ממשיך לבלבל בקשר לסינון

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,488
נקודות
113
טריטון היקר אולי תוכל לבסביר לי את הסינון בשנאיhttp://www.sacthailand.com/Transformer_Blitz.htmlאו עוד יותר מעניין את הסינון במוצרים שכאלהhttp://www.partsconnexion.com/bybee-70601_img.html'הרי המסננים הללו אינם שונים מכבלים עקרונית,האם לדעתך גם בהם"איו סינון פנימי".
מכיוון שאצלי במערכת יש משניהם גם בחשמל(המודלים המתאימים) וגם בסיגנל,
ומכיוון שאני שומע בברור את השפעת הכבלים , השנאים, ומאוד מאוד את ה-BYBEE ,אז אולי תסביר לי בויכוח עם יהושע למה אתה מתכוון שאין סינון.
נ.ב
גם אצלי השנאים מחוברים מאוזן ,למה זה יותר טוב?

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אף אחד (לבד מג'ק ביבי) לא יודע מה יש בתוך המוצרים של Bybee וכיצד הם עובדים.

במתח הרשת המגיע לבית יש פאזה ויש אפס, כאשר האפס הוא בפוטנציאל הארקה. על הארקה יש המון רעשים. שנאי מאוזן תורם בכך שהוא לא מעביר את הרעשים מהארקה לציוד השמע (מגברים, נגנים) – הוא מבודד את הארקה מהמתח המגיע לציוד.

abir72

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
לפי מה שאתה כותב אז תנתק את הארקה ואופס אין רעשים ממש כמו קוסם (שטויות במיץ הגבניות ) לאפס אין שום קשר לרעשים הוא סה"כ נועד לסגירת מעגל ולהפרשים פוטנציאלים על מנת לאפשר לאלקטרונים לנוע במוליך. הארקה היא יכולה להנחית רעשים בתנאי שהיא מתוכננת היטב והפוטנציאל שלה קרוב ל0 והתנגדותה צריכה להיות כמה שפחות.
הרעשים שאתם מדברים נוצרים ממכשירים הפועלים וניזונים מרשת החשמל שלכם ושל כל מי שקשור לאותה פזה של ח"ח אשר מגיע מהשנאי של ח"ח . בשנאי זה הכניסה היא בחיבור כוכב והיציאה בחיבור משולש על מנת להוריד עיוותים מסדר שלישי הנגרמים מכל מני סיבות ברשת. הרעשים שמפריעים לכם נגרמים ממכשירים אשר צורכים הספק אקטיבי והם מכשירים מסוג השראותים . אותם סוג של מכשירים גורמים לעיוות גל הסינוס והפרעות בהספקת החשמל.

abir72

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
שניצל זה מיעד לך!!
הקישור לגבי השנאים של blitz העלות של המשלוח בגלל המשקל העצום של השנאים האלו ממש לא משתלם ניתן לרכוש שנאים בניפרד ולבנות לבד את כל החיבורים והשקעים . סה"כ מדובר בשנאי מבדיל ,בארץ ישנם חברות שיודעות לבנות שנאים מאוד אכותיים ומדוייקים עבור מגזר הרפואה והבקרה. אני בניתי לבד מערכת כזאות מתפקדת מצוין ללא שום רעש או פגיעה בגל הסינוס.
זה המפרט עם תרצה לדעת או לבנות :
1 מייצב מתח ושומר על גל סינוס 230v
2. U.P.S אקטיוי אשר מבצעה קודם כול המרת מתח מחילופין לישיר לאחר מכן משתמש בסוללות גיבוי ליחסון מתח הורדת מתח או הוספה לפי הצורך לאחר מכן מתבצעת המרה נוספת ל230 וולט. המרת מתח מחילופין לישר ואחרי זה שוב לחילופין נועדו לסנן את העיוותים שברשת מיישרים את המתח ל dcעל מנת לא לאפשר לעיוותים לעבור (ברגע שהתדירות היא 0 אין עיוותים סינוסידאלים. ורק כאשר המתח מיוששר אז מבצעים המרה סופית ל230v כך שאתה לעולם לא מקבל 230 ישר מרשת החשמל אלה ממצברים שמתח שלהם תמיד ישר.
3. חישוב הספקים ובחירת שנאים מבדיל (כל חלק בניפרד הקבל שנאי משלו על מנת לא להפשר לרעשים של אותו מכשיר לצאת אחוצה לרשת. או למכשיר השני . ועל מנת לישמור על טבעת תקלה תקין. בטיחות זה דבר חשוב מאוד

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
קרוב לודאי שכן,‏ ובנקודה הזו הפסקתי לקרוא.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

:):):)

abir72

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
(Y)כמובן !!!!!!!!!!!!!!(great)

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
טריטון היקר אולי תוכל לבסביר לי את הסינון בשנאיhttp://www.sacthailand.com/Transformer_Blitz.htmlאו עוד יותר מעניין את הסינון במוצרים שכאלהhttp://www.partsconnexion.com/bybee-70601_img.html'הרי המסננים הללו אינם שונים מכבלים עקרונית,האם לדעתך גם בהם"איו סינון פנימי".
מכיוון שאצלי במערכת יש משניהם גם בחשמל(המודלים המתאימים) וגם בסיגנל,
ומכיוון שאני שומע בברור את השפעת הכבלים , השנאים, ומאוד מאוד את ה-BYBEE ,אז אולי תסביר לי בויכוח עם יהושע למה אתה מתכוון שאין סינון.
נ.ב
גם אצלי השנאים מחוברים מאוזן ,למה זה יותר טוב?

שניצל, שוב, לא מומחה בזה, בכל זאת.
יש קשר קליל בין המוצרים שהבאת, לויכוח ההוא על הכבלים חשמל, אך נראה לי באופן שונה ממה שאתה חושב.

הלינק שנתת שמציג שנאי מבדל מאוזן.
אז במכשיר היעד, רעשים שהצטברו, באופן שווה גם על הכבל עצמו, יתבטלו, מה שלפחות מבחינה טכנית, מאפשר שימוש בכבלי חשמל, אף פשוטים יותר, ולכן .... אם הבנת את זה, הופך את האבחנה להבדלים בין כבלי החשמל, במיוחד בנושא של הסינון, להרבה יותר קשה.

עוד דבר שחשוב להבין, הכבל הופך להיות חלק מהמכשיר, תחשוב שבתכנון המכשיר, המכשיר "בונה" על כבל חשמל שבנוי באופן מדויק וסימטרי בכל הפרמטרים, בכדי שהפעולה שלו אכן תהיה אפקטיבית.

אז אם יש לך איזה כבל חשמל מתחכם עם מוליכים שונים, בידוד לא עקבי, וכו וכו, אפקטיביות פעולת המכשיר אינה ממומשת במלואה ממוצא השנאי והלאה...

לגבי הbybee, זה ידידי, סוף סוף, אכן פילטר.
רק לא ברור מה הוא מסנן, איך, איזה תחום, או אפילו אם אפשר לסמוך עליו כבטיחותי.
מודפס על זה משהו בכלל ?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0

יאיר, אתה יודע, הייתי מאוד שמח לשמוע תגובות דווקא ממך בנושאים האלה, בהיותך הטכנאי המומלץ כאן בפורום,
דעתך ונסיונך יתרום לי, ואני בטוח גם לאחרים.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
במקרה הזה אין לי מה לתרום - אין לי שום נסיון עם שנאים מאוזנים למיניהם, אני בד"כ מסתפק ב-RFI Filter בתוך המכשירים (בעיקר דיגיטליים אבל לא רק) וזהו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור