מעריכים את המוסיקה של עומר אדם? אני לא מבין ממה ההתלהבות.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא מבין מה כל כך מטריד אנשים בכך שעומר אדם מצליח. .

.
זה אמור לעניין/להטריד.
זה מצביע על ההעדפות של עמינו בנושאי תרבות ומוזיקה (לא אומר אם זה חיובי או שלילי).
לשם דוגמא (לא ממש טובה), יכולת באותה מידה לשאול מה אכפת לכם אם העם מעדיף את הדיעות של כהנא או לחילופין של זועבי....
ד"א, שמעתי אותו קצרות, ומזכיר לי מערכת מנורות המחוברת לרמקולים בלי טוויטרים

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זה אמור לעניין/להטריד.
זה מצביע על ההעדפות של עמינו בנושאי תרבות ומוזיקה (לא אומר אם זה חיובי או שלילי).
לשם דוגמא (לא ממש טובה), יכולת באותה מידה לשאול מה אכפת לכם אם העם מעדיף את הדיעות של כהנא או לחילופין של זועבי....
ד"א, שמעתי אותו קצרות, ומזכיר לי מערכת מנורות המחוברת לרמקולים בלי טוויטרים

ההקבלה שעשית לדיעות פוליטיות היא לא הקבלה טובה או נכונה כי לתמיכה של הציבור בדיעה פוליטית כזאת או אחרת יש בהחלט השפעה על אורח החיים או סגנון החיים של כולנו בארץ.

אני לא רואה איך להעדפה של הציבור בנושאי תרבות ומוזיקה יש השפעה על אורח החיים שלי כאזרח במדינה.
אני מכיר סייג אחד וזה ההופעות של אמנים ביום העצמאות המשולמות מהקופה הציבורית.

הדבר דומה יותר להעדפה של טעם באוכל - אם הרוב במדינה יעדיף אוכל חריף אז ההיצע של אוכל חריף יהיה גדול יותר.
למי שלא אוהב אוכל חריף יהיה מגוון מצומצם יותר.
ארז

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ההקבלה שעשית לדיעות פוליטיות היא לא הקבלה טובה או נכונה כי לתמיכה של הציבור בדיעה פוליטית כזאת או אחרת יש בהחלט השפעה על אורח החיים או סגנון החיים של כולנו בארץ.

אני לא רואה איך להעדפה של הציבור בנושאי תרבות ומוזיקה יש השפעה על אורח החיים שלי כאזרח במדינה.
אני מכיר סייג אחד וזה ההופעות של אמנים ביום העצמאות המשולמות מהקופה הציבורית.

הדבר דומה יותר להעדפה של טעם באוכל - אם הרוב במדינה יעדיף אוכל חריף אז ההיצע של אוכל חריף יהיה גדול יותר.
למי שלא אוהב אוכל חריף יהיה מגוון מצומצם יותר.
ארז
אני רואה את ההשפעה על החיים שלי בארץ בכפוף להעדפות תרבותיות של תושביה.
ובהקבלה לדוגמא (ואני לא מחלק ציונים כמוך) שהבאת, אם אני לא אוהב אוכל חריף - אז כמובן שזה משפיע עלי במגוון מצומצם העומד לרשותי (כמו שכתבת).
אם הרוב אוהבים עומר אדם ופחות אריק איינשטיין אז באופן הכי פשטני יהיו לי פחות שירים של איינשטיין ברדיו ויהיו פחות הופעות של איינשטיין (אילו היה חי ומופיע:()
כמו באודיו - כל דבר משפיע - פחות או יותר.
וזה שאתה לא רואה השפעה - זה בסדר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מכיר סייג אחד וזה ההופעות של אמנים ביום העצמאות המשולמות מהקופה הציבורית

תמיד לקחו מחירים הזויים לימי עצמאות. זה התחיל לגעוש ולרתוח כשז'אזר מסוים התחיל לקבל את המספרים האלה. איך אני יודע? פשוט מאוד. אני מגביר ימי עצמאות כבר 20 שנה. ב-98, גידי גוב בהרצליה, 120,000 ש"ח. רוצה לדעת כמה עלה להביא את אביב גפן לראשון לציון ב-2002? את שלום חנוך לרמת השרון ב-2004 (אם אני לא טועה). אז שמע. שלום חנוך דרש קרוואן אמנים, מפרט טכני פסיכופטי שאולי מדונה היתה משתמשת בו, וזה בלי קשר לעלות שלו שהיתה אז יותר מ-200,000.

הבעיה היא לא עם המספרים. זה תמיד היה מזעזע. הבעיה היא מי מקבל אותם. סמוך עלי, מכיר את התעשיה הזו מקצה לקצה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר, מתי זה ייגמר?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הרגשת הקיפוח

רוזי אח יקר. אתה לא בקיא בחומר. נתתי לך עכשיו נתונים. מה היה אז, מה היום, וכיצד מתייחסים לזה היום וכיצד התייחסו לזה אז. אני לא רואה זאת כקיפוח אם כי יותר כקינאה.

שנית. לשאלתך. לא הרגשה אם כי קיפוח אמיתי עדיין יש. יש מעמדות, התנשאות ומחנות. ככה האנושות עובדת. זה יגמר בעולם אוטופי. אגב, בני עידות המזרח מקופחים ומקפחים. ככה בני עידות אירופה וכ"ו. אף אחד לא שיוויוני לחלוטין. ואם יש כזה, הוא לא אדם בריא.

רק בפורום השכן הזכירו לא מעט פעמים את העובדה שאני למשל, אני כן? מזרחי ערס. פעם אחרת הזכירו אותי כ"תימני" ובעוד פעם כ"שחור" שמנהל אתר אפור.

עובדתית. גם בשנת 2018 יש הבדלי מעמדות. היו על זה מלא מחקרים ותוכניות. יהיו תוכניות כאלה גם בעוד 50 שנה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רוזי אח יקר. אתה לא בקיא בחומר. נתתי לך עכשיו נתונים. מה היה אז, מה היום, וכיצד מתייחסים לזה היום וכיצד התייחסו לזה אז. אני לא רואה זאת כקיפוח אם כי יותר כקינאה.

שנית. לשאלתך. לא הרגשה אם כי קיפוח אמיתי עדיין יש. יש מעמדות, התנשאות ומחנות. ככה האנושות עובדת. זה יגמר בעולם אוטופי. אגב, בני עידות המזרח מקופחים ומקפחים. ככה בני עידות אירופה וכ"ו. אף אחד לא שיוויוני לחלוטין. ואם יש כזה, הוא לא אדם בריא.

רק בפורום השכן הזכירו לא מעט פעמים את העובדה שאני למשל, אני כן? מזרחי ערס. פעם אחרת הזכירו אותי כ"תימני" ובעוד פעם כ"שחור" שמנהל אתר אפור.

עובדתית. גם בשנת 2018 יש הבדלי מעמדות. היו על זה מלא מחקרים ותוכניות. יהיו תוכניות כאלה גם בעוד 50 שנה.
אחי היקר נמר.
לא נתת נתונים, אמרת את דעתך וסיפרת אותה כפי שאתה מבין אותה.
מסכים איתך שיש גזענות של בני אדם לבני אדם אחרים רק על פי מוצא וצבע - הגזענים נמצאים בשני הצבעים ומכל המוצאים.
הבדלי מעמדות יהיו תמיד, השאיפה שלנו שהפערים יהיו קטנים ככל האפשר.
תכ'לס, יש במדינה מפלגות, ארגונים ואנשים שחיים ומתקיימים על נושא הקיפוח ומטרתם רק להשאיר בתודעה של החלשים שהם מקופחים, אחרת לא תהייה לאותם גופים זכות קיום.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
לא מבין מה כל כך מטריד אנשים בכך שעומר אדם מצליח. אני למשל לא שומע אותו, לא אוהב את גוון הקול הזה. מעדיף את גולן מהבחינה הזו.

אבל מזה תופעה? הוא לא תופעה, זה התהוות של שנים רבות בשינוי הרגלי התוכן המוסיקלי של עם ישראל. זה שכאן לא מעודכנים במה שמתרחש ופתאום נחשפים לזה בעוד זה בחש מתחת לקרקע שנים רבות, הופך את אלה שלא מבינים מה מתרחש לתופעה. כלומר: אנחנו (המתפלאים) הם התופעה.
"מטריד" הוא מינוח לא כל כך רלבנטי כאן, "מסקרן" יתאים יותר, ולא צריך לבלבל בין ז'אנר מוסיקלי שהוטמע במשך שנים לבין איכויות קוליות של מי ששר אותו. גם הסיבוב הזה שאתה עורך תוך זיהוי אלו ש"לא מבינים" כתופעה המוזרה, במקום התמיהה שהיא לחלוטין לגיטימית, ודאי מענינת, לפשר כוח המשיכה של עומר אדם לא מספק תשובה הולמת.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תכ'לס, יש במדינה מפלגות, ארגונים ואנשים שחיים ומתקיימים על נושא הקיפוח ומטרתם רק להשאיר בתודעה של החלשים שהם מקופחים, אחרת לא תהייה לאותם גופים זכות קיום.

זה כל כך נכון ומצער שאינטרסים אישיים מלבים את הקיפוח והעדתיות וזה מצליח.
כאילו שיש מקום אחד בעולם שיש בו שוויון מלא...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני רואה את ההשפעה על החיים שלי בארץ בכפוף להעדפות תרבותיות של תושביה.
ובהקבלה לדוגמא (ואני לא מחלק ציונים כמוך) שהבאת, אם אני לא אוהב אוכל חריף - אז כמובן שזה משפיע עלי במגוון מצומצם העומד לרשותי (כמו שכתבת).

כוונתי לא הייתה לחלק ציונים.
השימוש בהקבלה הוא על מנת לתת דוגמא מוחשית שעוזרת להבין את הפואנטה.
אותי הדוגמא הזאת בלבלה.

אם הרוב אוהבים עומר אדם ופחות אריק איינשטיין אז באופן הכי פשטני יהיו לי פחות שירים של איינשטיין ברדיו ויהיו פחות הופעות של איינשטיין (אילו היה חי ומופיע:()
כמו באודיו - כל דבר משפיע - פחות או יותר.
וזה שאתה לא רואה השפעה - זה בסדר.

עכשיו הבנתי את כוונתך ואני חוזר בי ומסכים איתך משום שזה בא לידי ביטוי ברור בפלייליסט של תחנות הרדיו.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ואני לא הצלחתי להבין איך הצמד Modern Talking הצליח בזמנו בצורה מטורפת בשנות ה-80 עם המוזיקה השמאלצית. אז מה?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מצביעי ליכוד שמה לעשות מזוהים עם מוצא אתני מסויים וטעם מוזיקלי מסויים לא מבינים מה לא בסדר בהתנהגות נתניהו ואשתו, למה זה צריך להחקר ומה זה בכל מעניינו של האזרח, תפישתם את החוק ונורמות ציבוריות היא שונה כמו תפיסתם מה זו מוזיקה ומה הוא טעמו של אוכל טוב. לאף אחד אין זכות לכפות עליהם לאהוב גפילטע פיש או בטהובן, באוכל זה גיוון תרבותי, במה שבפתיח זה כבר מקום לדאגה וזה משפיע על חיי כולנו.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מצביעי ליכוד שמה לעשות מזוהים עם מוצא אתני מסויים וטעם מוזיקלי מסויים לא מבינים מה לא בסדר בהתנהגות נתניהו ואשתו, למה זה צריך להחקר ומה זה בכל מעניינו של האזרח, תפישתם את החוק ונורמות ציבוריות היא שונה כמו תפיסתם מה זו מוזיקה ומה הוא טעמו של אוכל טוב. לאף אחד אין זכות לכפות עליהם לאהוב גפילטע פיש או בטהובן, באוכל זה גיוון תרבותי, במה שבפתיח זה כבר מקום לדאגה וזה משפיע על חיי כולנו.
לא כל מצביעי ליכוד מזוהים עם מוצא אתני מסויים, ובין כל אלה שכן מזוהים, לא כולם חושבים אותו הדבר ואני בטוח שלא לכולם אותו הטעם ה מוסיקלי.

אריה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אריה, אם נחזור לשאלה המקורית בפוסט, מה שונה עומר אדם מצוות "דיבור חדיש" למשל שהיה סופר פופולרי בזמנו ולי עשה ויברציות (מהסוג הלא נכון)?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אריה, אם נחזור לשאלה המקורית בפוסט, מה שונה עומר אדם מצוות "דיבור חדיש" למשל שהיה סופר פופולרי בזמנו ולי עשה ויברציות (מהסוג הלא נכון)?

לדעתי עבור מי שלא אוהב את הסגנון המוזיקלי של עומר אדם או של "דיבור חדיש", אין הבדל...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

הכללות הם מלכודת סטיגמה משום שגם אם זה נכון לרוב מצביעי הליכוד , זה בטוח לא נכון לכל מצביעי הליכוד והנה קיבלנו הדבקת סטיגמה על כולם.
אתה לא מכיר תומכי "המחנה הציוני" שאוהבים את עומר אדם? תתפלא אבל יש.
והנה לקחת את הטעם המוזיקלי לנורמות חברתיות קלוקלות ויצרת פילוג.
המחנאות הזאת עושה רק רע ומשרתת אינטרסים צרים.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
הפתיחה שלך מסבירה מעל לכל ספק למה נמר צודק ב 100%. קורא וקורא ומתאמץ לא להגיב גיבוב של אמירות הלקוח מהלשכה המרכזית לסטגמיסטיקה...נמר, כל הכבוד שאתה לא מבולבל .

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני לא מכיר את דיבור חריש ואין לי שום דבר נגד עומר אדם ומעריציו. לטעמי האישי הוא משעמם ולא מחדש בכלום.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור