מסע Sound

Chen_J

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
18
IMG_4227.jpeg

סופ״ש נעים חברים,

שמי חן. מתגורר באזור ירושלים. חובב מוזיקה וסרטים ועד היום השקעתי ב- Set-up של קולנוע ביתי, אך עם הזמן גיליתי שמוזיקה חשובה לי יותר מאפקט כזה או אחר ויצאתי לחפש את השיפור/שינוי שיביא את ההנאה לדרגה הנדרשת. חשובה לי המוזיקה. חשוב לי בעיקר לשמוע אותה טוב ואפילו טוב מאוד. אני נהנה להתרגש מקולה של זמרת או צליל מלא ועשיר של תזמורת או הופעת רוק טובה. אינני מרבה לכתוב ולשתף בפורומים אך קורא רבות את מה שאתם כותבים ומנוי במגזינים וערוצי YouTube שונים. תחום זה קרוב לליבי ובחרתי ללמוד ע״י שיתוף בחוויות אותן עברתי עד היום במסע שלי אחר ה-Sound המושלם (במחשבה שניה, אפילו לא צריך להיות מושלם. מתקן ל-"מהנה"). אני עוקב אחר האתר כבר שנים רבות, מבקר בכל תערוכות האודיו שהיו בארץ (חבל שלא היו הרבה), בחניות בחו״ל ומאוד אוהב מוזיקה. לראשונה יוצא מהקיבעון ובענווה רבה ורצון ללמוד, משתף אתכם, מלומדי, ״במסע Sound״ - מה עברתי ומה עדיין עובר בחיפושי אחר שיפור משמעותי בצליל הקיים היום בבית. הצילומים המצורפים הם שלי. הם ורשימת ההשמעה של Shazam מתעדים את המסע בו למדתי המון ורכשתי אוצר מוזיקלי חדש תודות לרשימות ההשמעה במקומות השונים. התגובות שלכם, הגמישות ופתיחות של כולנו יסייעו בתקווה להגיע ליעד (או הכי קרוב שאפשר)

את ההחלטה לצאת למסע יש לקבל תוך לקיחה בחשבון של גורמים רבים -

• איפה תהיה ממוקמת המערכת
  • סגנון עיצובי של הרכיבים
  • תקציב והקרבה אותה אהיה מוכן לבצע על מנת להגיע למטרה
  • אישור מהגורם האחראי על שלום הבית
מכיוון שאני בטוח שלא כל חלק בסיפור/תהליך הזה יעניין את כלל הקוראים אחלק את הנכתב לכמה חלקים אותם אכתוב לאחר למידה מעמיקה יותר של החומר (לפחות בגבולות הזמן הפנוי שיש לי) וסידורו בראש בצורה ראויה למעבר לכתב.
IMG_7218.jpeg

אני יכול בלב שלם לציין את הנקודות הבאות כ-דחפים שהביאו אותי לצאת למסע ולהביאו בפניכם כאן –
ראשון הוא דחף האהבה למוזיקה. האתגר הוא ש-״מוזיקה״ הוא מושג רחב מאוד וכך גם העדפותיי. הלוואי והייתי שומע רק קלאסי או רק רוק ולא את כל מנעד הסגנונות שאני שומע וחשוב לי ממנו ליהנות. אני בטוח שאינני עונה להגדרה אודיופיל אך אני יודע מה אני אוהב ומה אני מגדיר כצליל טוב. אולי זה מספיק על מנת להגדיר עצמי ככזה אך יש מדויקים ממני.
דחף שני קשה יותר לתיאור נקודתי והוא מכיל בתוכו נושאים רבים או תיאור רחב ביותר של תכנים המתמצים לצורך עניין כתיבת מאמר זה ל-"חיבת מוצרים". העיצוב, הפונקציונאליות ומגוון היכולות של המוצר החפיץ. מראה מוצר ייחודי או סקסי, החיבור עם עיצוב הבית או האמירה של הצבת מוצר בחלל לצד רהיט או תאורה הינם חשובים ולעיתים יגברו על איכות המוצר אך בגבולות הסביר. מצד אחד, להניח בבית זוג רמקולים של Klipsch או Avantgarde בגודל של פריזר או מקרר כל אחד, יתכן ויביא אותי לאודיו-נירוונה אך לא בטוח שלשלום בית או שיש ביכולתי לשאת בעלות. מצד שני, אינני בטוח שזוג רמקולים סקסיים ומיוחדים של Devialet יתנו מענה לרמה הנדרשת. וזאת רק מתייחס לרמקולים. יש עוד מוצרים כידוע.
image.png

המורכב שבדחפים מכיל נדודים, חיפוש ושאיפה לשלימות. דחף זה הביא אותי להגדרה "מסע" ואולי חשוב לא פחות מהראשונים עם כי היית מאוד שמח לצמצם אותו ובעיקר את ההוצאות הנלוות אליו אם הייתי יכול. אבל ההנאה ממנו לא קטנה. כאן נכנסת לתמונה ארצנו הקטנה, המיסים, הקשיים והפתיחות של העוסקים במלאכה להביא ולמכור את המוצרים בארץ.
IMG_4381.jpeg

דחף נוסף הוא דווקא תכונה המצויה בכל אחד מהדחפים מעלה והיא "פיינשמקריות" וחוסר רצון להתפשר לאחר קבלת תמונה מלאה וידע נרחב. הקשר עם יבואן/יצרן חשוב לי ושיהיה מקפיד ואכפתי כך שנוכל לבסס מערכת יחסים לטווח ארוך. כאן המסע שלי למעשה מתחיל ואולי במידה מסויימת מסתיים. ביקרתי אצל כמה יבואנים/חנויות בחודשים האחרונים ושמעתי מוזיקה מעניינת. חוויות אלו הן שהביאו אותי לכתיבת מאמר זה. רבות בגלל המענה אותו אגדיר כמעניין ואולי כמי שחדש בעולם הסגור הזה, אותו אתם מכירים טוב יותר, אצליח להביא מבט חיצוני אשר יאיר לכם אותו בצורה שונה.
הדחף האחרון הוא דחף הכתיבה שנפל עלי מזה תקופה.
IMG_7238.jpeg

טוב זוהי ההתחלה. אמשיך לכתוב בימים/שבועות הקרובים בעיקר על מנת להזין את דחף הכתיבה . אשמח, כמובן, לרוח גבית, אך אני מאמין כי אכתוב לפחות עוד 2 מאמרים בהם אעמיק בחוויות שונות שעברתי. בתקווה שתהנו.

שבוע טוב

תמונות מצורפות

• IMG_4259.jpeg
    IMG_4259.jpeg
    KB 68.9 · צפיות: 240
  • IMG_4227.jpeg
    IMG_4227.jpeg
    KB 142.9 · צפיות: 779
  • image.png
    image.png
    KB 477.4 · צפיות: 238
  • image.png
    image.png
    KB 477.4 · צפיות: 720
  • image.png
    image.png
    KB 887.8 · צפיות: 231
  • image.png
    image.png
    KB 887.8 · צפיות: 233
  • IMG_7218.jpeg
    IMG_7218.jpeg
    KB 71.6 · צפיות: 689
  • IMG_4381.jpeg
    IMG_4381.jpeg
    KB 134.3 · צפיות: 687
  • IMG_1905.jpeg
    IMG_1905.jpeg
    KB 98 · צפיות: 236
  • IMG_7238.jpeg
    IMG_7238.jpeg
    KB 110.3 · צפיות: 689

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הצלחת לסקרן, ממתין לפוסט הבא שלך.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
תמיד שמחים לשיתוף בחוויות אישיות ומסעות בתחביב. וכמובן בהצלחה במסע :אצבע מורמת

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
תתחדש ובהצלחה...
לא הבנתי "הצילומים הם שלך" מהמערכת הפרטית שלך, או מהמסע אצל יבואנים (שצילמת אצלם)...
בכל מקרה; סקרנת... יאללה מתי חלק ב'?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
האם/איך התמונות קשורות ל"מסע" שלך?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
באהבה ובכבוד... לא הבנתי כלום. יש מצב לתמצת בכמה נקודות מה רצית להגיד? :)

ostrer73

אוהב את התחום
מעורבות
37
נקודות
28
מסקרן מאוד! בהצלחה במסע המרתק!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה שווה עמוד ראשי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
*מאוד* נהניתי לקרא.
וכמו אחרים מחכה להמשך...
וכמו אחרים, מסקרן לדעת לגבי התמונות..
הראשונה פסיכית בכל קנ"מ :)

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מענין.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
909
נקודות
113
חן היקר היה מאוד כייף לקרוא את מה שכתבת הכל שם
ברור ומסוגנן יפה ואני ממתין בקוצר רוח לאשכול הבא :בעד:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
באהבה ובכבוד... לא הבנתי כלום. יש מצב לתמצת בכמה נקודות מה רצית להגיד? :)
אם הצלחתי להבין נכון, ובתמציתיות - מי שטורח על המערכת באמצע השבוע ישמע בכיף בשבת :)

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
חן,
אין ספק שהפוסט יוצר ענין וסקרנות,
ציין באיזה סטאפ אתה מאזין,
באיזה מרחב המערכת מוצבת,
האם יש טיפול אקוסטי,כבילה מיוחדת ומוצרי שיכוך,
בכל מקרה נהניתי מהכתיבה שלך.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שיתוף מעניין אחלה כתיבה..רק כמו עמיר ומתן לא הבנתי מי/אילו תמונות קשורות למסע...אם אתה יכול להבהיר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
באמת שניסיתי, ולא הצלחתי להבין את הפואנטה.
מה שהבנתי בתקציר:
חובב אודיו כמו כולנו, מתלבט לגבי התאמת הסט אפ לטעמו, לתקציב, לגודל הבית, משמע לצרכים וליכולות, כמו כולנו.
כל זאת בשילוב תמונות של מערכות יפות, כמו שכולנו/ רובינו ראינו, שמענו ומכירים.
נו, אז?
מה השאלה? מה התובנה או המסקנה שמבקש לחלוק?
על מה ולמה נכתב הפוסט?

Chen_J

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
18
ערב טוב. תודה רבה על התגובות הרבות. נותן רוח גבית.
מטרת הפוסט היתה ראשית שיתוף תהליך מסובך אותו אני עובר על עצמי בבחירת סדר העדיפויות בשיפור המערכת הקיימת ושינוי איפיונה מקולנוע ביתי. לא כל מסע מסתיים במהירות ואני מבקש מעט אורך רוח וסבלנות עד לקריאת חלקי המאמר הנוספים.
שלא כמו רובכם אינני בקיא בציוד וכלל המונחים ולכן מנסה להציג פן שונה או כיוון אחר וגישה שונה של חובב מוזיקה דומה ושונה מכם. קטונתי מללמד או להציע אך אני חושב שיש טעם בכתוב ועל כך נשוחח בהמשך אני בטוח.
תמיד צריכה להיות פואנטה? כנראה שכאן כן אז ארחיב בנושא ספיצי יותר ומעניין מאוד לטעמי בפוסט בהמשך השבוע.
את זוג הרמקולים שלי של B&W ניתן לראות באיקון שלי - סדרה 6 מדפיים דור קודם. סנטר של JBL וזוג אחורי של Q Acustics מופעלים כולם ע״י Pioneer LX-75 ומחוברים ל-Pioneer K500 KURO אותה אני אוהב כבת משפחה.
נכון שכולכם הייתם וביקרתם וגם צילמתם אז גם פה אולי אין חדש אבל...את הכל צילמתי בעצמי במקומות שונים בהם ביקרתי במיוחד על מנת להשביע את הרעב לשמע טוב. מציע להמתין לפוסט הבא בו ארחיב מעט בחוויה יחודית עליה אני ממליץ בחום. יתכן וגם כאן כולכם או רובכם ביקרתם אבל חוקי הפורום אינם מתייחסים לכך שלא ניתן לחפור כאן על מנת לספק צורך שיתופי קיים באהבה.
כל כך שמח על שיש תגובות וכי אתם קוראים את הנכתב. אפילו מרגש. מקווה שהפוסט הבא יעניין לפחות כמו זה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ערב טוב. תודה רבה על התגובות הרבות. נותן רוח גבית.
מטרת הפוסט היתה ראשית שיתוף תהליך מסובך אותו אני עובר על עצמי בבחירת סדר העדיפויות בשיפור המערכת הקיימת ושינוי איפיונה מקולנוע ביתי. לא כל מסע מסתיים במהירות ואני מבקש מעט אורך רוח וסבלנות עד לקריאת חלקי המאמר הנוספים.
שלא כמו רובכם אינני בקיא בציוד וכלל המונחים ולכן מנסה להציג פן שונה או כיוון אחר וגישה שונה של חובב מוזיקה דומה ושונה מכם. קטונתי מללמד או להציע אך אני חושב שיש טעם בכתוב ועל כך נשוחח בהמשך אני בטוח.
תמיד צריכה להיות פואנטה? כנראה שכאן כן אז ארחיב בנושא ספיצי יותר ומעניין מאוד לטעמי בפוסט בהמשך השבוע.
את זוג הרמקולים שלי של B&W ניתן לראות באיקון שלי - סדרה 6 מדפיים דור קודם. סנטר של JBL וזוג אחורי של Q Acustics מופעלים כולם ע״י Pioneer LX-75 ומחוברים ל-Pioneer K500 KURO אותה אני אוהב כבת משפחה.
נכון שכולכם הייתם וביקרתם וגם צילמתם אז גם פה אולי אין חדש אבל...את הכל צילמתי בעצמי במקומות שונים בהם ביקרתי במיוחד על מנת להשביע את הרעב לשמע טוב. מציע להמתין לפוסט הבא בו ארחיב מעט בחוויה יחודית עליה אני ממליץ בחום. יתכן וגם כאן כולכם או רובכם ביקרתם אבל חוקי הפורום אינם מתייחסים לכך שלא ניתן לחפור כאן על מנת לספק צורך שיתופי קיים באהבה.
כל כך שמח על שיש תגובות וכי אתם קוראים את הנכתב. אפילו מרגש. מקווה שהפוסט הבא יעניין לפחות כמו זה

חן,
המסע לרוב יפה יותר מהיעד, כשאני
לא יודע מה לעשות אני לא עושה כלום,
פשוט מחכה לרגע שהידיעה ברורה תגיע,
וכשזה בא אני יודע שאת זה אני צריך ורוצה.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מכיר את המונח דיסוננס קוגניטיבי?

כרגע יש אצלי דיסוננס רציני בין התמונות הנפלאות והמאמר המכובד לבין הb&w 600 עם הפיוניר...
מצפה להפתעות בהמשך.
אל תשאיר אותנו במתח..

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לא כל פוסט שמתפרסם כאן חייב פואנטה.
אבל כולנו שמחים כשמחדשים לנו קצת, או כששואלים אותנו שאלות שמאפשרות לנו לעזור למי שפחות מכיר או מנוסה.
הסיפור שלך מתאר דרך שרבים כאן עשו בעבר, חלקנו בשנות הנעורים וחלקנו לא מזמן.

ועכשיו, כדי להיות טיפל'ה מעשי, לאור מה שכתבת על הציוד שלך, אציע לך שלוש הצעות:

האחת,
תגדיר תקציב, לפני שאתה הולך למכור כלייה או לשעבד את הבית. לתקציב הזה תוסיף "בסתר" עוד כ 10-20 אחוז, שאותם כנראה תוציא בפועל, ומעבר לזה, עשה לעצמך טובה ושרטט קו אדום. אתה בתחילת הדרך ומהר מאוד תגלה שהתחביב הזה יכול להיות יקר ברמות לא הגיוניות בעליל. כל שקל שתוציא על חשבון החלפת הדירה שלך, או חלילה חוג לילדים, נחשב לדעתי למיותר. הקפד לנהל את החשבון שלך בתבונה.

השנייה,
קח נשימה. אל תקנה כלום עדיין, לך לשמוע המון מערכות בתקציב שלך. לא 2-3 מערכות. תתחיל ב 10 לפני שאתה מחליט בכלל לאיזה כיוון אתה רוצה ללכת. לך לבקר אצל היבואנים ואצל כל מי שאפשר. נסה ללמוד מה ההבדלים בין המערכות השונות, מה אתה אוהב ומה פחות. התהליך הזה יכול לחסוך לך הרבה מאוד כסף בהמשך.
מרבית ההוצאות של מתחילים יוצאות על החלפות תדירות של ציוד, עד שהם מגבשים את הטעם. אתה יכול ללמוד בדרך הקשה, לקנות ציוד ולהחליף אותו תוך שנה-שנתיים, ולהפסיד כמה עשרות אלפי שקלים בדרך. אתה יכול גם ללמוד בדרך הנכונה, לחסוך את ההוצאה הזו ולקנות על ההתחלה ציוד שיתאים לטעם שלך ולתנאים בבית. זכור שהשמיים הם הגבול, ואם תוציא עוד X שקלים לא בהכרח תגיע ליעד. מעבר לפינה תמיד יש ציוד הרבה יותר טוב, אין לזה סוף. עדיף לשדרג חלקים מהמערכת בשלבים כל 5-10 שנים, ולא להחליף ציוד כמו גרביים בשנים הראשונות.

השלישית,
זכור כי אודיו קונים לפי האוזניים, לא העיניים. למראה יפה של ציוד מתרגלים מהר, הוא לא חשוב ויהפוך עם הזמן לשגרתי. לסאונד קלוקל ולא מספק לא מתרגלים אף פעם ואז מתחיל התסכול .....

בהצלחה (ורד)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כל מילה זהב, הייתי מוסיף לו המלצה שתעזור ותקצר לו את הדרך: התיידד עם חבר וותיק של האתר כמו...TakeOne למשל שישקיע בך שעות של הסברים וילך אתך להדגמות תפנק אותו מידי פעם באיזה ארוחת צוהריים טובה, תתקצר לך הדרך בשני שליש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור