מחירי רמקולים בארץ לעומת חו"ל

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תגיד, להולנדי, לגרמני, לאיטלקי או ליפני אין הוצאות דומות?
עזוב לרגע את תחום האודיו בו לדעתי רוב אם לא כל יבואני הבוטיק מתנהלים בסדר גמור בנוגע לתמחור, האם חסרים תחומים בהם בארץ אנו נדרשים לשלם מחיר גבוה יותר ללא הצדקה בשל כל מיני מונופולים של יבוא/שיווק (רכב, מזון, מטבחים וכו...)?

כמעט בכל רכישה אני עושה חשבון האם שווה לי או לא שווה לי לרכוש בארץ, לא מפחד מיבוא אישי, בעבר ייבאתי לארץ אופנוע סופר ספורט יקר מאחר ובהפרש המחיר שנוצר זכיתי לבלות בארה"ב, כמו כן ייבאתי ציוד צילום, אלקטרוניקה, מוצרי חשמל, ביגוד והנעלה, ציוד ספורט אקסטרים שעונים ופעם אחת אף צמיגים לאופנוע ;).
בדומה לאחת התגובות מעלי אני מכיר לא מעט בעלי ממון שהעדיפו לשלח קונטיינר מאיטליה או גרמניה עם תכולת בית, הפרש המחירים מצדיק את הדבר.

בעבר הייתי עצמאי והעסקתי מעל 20 שכירים (לאחר שנתיים העסק נסגר), מכיר את הבעיות שיש בארץ, הן לא שונות בהרבה ממה שקורה באירופה. זכותו של יבואן לקבוע מחיר שירצה, זכותי לדלג מעליו במידה והמחיר בהשוואה לחו"ל שונה.

לפני מספר שבועות נתתי כאן דוגמה למקרה כזה, יבואן תמחר שעון ספציפי מחיר X, יבוא אישי של אותו השעון לאחר הובלה, שיחרור מהמכס ומע"מ עמד בדיוק 1/2 X.
דרך מקורב הגעתי להצהרת המכס של היבואן ולמידע העלות הכנסת ליין מוצרים הכולל את השעון המדובר, ע"פ הצהרת המכס של יבואן 1/4 X, כלומר היבואן הספציפי עושה סיבוב בלתי נתפס על לקוחותיו ועל החנויות להן הוא מוכר את הסחורה.
כבר סיפרתי בעבר אבל זה היה מזמן... יצא לי לדבר עם שכן על כך שאני מחפש לקנות שעון. לקח אותי למכונית שלו, פתח את תא המטען, פרס מין סוג של כיסוי בד ובתוכו עשרות שעונים. תיבחר אחד. המחירים: שליש ממה שראיתי בחנויות ואני מדבר על סיטיזן סייקו ואוריינט (בטח לא מה שאתה חיפשת...). זה נראה לי קצת מפחיד - אלה שעונים גנובים? שאלתי. לא - כך השכן - אני סוכן שעונים ואלה המחירים שאני מוכר לחנויות. קניתי ממנו שעון ב 500 ₪ שהיו כשליש מחיר ממה שהכרתי בחנויות.
אותו סוכן, השכן הזה, קונה את השעון בפחות מ 500 ₪, לא ננסה לנחש כמה פחות. המוכרים בחנויות משחקים על פער של 1,000 ₪. ברור שיש להם הוצאות רבות והוצאות מימון כי לא קונים מהם את השעון באותה השנייה בה הם מניחים את השעון בחלון הראווה. עדיין, אם ניקח חנות שמציגה 100 שעונים, זה לא הרבה ומדובר בשעונים יחסית זולים, החנות יושבת על רווח תיאורטי של 100 אלף שקלים. מכאן גם נובע שהמוכר יכול לתת הנחות אבל מהניסיון הזה המאוד מצומצם שלי, מי שמרויח הכי הרבה מהמוצר זה המוכר, היצרן מרויח ככל הנראה שבריר ממחיר החנות.
אם מדובר בשעוני יוקרה, אני מניח שהחנות מרויחה סכומי עתק גבוהים בהרבה ממי שמוכרים שעונים זולים.
באנלוגיה אלינו, האודיופילים, אנלוגיה שאולי אינה נכונה אם כי נראה לי שכן, רובנו לא קונים שעונים זולים... אז ברור שהיבואנים לא מפסידים.
למה שאין התייחסות כאן ולדעתי זו נקודה מאוד חשובה, אני מוכן לשלם יותר אם המוכר אמין ונותן שירות טוב. אם אני ארצה לקנות מחר מגבר שעלותו בארץ 20,000 ₪ גם אם אראה שאני יכול לקנות אותו בחו״ל ב 15,000 ₪ אבל אני יודע שאקבל מהמוכר בארץ שירות טוב, אחריות אמינה ואפשרות לטרייד אין הוגן בעתיד, אעדיף לשלם את אותם 5,000 ₪.

אריה

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
כבר סיפרתי בעבר אבל זה היה מזמן... יצא לי לדבר עם שכן על כך שאני מחפש לקנות שעון. לקח אותי למכונית שלו, פתח את תא המטען, פרס מין סוג של כיסוי בד ובתוכו עשרות שעונים. תיבחר אחד. המחירים: שליש ממה שראיתי בחנויות ואני מדבר על סיטיזן סייקו ואוריינט (בטח לא מה שאתה חיפשת...). זה נראה לי קצת מפחיד - אלה שעונים גנובים? שאלתי. לא - כך השכן - אני סוכן שעונים ואלה המחירים שאני מוכר לחנויות. קניתי ממנו שעון ב 500 ₪ שהיו כשליש מחיר ממה שהכרתי בחנויות.
אותו סוכן, השכן הזה, קונה את השעון בפחות מ 500 ₪, לא ננסה לנחש כמה פחות. המוכרים בחנויות משחקים על פער של 1,000 ₪. ברור שיש להם הוצאות רבות והוצאות מימון כי לא קונים מהם את השעון באותה השנייה בה הם מניחים את השעון בחלון הראווה. עדיין, אם ניקח חנות שמציגה 100 שעונים, זה לא הרבה ומדובר בשעונים יחסית זולים, החנות יושבת על רווח תיאורטי של 100 אלף שקלים. מכאן גם נובע שהמוכר יכול לתת הנחות אבל מהניסיון הזה המאוד מצומצם שלי, מי שמרויח הכי הרבה מהמוצר זה המוכר, היצרן מרויח ככל הנראה שבריר ממחיר החנות.
אם מדובר בשעוני יוקרה, אני מניח שהחנות מרויחה סכומי עתק גבוהים בהרבה ממי שמוכרים שעונים זולים.
באנלוגיה אלינו, האודיופילים, אנלוגיה שאולי אינה נכונה אם כי נראה לי שכן, רובנו לא קונים שעונים זולים... אז ברור שהיבואנים לא מפסידים.
למה שאין התייחסות כאן ולדעתי זו נקודה מאוד חשובה, אני מוכן לשלם יותר אם המוכר אמין ונותן שירות טוב. אם אני ארצה לקנות מחר מגבר שעלותו בארץ 20,000 ₪ גם אם אראה שאני יכול לקנות אותו בחו״ל ב 15,000 ₪ אבל אני יודע שאקבל מהמוכר בארץ שירות טוב, אחריות אמינה ואפשרות לטרייד אין הוגן בעתיד, אעדיף לשלם את אותם 5,000 ₪.

אריה
אריה, אפשר גם לקנות במחירי חו"ל וגם לקבל שירות טוב וגם טרייד אין.
למה אתה מניח שצריך לשלם 5000 שח יותר בשביל זה ?
לא יותר זול לשלוח את המגבר האמריקאי למשל לבלגיה, או דנמרק מאשר לשראל.
מע"מ כאן לא שונה, אין מיסי יבוא בכלל פרט ליפן וסין ואין הבדל בהוצאות אחסנה וכל ההוצאות האחרות.
נראה שלחלק מהאנשים כאן ממש קשה לדמיין אפשרות שפשוט נשלם כמו במקומות אחרים.
ואגב איתי 123 מי עשה כאן הכללות ? הרי כל השרשור הזה עוסק בהבדלים בין היבואנים השונים
אני בטוח שמי שלא קונה לא היה טורח לכתוב כאן, לא סביר ומיותר להניח אחרת.
וגם כמו שכבר כתבו מעלי גם נמר וגם אחרים, במוצרי ההיי אנד לרוב אין את הבעיה הזו. כי אם מוצר יוצא מהמפעל ב 10,000 דולר והריטייל כפול, אז ליבואן בד"כ לא תהיה התנגדות להיצמד לריטייל כדי לסגור עיסקה, בכל מקרה הוא עדיין מרוויח הרבה מאוד על המוצר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אגם יקרה מאוד בגלל כח קנייה חלש מאוד של המטבע המקומי
השקל הוא אחד המטבעות החזקים בכולם בשנים האחרונות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מי שמרוויח הכי הרבה מהמוצר זה המוכר, היצרן מרוויח ככל הנראה שבריר ממחיר החנות.
אריה

בשעונים המרוויחים הגדולים הם היצרנים והיבואנים (יבואן רוכש מהיצרן את השעון בכרבע ממחיר הריטייל), לחנות יש רווח תאורטי של 30-35% ממחיר הריטייל (תלוי בשעון) אבל ממנו תצטרך לתת הנחת לקוח נעה בין אחוזים בודדים במותגים/דגמים מסוימים ועד 25% ברוב המותגים.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
עוד שרשור מיותר שכבר נטחן באלף ואחד פורומים כולל כאן בעבר.

כולם צודקים! הלאה, לנושא המיותר הבא.
לפחות התערוכה היתה מדהימה. אבל למה הכרטיסים היו כל כך יקרים? עשו עלינו קופה :D. בואו נצא לרחובות עם שלטים. בפעם הבאה אני חוסם בגופי את הכניסה..not...היה מדהים. טעימה קטנה של חו"ל. שווה כל שקל.

אנשים קטנים תמיד ימצאו בחברה וגם פתרונות חלופיים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה, אפשר גם לקנות במחירי חו"ל וגם לקבל שירות טוב וגם טרייד אין.
למה אתה מניח שצריך לשלם 5000 שח יותר בשביל זה ?
לא יותר זול לשלוח את המגבר האמריקאי למשל לבלגיה, או דנמרק מאשר לשראל.
מע"מ כאן לא שונה, אין מיסי יבוא בכלל פרט ליפן וסין ואין הבדל בהוצאות אחסנה וכל ההוצאות האחרות.
נראה שלחלק מהאנשים כאן ממש קשה לדמיין אפשרות שפשוט נשלם כמו במקומות אחרים.
ואגב איתי 123 מי עשה כאן הכללות ? הרי כל השרשור הזה עוסק בהבדלים בין היבואנים השונים
אני בטוח שמי שלא קונה לא היה טורח לכתוב כאן, לא סביר ומיותר להניח אחרת.
וגם כמו שכבר כתבו מעלי גם נמר וגם אחרים, במוצרי ההיי אנד לרוב אין את הבעיה הזו. כי אם מוצר יוצא מהמפעל ב 10,000 דולר והריטייל כפול, אז ליבואן בד"כ לא תהיה התנגדות להיצמד לריטייל כדי לסגור עיסקה, בכל מקרה הוא עדיין מרוויח הרבה מאוד על המוצר.
אני לא מצדיק גביית מחיר מופרז אבל אני מוכן לשלם אותו אם השירות מצדיק. מה למשל יעשה מישהו אם אחרי שבועיים מתברר לו שהוא לא אוהב את הרמקול שהביא מחו״ל?

ויותר חשוב, איך מישהו מגיע למסקנה שהוא מעוניין בדגם מסויים של רמקול אם הוא לא יכול להשוות אותו לרמקולים אחרים?

אריה

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
OSIRIS retail 6250 EURO.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
עוד שרשור מיותר שכבר נטחן באלף ואחד פורומים כולל כאן בעבר.

כולם צודקים! הלאה, לנושא המיותר הבא.
לפחות התערוכה היתה מדהימה. אבל למה הכרטיסים היו כל כך יקרים? עשו עלינו קופה :D. בואו נצא לרחובות עם שלטים. בפעם הבאה אני חוסם בגופי את הכניסה..not...היה מדהים. טעימה קטנה של חו"ל. שווה כל שקל.

אנשים קטנים תמיד ימצאו בחברה וגם פתרונות חלופיים.
אין לי ספק שבשבילך השרשור מיותר,
אבל אם כל כך הרבה אנשים מצדיקים בשרשור הזה גביית מחירים מופרזים זו ההוכחה שהשרשור לא מיותר !
כמו למשל הפוסט מתחתיך
כשיש הרבה אנשים שחושבים שבשביל לקבל בדיוק את אותו מוצר ואותו שירות שמקבל יוהאן מדנמרק כשהוא קונה רמקול אמריקאי כלשהו זה מוצדק שישלמו מחיר גבוה ב 40 ו 50% למרות שאין כאן כבר מזמן מיסי יבוא, אז תמיד יהיה מי שינצל את זה ויגבה את המחירים העודפים.
כדי שזה ייפסק צריך שינוי תפיסתי וולחשוף את העיוותים, לזה נועד השרשור הזה.
זה מזכיר (להבדיל אלף אלפי הבדלות במידת החשיבות) נשים מוכות שחוטפות מכות במשך 10-15 שנים ולא מתלוננות כי הן חושבות שזה מגיע להן.
אז לא, זה לא מגיע לנו ולפני שיוחזרו מסי היבוא, כדאי שלפחות נספיק להנות מכך שכחלון העיז לבטל אותם.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אין לי ספק שבשבילך השרשור מיותר,
אבל אם כל כך הרבה אנשים מצדיקים בשרשור הזה גביית מחירים מופרזים זו ההוכחה שהשרשור לא מיותר !
כמו למשל הפוסט מתחתיך
כשיש הרבה אנשים שחושבים שבשביל לקבל בדיוק את אותו מוצר ואותו שירות שמקבל יוהאן מדנמרק כשהוא קונה רמקול אמריקאי כלשהו זה מוצדק שישלמו מחיר גבוה ב 40 ו 50% למרות שאין כאן כבר מזמן מיסי יבוא, אז תמיד יהיה מי שינצל את זה ויגבה את המחירים העודפים.
כדי שזה ייפסק צריך שינוי תפיסתי וולחשוף את העיוותים, לזה נועד השרשור הזה.
זה מזכיר (להבדיל אלף אלפי הבדלות במידת החשיבות) נשים מוכות שחוטפות מכות במשך 10-15 שנים ולא מתלוננות כי הן חושבות שזה מגיע להן.
אז לא, זה לא מגיע לנו ולפני שיוחזרו מסי היבוא, כדאי שלפחות נספיק להנות מכך שכחלון העיז לבטל אותם.
משעשע שאתה חושב שהרווח של יוהאן מדנמרק זהה לזה של אבי ממרכז תל אביב.

אם אתה שוחה כל כך חזק בחומר ושולט היטב בחוזים מול היצרן, שלא לדבר על המיסוי בארץ, תפתח חנות סטריאו במרכז תל אביב.

יש לי "יבואן" לשדך לך (אד ליב), שמוכן למכור במחיר אפילו נמוך מהריטייל.

וברצינות, אל תזכיר לי יועצי נישואים או קאוצ'רים לזוגיות, שמעולם לא התחתנו.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
הפתרון הפשוט הוא אם b&w יקר, קנה קודוס, ספנדור או q אקוסטיקס או כל דבר אחר שמתומחר טוב לדעתך. אין לי מושג כמה הם עולים ד"א.

לא רואה אף אחד מתלונן שהמדינה עושקת אותו במחיר של כלי רכב (פי 3 בממוצע מארה"ב ואפילו יותר) או בשכר הממוצע או במחירי הנדלן.

שחררו.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
OSIRIS retail 6250 EURO.
שים לינק בבקשה

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
הפתרון הפשוט הוא אם b&w יקר, קנה קודוס, ספנדור או q אקוסטיקס או כל דבר אחר שמתומחר טוב לדעתך. אין לי מושג כמה הם עולים ד"א.

לא רואה אף אחד מתלונן שהמדינה עושקת אותו במחיר של כלי רכב (פי 3 בממוצע מארה"ב ואפילו יותר) או בשכר הממוצע או במחירי הנדלן.

שחררו.
אכן, זה בדיוק הפתרון, אני איתך וגם הרבה אחרים.
לקנות רק מהיבואנים ההוגנים שמשווים מחירי חו״ל.
לגבי רכבים..זה פורום אודיו, כנס לפורום רכב ותראה את הקיטורים..
וחוץ מזה על רכבים יש מיסי יבוא מטורפים, אז המאבק צריך להיות קודם כל מול הרשויות ולא מול היבואנים.
נדל״ן זה קצת יותר מורכב..נעזוב את זה.
אפילו הכלכלנים הכי בכירים חלוקים ביניהם לגבי איזה צעדים צריך לנקוט כדי להוריד מחירים.
שבת שלום

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
הלוואי שכל המוצרים בארץ היו מתומחרים כמו הייאנד- מחירי ארץ המוצא ולעיתים אף פחות מכך.
מציע לפותח השרשור לגשת ליבואנים כמו ארמה אודיו, אודיוזיפ ואודיופריק, ולהיווכח שהמציאות חיובית ביותר כשבוחרים לרכוש ישירות מהיבואנים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ומה תעשה בארץ אם יקרה לך מקרה כזה?
פונה למי שקניתי ממנו ומבקש להחליף.

אריה

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
פונה למי שקניתי ממנו ומבקש להחליף.

אריה
קנית רמקולים חדשים, פתחת אותם בבית ואחרי שבועיים הם לא לטעמך. למה היבואן צריך להחליף לך אותם?
כשארוע כזה קורה לי אני פונה ללוחות יד 2

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
קנית רמקולים חדשים, פתחת אותם בבית ואחרי שבועיים הם לא לטעמך. למה היבואן צריך להחליף לך אותם?
כשארוע כזה קורה לי אני פונה ללוחות יד 2
כנראה לא קראת מה אריה כתב למעלה ולכן אתה שואל.
אריה כתב שלא אכפת לו לשלם תוספת של 33 אחוז מעל מחיר הריטייל. ראה למטה.
מכיוון שברור לחלוטין שאריה לא אדיוט, הרי שכוונתו ככל הנראה היא לרכוש בנוסף למוצר גם פוליסת ביטוח ״עם חרטות״ למשך שבועיים ולשלם עבורה תוספת ראויה של 33 אחוז.
אז זה בסדר גמור ושני הצדדים חיים בסדר עם שקלול הסיכונים והסיכויים והכל בא על מקומו בשלום.
(זה תרגיל תאורטי בלבד כי אריה גם אומר שלא מצא משהו שיכול להתעלות על הציוד שרכש לפני כמה עשרות שנים).

״אני מוכן לשלם יותר אם המוכר אמין ונותן שירות טוב. אם אני ארצה לקנות מחר מגבר שעלותו בארץ 20,000 ₪ גם אם אראה שאני יכול לקנות אותו בחו״ל ב 15,000 ₪ אבל אני יודע שאקבל מהמוכר בארץ שירות טוב, אחריות אמינה ואפשרות לטרייד אין הוגן בעתיד, אעדיף לשלם את אותם 5,000 ₪. ״

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
ישנם לא מעט אנשים ש5000 זה המון למרות שהם רוכשים ציוד יקר (כי הוא יקר בלי קשר למחיר בארץ) ונניח שבמקרה של ציוד שדורש שרות זה עוד איך שהוא ״עובר״, אבל אם מדובר בציוד שלא דורש טיפול? נגיד איזה קבל באוד יקר? ויבואן הוא הכי אמין והגעתה דרך מ״מ לאיזה סכום אך עדיין יש לך אפשרות להביא מחו״ל בסכום נמוך ב5000 ויבואן לא מוכן / לא יכול / לא רוצה , ממש לא משנה הסיבה להתיישר אם הצעה שלך שזו הצעת אמת ? האם לשלם את תןספת של 5000 או לחסוך? יכול להיות שלמליינים זה ממש לא משנה ולא סופרים את זה, ואם לא?

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אריה כתב שלא אכפת לו לשלם תוספת של 33 אחוז מעל מחיר הריטייל.
מכיוון שברור לחלוטין שאריה לא אדיוט, הרי שכוונתו ככל הנראה היא לרכוש בנוסף למוצר גם פוליסת ביטוח ״עם חרטות״ למשך שבועיים ולשלם עבורה תוספת ראויה של 33 אחוז.

דיויד , זה הכל בתאוריה וקונספירציות שבת משיעמום , משום ששום לקוח לא בא ליבואן ואומר בוא נעשה עסקה, קח 30%-40% יותר ובתמורה תן לי שבועיים להתחרט ....אין דבר כזה ולא היה מעולם פטנט כזה.

כידוע , אף יבואן לא מחזיק רמקול או מגבר ב 30-40 אלף שח זולת התצוגה במלאי שוטף , גם בגלל מפאת מחירו וגם בגלל שאותו רמקול או מגבר מגיע בגימורים שונים.

כעת , כאשר לקוח מזמין לדוגמא רמקולים לפי מפרט דגם וצבע וקיבל אותם , פתח ושמע , ואחרי שבועיים התחרט ? אין שום בעייה לכל יבואן להזמין ולהחליף לו כל שבועיים לרמקול אחר לבקשתו ובתנאי שלא ינזק . וכמובן הלקוח שיקח בחשבון שרמקול בן שבועיים הוא רמקול יד שנייה לכל דבר ועניין מבחינת שוויו .

לא יודע לגבי ה 5,000 שח , מה שאני כן יודע ששירות ואחריות שוים כסף ולכן לדוגמא אם עולה לייבא מוצר 10 אלף שח , ואצל היבואן הוא עולה 10% או טיפה יותר , במצב כזה , עדיף לקנות בארץ כל דבר ולא רק סטריאו.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
דיויד , זה הכל בתאוריה וקונספירציות שבת משיעמום , משום ששום לקוח לא בא ליבואן ואומר בוא נעשה עסקה, קח 30%-40% יותר ובתמורה תן לי שבועיים להתחרט ....אין דבר כזה ולא היה מעולם פטנט כזה.

כידוע , אף יבואן לא מחזיק רמקול או מגבר ב 30-40 אלף שח זולת התצוגה במלאי שוטף , גם בגלל מפאת מחירו וגם בגלל שאותו רמקול או מגבר מגיע בגימורים שונים.

כעת , כאשר לקוח מזמין לדוגמא רמקולים לפי מפרט דגם וצבע וקיבל אותם , פתח ושמע , ואחרי שבועיים התחרט ? אין שום בעייה לכל יבואן להזמין ולהחליף לו כל שבועיים לרמקול אחר לבקשתו ובתנאי שלא ינזק . וכמובן הלקוח שיקח בחשבון שרמקול בן שבועיים הוא רמקול יד שנייה לכל דבר ועניין מבחינת שוויו .

לא יודע לגבי ה 5,000 שח , מה שאני כן יודע ששירות ואחריות שוים כסף ולכן לדוגמא אם עולה לייבא מוצר 10 אלף שח , ואצל היבואן הוא עולה 10% או טיפה יותר , במצב כזה , עדיף לקנות בארץ כל דבר ולא רק סטריאו.
ארמה, כתבתי את מה שכתבתי בהומור. מתנצל אם זה לא עבר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור