רמקולים מחפש לרכוש מערכת קולונע ביתית

gilor80

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי ערב טוב, התחדשתי בLG C1 ואני מחפש לרכוד מערכת קולונע ביתית, התקציב שלי גמיש עד 6-8 אבל אני כן מעדיף לחסוך כמה שיותר, הסלון שלי בנינו אני יושב כ2.3 מטר מהטלוויזיה שהיא בגודל 65 אינץ'.
אני לא מבין בזה כלום. מה שכן יצא לי לנסות אצל חבר סאונד בר של JBL 550W, לא התחברתי. הסאונד היה רגיל ופשוט חזק ולא איכותי וברגע שהוא הגביר עד הסוף הסאונד נהיי עוד יותר עמום ונשמע לא טוב. לכן החלטתי להשקיע ברסיבר וכל מה שצריך הבעיה שאני לא מבין, ראיתי מערכות קולונע שמגיע עם רסיבר ורמקולים במחיר של רסיבר בודד ומציעים את אותם פיצ'רים כמו דולבי אטמוס, DTS ועוד אשמח להמלצות וסליחה על החפירה תודה לעוזרים!❤
הדגמים שהסתכלתי עליהם:

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
הי,
ראשית תתחדש!
החוויה שאתה מתאר אצל החבר שלך עם מקרן הקול של JBL מוכרת, ומתרחשת לרוב כאשר מקרן הקול חלש יחסית לגודל החלל.

לדעתי כדאי שתבדוק לפני הכל מה מבחינה עיצובית מתאים לך:
אפשרות 1: מקרן קול שממוקם מתחת לטלוויזיה, בשילוב סאב וופר ורמקולי סראונד שממוקמים מאחורי המאזין.
האפשרות הזו אסטטית יותר, אינה דורשת שילוב רסיבר מכיוון שמקרן הקול מוגבר בעצמו, ולרוב מספקת ביצועים טובים יותר ביחס לאפשרות השניה באותה רמת המחיר.
לדוגמא ראה את מקרן הקול שתומך בקישוריות אלחוטית, של דנון, בשילוב הסאב וופר
אליו תוכל לצרף בהמשך או באותה ההזדמנות גם רמקולי סראונד כדוגמת הדגם הבא:

דוגמא נוספת בתקציב נמוך יותר היא למקרן קול שאינו כולל אפשרות להוספת רמקולים אחוריים, כדוגמת ה- Signa S4 של Polk:

אפשרות 2: רסיבר רב ערוצי בשילוב חמישה רמקולים: סנטר + שניים קידמיים + שניים אחוריים.
היתרון באפשרות השניה הוא שהשמיים הם הגבול מבחינת הביצועים והתקציב המושקע.
החיסרון הוא שבמידה והתקציב נמוך יחסית, התוצאה לרוב פחות מרשימה מזו המופקת מהאפשרות הראשונה.

תבדוק מבחינה עיצובית וכלכלית מה מתאים לך, ואז נוכל לכוון אותך טוב יותר.
בהצלחה!

gilor80

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הי,
ראשית תתחדש!
החוויה שאתה מתאר אצל החבר שלך עם מקרן הקול של JBL מוכרת, ומתרחשת לרוב כאשר מקרן הקול חלש יחסית לגודל החלל.

לדעתי כדאי שתבדוק לפני הכל מה מבחינה עיצובית מתאים לך:
אפשרות 1: מקרן קול שממוקם מתחת לטלוויזיה, בשילוב סאב וופר ורמקולי סראונד שממוקמים מאחורי המאזין.
האפשרות הזו אסטטית יותר, אינה דורשת שילוב רסיבר מכיוון שמקרן הקול מוגבר בעצמו, ולרוב מספקת ביצועים טובים יותר ביחס לאפשרות השניה באותה רמת המחיר.
לדוגמא ראה את מקרן הקול שתומך בקישוריות אלחוטית, של דנון, בשילוב הסאב וופר
אליו תוכל לצרף בהמשך או באותה ההזדמנות גם רמקולי סראונד כדוגמת הדגם הבא:

דוגמא נוספת בתקציב נמוך יותר היא למקרן קול שאינו כולל אפשרות להוספת רמקולים אחוריים, כדוגמת ה- Signa S4 של Polk:

אפשרות 2: רסיבר רב ערוצי בשילוב חמישה רמקולים: סנטר + שניים קידמיים + שניים אחוריים.
היתרון באפשרות השניה הוא שהשמיים הם הגבול מבחינת הביצועים והתקציב המושקע.
החיסרון הוא שבמידה והתקציב נמוך יחסית, התוצאה לרוב פחות מרשימה מזו המופקת מהאפשרות הראשונה.

תבדוק מבחינה עיצובית וכלכלית מה מתאים לך, ואז נוכל לכוון אותך טוב יותר.
בהצלחה!

תודה רבה על ההשקעה, אני רואה שהדנון+הסאב יוצא בערך 10k, השאלה שלי למה לא במחיר הזה להביא רסיבר+רמקול סנטר+רמקולים רצפתיים, ראיתי סנטר ב900 של מוניטור וגם רצפתי של מוניטור ב3600 ורסיבר ב2500 לדוגמא הדנון ששלחתי ונשאר לי עודף להביא אחוריים כי אני אומר לעצמי אני גם ככה משקיע כאן אז עוד 2000 שקל לא יהרגו אותי המטרה שזה יחזיק שנים לפחות 8-10 ושאני אקבל חווית קולונע ביתית

עריכה:
חקרתי קצת באינטרנט וקראתי את הסקירות ששלחת לי וגם התחשבתי בזה שיש הרבה חוטים וזה לא יראה טוב, לכן אני הולך על ההצעה הראשונה שלך אעדכן כאן ברגע שארכוש את דעתי, תודה רבה על העזרה לא מובן מאליו!!!

נערך לאחרונה ב:

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
הי,
תשומת הלב שהמחירים הנקובים בכתבות הם מחירי יבואן, ובפועל הם נמוכים יותר, לעיתים משמעותית יותר נמוכים.
לכן שווה שלא תקבל החלטה על כיוון, לפני שתבדוק המחירים בפועל.

אופציות נוספות שתוכל לקחת בחשבון הם מקרני הקול של SONOS.
לדוגמא מקרן הקול Beam Gen 2

בשילוב עם ה- SONOS Sub Mini

ורמקולי סראונד תואמים שלהם.
הכל כמובן אלחוטי והכבל היחיד שיחובר הוא חשמל לכל רמקול.

בהצלחה!

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
שווה להזכיר מקרן קול נוסף שנסקר כאן עם מחמאות:

gilor80

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בוקר טוב, בסוף אחרי הרבה התלבטיות רכשתי JBL9.1 בסניף אילת יצא לי 3000, קודם כל חייב לציין שהסאונד נשמע טוב אבל תלוי באיזה חלל ובאיזה מצב, ממליץ להוריד את הSMART MODE ולעשות עדכון ביוס לJBL, יש סרטים/סדרות שהסאונד שלהם נשמע מצוין ויש כאלה פחות לדוגמא ווינסדי הסדרה והסרט מטריקס פשוט חוויה אין מילה אחרת לתאר את זה, הרמקולים הקטנים מצד ימין ושמאל מוסיפים המון לחוויה ואחרי זה אני לא חושב שאוכל לחזור אחורה גם אם ירצה בעוד שנים לשדרג זה יהיה רק עם רמקולים מאחורה, בהקשר לחלל שהייתי איתו בבית של ההורים שלי שהבית מפוצץ חפצים ודברים על הקירות ועל השידה הסאונד נשמע יותר "עמום" אני לא יודע בדיוק להסביר את זה, לעומת אצלי בבית אני נהנה מכל רגע, הבס נשמע טוב רק במצב 4/3 במצב 5 יותר מדי רוטט
תודה רבה לכולם על העזרה @Tamir Ivan @Cloudy

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
תתחדש!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור