מחפש מצלמה עם תמונות טובות גם בתוך הבית

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
תספק מעל ומעבר!!!
אנשים פה משום מה חושבים שמצלמות SLR זה הכי הכי וזה בכלל לא. אני ראיתי מספיק צלמים שהוציאו תמונות יותר טובות אם פלאפונים מאשר "צלמים" שיש להם SLR אם ציוד באלפי דולרים. מצלמות P&S המתקדמות יכולות לספק היום 90% מהאנשים בהנחה שיודעים לתפעל אותן נכון, ורק 10% נותרים באמת צריכים SLR. אני חוזר על מה שאמרתי כבר, במקומך לא הייתי קונה SLR וכן הייתי קונה P&S מתקדמת. לך לחנות צילום מכובדת כך את המצלמה ביד תשחק איתה איזה רבע שעה תראה אם היא מתאימה לך אם אתה מבין את התפריטים, תצלם כמה תמונות, תבוא הביתה תראה אם הן מתאימות לך. הרי לא הייתה ממליץ למישהוא ללכת לקנות פטיפון על עיוור רק כי הוא רצה לשמוע קצת מוזיקה, נכון?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תספק מעל ומעבר!!!
אנשים פה משום מה חושבים שמצלמות SLR זה הכי הכי וזה בכלל לא. אני ראיתי מספיק צלמים שהוציאו תמונות יותר טובות אם פלאפונים מאשר "צלמים" שיש להם SLR אם ציוד באלפי דולרים. מצלמות P&S המתקדמות יכולות לספק היום 90% מהאנשים בהנחה שיודעים לתפעל אותן נכון, ורק 10% נותרים באמת צריכים SLR. אני חוזר על מה שאמרתי כבר, במקומך לא הייתי קונה SLR וכן הייתי קונה P&S מתקדמת. לך לחנות צילום מכובדת כך את המצלמה ביד תשחק איתה איזה רבע שעה תראה אם היא מתאימה לך אם אתה מבין את התפריטים, תצלם כמה תמונות, תבוא הביתה תראה אם הן מתאימות לך. הרי לא הייתה ממליץ למישהוא ללכת לקנות פטיפון על עיוור רק כי הוא רצה לשמוע קצת מוזיקה, נכון?

צודק סלאבה.
אין מה לעשות בסופו של יום זה לא המצלמה זה הצלם.

מה שכן בארצנו ובמיוחד בעולם הפורומים, המצלמות הפכו להיות עוד נדבך של ציודופילים, שקונים מצלמות סופר יקרות , או משוכללות , אבל להוציא תמונה נורמלית הם לא מסוגלים.

אני אישית מעולם לא טענתי שאני יודע לצלם, לכן אני לא מתעמק בזה, אבל יש לי במקרה, בן דוד שהוא צלם כבר 45 שנה בערך.
במצלמות הכי פושטיות, הוא מוציא תמונות שלא ראיתי יוצאות משום SLR/DSLR .
למה? כי הוא יודע איך משתמשים במצלמה ומתי מצלמים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תספק מעל ומעבר!!!

ואם תביא לאותם בחורים מוכשרים שמצלמים תמונות מדהימות עם P&S מצלמת DSLR עם עדשות רצוניות מה יקרה? התמונות יצאו יותר טובות או פחות טובות?

האם אתה יכול להשוות את המהירות שהפוקוס ינעל במצלמת P&S לעומת DSLR?

האם אותם צלמים מוכשרים שצפית בצילומים שלהם רכשו מצלמות P&S בגלל שהן טובות יותר מ-DSLR?

עכשיו נעשה קצת סדר. יש צלמים ויש "צלמים". צלם יעדיף DSLR בגלל כל היתרונות שיש בה אך יוציא גם תמונות מעולות עם מצלמת פוקט.

עכשיו.

מזה תמונה טובה?

קומפוזיציה נכונה ומעניינת וחשיפה טובה.

מזה תמונה איכותית?

אותו הדבר כמו התמונה הטובה + תוספת של חדות, דיוק, עומק שדה ועוד ימבה פרמטרים שהופכים תמונה מטובה למצויינת.

במצלמת פוקט או דמוי SLR הפוקוס ננעל כל כך לאט שעם אחת כזו של חבר לא הצלחתי לתפוס חסידה חולה ומבוגרת במעוף. למה? כי המצלמה היתה עסוקה בלחפש את האובייקט בעוד אני מנסה להראות לה איפה הוא. הוא מולי, בתוך העינית, הקוביה שבעינית מצביעה עליו ועדיין המצלמה מתלבטת.

לצלם נוף?

ב-28MM אי אפשר אפילו לצלם את המערכת מקדימה ולתפוס את כולה, צילומים מהצד יהפכו לתחביב הכרחי. יקומו אלא שחושבים שצילום מהצד מראה על יצירתיות. אבל אני לא תמיד רוצה להיות יצירתי! רוצה עדשה רחבה {לפחות 18MM}.
נוסיף את עומק השדה ואפקט הגרעניות ב-ISO 800 וצפונה {והוא יזדקק לכך נואשות}.

לצלם בבית?

פלאש הוא מוצר הכרחי לצילום בבית ללא חצובה. פלאש שיורה קדימה מיבש את התמונה והופך אותה לשטוחה. כיוון שה-ISO הגבוהה של מצלמות הדמוי אינו מהמשובחים והגרעניות תחגוג יצטרך הצלם להקפיץ את הפלאש. אין אפשרות להרימו למעלה לתקרה או לסובב אותו הצידה. הוא מקובע {תרתי משמע} ואז התמונה יוצאת יבשה ושטוחה {לעיתים כמו המערכת המצולמת}.

הבעסה שאחרי? היא תגיע ועוד איך. אלא אם כן האיכות עד כדי כך לא חשובה עבור הצלם {מה שהופך אותו ל"צלם"}.

הסירבול שב-SLR?

אמר כרמי ידידי היקר והטוב שמטרת המצלמה היא לשבת בבית. כמה סירבול כבר יכול להיות אם מצלמים בבית? תמיד אפשר פשוט להניח אותו בחדר לאחר הצילום. על מנת לצלם בבית או ביומולדת של חבר לא צריך לקנות נגרר לאוטו ובטח שלא צריך עוזר צלם. כולה 1000D או D40 שגודלה אינו מהווה פרמטר לביטול לעומת דמוי ה-SLR שגם הן אינן ממש ניכנסות לכיס של החולצה.

ליאור קורן שם את המצלמה שלו בתוך תיק. הוא תמיד איתה, ותמיד מוכן בשלוף לצלם. היא קטנה, קומפקטית וכמובן איכותית. הדמוי SLR יאלץ אותך להתנהג אליה בדיוק באותה צורה וגם היא קטנה, קומפקטית אך פחות איכותית.

עשיתם מה-DSLR מסורבלת, כבדה, ענקית, קשה לתפעול, מחייבת עוזר לצרכי ניידות המוצר והפעלתו ובנוסף הגעתם לכך שמצלמות DSLR ומצלמות P&S נותנות את אותם ביצועים.

טיסה מספר 734590876 נא לנחות בבקשה!

נערך לאחרונה ב:

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
1. שים לב שרשמתי פלאפון ולא P&S באמת התכוונתי לזה.
2. צילום נוף (ומאקרו):
יש היום מספיק מצלמות שיורדות ל24MM מה שאומר 15MM בקנון שלך, תזכיר לי רק כמה עולה עדשה 15MM אם צמצם 2.0 שעושה פיקוס מאקרו ממרחק של 1 ס"מ.
3. לצלם בבית:
מצלמה טובה של יצרן טוב מצלמת ומפקסת ללא בעיה על ISO 800, וראיתי מספיק הדפסות של 20X30 כאלו, והן בלי גרעיניות ועוד כל מיני מיתוסים שאנשים פה מחזיקים בהם. ואז מה שלוקח לה לפקס 0.5 שנייה יותר לאט, אם אתה מודע לזה זה לא מפריע כלל.
4. לכל צלם שאני מכיר, יש 2 במשפחה שלי שחיים מזה לא רע (צילום מסחרי לא חתונות) יש תמיד שתי מצלמות בתיק SLR וP&S. לכל אחת מהן יש את היתרונות והחסרונות שלה.
5.מניסיון אישי: מגיל 7 צילמתי על SLR מכאנית של זנית למי שמכיר. בגיל 19 קניתי את CP5400 של ניקון לאחר שימוש אגרסיבי של 6 שנים ולאחר שהיא נפטרה עברתי ל D80 לקח לי בערך 9 חודשים להגיע לאותן תוצאות על DSLR בגלל ריבוי פונקציות ולדעת איך לתפעל אותה כראוי ואני לא מדבר על זה שזה עלה הרבה מאוד כסף, ועדיין אני חוסך עכשיו כסף לLX3, כי לא תמיד נוח להסתובב אם D80.
6. אני בהחלט מסכים שכדי לצלם חסידות וספורט צריך SLR מעניין כמה מאלה כרמי יצלם בתוך הבית.
7. שאלה לי אליך נמר אם כמה מצלמות P&S מתקדמות באמת צילמת וכמה זמן.
8. מסכים אם כל מילה לגבי דמוי SLR.
9. מעניין אם כרמי היה מבקש המלצה לרכיב אודיו, ואנשים היו זורקים לו שמות של רכיבים שלא התנסו בהם ורק שמעו עליהם או קראו ביקורת ברשת מעניין איך זה היה מתקבל.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
סלבה

על זה שהגורם הכי משפיע על איכות התמונה הוא הגורם האנושי אין ויכוח כמעט.

אבל אנחנו מדברים כאן על צרכים מיוחדים של צילום בתנאי תאורה קשים ובתנאים כאלו יתרון הDSLR הוא מוחץ על פני ה P&S ..

בכל מקרה מסכים עם גיתי..אישית מאז ומתמיד הייתי חובב צילום התחלתי עם מצלמת פילם בסיסית וטובה - למי שזוכר זורקי 4 (שייכת לדור הדינוזאורים הנכחדים) הכל ידני אין שום פונקציה אוטומטית..השתכללתי ועברתי למצלמת קנון רבל XT (עדיין פילם)..נכנעתי לקידמה ועברתי למינולטה A2 - דיגיטלית דמוי DSLR ...נחמד אבל זה לא זה..וחזרתי לקנון DSLR ...

לכן מצטרף להמלצה של גיתי כרמי, אם DSLR מרגישה לך גדולה ומסורבלת, קח את הזמן שלך, תסתגל לעניין וכשתרגיש בשל תעבור לDSLR ...

שלמה

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
יש לי עדיין את הזורקי 4 שלי, שהתחלתי לצלם איתה בגיל 12.
:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
1. שים לב שרשמתי פלאפון ולא P&S באמת התכוונתי לזה.

כנראה שזה לא פלאפון שאני מכיר.

2. צילום נוף (ומאקרו):
יש היום מספיק מצלמות שיורדות ל24MM מה שאומר 15MM בקנון שלך, תזכיר לי רק כמה עולה עדשה 15MM אם צמצם 2.0 שעושה פיקוס מאקרו ממרחק של 1 ס"מ.

מה עוזר ה-24 מ"מ כאשר התמונה עצמה באיכות נחותה מ-SLR איכותית?

3. לצלם בבית:
מצלמה טובה של יצרן טוב מצלמת ומפקסת ללא בעיה על ISO 800, וראיתי מספיק הדפסות של 20X30 כאלו, והן בלי גרעיניות ועוד כל מיני מיתוסים שאנשים פה מחזיקים בהם. ואז מה שלוקח לה לפקס 0.5 שנייה יותר לאט, אם אתה מודע לזה זה לא מפריע כלל.

זה לא מבטל את העובדה שמצלמת SLR עדיין איכותית יותר.

4. לכל צלם שאני מכיר, יש 2 במשפחה שלי שחיים מזה לא רע (צילום מסחרי לא חתונות) יש תמיד שתי מצלמות בתיק SLR וP&S. לכל אחת מהן יש את היתרונות והחסרונות שלה.

ישנו יתרון אחד בלבד. כאשר תיק הצילום שלהם בחדר המלון הם לוקחים איתם מצלמת כיס על מנת שיוכלו לצלם תמונות רק בשביל הכייף. כשהם רוצים לצלם ת'כלס מצלמת הכיס תשאר בכיס.

5.מניסיון אישי: מגיל 7 צילמתי על SLR מכאנית של זנית למי שמכיר. בגיל 19 קניתי את CP5400 של ניקון לאחר שימוש אגרסיבי של 6 שנים ולאחר שהיא נפטרה עברתי ל D80 לקח לי בערך 9 חודשים להגיע לאותן תוצאות על DSLR בגלל ריבוי פונקציות ולדעת איך לתפעל אותה כראוי ואני לא מדבר על זה שזה עלה הרבה מאוד כסף, ועדיין אני חוסך עכשיו כסף לLX3, כי לא תמיד נוח להסתובב אם D80

הפילם לא רלוונטי לנושא וגם לא המחיר. במקרה הזה P&S טובה תעלה כמו מצלמת DSLR מדגמי הכניסה + עדשת קיט + עדשת פריים 50MM 1.8 ביד שניה. ההבדל הוא שאת אחת הוא יוכל לשים בכיס ואת השניה ישים בתיק אף. אם מדובר על דמוי SLR זה אומר שתיק אף יהיה הכרחי בשני המקרים והסרבול גם כן.
.
6. אני בהחלט מסכים שכדי לצלם חסידות וספורט צריך SLR מעניין כמה מאלה כרמי יצלם בתוך הבית.

בדיוק כמו באודיו. אם אתה לא שומע מוסיקה קלאסית לא צריך להשקיע במוצר איכותי. דבר שני מהכרותי עם כרמי יש סיכוי גבוה מאוד שמצלמת DSLR תפתה אותו להצטרף אלי לצלם טבע {גם אתה בהחלט מוזמן}.

7. שאלה לי אליך נמר אם כמה מצלמות P&S מתקדמות באמת צילמת וכמה זמן.

מזה באמת? יצאתי איתן לאפריקה לבדוק איך הן מצלמות אריות ממרחק של 100 מטר? אז לא בדקתי. לצלם על מצלמות P&S איכותיות זה קל. כמעט כל חבר שני מחזיק אחת כזו בבית. מהיום שנכנסתי לתחום הצילום באופן מעמיק השתדלתי לבדוק ולהתנסות כמה שיותר. כך אני עושה תמיד. זה אופי ובגלל זה אני סוקר הרבה ציוד. רפרנס הוא הדבר בעל המשמעות הרבה ביותר עבורי. אני אדם שתמיד מחפש להשוות ולבחון בין אם זה במוצרים אישיים עבורי ועד ציוד לעבודה.
בנוסף התייעציות עם חברים מתחום הצילום שמייעצים לי להשאיר את ה-400D שברשותי בתור מצלמה קטנה נוספת {היא קטנה משמעותית מה-40D שהיא משמשת לי כמצלמה ראשית} ולמכור רק את הגריפ שלה. אני משאיר אותה עם עדשת הקיט. עם המשקל אני בהחלט אסתדר, לגבי הסרבול? לא מסורבל בכלל.

8. מסכים אם כל מילה לגבי דמוי SLR

התגובה הקודמת שלי היתייחסה ברובה למצלמות דמוי SLR התגובה הזו שודרגה מעט על מנת שתקלע גם למצלמות הכיס שנועדו לצלם את הילדים החמודים בבריכה ולהחביא אותה מיד לאחר מכאן מתחת לקליפה של הפיסטוק.

.
9. מעניין אם כרמי היה מבקש המלצה לרכיב אודיו, ואנשים היו זורקים לו שמות של רכיבים שלא התנסו בהם ורק שמעו עליהם או קראו ביקורת ברשת מעניין איך זה היה מתקבל.

עניתי לך בתגובה 7. ונכון - אני לא הייתי מקבל שאדם מגיב שלא מתוך נסיון.

בנימה אישית.

ביום שבת הזה אני נוסע מוקדם בבוקר עם יואל פרלמן אודי קורן {צלם ציפורים ותיק} ועוד כמה חברים לאגמון החולה, עידכונים מבשרים על כך שהציפורים הקדימו את נדידתן וכך נוכל לתפוס תמונות יפות. אם בא לך להצטרף יש לי מקום בג'יפ. תכין מצלמה וסנדביצ'ים ותתעורר מוקדם. יהיה מעניין.

יואל.
ברגע זה התחייבתי מול כולם שאתה מגיע, אין לך ברירה.:)(ורד)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שאלה להבנה - יש למצלמות SLR עדשה קטנה יחסית שיכולה להתאים לדרישות שלי.
זה לא שאני רץ כעת לקנות מצלמה כזאת, אבל אחת המכשלות עבורי במצלמות SLR היא שהעדשת הקיט יחסית ארוכה.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אני מצלם רוב הזמן עם עדשה 28 1.8.
בבית, בחוץ, וכו'.
http://www.digitalcamerawarehouse.com.au/category1_1.htm
אגב, רפלקס מענינות הן הפנסוניק והאולימפוס החדשות, שם אין עינית אופטית, אלא דיגיטלית,
ולכן הן חצי גודל מ SLR רגילות, ועדיין רפלקס, חיישן גדול (לא FF אבל עדיין גדול ממצלמות כיס).
לא רק אתה נרתע מהגודל של ה SLR.
אני למשל גם מתבאס בנסיעה לחו"ל, מהדילמה בין לקחת מצלמה טובה אך לא נוחה,
לבין לקחת מצלמת כיס חביבה, מתוך ידיעה שזה לא יהיה טיול צילום.
האולימפוס נראית לי פשרה מענינת:
http://www.dpreview.com/reviews/olympusep1/
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmcgh1/

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נראה פתרון מוצלח, אבל לא זול בכלל

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
עשיתם מה-DSLR מסורבלת, כבדה, ענקית, קשה לתפעול, מחייבת עוזר לצרכי ניידות המוצר והפעלתו ובנוסף הגעתם לכך שמצלמות DSLR ומצלמות P&S נותנות את אותם ביצועים.

טיסה מספר 734590876 נא לנחות בבקשה!

שלום נמר
אני לא יודע מה הניסיון שלך בצילום וכמה צילמת עם מצלמות SLR .
אבל,
בתור אחד שצילם אלפים רבים מאוד של תמונות במצלמות כאלו כבדות
ושעבר למצלמות דיגיטליות קומפקטיות-
לא מוכן יותר לשמוע על SLR !!!
הסירבול והכובד הם הגורם הראשון במעלה שגרם לי לוותר על מצלמות כאלו.
תאמין לי שלסתובב עם סוללת טילי פטריוט על הכתף, זה תענוג מפוקפק מאוד.
מה גם שלגבי האיכות שמקבלים מהקטנות הללו,צריך לראות כדי להאמין.

אפשר תמיד להיכנס לפורום תפוז ולהיווכח כמה תלונות וטרוניות יש למשתמשים שם
עם הציוד הכבד שהם נושאים.

רוצה קלות ונוחיות? לך על הקטנות ,לא מצטערים על זה ,האמן לי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יעקב - אז על איזה דגם אתה ממליץ?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא מבין למה כל הזמן מעלים את שיקול הנוחיות והסירבול..שיקולים אלו לפי ההגדרה של כרמי (צילומי פנים בעיקר) פחות רלבנטיים...

כרמי לא שאל על מצלמה לרוץ איתה לקפוץ איתה ולטייל איתה כרמי שאל על מצלמה לצילומים בתוך הבית ובתוך המכונית..לכן המלצתי לו על DSLR ...

אם הצרכים הם מצלמת אול אראונד שרוצים אותה תמיד איתך..אז בהחלט P&S מספקת לחלוטין את הסחורה..

אני אישית בגלל שאני אוהב את האיכות והיכולות של הDSLR מוכן להקריב מהנוחות שלי ולוקח איתי לכל מקום רק את ה DSLR + עדשת זום עם טווח רחב...וואחד משגר טילים בגודל ובמשקל..(660 גרם רק העדשה....)

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שלמה אני מבין לא קראת את ההודעה הראשונה שלי :)
רשמתי שאני מחפש מצלמה לשימוש מגוון ו....

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אפשר לקחת נייר ועיפרון, ולצייר את הילדים.
זה יוצא מאד קל, בגרמים.
וזול.

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
כרמי אם אתה רוצה רשימה אז זו הרשימה שלי:
panasonic lx3
canon G10/11
fuji f200
nikon p6000
panasonic tz5
canon sx110 is
אל תקנה לפני ששיחקתה איתם לפחות רבע שעה, בהצלחה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תודה,
על הנייר ה fuji f200 EXR נראת תמורה טובה לכסף.
והנתונים של panasonic lx3 נראים מרשימים (אבל היא לא זולה)

a_yaron

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
יש לי עדיין את הזורקי 4 שלי, שהתחלתי לצלם איתה בגיל 12.
:)

אני מניח שה"הזורקי 4 " שהיתי מסתובב איתה לפני מספר שנים (לא קטן...) אחראית על כל שהתנאי הראשון שלי במצלמה הוא שלאחר הצילום היא מחליקה לכיס ולא מורגשת יותר

כאשר מדברים על מצלמות P&S צריך לזכור שההיתקדמות בהם מאוד גדולה

את שלי הנוכחית שלי רכשתי לפני כ3 שנים ולפני כחצי שנה רכשתי נוספת להורים שלי מאותה סידרה אבל הדגם החדש יותר והיא הרבה הרבה יותר טובה משלי (מהירות, איכות צילום, צילום בתנאי תאורה קשים, זיהוי פנים ...)
אני חושב שזה נכון באופן כללי והדגם שלי לא מאוד משנה

ירון

liran

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לי יש נסיון מצויין עם Panasonic FZ-28, קצת גדולה, 1700~ שקל, ותמונות מצויינות לדעתי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור