רמקולים מחשבות על שדרוג

Nimi

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
8
היי,
כיום אני אני מאזין למוזיקה באמצעות kef ls50 ולפעמים עם סאבוופר של svs pb2000.
(חלק ממערכת קולנוע, רסיבר של דנון).

כאמור, אני מאוד אוהב את הקף.
אך, נניח והייתי מעוניין לעבור לרצפתיים, כדי לקבל סאונד גדול ומלא יותר, בדגש על תחום תחתון יותר שלם (ואף לוותר על הסאב).

על איזה דגמים עליי להסתכל על מנת לקבל סאונד עם איכות סונית באותה רמה, אך מלא וגדול יותר בתצורת רצפתיים?

להמשיך עם הקו של kef?
סדרת r?
R7? R11?
לפי מה שקראתי אף אחד מהם לא מתעלה על האיכויות הסוניות של ה ls50 באופן חד משמעי...
וגם לפי מה שראיתי, התמחור בארץ מאוד גבוה למוצרים של קף :(

קראתי גם המלצות על משתמשים שעברו מls50 לסדרת סילבר של מוניטור אודיו..

.

אשמח לעצות והמלצות מבעלי ניסיון

יש גם בלוחות פה דגמים מעניינים שלא הכרתי,
כמו
Monitor audio gr 20
Mistral sag 350

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
יש חתרונות וחסרונות לכל שילוב וזו טעות לחשוב שרצפתי יהיה עדיף על פני מדפי + סאב.
זה כל כך תלוי בסוג הרמקולים (כולם) ובהתאמה לגודל החדר.
יש המון רצפתיים שפשוט לא מאוזנים, כלומר, מדגישים תחום תדרים מסוים על פני האחרים , ולכן שילוב של מדפי וסאב איכותיים יישמע נכון יותר.
בשילוב מוצלח ונכון של סאב עם מדפי שומעים את הבאס כאילו אין סאב , כלומר, הוא כאילו חלק אינטגרלי מהמדפי.
אם זה לא המצב אצלך אז כדאי לך לנסות מיקומים אחרים לסאב.
ארז

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
הייתי ממליץ לך לפתוח את האופק וללכת לשמוע ספנדור, אופרה, horns ועוד פירמות שמשלמות פחות ל what hifi...

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
מה התקציב שלך?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
שמע. שמעתי את הקף יותר מפעם אחת. רמקול אדיר. אם אתה מחבר לו סאב ומכוון כהלכה, לא רואה איזה סיבה יש לשידרוג בפחות מ-50,000 לרמקול.

באהבה ובחוצפה ישראלית, אומר לך ממרום הודי שעדיף לך להתרכז ברכיבים אחרים במערכת כמו הרסיבר הבינוני שלך ו/או המקור.

נאמר זאת כך: אני סמוך ובטוח בכמעט 90% שגם אם תחליף מחר בבוקר הרמקולים *הרבה* יותר טובים מהקף+סאב, האלקטרוניקה שבאה לפניהם לא תאפשר לך להנות מהם, קל וחומר למצות את הפוטנציאל שלהם.

זה רמקול שיכול לקבל אלקטרוניקה שעולה פי הרבה ממחירו ועדין לשפר ביצועים בקלות.

כמובן, שאם אתה מתעקש על החלפת רמקול כי הא"א שלך (אינטואיציה+אגו) לא מאפשרים אחרת, אז תהיה חזק, צא למסע, אבל תהיה מוכן להחליף הגברה 5 דקות אחרי שאתה מביא את הרמקול הנכסף הביתה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מוניטור אודיו לזכרוני נופלים בקטגוריית ה"מתומחרים פח". מיסטרל זה רמקול סיני שנוי במחלוקת. הרבה ביקורות לכאן ולכאן.
אם יש לך תקציב סביר (מעל 10) עדיף תיגש לאחד מהיבואנים הקטנים, תקבל שירות מצוין, תימחור כמו בחו"ל, וידע - ככל הנראה - נרחב בהרבה.
גגל אודיופריק, ארמה אודיו, סאונד קווסט, יגאל לסרי. שכחתי עוד כמה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
תתחיל מזה שתגדיר את הרמקולים שלך כ גדולים, זה לא סטאליט, אתה חותך אותם וגומר עליהם.

מוניטור GR20 מסתובבים בלוחות כבר שנים, ו מיסטראל זאג 350 זה רמקול גדול פיזית, נפוח ולא מעודן, בנוסף איכות בניה ורכיבים פח. ואם כבר מדברים על תמחור, מוניטור מתומחרים פי 2 ממחיר חו"ל (סידרת סילבר מעולה עם ציוד נכון אפשר לקבל תוצאה סוף אבל צריך פרה פאוורים לא רסיבר), ומיסטראל מתומחרים פי 5 בערך, קיצר, תחפש משהו נורמאלי בלי קשר למחירי ריטייל שגם ככה מומצאים על מנת ליצור בסיס השוואתי ותימחורי מסויים (ע"י החנויות/יבואן) ותו לא..

נערך לאחרונה ב:

Nimi

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
8
תודה רבה חברים על התגובות!
באופן אישי, אני בהחלט מאוהב בקף הנוכחיים, לעומת המון סטאפים ששמעתי הם עדיין עמוק אצלי בלב .
כמו כן, באופן חד חד משמעי אני יודע שמגיע להם וגם שאפשר להוציא מהם הרבה יותר מהרסיבר שיש לי..

הם מוגדרים כגדולים, וכן, יש להם באס מפתיע ביחס לגודל שלהם..
עם הסאב ישנה השלמה טובה מאוד ( לקח לי כמה ימים/חודשים למצוא את ההתאמה המדוייקת כדי שיסתנכרן באופן מושלם..).
אבל, כיוון והיו לי רצפתיים לפני , אי אפשר להשוות את דחיפת האוויר והגודל של הסאונד שיוצא ממדפי/רצפתי.

כרגע אני בגדר פנטזיות/גישושים,בקשר לנטישת הקולנוע הביתי..
עם כמה שזה נשמע מצחיק, הpb2000 הוא בגודל מקרר, וכן הייתי מעדיף שלא יתפוס מקום ;)

אופציה נוספת, להרגע.
להשאיר את הקולנוע, ולהשתמש בזוג ls50 נוסף עבור מוזיקה נטו עם מגבר ייעודי.
(יש לי 2 זוגות של kef ls50, שלישייה קדמית - אחד הוא גם סנטר) הרמקול העודף חסר שימוש כרגע וארוז.
כלומר, לוותר על רמקול סנטר עבור הקולנוע.

אני לא רוצה לבזבז את זמנם של משתמשי הפורום בפנטזיות, רציתי לדעת איפה אני עומד בעולם השדרוגים, ולאן עליי לפזול על מנת לקבל שדרוג.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
שמע. שמעתי את הקף יותר מפעם אחת. רמקול אדיר. אם אתה מחבר לו סאב ומכוון כהלכה, לא רואה איזה סיבה יש לשידרוג בפחות מ-50,000 לרמקול.

באהבה ובחוצפה ישראלית, אומר לך ממרום הודי שעדיף לך להתרכז ברכיבים אחרים במערכת כמו הרסיבר הבינוני שלך ו/או המקור.

נאמר זאת כך: אני סמוך ובטוח בכמעט 90% שגם אם תחליף מחר בבוקר הרמקולים *הרבה* יותר טובים מהקף+סאב, האלקטרוניקה שבאה לפניהם לא תאפשר לך להנות מהם, קל וחומר למצות את הפוטנציאל שלהם.

זה רמקול שיכול לקבל אלקטרוניקה שעולה פי הרבה ממחירו ועדין לשפר ביצועים בקלות.

כמובן, שאם אתה מתעקש על החלפת רמקול כי הא"א שלך (אינטואיציה+אגו) לא מאפשרים אחרת, אז תהיה חזק, צא למסע, אבל תהיה מוכן להחליף הגברה 5 דקות אחרי שאתה מביא את הרמקול הנכסף הביתה.
מסכים מאוד.
אם זה רק עניין של שיפור אז קודם תביא מגבר כמו שצריך ותראה למה הם מסוגלים. תרצה המלצות תקבל פה, אם בא לך לשנות כיוון של צליל וללכת על רמקולים עם תחום תחתון בריא ויכולת לטפס גבוה בסולם האודיופילי בסכום סביר ממליץ מאוד על אופרה קווינטה. לדעתי ב 10,000 אתה יכול למצוא זוג ביד 2
אבל לפני כן הייתי מחליף מגבר..

נערך לאחרונה ב:

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
תתחיל מזה שתגדיר את הרמקולים שלך כ גדולים, זה לא סטאליט, אתה חותך אותם וגומר עליהם.

מוניטור GR20 מסתובבים בלוחות כבר שנים, ו מיסטראל זאג 350 זה רמקול גדול פיזית, נפוח ולא מעודן, בנוסף איכות בניה ורכיבים פח. ואם כבר מדברים על תמחור, מוניטור מתומחרים פי 2 ממחיר חו"ל (סידרת סילבר מעולה עם ציוד נכון אפשר לקבל תוצאה סוף אבל צריך פרה פאוורים לא רסיבר), ומיסטראל מתומחרים פי 5 בערך, קיצר, תחפש משהו נורמאלי בלי קשר למחירי ריטייל שגם ככה מומצאים על מנת ליצור בסיס השוואתי ותימחורי מסויים (ע"י החנויות/יבואן) ותו לא..
gr20 רמקול מצוין אבל לא בטוח שהוא שדרוג ל-KEF המדוברים.המוניטור סילבר יעבדו בקלות עם כל משולב סביר,אגב סדררת הסילבר נמצאת מתחת לסדרת הגולד(MA GOLD REFERENCE 20)

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
מציע לבדוק את kudos של עופר (מאסטרואודיו) - רמקול מפתיעה ולא יקר בכלל.
גם הגברה יחסית לא יקרה יש.
ולא למהר להגיד שלום לסאבים - הם נחוצים לק״ב מין הסתם:) ומגבר ניתן לחבר לפרהאוט של דנון.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
לפני כמה שנים שמעתי בטוקיו הדגמה של קף ls50. מול ווילסון אלכסנדריה. עם אלקטרוניקה מטורפת של אקיופייז.
למרבה ההפתעה, חוץ מתחום התחתון כמובן, הקף לא יצא פראייר בכלל.
להחליף ולשדרג זה כייף. אבל אם תחבר לקף מקור סביר, לא דווקא יקר, עם מגבר דו ערוצי מתאים, אבל מגבר עם הרבה כוח כי זה מה שהקף צריך, ואם תחבר לו סאב אמיתי עם rc מתאים - לטעמי לא צריך יותר. בשביל לקבל יותר תצטרך לעלות למערכות של מאות אלפי שקלים.

לגבי שדרוג רמקולים, אם בא לך - לא הייתי פוסל מדפים גדולים יותר, כמו ההרבט' c7 שיש לי ולעוד חברים פה, או ריצפתי קטן וממזר. הזכירו פה ספנדור, יש את q acoustic, קודוס, יש פרואק בדגמים חדשים ולא יקרים, שמעתי רצפתיים קטנים של טאנוי שהפתיעו אותי לטובה ובמחיר לא גבוה, ועוד.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
https://www.stereoshop.co.il/items/1245584-Tannoy-Revolution-XT-6F

למשל, רמקול רצפתי מפתיע במחיר סביר.

ותוכל להשוות אותו לקף q950 ולחזור לספר לנו על התוצאה.

https://www.stereoshop.co.il/items/2359472-KEF-Q950-

נערך לאחרונה ב:

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
לפני כמה שנים שמעתי בטוקיו הדגמה של קף ls50. מול ווילסון אלכסנדריה. עם אלקטרוניקה מטורפת של אקיופייז.
למרבה ההפתעה, חוץ מתחום התחתון כמובן, הקף לא יצא פראייר בכלל.
להחליף ולשדרג זה כייף. אבל אם תחבר לקף מקור סביר, לא דווקא יקר, עם מגבר דו ערוצי מתאים, אבל מגבר עם הרבה כוח כי זה מה שהקף צריך, ואם תחבר לו סאב אמיתי עם rc מתאים - לטעמי לא צריך יותר. בשביל לקבל יותר תצטרך לעלות למערכות של מאות אלפי שקלים.

לגבי שדרוג רמקולים, אם בא לך - לא הייתי פוסל מדפים גדולים יותר, כמו ההרבט' c7 שיש לי ולעוד חברים פה, או ריצפתי קטן וממזר. הזכירו פה ספנדור, יש את q acoustic, קודוס, יש פרואק בדגמים חדשים ולא יקרים, שמעתי רצפתיים קטנים של טאנוי שהפתיעו אותי לטובה ובמחיר לא גבוה, ועוד.
ה ls50 רמקול טוב למחירו, אבל נסחפת קשות עם ה"לעלות למערכות של מאות אלפי שקלים"..

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
Ls50 רמקול חביב מאוד גם למחירו,
שמעתי לפני כמה זמן קולנוע עם 7 רמקולים כאילו, אחלה תוצאה.
במוזיקה פחות.

נערך לאחרונה ב:

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
לפני מספר שנים ערכתי השוואה ישירה עם רוי מהפורום בין ה LS50 למורל אוקטאב סיגניצ'ר והמורל עלו עליהם כמעט בכל תחום. התמחור דומה פחות או יותר. לדעתי קצת נסחפים פה עם היכולות "המטורפות" של ה 50.
אתה צריך להחליט לפני השקעה סתמית מה אתה חושב עתיד התחביב הזה אצלך ולפי זה להשקיע. ברוב המקרים רצפתיים טובים עדיפים משילובים בין מוניטורים לסאב בגלל בעיות שונות כמו כוונונים של הסאב, מיקום שלו בחדר וחורים שנוצרים בתחום המיד. הרבה יותר פשוט להתעסק עם רצפתי טוב. יש הרבה דגמים מצוינים גם ביד שניה. כמובן שתצטרך גם הגברה בהתאם.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
ווילסון אלכסנדרה xlf.
רמקולים של 200 אלף דולר.
האם הקף ls50 נשמע על ידו כמו טרנזיסטור?
ממש לא.
האם הוא נשמע כמו האלכסנדריה?
ממש לא.
לטעמי העובדה שהרמקול הקטן הזה הצליח לא לעשות מעצמו צחוק למול האלכסנדריה שעולה פי 130 ממנו ושוקל פי 30... היא מדהימה בפני עצמה.

ודרך אגב, שמעתי את הקף עם הגברה שלא מתאימה לו, חלשה מדי, והן א נשמע ממש דרדל'ה. תחבר לו אלקטרוניקה שעולה פי כמה וכמה ממנו והוא יפרח.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
קודם כל מגבר ראוי, וזה לא משנה אם תישאר עם הקף הנהדרים או שתעבור לרצפתי- מגבר זה MUST!

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
ברוב המקרים רצפתיים טובים עדיפים משילובים בין מוניטורים לסאב בגלל בעיות שונות כמו כוונונים של הסאב, מיקום שלו בחדר וחורים שנוצרים בתחום המיד.
חורים בתחום המיד מאפיין דווקא רצפתיים.
החוזקה של מדפי בהשוואה לרצפתיים הוא בדיוק באיזון בין התחומים ותחום המיד הוא התחום החזק של מדפי טוב.
ארז

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
חורים בתחום המיד מאפיין דווקא רצפתיים.
החוזקה של מדפי בהשוואה לרצפתיים הוא בדיוק באיזון בין התחומים ותחום המיד הוא התחום החזק של מדפי טוב.
ארז
הכוונה שלי יותר לגבי חורים בין תחומי המדפי לבין הסאב, הם בדרך כלל נמצאים איפה שהוא באזורי המיד- מידבאס. לגבי המילה הכללית מדפי טוב .......... פה אפשר להתווכח בלי סוף.
אבל אם הכנסת את המילה הזו :שתוי: אז לרצפתי "טוב" אין את החורים האלו ובוודאי שלא יהיה צורך בהתאמות בין השניים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור