לא בטוח שאותן צעקות גוועלד של אז בכלל רלוואנטיות כיום.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור