מי יכול להמליץ, מתוך הכרה מקיפה, מה הביצוע המשובח ביותר לסימפוניה ה-2 של מאהלר?

ohadinu

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
זה לא מבחן, אני מעוניין להזמין...לא יודע באמת איזה כדאי, אשמח מאוד להמלצה מנומקת שתסייע לי בהאזנה איכותית.

תודה רבה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הייתי מציע לך לנסח את שאלתך מחדש :)

אין חייה כזו "הביצוע המשובח ביותר", כאילו זה משהו אובייקטיבי -- הכל כאן רק סובייקטיבי -- החל בהעדפות האישיות מבחינת פרמטרים של ביצוע וכלה בהעדפות האישיות מבחינת פרמטרים של הקלטה.

אתה אוהב ביצועים שהולכים עם ה"היסטרייה" של מאהלר עד הסוף, כאלה שמעדנים אותה עד ללא זכר, או משהו באמצע?
אתה אוהב סאונד עשיר ומפוצץ עם הרבה אימפאקט, או סאונד עדין, שלא "יתקיף" אותך?

עד כמה חשובים לך הסולנים (לא בכל הפרקים יש)?
מה חשוב לך בסולנים, קול יפה? הבעה? שכן/לא יעשו ויבראטו? וכו'

וכן הלאה וכן הלאה.

תגדיר כמיטב יכולתך מה אתה מעדיף מכל זווית שאתה יכול לחשוב עליה, ואז אפשר יהייה לנסות "לתפור לך" המלצה מושכלת, שמתייחסת בראש וראשונה לטעם שלך, ולא לטעמו של הממליץ.

בברכה!
עמיר

ohadinu

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
עמיר, נו באמת, אם הייתי יכול לענות לך על השאלות הייתי צריך המלצה? :cool:

תודה עמיר, אבל קטונתי...ממש טעמי המוסיקלי נמצא במקומות אחרים לגמרי, שמעתי את הסימפוניה הנ"ל והתלהבתי, רוצה להזמין ובהחלט מבקש המלצה לפי טעמו של הממליץ. שום פרמטר שציינת לא מדבר אלי וכלל אין לי העדפות...בסוד אגלה לך שמי שהשמיע לי, רוצה להכניס אותי לתחום ה"עתיק" יותר דרך אהבתנו המשותפת למוסיקה "מתקדמת" פסיכדלית..וויליאם שלר, ז'אן קלוד וורנייה, גיינסבורג ואפילו לאו פרה...הוא לא מבין איך אני לא מתחבר...אז יאללה עמיר, תמליץ לי בכיף ע"פ טעמך...ואומר שוב. תודה. אגב אם ייתפתח דיון על היצירה הנ"ל...עיניי ואזניי וכל השאר רק ירוויחו...ואפילו שאלותיך, עמיר, כבר מחכימות אותי

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום,

אני יכול להמליץ בחום על שני ביצועים שיש לי.

האחד: http://www.amazon.com/Mahler-Sympho...8&qid=1350241980&sr=8-6&keywords=solti+mahler

השני: http://www.amazon.com/Gustav-Mahler...42461&sr=1-16&keywords=denon+Mahler:+Symphony

לגבי הביצוע השני, קניתי את רוב הסימפוניות אצל משה לוי, ב-1988 (כמה שנים עברו ועוד לא נס לחן...), שהוא היה אז יבואן של דנון.

יש לי גם את הביצוע (10 דיסקים) של מאהלר, בניצוחו של לאונרד ברנשטיין, הוא לא מוצלח.

מקווה שהיתי לעזר.

תומר

ohadinu

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
עזר רב...תודה רבה מאוד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בינתיים ערכתי רשימת מלאי של הביצועים שייש לי בספרייה בהישג יד.
המיון אלפאביתי לפי השם הפרטי של המנצח, לא לפי העדפה.

Bruno Walter / New York Philharmonic, Sony CD
Georg Solti / London Symphony, Decca Originals CD, 24/96 remastering
Gilbert Kaplan / Vienna Philharmonic, DG SACD 5.0
Ivan Fischer / Budapest Festival Symphony, Channel SACD 5.0
Leonard Bernstein / New York Philharmonic, 1963 Sony SACD 3.0
Leonard Bernstein / New York Philharmonic, 1987 DG CD
Maurice Abravanel / Utah Symphony, Musical Concepts (originally Vanguard) CD
Michael Tilson Thomas / San-Francisco Symphony, SFSO SACD 5.0
Otto Klemperer / Philharmonia EMI CD, ART remastering
Paavo Jarvi / Frankfurt Symphony, Virgin CD
Zubin Mehta / Vienna Philharmonic, DG CD​

אני לא אוהב, ולכן אין לי, את הביצוע האחר של Solti, עם Chicago Symphony, זה שיישנו בקופסה החסכונית של מאהלר/שולטי.

בזמנו עשיתי הרבה השוואות, לא שאני זוכר מהן הרבה, אבל לפי מיטב זיכרוני, אני עדיין הכי אוהב את שולטי עם London -- פצצת אנרגייה!! אבל גם גמישות וליריות כש"צריך", בניגוד לגירסת Chicago המאוחרת יותר, שהיא יבשה ונוקשה במידה שמפריעה לי מאוד, בעיקר בפרקים השני והשלישי.

הסימפונייה כאן הוכנסה בדיסק יחיד (בניגוד לרוב שאר המתחרים), ב-mid-price, שזה ייתרון מובהק, והחסרון העיקרי מבחינתי הוא שאפילו ברימאסטר הזה יש טיפה חריפות בגבוהים וטיפה פחות מהאימפאקט האדיר-עד-מופרז (אבל כייפי) שהייה לזה ב-LP -- אבל לא לדאוג -החריפות הזו אינה ברמה בעייתית, וכשמורידים טיפה פחות אימפאקט מהמון נשאר עדיין הרבה מאוד... למעשה, כל ביצוע אחר ששומעים אחרי השולטי הזה נשמע כאילו המבצעים עדיין לא התעוררו...

מי שרוצה ביצוע "מאוזן" יותר, עם פחות ניגודים והליכה על חוטי חשמל במתח גבוה,בהקלטה מודרנית מעולה ומפורטת, יכול ליהנות מאיבאן פישר (ה-פ' במפורש לא דגושה!!) ב-SACD היברידי (מנגן גם ב-SACD)

עמיר

ohadinu

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
ע נ ק עמיר....תמיד שאני שומע דעה מתוך אהבה של מומחה במוסיקה קלאסית...אני קצת מקנא...הילד הזה הוא אני...אנסה את הגירסא האנרגטית של LONDON...תודה. מולטי!!!

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תיארתי לעצמי שייהייו חילוקי דיעות על השולטי/שיקאגו :), שתומר אוהב (וגם המון אחרים, הוא לא בודד בזה, וזו דיעה מוערכת ומקובלת, לא פחות "טובה" משלי) ואני אישית, לטעמי האישי, ממש לא :(

מנסיוני, כדאי מאוד לקנות אצל Amazon Sellers/Marketplace שייש להם ציון מעל 95, שנותנים שירות מצויין, ובמקרי בעיות, שאין הרבה, אמאזון עצמה מתערבת.

את השולטי/לונדון ניתן להשיג חדש ב-$7 ועוד $6.89 משלוח, אצל המוכר NWstockpile.
או, אם אתה מוכן לקחת משומש, אפילו ב-£1.99 ועוד £3.50 משלוח, אצל המוכר zoverstocks שקניתי ממנו המון, משומשים וחדשים.

בהצלחה, ותיהנה מכל בחירה!!! :אוהב-מאוד:
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עשה טובה, עוהד, ותקן בבקשה את הפעמים שכתבת אמיר ב-א', גם ב-#3 וגם ב-#7, לעמיר ב-ע' :)

תודה!
ע

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
קרא את הביקורות מאמזון על הדיסק ועל תזמורת שיקגו: http://www.amazon.com/Mahler-Sympho...50244593&sr=1-3&keywords=solti+mahler,+london

לסיכום כותב אחד המבקרים שממצה את הכל בשבילי: This is one of my favorite recordings of anything by anybody.

תומר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
קרא את הביקורות מאמזון על הדיסק ועל תזמורת שיקגו: http://www.amazon.com/Mahler-Sympho...50244593&sr=1-3&keywords=solti+mahler,+london

לסיכום כותב אחד המבקרים שממצה את הכל בשבילי: This is one of my favorite recordings of anything by anybody.

תומר
הי, תומר!

אני רק מקווה שלא נעלבת ממני -- ערכתי עוד לפני שכתבת והוספתי את המודגש:
תיארתי לעצמי שייהייו חילוקי דיעות על השולטי/שיקאגו :), שתומר אוהב (וגם המון אחרים, הוא לא בודד בזה, וזו דיעה מוערכת ומקובלת, לא פחות "טובה" משלי) ואני אישית, לטעמי האישי, ממש לא :(

ושים לב שניחשתי מראש שייהייו חילוקי דיעות -- כבר בפוסט הראשון שלי:
אני לא אוהב, ולכן אין לי, את הביצוע האחר של Solti, עם Chicago Symphony, זה שיישנו בקופסה החסכונית של מאהלר/שולטי.

כך שמה שכתבתי בעניין הטעם האישי שלי לא נועד להוריד במאומה ממך או מדעתך, ואני מתנצל אם זה נתפס כך.

דרך אגב, האם שמעת את גירסת לונדון?

בברכה!
עמיר

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
דבר נוסף, לעמיר יש ידע עצום במוזיקה קלאסית, חשוב שנלמד ממנו, אני מוריד את הכובע :מאזין:.

תומר

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
התגובה שלי באה חצי דקה אחריך, זה סימן שלא ראיתי אותה, מכוון שהיתי עסוק בלכתוב אותה .

תומר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לטעמי, ביצוע יחיד (להבדיל מתריסר משובחים) הוא של קלמפרר. עוד דגול אחד הוא ברנשטיין בסבב שלו עם הווינאית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לטעמי, ביצוע יחיד (להבדיל מתריסר משובחים) הוא של קלמפרר. עוד דגול אחד הוא ברנשטיין בסבב שלו עם הווינאית.
הי, יואל!!

יש לי את שניהם, כאמור, אבל סיבכת אותי עם הלוגיקה: אם יש יחיד, אז איך זה שייש עוד אחד? :)

לילטוף!
עמיר

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
הי, יואל!!

יש לי את שניהם, כאמור, אבל סיבכת אותי עם הלוגיקה: אם יש יחיד, אז איך זה שייש עוד אחד? :)

לילטוף!
עמיר
הכוונה היא שאם קונים אחד, זה המועדף לטעמי. הרי למרות שהוא העדיף לטעמי הוא לא היחיד אצלי.

Toblerone

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ביצועים טובים
Walter
Klemperer
Haitink
Levine
Solti
Rattle
יש גם את האינטרפרטציה של בולז

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48

hal

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור