מחשב ל Roon Server

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בהמשך לדיונים הנוגעים לסטרימרים, מממירים ושימוש ב Roon, היכן אתם מותקן ה Roon Core/Server אצלכם?

אצלי ה Core הותקן על מחשב נייד המשמש אותי ביום יום לכתיבת עבודות וגלישה (Core I 7, SSD), כמובן שלא מדובר בתצורה אופטימלית והיא עוד פחות אופטימלית כשאני מתעצל לחבר את המחשב בחיבור ethernet ומשתמש במקומו ב WIFI (זה נשמע פחות טוב).

ברשותי NAS של QNAP - משמש אותי בעיקר לאכסון סרטים עבור סטרימר אנדרואיד, ניתן להתקין gk dch v NAS t, Roon Server אבל העבודה של ה NAS הופכת להיות איטית ובלתי נסבלת ולפעמים ה NAS נתקע.

אופציות – החלפת ה NAS לחזק יותר (Roon Certified) או רכישת NUC/Apple mini שישמש להרצת Roon Server

אשמח לשמוע דעתכם בנושא.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
היה לי Mac mini אך ורק לטובת Roon עבד פחות טוב מהמחשב הנוכחי שלי, נשמע פחות טוב ממנו ולא היה מסוגל לאחסן את המוזיקה שלי ועל כן הייתי צריך שרת nas שזה אומר עוד שנאי, עוד כבל עוד מכשיר. מחשב שמשמש אך ורק לדבר אחד לפעמים נראה הדבר הכי פרימיטיבי ומיושן אבל יחד עם טאבלט זה נוח ופרקטי...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@carmi @pruym תודה על ההכוונה.

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
אצלי רץ על מחשב יעודי (שקט ) והשליטה דרך הטלפון עם מערכת אנדרואיד דרך DIRECTSTRIMER DAC PS AUDIO

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
לדעתי הפיתרון האולטימטיבי לעניין הוא הגירסה הזולה של roon nucleus
סהכ. 1300 דולר ומקריאה בפורומים זהו הפיתרון הכי מוצלח ב sq.
תודה.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
הגירסה החזקה והיקרה יותר היא במידה ואתה עובד על כמה אזורים בו זמנית.
מחירה 2400$

Ezdz

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
8
ממליץ בחום על NUC עם בלינוקס של roon.
אני עובד כבר שנה עם דגם Celeron של NUC, מחובר לchord mojo ולאוזניות ושולט דרך אפליקציית roon בטלפון. עובד נהדר והכי מהר - יותר מכל תוכנת שליטה ייעודית שבחנתי. איכות סאונד נהדרת, לא נתקע, לא דורש הפעלה מחדש - האמת שזה אחד הסט אפים היציבים שנתקלתי בו.
מה שחשוב לציין - אני משתמש רק לצורך הזרמה מTIDAL, לצורך ניהול מסד נתונים למוסיקה מקומית הייתי לוקח NUC מהמפרטים שבאתר של roon.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
ממליץ בחום על NUC עם בלינוקס של roon.
אני עובד כבר שנה עם דגם Celeron של NUC, מחובר לchord mojo ולאוזניות ושולט דרך אפליקציית roon בטלפון. עובד נהדר והכי מהר - יותר מכל תוכנת שליטה ייעודית שבחנתי. איכות סאונד נהדרת, לא נתקע, לא דורש הפעלה מחדש - האמת שזה אחד הסט אפים היציבים שנתקלתי בו.
מה שחשוב לציין - אני משתמש רק לצורך הזרמה מTIDAL, לצורך ניהול מסד נתונים למוסיקה מקומית הייתי לוקח NUC מהמפרטים שבאתר של roon.

זה בדיוק מה שעשיתי- קניתי נוק ואייפד לשליטה ותכננתי להתקין עליו רק Rock אבל בגלל שהדאק של המטרונום שלי לא יודע לדבר עם Roon בלי דרייבר, הייתי צריך להתקין חלונות בנוסף ל- Rock וזה הכניס לי רעש למערכת. זו הסיבה שמוכר את המטרונום.
למי שרוצה לעבוד עם Roon ו- nuc אני ממליץ לקנות דאק שעובד עם Roon, למשל ה- Chord שלך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה לכל המגיבים וכמובן לאלה שהציעו את עזרתם.

הערב רכשתי mac mini מהדור האחרון (מעבד core i5 עם 6 ליבות, 8 GB זכרון ודיסק SSD של 256GB)
חיברתי, התקנתי roon והעברתי את ה DB מהלפטופ... עכשיו נהנה ממוזיקה

ה Mini Mac משמש לטובת roon בלבד, עובד בשקט מופתי (גם כך הוא בתוך ארון), מחובר ל NAS (הכל בחיווט CAT7)
השליטה נעשית באמצעות iPad mini והסטירמר/ממיר של Cary אחראי על הניגון.

התוצאה מצויינת, התגובה מידית והסאונד צלול...(אני משתשמש באופציית העיבוד שיש ב roon למרות שהממיר יכול לבצע upsampling והמרה ל DSD בזמן אמת).

מדוע לא להרכיב מחשב לבד, אין לי כוח, אצלי עד שעל המחשב לא חרוט RIP אני לא נוגע (תוצאה של יותר מידי עשורים בסביבת IT), במקרה הזה הנוחות והעצלנות ניצחו. :p

נערך לאחרונה ב:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
תתחדש גיא, אני אוהב את המהירות שבה אתה מקבל החלטות:)
נשמע שקנית מחשב ''אוברקיל'' למשימה:D

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש גיא, אני אוהב את המהירות שבה אתה מקבל החלטות:)
נשמע שקנית מחשב ''אוברקיל'' למשימה:D

תשמע, למה להמתין עם משהו שהסוף שלו ידוע :D
אין לי כוח להרכיב ולהתקין מחשבים (חצי מהנעורים וברוב שנות העשרים שלי עשיתי זאת בלי סוף), העדפתי מוצר מוגמר שיראה טוב, Nucleus של roon נראה מצוין אבל לא זמין היום (אלה אם כן אקבל בהשאלה מתומר את הדרימליינר שהעלה באחד השרשורים כאן).
מכאן הבחירה כבר היתה קלה, איזה דגם של mac mini לבחור. היות ולא רציתי לקחת צ'אנס לגבי ביצועים החלטתי ללכת על הדגם שבחרתי, להוסיף מקלדת ופד עבור ההתקנה (ומיד לאכסן אותם בארון) ולחזור להנות ממוזיקה טובה.

נערך לאחרונה ב:

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
למה nucleus לא זמין ?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מה המחיר של מק?
כמו כל המוצרים של אפל, יקר ובטח בהשוואה להרכבת nuc.
בתצורה שרשמתי המחיר 5700 ש"ח.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש,
אבל לא הבנתי בסוף לאיזה DAC זה מחובר?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש,
אבל לא הבנתי בסוף לאיזה DAC זה מחובר?

תודה כרמי,
מחובר לאותו DAC שהיה - Cary DMS 500

elicohen

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
למה nucleus לא זמין ?
כרגע רק נוקליאוס+, שהוא יקר מאד, ויעלה עוד המון עם מיסים.
רון טוענים שזה בגלל מחסור בלוחות של אינטל, אך השמועה היא עד דגם מחליף שעומד להגיע.

אגב, התקנתי גם רוק על נוק לפי הקונפיגורציה המומלצת, ולא ראיתי שום הבדל מההתקנה הראשונית על מק מיני.
אחרי שרון עובד על הספרייה ועושה את כל העבודה, המחשב שקט ויציב

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור