רמקולים מס' שאלות כלליות על מקרן קול

Bundy

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
כבר זמן רב שאני שוקל לרכוש מערכת קולנוע ביתי אך הצורך בחציבה בקיר (בעיקר לרמקולים האחוריים) די עצר אותי. (אבקש סליחתכם מראש - הידע שלי בנושא מתמצה באיתור כפתור הווליום בשלט :מבולבל:)

אני מבקש את עזרתכם, בעיקר ממי שהתנסה או התקין מקרן קול בבית במס' שאלות.

1. משיטוט באינטרנט הבנתי שהמערכת פועלת על "אלומות" קול המוקרנות על הקירות הסובבים אותה. לסלון ביתי שני קירות כשבצד אחד נמצאת הטלויזיה ומולה קיר נוסף. מצד שמאל לטלוויזיה אין קיר אלא השמשה המובילה למרפסת (מהתקרה ועד לרצפה ולאורך כל הסלון) ואילו מצד ימין יש את המשך הסלון המשתלב עם המטבח ( אין קיר). האם העובדה שאין קירות בצדדים תפגע באיכות הקול, בצליל ההיקפי וכיו"ב?

2. הטלוויזיה (פלזמה) לא תלויה על הקיר אלא מונחת על מתקן על המזנון. במידה וגובה המקרן לא יאפשר להניח את המקרן לפני הטלוויזיה ועל המזנון, האם ניתן לתלות את המקרן מעליה?

3. אני יכול להרשות לעצמי השקעה של כ5 אש"ח האם המקרנים במחירים הללו איכותיים דיים? (אשמח להמלצות על דגמים בסד"ג כזה)

4. עד כמה משנה מיקום הישיבה בסלון בהשוואה לפיזור מס' רמקולים רגילים?

תודה רבה ומצטער על האורך :O

לילה טוב

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. אכן, מקרן קול פועל באופן אופטימאלי בשילוב קירות צד, בלעדיהם, שמשת הזכוכית תתפקד כקיר, אבל הצד השני - חסר הקיר יפגע באפקט.
2. מומלץ בגובה האוזניים.
3. בדקנו בזמנו מקרן קול של YAMAHA
4. גם כאן, היושבים באמצע, יהנו ממירב האפקט.

Bundy

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה

לילה טוב

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור