מחשבותיכם בבקשה:

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
יש לי הזדמנות לקנות במחיר מצחיק זוג רמקולים של יצרן מוכר ומעולה - ללא הדרייברים. זאת אומרת: רק ה"קופסאות" והקרוסאוברים. יש לי מספיק רמקולים (ולמעשה אני כנראה הולך לדלל קצת את העדר כי זה יוצא משליטה), אבל האמור מעניין אותי מאוד.

אני רוצה להתאים דרייברים שתחומי התדרים שלהם קרובים מספיק, ו...וואלה, יש רמקולים.

הבעייה שלי שמעמידה את הפרוייקט בסימן שאלה היא שהייצרן הזה, אליסון (לפחות בתקופה בה ייצר את הרמקול הזה), ייצר את הדרייברים בעצמו. אליסון כבר לא מחזיקים את הדרייברים האלה, וכשפעם באלף שנה הדרייברים שלהם צצים באיזה מקום, אי אפשר לדעת אם הם בחיים וממילא המחירים של הדרייברים האלה מטורפים.

בהנחה שאני רוצה שהתוצאה תהא משביעת רצון ולא איזו פדיחה יקרה ומתסכלת - האם אני מכניס את עצמי לפרוייקט חסר סיכוי שבסופו אתייפח כאן?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קופסאות של איזה רמקול?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נשמע כמו אתגר: אם מדובר היה ברמקול שניתן להשיג ללא בעיה עבורו את הדרייברים המקוריים, אז הענין פשוט למדי.
אבל, ברגע שאתה משתמש בדרייברים שונים, אז תכנון הקרוס אובר והתיבה כבר אינו תואם, מתחיל משחק הכיוונונים ואתה צריך לחשוב אם תהיה לך סבלנות לזה...

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
איזו חברה?

כתבתי...בוקר טוב...די עם הנרגילה על הבוקר! :D

אליסון. Allison AL-120...

ליאור,

זה בדיוק מה שקצת מרתיע אותי - אין לי גרעפס של ידע או הבנה בהתאמת דרייברים, ולמעשה את המלאכה כנראה שאטיל על איש מקצוע. השאלה היא מה הסיכוי לעשות את זה בעלות שתהפוך את כל העניין לכדאי, כי ב 200$ +- + משלוח אפשר כבר לקנות את הרמקולים האלה בשוק המשומשים, בעוד שאת המארז אני יכול להשיג בכמה עשרות דולארים (ואם אני מביא את זה לארץ כמארזים אז אני כנראה גם פטור ממכס וכו').

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ההפרש לא גדול ויחסוך לך בלאגן.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
ההפרש לא גדול ויחסוך לך בלאגן.

מממ...יא מחרב שמחות :p,

הרעיון שחשבתי עליו לא רק כלכלי אלא יותר במישור הפרוייקט...משהו כזה של ליצור רמקול על יסוד משהו קיים ומוכח. ל AL-120 יש ביקורות טובות מאוד כך שלא אצטרך להמציא את הגלגל. השאלה היא אם אוכל לשמור על מסגרת תקציבית סבירה ועדיין ליצור רמקול שמצדיק את ההשקעה. הרי בהחלט יכול להיות שיגידו לי שהקרוסים של האליסון הם כאלה שיקשו עלי מאוד להתאים לעקומה שלהם דרייברים, ואז...:מה??????????:

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
כתבתי...בוקר טוב...די עם הנרגילה על הבוקר! :D

אליסון. Allison AL-120...

ליאור,

זה בדיוק מה שקצת מרתיע אותי - אין לי גרעפס של ידע או הבנה בהתאמת דרייברים, ולמעשה את המלאכה כנראה שאטיל על איש מקצוע. השאלה היא מה הסיכוי לעשות את זה בעלות שתהפוך את כל העניין לכדאי, כי ב 200$ +- + משלוח אפשר כבר לקנות את הרמקולים האלה בשוק המשומשים, בעוד שאת המארז אני יכול להשיג בכמה עשרות דולארים (ואם אני מביא את זה לארץ כמארזים אז אני כנראה גם פטור ממכס וכו').

נראה לי שכבר ענית לעצמך על השאלה, לא?

אני לא יודע מה כישוריך המקצועיים בתחום DIY בכלל ובתחום הזה בפרט (התאמת דרייברים, תכנון קרוס אובר זה חתיכת אתגר). נראה לי שאתה משדר שזה לא הצד החזק שלך ולכן לדעתי בסכומים האלה עדיף ללכת על האופציה השנייה שהצעת.

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
יש לי הזדמנות לקנות במחיר מצחיק זוג רמקולים של יצרן מוכר ומעולה - ללא הדרייברים. זאת אומרת: רק ה"קופסאות" והקרוסאוברים. יש לי מספיק רמקולים (ולמעשה אני כנראה הולך לדלל קצת את העדר כי זה יוצא משליטה), אבל האמור מעניין אותי מאוד.

אני רוצה להתאים דרייברים שתחומי התדרים שלהם קרובים מספיק, ו...וואלה, יש רמקולים.

הבעייה שלי שמעמידה את הפרוייקט בסימן שאלה היא שהייצרן הזה, אליסון (לפחות בתקופה בה ייצר את הרמקול הזה), ייצר את הדרייברים בעצמו. אליסון כבר לא מחזיקים את הדרייברים האלה, וכשפעם באלף שנה הדרייברים שלהם צצים באיזה מקום, אי אפשר לדעת אם הם בחיים וממילא המחירים של הדרייברים האלה מטורפים.

בהנחה שאני רוצה שהתוצאה תהא משביעת רצון ולא איזו פדיחה יקרה ומתסכלת - האם אני מכניס את עצמי לפרוייקט חסר סיכוי שבסופו אתייפח כאן?

אל תיכנס לזה בכלל

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תשמע. תראה.
א.אתה יכול לתת לינק לתמונה כלשהיא?
ב.מה המחיר שרוצים ממך על דבר כזה?
ג.למה לפגוע ברמקולים קיימים שעובדים אצלך בשביל זה? אם כבר קנה דרייברים חדשים של היו ותראה מה אפשר לעשות.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
נראה לי שכבר ענית לעצמך על השאלה, לא?

אני לא יודע מה כישוריך המקצועיים בתחום DIY בכלל ובתחום הזה בפרט (התאמת דרייברים, תכנון קרוס אובר זה חתיכת אתגר). נראה לי שאתה משדר שזה לא הצד החזק שלך ולכן לדעתי בסכומים האלה עדיף ללכת על האופציה השנייה שהצעת.

כמו שכתבתי, המארז כבר כולל את הקרוסאוברים, אז אני לא ממש בונה פה משהו בעצמי - כל מה שאני צריך זה למצוא את הדרייברים המתאימים להלחים ולהבריג אותם. את זה, למרות שאני ממש לא שיפוצניק (בלשון המעטה), אני יכול לעשות.

העניין הוא שאם אשוכנע לרדת מהעץ הזה, אז לא אחפש את הרמקולים האלה בכלל - לא חסרים לי רמקולים ברוך השם...(lol)

תשמע. תראה.
א.אתה יכול לתת לינק לתמונה כלשהיא?
ב.מה המחיר שרוצים ממך על דבר כזה?
ג.למה לפגוע ברמקולים קיימים שעובדים אצלך בשביל זה? אם כבר קנה דרייברים חדשים של היו ותראה מה אפשר לעשות.

אני לא הולך לפגוע בשום רמקולים קיימים. על הפרק עומדת האפשרות שיש לי לקנות רמקולים מושלמים - רק בלי הדרייברים. הנה הלינק:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250576079744&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

אני בניו יורק בעוד כשבוע, ודיברתי עם המוכר - הוא בסדר.

האמת היא שככל שאני חושב על זה יותר, יורד לי החשק :(: גם ככה אני חוזר עמוס כל טוב (אחחחח אחחח...אני מזיל ריר רק מהמחשבה), אז זה אומר שאת הרמקולים האלה אביא רק בעוד איזה שנה...ועד אז, לך תדע - לפרסים תהיה פצצת אטום.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
הייתי בסרט הזה לאחרונה עם מישהו , שבא אליי עם אותה שאלה בדיוק. אחרי שראיתי במה מדובר, המלצתי לו להתחיל מאפס ולבנות לבד. הוא עשה את זה - ובגדול. פרטים בקרוב...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יאיר.

לבנות רמקול זה לא עיניין פשוט.

יש לי חבר שבונה עכשיו רמקולים, הוא משתמש ברכיבים מאוד מיוחדים {הרבה סודות} וזאת לאחר שבמשך שנה שלמה חקר בכל ספר מקצועי שניתן להעלות על הדעת, יש לו רקע של מהנדס אלקטרוניקה, תוסיף לזה מהנדס RF ומיקרוגלים, בעבר היתה לו מעבדה לתיקון רמקולים, יש לו ידע רב בנושא אקוסטיקה, פיסיקה, יש לו גישה למוצרים ורכיבים שמעטים יכולים להשיג ובתוך כל זה הוא אודיופיל מחונן.

עכשיו עברה חצי שנה והרמקול עדיין לא גמור.

בקיצור, ברוב המקרים רמקולים DIY נשמעים סתמיים, וחסרי נשמה או נפוחים בלי קשר למציאות.

צריך לעשות מחקר לפני שבונים רמקול, צריך להבין בתחום, להתנסות, ללמוד, ידע מוקדם, גישה לרכיבים, ידיים זהב, ציוד בניה ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד.

שיקנה רמקולים, הכי טוב.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
נמר :)
הפרוייקט שאני מדבר עליו נמשך כשלושה חודשים. הוביל אותו בחור שבשעות היום מגדל וירוסים ולומד איך להשמיד אותם (בקיצור אפס רקע בהנדסה). הוא גם לא בדיוק אודיופיל - המערכת הקודמת שלו עלתה פחות מכבל חשמל אודיופילי - הוא פשוט ידע מה הוא רוצה להשיג.
את ה-Tuning הסופי של הרמקול עשינו במהלך יום שלם מהבוקר עד הערב ובזה הסתיים הסיפור. התוצאה פשוט מרשימה, בהתחשב בעלות הכללית שלא הייתה גבוהה כלל (רוב האלמנטים ניקנו ביד שנייה).
הסוד - קרוס אקטיוי. אני אכתוב על זה בהרחבה בעתיד הקרוב.
המסר - לבנות לבד זה לא כל כך נורא ולא צריך לפחד.
יאיר

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
יאיר.

לבנות רמקול זה לא עיניין פשוט.

יש לי חבר שבונה עכשיו רמקולים, הוא משתמש ברכיבים מאוד מיוחדים {הרבה סודות} וזאת לאחר שבמשך שנה שלמה חקר בכל ספר מקצועי שניתן להעלות על הדעת, יש לו רקע של מהנדס אלקטרוניקה, תוסיף לזה מהנדס RF ומיקרוגלים, בעבר היתה לו מעבדה לתיקון רמקולים, יש לו ידע רב בנושא אקוסטיקה, פיסיקה, יש לו גישה למוצרים ורכיבים שמעטים יכולים להשיג ובתוך כל זה הוא אודיופיל מחונן.

עכשיו עברה חצי שנה והרמקול עדיין לא גמור.

בקיצור, ברוב המקרים רמקולים DIY נשמעים סתמיים, וחסרי נשמה או נפוחים בלי קשר למציאות.

צריך לעשות מחקר לפני שבונים רמקול, צריך להבין בתחום, להתנסות, ללמוד, ידע מוקדם, גישה לרכיבים, ידיים זהב, ציוד בניה ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד.

שיקנה רמקולים, הכי טוב.

חצי שנה? זה כלום זמן. אבל בסופו של יום, אם הוא יפיק רמקול ראוי, ונראה שיש לו את הכלים לכך, למה שלא יעשה פס יצור קטן? מה רע? העבודה הקשה היא לבנות את הראשון. השאר זה כבר פיס אוף קייק. קצת קוסמטיקה, קצת מקצה שיפורים, והנה יש לנו רמקול בוטיק.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חצי שנה? זה כלום זמן. אבל בסופו של יום, אם הוא יפיק רמקול ראוי, ונראה שיש לו את הכלים לכך, למה שלא יעשה פס יצור קטן? מה רע? העבודה הקשה היא לבנות את הראשון. השאר זה כבר פיס אוף קייק. קצת קוסמטיקה, קצת מקצה שיפורים, והנה יש לנו רמקול בוטיק.

אמרתי "חצי שנה והוא עוד לא גמור".

אם נוסיף לזה את התקופה שהוא רק קרא ספרים טרום בניה תוסיף לזה שנתיים.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
חומוס, אם זה היה כל כך פשוט כפי שאתה מציג את זה -השוק היה מוצף
במוצרי DIY. עובדה שהמצב לא כך אפילו לא קרוב.

אני בא מבית שבנו בו רמקולים {יש לי זוג אחד עד היום מלפני יותר מ 30 שנה} לפני
שהיה אינטרנט שבו אפשר לדלות אינפורמציה "חופשית" לבניית רמקולים, כמעט של רוב החברות.
ובכל זאת לא רבים מצליחים להגיע למקור -לכן אתה מבין שזה לא פרויקט פשוט.

מה שכן,בתור תחביב/עיסוק/סקרנות? זה סבבה -לך על זה בכיף. (ורד)

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון במוצרי DIY זה הערך הנמוך שלהם ביד שנייה
ראה אפילו כמה יצרני רמקולים כאן יש? וכמה באמת מצליחים למצב את עצמם כמוצרי איכות, כאן ובעולם?
לא רבים -הרוב מדשדש למרות שיכול להיות להם מוצר מעולה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
חומוס, בעצם יש לך פה רמקול עם מיד-באס PUSH PULL וטוויטר שאני לא מזהה.
רמקול כזה יכול להיות הצלחה או כישלון.
אין שום סיבה בשלב מסויים לאסוף ציוד אודיו סתם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור