מעט מאוכזב - עזרה :-)

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
להבנתי, לפני שאתה רץ לשדרג או להוסיף מגבר, חוב שתבדוק את הקונפיגורציה הקיימת.
לא סביר שרסיבר כזה עם רמקולים כאלו יספקו לך תוצאה השווה לצליל שמופק מרמקוליי טלויזיה.
יתכן כי הכיול או ההגדרות ברסיבר אינן תואמות הנדרש.
לשם כך שווה לדעתי שתקרא שוב את המדריך ובמידה ונדרש, תבצע כיול מחדש.

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
טוב, הוחלט על מהפך. אני אבדוק שלב שלב כיצד לשפר את הסאונד ואעדכן.
הסלון יעבור סיבוב של 180 מעלות , מה שיתן לרמקולים את כול המרחב שהם זקוקים לו , שלב שני, אני אבצע BI AMP , במידה וזה לא יעזור אני אוסיף מגבר כוח.
1)בנוגע לכרטיס קול , אני משתמש גם ב SPOTIFY , ממה שאני מבין הרסיבר הוא זה שמבצע את העיבוד במקרה הזה.
2)לרמקולים יש 4 טרמינלים והגשר בינהם אכן קיים.
3)אני אשמח לא לטעות שוב בבחירה של הרכיבים ולכן המלצה למגבר כוח שיוכל לסחוב את הרמקולים האלה עד 3K תתקבל בברכה , אני אבדוק כמובן בלוח יד שניה ( המוזיקה נשמעת כאילו היא כלואה בתוך הרמקול, לא חי ולא דינמי :-(
תודה,
שבוע טוב

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
3)אני אשמח לא לטעות שוב בבחירה של הרכיבים ולכן המלצה למגבר כוח שיוכל לסחוב את הרמקולים האלה עד 3K תתקבל בברכה

כמו שהומלץ לפני, נסה קודם כל לקנפג את רסיבר ולהשתמש בערוצי הגברה לא מופעלים לטובת ה-front

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
כמו שהומלץ לפני, נסה קודם כל לקנפג את רסיבר ולהשתמש בערוצי הגברה לא מופעלים לטובת ה-front
אכן נסה קודם חיבור bi amp וחשוב להוריד את הגשר בין הטרמינלים !
לדעתי זה יעזור ואפילו מאוד כיוון שמדובר בהכפלת עוצמת ההגברה.
ארז

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
רגע לפני שאתה נכנס לסחרור.
אפס את הרסיבר להגדרות יצרן, ואז תשמע את הרמקולים.
לא עזר, כנראה שאתה לא אוהב את השילוב.
תנסה להשאיל ממישהו מגבר דו ערוצי ותחבר לרמקולים, לא אהבת? כנראה בעיה עם הרמקולים

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
טוב, הבטחתי לעדכן, מה נעשה ואם יש שיפור ( באמת חושב שזה יכול לתרום לחסרי ניסיון כמוני בתחום )
הוספתי מגבר כוח של ROTEL 993. בעל שלוש ערוצי הגברה 200 וואט לכול אחד. בהתרגשות רבה חברתי בינו לבין הרסיבר (על ידי כבל משובח של CHORD ) הפעלתי את SPOTIFY וגיליתי שיש שיפור בסאונד לא מטורף כמו שדמינתי אבל בהחלט שיפור ניכר, תודה!
אז כמה מסקנות ושאלות.
1) לעולם לא לבטוח בהמלצות של אתרים שונים( what fi....) לגבי רמקולים רסיברים .... אם לא ניתן לשמוע בחנות פשוט לא קונים. בחרתי בזוג רמקולים שקיבלו המלצה חמה באתרים השונים אבל לטעמי הסאונד לא מדהים.
2)להעזר בפורומים. העזרה הרבה שקיבלתי פה מחברי הפורום הועילה לי המון וכוונה אותי לפתרון.
3) שאלה שמסקרנת אותי - מדוע הסאונד בסרטים נשמע חלומי, גם שיש פסקול או שיר בסרט שומעים ממש מדהים, אבל, לא מתקבל אותו אפקט בקבצי מוזיקה ?
תודה לעונים ולעוזרים

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
האם ניסית חיבור bi amp מהרסיבר הקיים ?
יש מצב שחיבור הגברה נפרדת לכל זוג טרמינל של הרמקולים תדחוף אותם טוב יותר מחיבור עם הגשר למגבר פאואר.
זה תלוי באיכות של המגבר פאואר מול איכות ההגברה של הרסיבר.

לשאלתך , איזה קבצי מוזיקה אתה שומע ?
האם הם עוברים עיבוד ? באיזה מוד נמצא הרסיבר ?

ארז

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
לא בדקתי חיבור bi amp. לאחר הרבה חפירה באינטרנט הבנתי שברוב המקרים השיפור בחיבור זה, לא עובר את המבחן העיוור , אבל שווה לי לנסות, זה כלום השקעה.
אני שומע מוזיקה דרך spotify או על ידי דיסק קון קי שמחובר לרסיבר ( קבצי flac)
הרסיבר נמצא במצב pure או stereo .

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
טוב, אני מזהה פה התחלת תהליך של כניסה לסחרור (המון לפניך ואחריך היו שם) והמלצתי לעצור הכל ולטפל בשיטת האלימינציה:
  1. האם הרמקול מתאים לך או שהוא החולייה החלשה? תשאיל ממישהו מגבר דו ערוצי סביר (לא צריך משהו יוקרתי) חבר לרמקולים ותראה שאכן הרמקולים מתאימים לך.
  2. הרמקולים לא נשמעים טוב עם המגבר, בדוק אולי נשרפו אלמנטים או שיש בעיה עם הגישור
  3. הרמקולים נשמעים טוב- אפס את ההגדרות ברסיבר ותתחיל מהתחלה. רסיבר כזה לא אמור להוציא צליל כפי שאתה מתאר
  4. איפסת רסיבר ועדיין לא נשמע טוב, כדאי לבדוק את הרסיבר על רמקולים אחרים
  5. בדוק מקור, אולי משהו בהגדרות תוכנה במחשב, דפוק. במקביל תנסה להשיג נגן CD לבדיקה
אם כל זה לא עזר, פרסם הכל ביד שנייה ותתחיל מחדש

Fire

אוהב את התחום
מעורבות
73
נקודות
28
לדעתי תעשה הטייה של הרמקולים לכיוון פנימה
כלומר toe in זה ישפר במקצת את הסאונד
אתה צריך להתמקד יותר בעניין אקוסטיקה וכל המשתמע מכך ופחות בציוד עצמו

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
לגבי שאלתך באשר למוזיקה בסרטים. נראה לי שבסרטים המוזיקה עוברת מיקסינג מיוחד שברוב הפעמים מכוון ליצור/להעצים דרמה או לשקף תקופה. הוא גם בדכ הרבה יותר מקומפרס. אין שאיפה לנאמנות למקור אלא שיקולים שונים.

harush

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
18
כמה זיבולים... מיקומים גשרים עניינים
אתה מנגן מהמחשב ללא דאק נורמלי זה הכל

harush

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
18
אל תיגע בגאמפרים של הרמקול ושום bi wire לא שייך... תקנה דאק טוב בין המחשב לרסיבר

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אני משתמש בספוטיפי או מחבר את הארד דיסק ישירות לרסיבר ככה שהעיבוד מתבצע דרך הרסיבר שלו אמור להיות DAC טוב

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
לא. יש לי מנוי בתשלום . זה לא mp3 . הקבצים הם ברמה גבוהה.

yuvalg9

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
18
מה בדבר לנסות את ה- Brio-R של Rega? (מגבר שזכה כמה פעמים בתואר "מומלץ מאוד" ע"י What Hi-Fi ואחרים. חפש ב- HiFiMusic, הייתה שם הצעה למכירה שלו ב- 2800 ש"ח במקום מחיר קניה של 5900 ש"ח.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
נקודה מעניינת היא לבדוק אם הבעיה היא בהעברת הקבצים מהמחשב לרסיבר.
יש לך אפשרות להשאיל נגן CD סביר ?
אם כן, חבר אותו פעם אחת בחיבור דיגיטלי לרסיבר ופעם אחת אנלוגית (שה DAC של הנגן עושה את ההמרה) ותשווה בין שני המצבים וכן מול הזרמה מהמחשב לרסיבר שלך.
ארז

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אין לי אפשרות להשיג נגן , אבל גם בחיבור ישיר של הארד דיסק ב usb לרסיבר השמע הוא זהה.
אין לי תקציב נוסף לקניות נוספות כרגע :-(
תודה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור