מחפש מצלמת DSLR למתחילים, 4000 שח, טבע, אובייקטים, אנשים.

יוסי1972

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום רב,
בתי, כבת 13, ביקשה להיכנס לעולם הצילום.
בבחינת מצלמות חצי מקצועיות, נראה היה לי השילוב של nikon7200 עם עדשה Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D .
תהיות שלי:
1. זוהי מצלמת קרופ, ולא ff. היכן זה בא לידי ביטוי באופן הכי משמעותי ?
2. האם עדשה קבועה תספק?
3. אם הבנתי נכון, לניקון מנגנון מכאני של סגירת צמצם בעדשות, מה שיכול לגרום לחוסר אחידות בתאורה בצילום סידרתי.
4. בעתיד, אם בתי תרצה לעבור למצלמת canon, האם יהיה אפשר להשתמש בעזרת מתאמים בעדשה או בעדשות שנרכשו עבור nikon גם בדגמי canon ?

תודה רבה
יוסי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הי יוסי,

מצלמות נמדדות קודם כל לפי גדול החיישן שלהן ודרך כלל - ככול שהחיישן גדול יותר הוא מספק תמונה טובה יותר (זה בדרך כלל משפיע בתאורה חלשה). חושב להבין שחיישן גדול יותר הוא גם יקר יותר ובא בדרך כלל בגוף גדול יותר וכבד יותר וכך גם העדשות עבורו יהיו בדרך כלל גדול יותר כבדות יותר ויקרות יותר - כך שלדעתי לא תמיד כדי לרכוש מצלמה עם החיישן הגדול ביותר היות וזה יכול להביא סט גדול וכבד שלא יהיה נוח לקחת אותו איתנו.
לשאלתך- מצלמות FF הן בעלות חיישן גדול יותר מזה של מצלמות קרופ, אבל זה לא אומר שהן מצלמות לא טובות

מעבר לכך המושג מצלמה מקצועית או חצי מקצועית חסר כל משמעות - אין חיה כזו או כזו, יש מצלמות טובות עבור הצרכים שלך או פחות טובות, כך גם צלם מקצועי בוחר את המצלמה שלו, לפי הצרכים והתקציב.

בנושא העדשות - לעדשות ניקון יש עדשות מעולות ואני ממש לא מבין מאיפה הנתון של חוסר אחידות בצילום סידרתי- בכל אופן גם בעבר שלעדשות ניקון היה מנגנון מכאני הנושא לא היה קיים (היום המנגנון בעדשות החדשות הוא כבר לא מכאני) - הייתי בודק את נכונות המידע שלך.

לכל מצלמה יש את המחבר והעדשות שמתאימות לה וזה לא פשוט להעביר עדשות בין החברות וגם אם נמצא מתאם זה ממש לא עובד חלק.

מצלמות DSLR הו מצלמות לא ממש קטנות ולא בטוח שהן הפתרון המוצלח עבור ילדה בת 13, כמו כן אין הגיון לדעתי לרכוש זאת עם עשה קבוע זה יהיה מאוד קשה לחיות עם עדשה כזו.

אני ממליץ לך על מצלמות אולימפוס OMD-EM10 II עם עדשת קיט 12-42, אומנם חיישן קצת יותר קטן מזה שיש במצלמות DLSR, אבל עדיין מספקת איכות תמונה נהדרת והיא קטנה יותר וקלה יותר - גם מצלמה מאוד יפה שיהיה כיף לקחת אותה.

מדובר על מצלמה עם יכולת להחליף עדשות עם מבחר עדשות מוצלח ויכולת להתקדם בתחום (יש לי מספר חברים חובבי צילום עם מצלמות בסגנון הזה שמאוד מרוצים) - הסט במחיר של כ 3000 ש"ח

אם בכל אופן הכיוון הוא DSLR - הייתי בוחר בניקון D3400 עם עדשת 17-50 עם צמצם F2.8 מבית סיגמא או טמרון עבור ניקון - זה סט מוצלח עם יכולות טובות עבור צלם חובב להתקדם בעתיד ובתקציב של סט הוא גם כ 3000 ש"ח.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אני חסיד די גדול של מצלמות DSLR ועדשות של ניקון אבל אם אכן המצלמה מיועדת לילדה בת 13, לא הייתי הולך על מצלמות המאפשרות החלפת עדשה. לדעתי במקרה זה כדאי להסתכל פחות על איכות טכנית ויותר על אפשרויות צילום וקבלת חוויה צילומית לילדה [כולל זום מכובד] במשקל קל .
הייתי שוקל מצלמות כמו פנסוניק TZ 100 או TZ 85

יוסי1972

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
הי יוסי,

מצלמות נמדדות קודם כל לפי גדול החיישן שלהן....

אני ממליץ לך על מצלמות אולימפוס OMD-EM10 II עם עדשת קיט 12-42, אומנם חיישן קצת יותר קטן מזה שיש במצלמות DLSR, אבל עדיין מספקת איכות תמונה נהדרת והיא קטנה יותר וקלה יותר - גם מצלמה מאוד יפה שיהיה כיף לקחת אותה.

מדובר על מצלמה עם יכולת להחליף עדשות עם מבחר עדשות מוצלח ויכולת להתקדם בתחום (יש לי מספר חברים חובבי צילום עם מצלמות בסגנון הזה שמאוד מרוצים) - הסט במחיר של כ 3000 ש"ח

אם בכל אופן הכיוון הוא DSLR - הייתי בוחר בניקון D3400 עם עדשת 17-50 עם צמצם F2.8 מבית סיגמא או טמרון עבור ניקון - זה סט מוצלח עם יכולות טובות עבור צלם חובב להתקדם בעתיד ובתקציב של סט הוא גם כ 3000 ש"ח.

תודה רבה על ההסבר המפורט. אבדוק זאת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור