מסע במכונת זמן- ביקור אצל . . .

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
690
נקודות
113
שלום,
התקשרתי היום אל חבר, שאלתי אם עסוק, אמר בשבילך, לא... תניע את האוטו ובוא
הגעתי.
ראיתי איזה מכונה מוזרה, לא כל כך הבנתי מה בדיוק יש שם, רק לאחר שהוציא איזה פלסטיק עגול ושחור מאיזה עטיפה (נראה לי זה הדלק של מכונת הזמן שלו)- פתאום לקח אותי כ- 25 שנים אחורה, לימי ה highway/ פינגוין העליזים שלי... ובחיי היתי בהופעה של Dead can dance ...
כנכד לניצולת שואה (שתיבדל לחיים ארוכים), תמיד שמעתי סיפורים וחייתי את הזוועות (דרך הסיפורים), מודה (חור בהשכלה), אבל מעולם לא קישרתי את השיר המפורסם באבי יאר לסיפור של הקרב המזוויעה שהתחולל שם, הבחור שם עוד מהעגול השחור והגענו לקרב עצמו (זו הפעם השנייה באותו יום ששמרו לי השיערות), ממש ניתן היה לחוות כל מה שסופר לי, לפתע שמעתי את אלפי החיילים הנאצים מגיעים לאותו כפר ועושים מה שעשו החלאות לאותם 150 אלף יהודים, צוענים וכו' ולאותו קרב מפורסם.
משם, חזרנו לישראל (אתי אנקרי), חזרנו לשנות ה- 60 (אלביס) ועוד ועוד...
ומוזיקה, שום מילה עליה כי לא שמענו מוזיקה היום, חווינו א-ו-ת-ה !!!
תודה רבה נמר
יש לך אחלה מכונת זמן
שבת-שלום ושנה טובה לכולם

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
הנמר עם חברבורות,או פנתר שחור ?
תודה על הפוסט :בעד:

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
נירו אתה במקרה יליד 1974?
פשוט הזכרת את הפינגווין עלה לי חיוך.
אמנם ביליתי יותר בליקוויד (שהיה קצת יותר קליל :) מבחינת המוסיקה) אבל גם בפינגווין
קבל משהו מהתקופה -
שבת שלום

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
שלום נירו
בבאבי יאר לא היה קרב.
בבאבי יאר, גיא ליד קייב בירת אוקראינה, נורו כ-34,000 יהודי העיר בסוף ספטמבר 1941 על-ידי יחידות נאציות. זה היה מעשה ההשמדה הנאצי הגדול ביותר עד אז. בהמשך נורו שם עוד 15,000 יהודים ונוספו אליהם אנשים נוספים, למספר כולל של כ-100,000 אנשים.
ב-1961 כתב המשורר הסובייטי יבגני יבוטושנקו פואמה על באבי יאר, ושנה לאחר מכן כתב שוסטקוביץ' את הסימפוניה ה-13 שלו (כולל מקהלה וזמר), כשהיא מבוססת על הפואמה הזו.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
690
נקודות
113
איציק אני יליד 75
הייתי גם בלוקוויד :כל-הכבוד:
יואל- תודה על ההבהרה.
כאחד שאינו מאסין הרבה למוסיקה קלאסית. לאחר השיחה עם נמר, הכעתי למסקנה (שאולי ברורה לרבים), שהפער בין בליל של צלילים, שלעיתים אפילו מטריד לחוויה מסמרת שיער, הינו קטן והרבה תלוי בסיפור מאחורי היצירה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היה תענוג לארח אותך ידידי. אתה מוזמן תמיד, שמח שנהנית.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
נירו אתה במקרה יליד 1974?
פשוט הזכרת את הפינגווין עלה לי חיוך.
אמנם ביליתי יותר בליקוויד (שהיה קצת יותר קליל :) מבחינת המוסיקה) אבל גם בפינגווין
קבל משהו מהתקופה -
שבת שלום
וואלה איציק, העפת אותי לנעורי בפינגוויו עם השיר הזה
השירוקו והפינגווין היו אז מעוז הפאנק והניו וויב, הליקויד היה בשביל לתפוס בנות

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
וואלה איציק, העפת אותי לנעורי בפינגוויו עם השיר הזה
השירוקו והפינגווין היו אז מעוז הפאנק והניו וויב, הליקויד היה בשביל לתפוס בנות
חחחחחח.....נכון.
איך "הדרדרנו" לג'אז ;)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור