מערכת קולנוע ביתי ללא רמקול CENTER

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
שלום לכולם
אני מסכים עם חברי הפורום שאפשר לחיות בלי סנטר, אבל רצוי שיהיה אחד כזה.
לאחרונה שידרגתי את הרמקולים הקדמיים שלי ושמתי לב שבמצב מוסיקה הסנטר מיותר לגמרי.
בהופעות שראיתי בדיוידי הסנטר נבלע ולעיתים היה מיותר.
כשעשיתי נסיונות וניתקתי אותו ,לא הרגשתי בחסרונו (מצב מוסיקה,הופעות).
אולם,במצב של סרטים שיש בהם דיאלוגים לרוב הסנטר בהחלט תרם.
למזלי הסנטר די משתלב בגוון הצליל שלו לקדמיים כך שאין בעיה של הבדל בסאונד.

אני חושב שלא סתם "המציאו" את הסנטר,יש לו שימוש ,ורצוי שיהיה כמו הקדמיים
אבל זה לא יהרג ובל יעבור אם זה לא יהיה תואם.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אם מגדירם שאן סנטר הרמקולים בצדדים מקבלים את הסאונד שהיה אמור להגיע לסנטר.
וברמקולים של סטראו טובים עם אימג' טוב לא יורגש שום הבדל.

צחי,

באותה מידה אפשר גם להשתמש בשתי רמקולים במקום מערכת סראונד......וכו.....

גם בק"ב המטרה היא לחוות את הסרט קרוב ככול האפשר למה שיצר המפיק/במאי/איש הסאונד.

לכן אם פס הקול חולק ל 5, 7 ערוצים או כול חלוקה אחרת, כול out put שונה למעשה מוריד מהחויה אותה התכוונו הרשומים מעלה להעביר לצופה.

דעתי, סנטר הוא רמקול חשוב למערכת ק"ב מאוזנת.
כמי שהתנסה במערכת ק"ב שמותקן בא רמקול סנטר ברמה גבוהה (כמו שאר הרכיבים) כול תצורה אחרת הנה פשרה המפחיתה בחוויה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
exupgh12

רגע, רגע אתה אומר "לחוות את הסרט קרוב ככול האפשר למה שיצר המפיק/במאי/איש הסאונד.", זה נשמע הגיוני, אבל לדעתי כל פסי הקול מוקלטים ב 5.1 ערוצים והוספת רמקולים (6.1 7.1) יכולה לשפר את החווית השמיעה. מצד שני הורדת רמקול סנטר ולתת לרמקולים הקדמיים לעשות עבודה שהם יכולים לעשות בסטריאו, לא יכולה לעבוד. אני לא קניתי - אני ממשיך כעת ללא סנטר.

נערך לאחרונה ב:

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אם אתה כל כך החלטי אז מה אתה שואל?

ההפסד כולו שלך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
exupgh12

רגע, רגע אתה אומר "לחוות את הסרט קרוב ככול האפשר למה שיצר המפיק/במאי/איש הסאונד.", זה נשמע הגיוני, אבל לדעתי כל פסי הקול מוקלטים ב 5.1 ערוצים והוספת רמקולים (6.1 7.1) יכולה לשפר את החווית השמיעה. מצד שני הורדת רמקול סנטר ולתת לרמקולים הקדמיים לעשות עבודה שהם יכולים לעשות בסטריאו, לא יכולה לעבוד. אני לא קניתי - אני ממשיך כעת ללא סנטר.

כרמי,

לפני שאתה מגיע להחלטה כול שהיא עשה לעצמך טובה ושמע מערכת ק"ב שהיא מעבר לבסיס שבד"כ שנמכר בארץ, פעם במצב פאנטום ופעם במצב 5.1 ותראה שאתה מרגיש בהבדל.

אישית אני לא משתמש במערכת של 6.1 או 7.1 בגלל מגבלות מקום ואישה (רמקול נוסף ואני מקבל גט במקום) ולא בגלל "פסילה טכנולוגית".

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי יש לי מערכת בקולנוע ביתי היא הרבה מעבר לממצוע וכן יש לי רמקול CENTER שכעת לא בשימוש.
ראה בפרופיל האישי שלי איזה מערכת יש לי - אני מאחל לרבים מערכת כזו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כרמי,

אם אתה מאושר וטוב לך ממה שאתה שומע זה הכי חשוב, לי אישית זה לא מתאים - מבחינתי זה בדיוק כמו לנסוע באוטו עם 3 גלגלים, אפשרי אבל כך אי אפשר להפיק את המירב מהרכב.

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לדעתי כל הסרטים מוקלטים בסטראו ומפורקים דיגיטלית ל 5.1 במעבדה.
הנושה של כן או לא סנטר קשור יותר ליכולת של רמקול מסויים ליצר במה ואימיג' טובים ,ברגע שיש לך כזה רמקול ותגדיר ברסיבר שאן סנטר כל הסאונד של הסנטר יועבר לסטראו וימוקם במרכז בצורה מדוייקת מבחינת האימיג' .
גם רמת הווליום של הדיבור תהיה זהה לזו שהיתה אמורה לצאת מהסנטר .
הבעיה מתחילה ברמקולים שלא מסוגלים ליצר במה טובה או ברמקולים שהם מיעדים לדולבי (הם בעליי פזור יותר ממוקד ) ללא סנטר אלול להיוצר חור באמצע .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
האם מותר לי לשנות את דעתי :)
היום היו אצלי חברים וכשאר לא יושבים במרכז באמת חסר CENTER

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה החיסרון העיקרי של "ללא רמקול סנטר": זה שיושב במרכז נהנה מהאפקט המלא, אבל כל שאר הצופים מפסידים את אפקט הסנטר ושומעים את הדיאלוגים (בעיקר) מהרמקול הקדמי שקרוב אליהם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור