ממסכי ה-SD של פעם ועד ל- 8K.

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: ממסכי ה-SD של פעם ועד ל- 8K.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
נהניתי לקרוא, אני מחכה לטכנולוגיה שאני נכנס לתוך המסך...

goe1951

חבר משקיען
מעורבות
142
נקודות
43
וואלה איציק עשית לי מסע לאורך הסטוריית חיי בצפייה בטלויזיה ושימוש במכשירי וידיאו כולל קלטות ביתא ואת כל מה שכתבת אני חוויתי מילדותי ועד היום ( חוץ כמובן מה 8k ).
שאפו ענק על הכתבה המרתקת והנוסטלגית ועשית לי תיאבון ל 8k

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
מה שבא לי האמת זה מסך TV "ענק"
נניח 88 אינץ (מינימום).
לא מעניין אותי 8K בקושי 4K יש לי וצופה (יש לי ספרייה של כ 80 כותרי 4K).
נטפליקס לקח לי האמת את רוב זמן המסך,

המקרן ישאר בעיקר עבור סרטי 3D.
(יש לי סביב 400 סרטי 3D בקבצי iso).
עד שאחליט אחרת.

אין כמו חוויה של מסך גדול.
לדעתי משמעותי יותר מעוד רזולוציה.
אמנם טרם צפיתי 8K.
ולא השוואתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שבא לי האמת זה מסך TV "ענק"
נניח 88 אינץ (מינימום).
לא מעניין אותי 8K בקושי 4K יש לי וצופה (יש לי ספרייה של כ 80 כותרי 4K).
נטפליקס לקח לי האמת את רוב זמן המסך,

המקרן ישאר בעיקר עבור סרטי 3D.
(יש לי סביב 400 סרטי 3D בקבצי iso).
עד שאחליט אחרת.

אין כמו חוויה של מסך גדול.
לדעתי משמעותי יותר מעוד רזולוציה.
אמנם טרם צפיתי 8K.
ולא השוואתי.

בעניין הזה אני בהחלט מסכים איתך. אני בעד רזולוציה מקסימלית אבל לא על חשבון הגודל. כלומר, כמוני כמוך. אם אתפשר על משהו אז זה על הרזולוציה ולא על הגודל.

ואז הגיע ה-8k שקצת שינה לי את הגישה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
לא שולל 8k.
חייב לראות בעיניים שלי עד כמה השינוי דרמטי.

אבל גודל תמונה לדעתי עוצר נשימה יותר מרזולציה גבוהה מ 4K/HDR...אבל שוב חייב לראות זאת במו עיניי.

מה שכן מסכי ה TV הענקיים זו כבר לא פנטזיה, זו מציאות שניתן לממש בין רגע.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה על הסקירה איציק.
מבחינתי עניין ה 8K בשנים הקרובות שולי, אין מדיה ואין מדיום להעברת השידור, בשביל 2 סרטוני דמו לא רוכשים מכשיר שבאופן כללי עד שיעבור מסגמנט ה early adopters לסגמנט רחב יותר ויקבל תכנים כבר יהיה מיושן.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
תודה על הסקירה איציק.
מבחינתי עניין ה 8K בשנים הקרובות שולי, אין מדיה ואין מדיום להעברת השידור, בשביל 2 סרטוני דמו לא רוכשים מכשיר שבאופן כללי עד שיעבור מסגמנט ה early adopters לסגמנט רחב יותר ויקבל תכנים כבר יהיה מיושן.

גיא
יצא לי לפגוש לפני כמה שנים את נציג חטיבת הווידאו של סוני אירופה בישראל, למיטב זכרוני זה קרה בהשקת מקרן ה-4K דגם 520. שאלתי אותו לגבי עתיד פורמט ה-4K ה-HDR החדשני והמעודכן יותר שהושק והוצג בואתו ערב, תשובתו היתה, מבחינת סוני העלומי פורמט 4K זו תחנת מעבר לעבר הפורמט האמיתי שנקרא 8K.

עכשיו קח את זה לאן שאתה רוצה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
אחרי 8K יהיה מעבר xK ולאחר מכן yK ולאחר מכן zK.

אין לי שום בעיה עם זה, להפך...הקדמה בווידאו מטורפת בהחלט.
השאלה עד כמה זה דרמטי לעין.
צריך לראות ולהשוות.

יש סרטים ב 1080p על מסך ה 4k שעדיין נראים מדהים, אותו כותר ב 4K השינויים הם לא דרמטיים, מה שהופך לדרמטי זה HDR/Dolby Vision.

davni

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
כמה הערות
1. פורמט הבטאמקס נכשל בעיקר עקב הסיבוכיות בתחזוקה. הסרט עשה מסלולי עקלתון והסתבך. זה היה ניסיון של סוני לחקות את מכשירי הפרימיום בעלי הסרטים נרחבים ששימשו בעיקר אולפנים. ה vhs היה פשוט והסרט "נדחף ישירות מול הראש.
2. אחד משלבי האבולוציה של מסכים היה פורמט ה 3D שנכשל לגמרי עקב הצורך בשימוש במשקפיים כלשהם וירידה ברזולוציה (חצי מהרזולוציה לכל עין).
3. שלב הופעת מסכים קעורים - לדעתי נכשל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא
יצא לי לפגוש לפני כמה שנים את נציג חטיבת הווידאו של סוני אירופה בישראל, למיטב זכרוני זה קרה בהשקת מקרן ה-4K דגם 520. שאלתי אותו לגבי עתיד פורמט ה-4K ה-HDR החדשני והמעודכן יותר שהושק והוצג בואתו ערב, תשובתו היתה, מבחינת סוני העלומי פורמט 4K זו תחנת מעבר לעבר הפורמט האמיתי שנקרא 8K.

עכשיו קח את זה לאן שאתה רוצה.

הכל טוב, אתה רואה בשנתיים הבאות לפחות 100 סרטים ב 8K ומקור שיוכל לנגן את התכנים הללו במחיר שיסחף אחריו את השוק? ולא, אני לא מתכוון לבדיחה של הוט או יס שנקראת 4K כי זה לא.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
גם נטפליקס, איכות ה-4K שם, רחוק מלהיות מרשים או איזו אלטרנטיבה לאיכות 1080p איכותית.
חפיף עולה לי כולה 10 ש"ח יותר שמידי פעם אראה את הלוגו של Dolby Vision במסך.
לפחות להרגשה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אחרי 8K יהיה מעבר xK ולאחר מכן yK ולאחר מכן zK.

אין לי שום בעיה עם זה, להפך...הקדמה בווידאו מטורפת בהחלט.
השאלה עד כמה זה דרמטי לעין.
צריך לראות ולהשוות.

יש סרטים ב 1080p על מסך ה 4k שעדיין נראים מדהים, אותו כותר ב 4K השינויים הם לא דרמטיים, מה שהופך לדרמטי זה HDR/Dolby Vision.

אין ספק שישנם כיום מסכי 4K סופר איכותיים, הענין דיי פשוט מה התהיה העדפת הלקוח שהתמחור של מסכי 8K יהיה סופר אטרקטיבי, האם הוא יעדיף פורמט מיושן יותר, אני בספק.

בנוסף מסכי סמסונג 8K בעלי מעבד תמונה ייחודי עוצמתי Quantum Processor המאפשרים לו לבצע עיבוד הנקרא
AI Machine Learning הפועל על בסיס בינה מלאכותית, מייעל את בהירות המסך ובקרת הקול.
התמונה שהציג המסך בהשקה בשידורי הערוץ הראשון היו מעבר לכל דמיון.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
הכל טוב, אתה רואה בשנתיים הבאות לפחות 100 סרטים ב 8K ומקור שיוכל לנגן את התכנים הללו במחיר שיסחף אחריו את השוק? ולא, אני לא מתכוון לבדיחה של הוט או יס שנקראת 4K כי זה לא.

גיא. הענין פשוט האם תרכוש כיום מסך 1080, אני בספק. מכוון שמסך ה-4K טוב יותר משמעותית.
רמת התמחור של מסכי ה-8K יהיו סופר אטרקטיבים וכדאיים לרכישה שיגרמו לך לעדיף לרכוש אותם ע"פ מסך 4K

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
כאשר מסכי 8K במחירם יהיו אטרקטיביים יותר לגדלי המסך שאני שואף אליהם ו-ואעמוד לפני רכישת מסך חדש כאשר עומד בפני 8K איכותי בגדלים שאני מחפש במחירים של 4K איכותי בגדלים שרלוונטים עבורי היום...אלך על הטוב ביותר עבורי.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אתה יכול לקרוא ספר, ללכת להצגה/סרט, לראות בבית סרט/ הופעה/ תכנית טלביזיה ברזולוציה כזאת או אחרת, בטכנולוגיה של עוד 20 שנה!
בסוף, הנפש צריכה מוזיקה (או שזה רק אצלי ככה?)…

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אתה יכול לקרוא ספר, ללכת להצגה/סרט, לראות בבית סרט/ הופעה/ תכנית טלביזיה ברזולוציה כזאת או אחרת, בטכנולוגיה של עוד 20 שנה!
בסוף, הנפש צריכה מוזיקה (או שזה רק אצלי ככה?)…

החוכמה לשלב בין העולמות, לפחות מבחינתי.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
החוכמה לשלב בין העולמות, לפחות מבחינתי.
אני קורא ספרים (יש שיגידו תולעת), הולך להצגות, מדי פעם סרט בקולנוע קצת טלביזיה בלי חדשות ובסוף תמיד זה המוזיקה...

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
כתבה מעניינת, שמזכירה נשכחות בתחום הוידאו..
אבל, לטעמי כל זמן שבערוצים השונים ממשיכים להציג תכנים באיכות SD
המעבר ל 8k מיותר.
חלק ניכר מהתכנים מוצג ב HD או FHD והאמת שזה נראה טוב.
התכנים שאני רואה ב 4K הם דלים וגם הם לא דרמטיים ביחס ל FHD.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא. הענין פשוט האם תרכוש כיום מסך 1080, אני בספק. מכוון שמסך ה-4K טוב יותר משמעותית.
רמת התמחור של מסכי ה-8K יהיו סופר אטרקטיבים וכדאיים לרכישה שיגרמו לך לעדיף לרכוש אותם ע"פ מסך 4K

...בדגש על "יהיו", כל עוד אין תכנים או יכולת לשדר תכנים כאלו בבית ומחיר טלוויזיה 8k יקר איני רואה סיבה לרכוש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור