מחפשת לקנות מצלמה ועדשות זום

dana144

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תקציב 4-4.5K כולל עדשות זום.
עד עכשיו עבדתי עם ניקון D90 עם עדשת קיט 18-105 ורכשתי עדשת זום 70-300 של טמרון. הכל ביחד עלה לי 6K.
חייבת לומר שמאוד נהנתי לעבוד עם ניקון אבל הקילקולים והרגישות שלה גבוהה מאוד (נשבר לי פלאש ועוד חלקים מנפילה נמוכה בתוך תיק הצילום ואחרי שנה משום מקום אני צריכה להחליף חיישן ומנגנון צמצם והעדשת קיט גם צריכה החלפת מנגנון צמצם. סך עלות 2K). אני כותבת כל זאת לא כדי לחפור, אלא להדגיש שאני מרגישה שאולי ניקון לא כל כך עמידה ועל כן אני שואלת אם לא כדאי לי לעבור לקנון (למכרה שלי יש קנון 600D שקנתה עם 2 עדשות קיט שמרחק הזום שלהם מגיע סה"כ ל-300 מ"מ בעלות פחות ממה שאני שילמתי על הניקון שלי על 2 עדשותיה וקשה לי למצוא הבדל רב בין האיכויות).
אני מצלמת הרבה נוף וחיות אבל נהנת גם מצילום אנשים באירועים משפחתיים. אני מעוניינת להשאר במשפחת הקרופ ולא לעבור לפול פריים.
יש למישהו רעיון על מצלמה של קאנון כולל עדשות זום במחיר שציינתי שישתווה לניקון D90 או קנון 600D
תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ניקון d90 הייתה מצלמה מעולה בזמנו עם גוף מאוד נוח להחזקה ולצילום.

קנון 600d מצלמה עם גוף פחות מוצלח ופחות חזק, וגם היא מצלמה ישנה.

לא הייתי הולך היום על מצלמת קנון היות והן פחות טובות באיכות התמונה ממצלמות המקבילות עם חיישן בגודל זהה, ניקון, פוג׳י וסוני.

לדעתי טווח זום גדול בזול זה לא מטרה טובה בהגדרת המצלמה, היות וניתן לרכוש עדשות עם טווח זום גדול ולקבל בתמורה עדשה עם איכות אופטית בנונית וגם פחות מכך.

אבל עם זה מה שחשוב לך, אז את יכולה לרכוש עדשת טמרון 18-300 עם מצלמה dslr זולה כמו קנון d1300. אבל כאמור לדעתי זו טעות, בגלל גוף פשוט ולא חזק.

לא הייתי מתקן אתה 90d הייתי רוכש מצלמת ניקון חדשה יותר כמו ניקון 5600d ובודק עלות תיקון רק של העדשה 18-105 מול רכישה של עדשת ניקון 18-140 החדשה שהחליפה אותה.

אפשר לרכוש גם סט של קנון, כאמור פחות אוהב אותם בגלל איכות התמונה פחות טובה ואז יהיה צורך ברכישת שתי עדשות כמו קנון 18-135 וקנון 70-300, ואז זה לא משאיר לך הרבה כסף לגוף וקנון d750 הדגם שמחליף את ה 600 יהיה כבר יקר.

dana144

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
א. תודה
ב. אם אתה הולך על כיוון חשיבה כזה, שאני מאוד מסכימה איתו למה את ה-ניקון 5600D ולא את הניקון 7200D. היא לא החליפה את הD90? או כי היא זולה יותר? דרך אגב זאת התוכנית המקורית שלי ( לרכוש D7200 או 7100 עם עדשה ניקון 18-140 כי יש לי כבר טמרון 70-300).
אשמח להבין מה היתרונות של ה-5600D והאם היא ברמה שווה או גבוהה מה-D90.
עוד שאלה- זה נראה הגיוני שאחרי 6 שנים מלאות של צילום ה- D90 הלכה לי? (בכל זאת צריכה להצדיק לבעלי את הצורך במצלמה חדשה...)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמה שהחזיקה 6 שניים זה יפה מאוד - יש לקחת בחשבון שהיום כל מוצר אלקטרוני בנוי להחזיק זמן קצר מאוד, נהוג להגיד שציוד ישן יותר מחזיק יותר זמן מציוד חדש (זה נכון לרוב המוצרים היום).

תראי לי טלפון נייד שמחזיק 6 שנים - (את זה בעלך בטוח מבין :) )

יש גם את נושא החדשנות מוצר חדש יותר מביא איתו יכולות טכנולוגיות טובות יותר ממוצר ישן - מצלמות היום מגיעות עם מערכת פוקוס טובה יותר שזו שהיה בעבר וכן עם חיישנים שמסוגלים להפיק תמונות טובות יותר ממש היה בעבר ועוד ...

קצת יותר דופן זה נושא איכות התמונה של העדשות - עדשות מאוד טובות נשארות ברמה גבוהה יותר גם היום מול עדשות חדשות - נכון יש שיפורים בעדשות בנשואים של: מייצב תמונה טוב יותר, מערכת פוקוס טובה יותר, פחות רגישות לבעיות תאורה.

אם יש לך את התקציב ניקון D7200 מצלמה טובה מאוד ומוצלחת עבורך ( וכן יש כעת את הדגם החדש יותר D7500) - סדרת ה D7000 היא סדרה גבוהה יותר מסדרת ה D5000 - היא מספקת יותר נקודות פוקוס, גוף חזק יותר, קצב צילום טוב יותר, אבל המחיר יהיה יקר יותר בהתאם וחשוב להבין שאיכות התמונה בין סדרה D5000 ל D7000 משנתון דומה תספק איכות תמונה דומה - בגלל חיישן ממעבד תמונה זהה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור