מפגשי מוזיקה קלאסית

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אני מזמין אתכם למפגשי האזנה למוזיקה קלאסית של עד 4 אורחים, ללא תשלום, בביתי ברמת גן.

מתוך אוסף של אלפי דיסקים ותקליטים, נשמע, במערכת סאונד מעולה, יצירות שייבחרו מראש או לפי בקשתכם, בביצועים מעולים, ולפעמים גם נשווה בין ביצועים שונים לאותה יצירה.

נעסוק במוזיקה סימפונית, קמרית וקולית בתחום בין מונטוורדי לסטראווינסקי -- לא מוזיקה מוקדמת ולא מוזיקה מודרנית/אוונגרדית.

אנא כתבו לי בהודעה פרטית באיזה ימים ושעות נוח לכם (אפשר גם במשך היום ובסופי שבוע), ומה תחומי ההתעניינות שלכם במוזיקה, כדי שאוכל לתאם מפגשים לפי הזמנים וההתעניינות.

כך נראה חלק מהאוסף:
A אוסף 1.gif

עוד חלק מהאוסף:
A אוסף 2.gif

מערכת הסאונד:
A Sys.gif

פרטים על המערכת ראו כאן.

חשוב: הפוקוס יהייה על המוזיקה, לא על המערכת והסאונד! :)

עמיר

תמונות מצורפות

• A אוסף 1.gif
    A אוסף 1.gif
    KB 760 · צפיות: 731
  • A אוסף 2.gif
    A אוסף 2.gif
    KB 426.5 · צפיות: 714
  • A Sys.gif
    A Sys.gif
    KB 381.7 · צפיות: 736
נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
עמיר
שמח שאתה חוזר.
לצערי בחודש הקרוב לא אוכל להתפנות.
מאמין שכל מי שיגיע יהנה (ורד)

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
איזו הצעה מפתה, אם לא הייתי גר רחוק ממך הייתי קופץ על ההצעה.
אין כיף גדול יותר מלחלוק ידע ואהבה למוסיקה לדעתי.
חשבת להעלות את המפגשים בשידור חי?
בהצלחה ושאפו,
רונן

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כל הכבוד על ההצעה הנדיבה עמיר, זה לא דבר מובן מאליו.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
אני רוצה גם! בבקשה.
אני מתפעל מכמות האוסף שיש לך עמיר.
ואם זה קלאסי, אין יותר טוב מזה.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
איזו הצעה מפתה, אם לא הייתי גר רחוק ממך הייתי קופץ על ההצעה.
אין כיף גדול יותר מלחלוק ידע ואהבה למוסיקה לדעתי.
חשבת להעלות את המפגשים בשידור חי?
בהצלחה ושאפו,
רונן
למרות המרחק, אני קופץ על ההצעה :)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מעולה. מרתק. מומלץ. אני גמבה (ופלפל)

tomer1012

חבר מתחיל
מעורבות
2
נקודות
3
שלום,
כל הכבוד על היוזמה,
אשמח להשתתף,
אנא צור קשר
תומר 0544-253228

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
מומלץ בחום. הנאה מובטחת גם מהסאונד וגם מהידע האינסופי של עמיר וגם מהאפשרות לבצע השוואות בין שלל ביצועים שנמצאים בספריה הכי עשירה שאני ראיתי, אצל עמיר.
אשמח להשתתף.

tomer1012

חבר מתחיל
מעורבות
2
נקודות
3
נ.ב.
אני בעל מערכת דומה מאוד אקוסטית ... טריאו אוונטגרד, MBL, קליראודיו...
יהיה מעניין להאזין

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
690
נקודות
113
ישר כוח.
:אצבע מורמת
אשוחח איתך בפרטי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שילוב מנצח של אדם מהמם בידיעותיו וסאונד נפלא!

אני זכיתי ללא מעט שיעורים במוסיקה קלאסית מעמיר. וזה רבותי, תאווה למוח.

עמירוש - בחיי שהתגעגעתי אלייך!

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ישר כח ,כל הכבוד.

boazj

אוהב את התחום
מעורבות
50
נקודות
18
מגניב. גם אשמח. אם בשעות הבוקר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אתמול הייה מפגש -- השלישי -- במסגרת ההזמנה למפגשים מוזיקאליים, עם שני אורחים. אלא שלשם שינוי, הפעם ביקשתי מאשתי האהובה לצלם אותנו כבר בהתחלה, לפני שנשכח. תומר מימין, אני באמצע ובועז משמאל.

הפעם לא הסתפקתי בתפקיד מחליף הדיסקים אלא גם סיפרתי והסברתי כל מיני דברים.

התחלנו בפרק השני, האיטי, "ההפתעה" (בביצוע Thomas Fey) מסימפוניה בשם זה של היידן (מס' 94), שנוגן לפי בקשתו של תומר. הסיפור הוא שהיידן שם לב שהקהל מתחיל להירדם בפרקים האיטיים. לכן הוא ציין שייש לנגן את הנושא של הפרק בשקט, ופעם נוספת עוד יותר בשקט, ואז "בום" בכל התזמורת, להעיר את הנרדמים. לדעתי ה"בום" מוקדם מדי -- לא מספיקים להירדם כל כך מהר, אבל הסיפור חביב
1f642.png

דיברתי קצת על צורה -- האופן בו מאורגנים הנושאים המוזיקליים בקטע מוזיקלי -- וציינתי שהפרק הזה בנוי בצורה שנקראת "נושא ו-ואריאציות" -- משמיעים נושא ואחר כך "מפתחים" ומשנים אותו או חלקים ממנו ומשחקים איתו בכל מיני אופנים, לפעמים עד בלי הכר כמעט.

אחר כך, לפי בקשת בועז, שמענו לא מעט מ"פולחן האביב" של סטרווינסקי (בביצוע Muti/Philadelphia), והסברתי על מקצבים, שבדרך כלל מורכבים מכפולות של 2 או של 3, אבל סטרווינסקי מערבב ומחליף, ועושה הדגשות במקומות בלתי צפויים או מחסיר הדגשות במקומות צפויים, מה שנקרא "סינקופה".

אחר כך עברנו לביצוע אחר, פחות טוב, לטעמי -- Esa-Pekka Salonen עם Los Angeles Philharmonic -- אבל מוקלט טוב בהרבה, בסופר-אודיו דיסק בסראונד. חבל שמוטי לא הוקלט בסאונד הזה
1f641.png

הסימפונייה ה-40 של מוצארט הייתה הדבר הבא (Bruggen/18-Century), ודיברתי קצת על כלי תקופה, הסברתי את צורת הסונאטה, והפניתי את תשומת הלב לכך שהנושא הראשון ב-40 בנוי ממוטיב של שני צלילים ואחד ארוך, שמככב לכל אורך הפרק, גם במעברים וגם בחטיבת הפיתוח ובקודטה ובקודה (זנב קטן וזנב מלא).

משם, לפי בקשת תומר, עברנו לפתיחה "טאנהויזר" של ואגנר, והסברתי על השימוש בקרנות עם ובלי שסתומים אצל ואגנר וגם אצל שומאן ואחרים, והזכרתי שבראהמס ביקש במפורש קרן "טבעית", ללא שסתומים, בשלישייה שלו לקרן, כינור ופסנתר (אופ. 40), אם כי יש רבים שמנגנים אותה בקרן מודרנית עם שסתומים.

שמענו עוד קצת ואגנר (הפתיחה ל-מייסטרזינגר עם Reiner/Chicago) בדיסק של RCA Living Stereo, מה שהביא אותי להסביר ולהדגים עד כמה מופלאות הייו ההקלטות בסידרה הזו, בין סוף 1953 לסביבות 1962, עוד לפני שיידעו לייצר תקליטים סטריאופונים (1957/8), עם שניים/שלושה מיקרופונים בחזית הבמה.

הדגמתי מעט מ"שחרזאדה" של רימסקי קורסאקוב (הוקלטה 1960), מ"שירת הזמיר" (1956) לסטראווינסקי והרביעית של מאהלר (1958), כולם עם ריינר/שיקאגו כנ"ל. סאונד מ-ד-ה-י-ם.

לקראת סיום שמענו את הנוקטורנו ה-13, אופ. 48 מס' 1 של שופן עם הפסנתרן האהוב עלי ביותר, Alexis Weissenberg, והחיוך בסוף הייה שמור לאלה פיצג'ראלד ב-Hernando's Hideaway.

ערב נעים ומהנה ביותר!

אתם מוזמנים -- כתבו לי בהודעה פרטית!
1f642.png
LIKE.png

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמירוש. אתה אלוף! נכס לתחום ומלא נתינה.
אני מאמין שהתעלפו מהידע שלך ומעצם החוויה של להאזין למוסיקה קלאסית דרך המערכת שלך + התידרוך המוסיקלי.

כל הכבוד על הרעיון והיכולת לתת לחובבים את ההזדמנות להבין את המוסיקה המדהימה הזו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כל הכבוד על היוזמה הברוכה והרבצת התורה.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
כל הכבוד על היוזמה !
לצערי אני לא חובב גדול של מוסיקה קלאסית,
כחובב מוסיקה אין לי ספק שאני מפסיד הרבה, אבל מה לעשות, התחנכתי על מוסיקה אחרת,
וקצת מאוחר בגילי לחינוך מחדש :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור