מעט מאוכזב - עזרה :-)

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אני אשמח למעט עזרה בשיפור חווית הסאונד.
1) B&W 683 S2
2)סנטר RP 250
3)מגבר 5013 MARANETZ.
4)מאזין למוזיקה איכותית ( FLAC ) דרך המחשב HEROS .
5)סרטים : NETFLIX / HOT
6) ביצעתי כיול ראשוני עם AUDESSAY
7)הסלון שלי הוא בגודל 3X10 הרמקולים נמצאים במרכז של האורך (5 מטר ) בתוך כוך
הסאונד מאוד מאכזב לטעמי(פעם ראשונה שיש לי מערכת סאונד) גם בסטריאו וגם " ברב ערוצי "(כן זה רק 3 רמקולים) מהנה יותר לשמוע באוזניות של הפלאפון של סמסונג . מאכזב - חלש, לא מספיק עוצמתי, לא נקי, רועש וצורם שמגבירים את הווליום.
א) רציתי לדעת כיצד ניתן לשפר את הסאונד. יש שטיח בסלון שמכסה את רובו של החלל, האם כדאי להוציא את השטיח? או לשים את השטיח מתחת לרמקולים (כרגע הם נמצאים על הרצפה ומחוברים לספיקים)?
ב)האם הרמקולים קטנים מידי עבור החלל ?
ג)הצעות נוספות לשיפור?
תודה רבה,
חג שמח :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
תנסה לשחק עם האקוסטיקה / מיקום הרמקולים.
אולי הצמדת אותם קרוב מדי לקיר? תן להם קצת רווח לנשום, לפחות 50-60סמ

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
תאר מה חסר לך בסאונד.
אם תוכל לצרף תמונה של החדר בכללי ואיך המערכת יושבת בחדר זה יכול לעזור.
דווקא מרנץ נחשבים כסבירים בהגברה דו ערוצית אבל ייתכן שהם לא מספיקים לחלל האזנה גדול.
מה שטח האזנה האפקטיבי ?
מה המרחק בין הרמקולים ובין הרמקולים למקום האזנה ?
ארז

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
קשה לי להגדיר מה חסר בסאונד, אבל, הוא לא נשמע נעים/טוב שאני מעלה את הווליום, בווליום נמוך זה די דומה לטלוויזיה.
הוספתי תמונה של החדר, כנראה שאני אצטרך להוציא את הרמקולים מהכוך וכך גם יהיה שיפור בסאונד.
המרחק בין הרמקולים הוא 2 מטר, המרחק למקום האזנה הוא 3.5 מטר.
תודה רבה,
אלון
20181206_112427 (2).jpg

תמונות מצורפות

• 20181206_112427 (2).jpg
    20181206_112427 (2).jpg
    KB 79.8 · צפיות: 801

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מחזק את מה שכתבתי
תוציא את הרמקולים החוצה מהנישה,
וגם תן להם זווית

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
מיכאל צודק אבל לדעתי זה לא יעשה שינוי ענק. זה ישפר אבל לא בטוח במידה מספקת.
יש מצב שההגברה של המרנץ חלשה קצת על מנת להוציא מהרמקולים האלה את המיטב.
את זה תוכל לבדוק אם תשאיל מגבר דו ערוצי איכותי או מגבר הספק איכותי ותחבר את הרמקולים אליו.
ארז

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אני אנסה במשך השבוע להוציא את הרמקולים החוצה ואעדכן. מגבר הספק - מגבר חיצוני שנותן כוח נוסף לרמקולים ? דגם מומלץ ?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
א. הרמקולים האלו יורדים ל 3 אוהם. מעט מגברי סראונד באמת יודעים להתמודד עם זה במיוחד מגברים פשוטים כמו המרנץ הזה.
ב.פתרון - הוספה של מגבר כח , למרנץ יש יציאות PRE. יש לך מגוון עצום של מגברי כח ביד 2 בכלום כסף.
ג. תחליף בין הספות בצדדים ותזיז אותן כמה שיותר אחורה.
ד. TOE IN , זווית של כמה מעלות לרמקולים ובאמת להוציא אותם כמה שאפשר החוצה (לפחות 20 ס"מ מהקיר). תמונה לדוגמא מצורפת .

תמונות מצורפות

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    KB 53.2 · צפיות: 382

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
תתחיל בבדיקה של הוצאה החוצה. אולי זה יספק ואולי לא....
מגבר הספק זו קופסא שעושה רק הגברה. אין בה את כל האלקטרוניקה של קדם הגברה. בשילוב עם יחידת קדם הגברה זה נקרא מגבר משולב (אינטגרייטד).
אורי בינתיים כתב שיש יציאות pre-out ברסיבר שיש לך. המשמעות של יציאות אלו היא שימוש ביחידת קדם הגברה במרנץ אבל הסיגנאל מועבר להגברה במגבר הספק שאליו מחוברים הרמקולים.

אם תחבר מגבר משולב לרסיבר מרנץ המשמעות היא שהסיגנאל עובר דרך מעגל הקדם הגברה במגבר המשולב ואחר שוב פעם במרנץ. לכן זה פחות מומלץ אלא אם יחידת הקדם הגברה במרנץ ממש לא איכותית.

מגבר הספק זה לא רק עניין של כוח נוסף. זה בעיקר הגברה נקייה יותר ואיכותית יותר כי אין בקופסא הזאת שום רכיב אלקטרוני נוסף שיכול להפריע (לגרום לרצפת רעש גבוהה , השראות אלקטרומגנטיות וכו).
השאלה היא האם יש באפשרותך להשיג מכשיר כזה בהשאלה ולחבר....
ארז

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אם תחבר מגבר משולב לרסיבר מרנץ המשמעות היא שהסיגנאל עובר דרך מעגל הקדם הגברה במגבר המשולב ואחר שוב פעם במרנץ. לכן זה פחות מומלץ אלא אם יחידת הקדם הגברה במרנץ ממש לא איכותית.

מגבר הספק זה לא רק עניין של כוח נוסף. זה בעיקר הגברה נקייה יותר ואיכותית יותר כי אין בקופסא הזאת שום רכיב אלקטרוני נוסף שיכול להפריע (לגרום לרצפת רעש גבוהה , השראות אלקטרומגנטיות וכו).
השאלה היא האם יש באפשרותך להשיג מכשיר כזה בהשאלה ולחבר....
ארז

שילוב מגבר אינטגריטד במערכת רב ערוצי מחייבת כניסת H.T באינטגריטד.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
262
נקודות
63
היה לי את ה 685 s2 עם סאב 608 של B&W
הפורט הוא קידמי כך שלא משנה איפה מיקמתי אותם ההשפעה הייתה זניחה.

במוזיקה הם היו סבבה אבל בסרטים עם פענוחי dolby ו dts למינהם מצד הרסיבר של Onkyo .. פשוט וואו .. לא הייתי מחליף את הרסיבר כי אין מתחרה כשזה נוגע לסרטים אבל העדפתי מוזיקה כך שנאלצתי לעשות 180 ולמכור הכל.

תיצתרך להקריב משהו או להוציא המון כסף בשביל ממש להינות משנה העולמות.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אני אנסה במשך השבוע להוציא את הרמקולים החוצה ואעדכן. מגבר הספק - מגבר חיצוני שנותן כוח נוסף לרמקולים ? דגם מומלץ ?

בהתחלה לא עלה לי בראש, יש סיכוי כי אתה מאזין לסטריאו עם מצב Audyssey מופעל ו/או מצבי סוראונד?
אם כן, אז נסה לבטל הכל ולעבור למצב Pure או איך שזה נקרא שם

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
טוב, קודם כול אני ממש נפעם מהעזרה הרבה שמוצגת פה, תודה רבה חברים ! קסם של פורום!
הוצאתי את הרמקולים מהכוך ויש שינוי, אבל הוא לא גדול. בדקתי את הרסיבר, ואכן, יש לו יציאה למגבר הספק, המחירים של מגבר כזה, לפי מה שבדקתי זה כמה עשרות אלפים, 4K ומעלה, אם יש למישהו הצעה לדגם שעולה עד 3K אני אשמח.
האזנתי למוסיקה במצב PURE , השינוי הוא לרעה, הרבה פחות עוצמה. ההרגשה היא שרק החלק העליון של הרמקולים עובד MID &HIGH. בסרטים כמו שנכתב למעלה אני יכול להיות מרוצה מהתוצאה אבל עיקר האזנה שלי היא למוזיקה וכאן יש פספוס ענק. אני אשמח לדעת האם מגבר הספק באמת יכולל את השיוני או שצריך להחליף את המגבר, במידה וכן , איזה מגבר יתאים לרמקולים האלה ?
תודה ענקית !

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
הרמקולים מחוברים נכון?
אין איזה היפוך פאזה, היפוך ערוצים?

לפי מה שאתה מתאר זה אקוסטיקה

במצה PURE המגבר אמור לתת יותר כוח, מוזר..

alon_alon

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
כן, בדקתי שוב עכשיו . הכול מחובר כמו שצריך.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
הרמקול הזה צריך חצי מטר מקיר אחורי. גם השידה חונקת
תוציא את הרמקולים עוד, תשמע הבדל יותר גדול

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יש לך לא מעט כאלו בלוח סוחרים.
פה תאלץ לכתת רגליים ולשלוח להם הודעות פרטיות.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
ההרגשה היא שרק החלק העליון של הרמקולים עובד MID &HIGH.
אתה מתאר פה מצב שלא אופייני לרמקולים האלו.
לדעתי זה רמקול bi wire קרי עם 4 טרמנלים (תקן אותי אם אני טועה) לכן אני חושד שאין לך גישור בין הטרמינל התחתון לעליון.
בדוק מאחורה את הגישור

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אתה מתאר פה מצב שלא אופייני לרמקולים האלו.
לדעתי זה רמקול bi wire קרי עם 4 טרמנלים (תקן אותי אם אני טועה) לכן אני חושד שאין לך גישור בין הטרמינל התחתון לעליון.
בדוק מאחורה את הגישור
אם יש לרמקולים 4 טרמינלים ואתה לא משתמש ברמקולי surround back אז תוכל לחבר bi wire שזה אומר זוג כבלים מיציאות front לזוג טרמינלים אחד וזוג כבלים מיציאות sb לזוג טרמינלים שני.
בכך אתה למעשה מכפיל את עוצמת ההגברה לרמקולים.
ארז

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
יש למחשב כרטיס קול ברמה גבוהה? אם לא האם אתה משתמש בdac? אם התשובה היא גם לא אז די ברור מדוע יש לך סאונד לא טוב. הdac, במידה ואתה בוחר אותו כמו שצריך, יתן לך סאונד יותר חי, דינמי ומהנה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור