מחירי רמקולים בארץ לעומת חו"ל

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
זליכה הזה נהנה יפה מאוד גם מהון וגם משלטון.
מצאת אם מי לצטט
זו האשמה ריקה מתוכן.
הוא איש ישר ולוחם באומץ נגד העיוותים הכלכליים והסיאוב במשק כבר המון שנים ולא סתם קיבל את אות אביר איכות השלטון.
הייתי שמח לשבט אותו באלף עותקים ולהשתיל את כל המשובטים במשרדי הממשלה מהדרגות הכי גבוהות לנמוכות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רק עכשיו היינו בתערוכה,
ושם כולם חייכו "הסתחבקו" עם היבואנים,
לא נכון לעשות הכללות,
יש יבואנים שמוכרים לך במחירי חו"ל.

רוב המוחלט מוצרי האודיו בישראל ניתן לרכוש במחירי חו״ל. את מוצרי האודיו היי אנד קונים במחירים יותר טובים מחו״ל.
אודיו קונים בארץ!

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
רוב המוחלט מוצרי האודיו בישראל ניתן לרכוש במחירי חו״ל. את מוצרי האודיו היי אנד קונים במחירים יותר טובים מחו״ל.
אודיו קונים בארץ!
אישית אני לא יודע איך מודדים אם זה הרוב והתחושה שלי האמת קצת שונה, אבל בהחלט יש, בזכות הורדת המיסים ונכון שבהיי אנד יש יותר כאלו וזה גם מאוד הגיוני.
אז כמו שהכתבו כבר כמה חברים כאן, בואו נחזק את אלו שמביאים במחירי חו"ל ונקנה מהם ונפרגן להם ולעומת זאת נציף חריגות של 30-40% ומעלה מריטייל חו"ל ונמנע מלקנות מאלו שעושים את זה ובהדרגה זה ישלים את השינוי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אישית אני לא יודע איך מודדים אם זה הרוב והתחושה שלי האמת קצת שונה, אבל בהחלט יש, בזכות הורדת המיסים ונכון שבהיי אנד יש יותר כאלו וזה גם מאוד הגיוני.
אז כמו שהכתבו כבר כמה חברים כאן, בואו נחזק את אלו שמביאים במחירי חו"ל ונקנה מהם ונפרגן להם ולעומת זאת נציף חריגות של 30-40% ומעלה מריטייל חו"ל ונמנע מלקנות מאלו שעושים את זה ובהדרגה זה ישלים את השינוי.

מכיר את המחירים היטב. זה מה שאני עושה כל יום, כל היום, 13 שנה. מסתכל על מוצרים בישראל.

ולגבי ההצעה שלך. נתחיל בזה שיקנו בארץ. הורדת המחירים תגיע גם בגזרת הריטייל ברגע שיהיה שוק חזק.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
בתור מומחה ליבוא ומחירי ריטייל בחו"ל, למה שלא תייבא בעצמך?

אם כבר, בתור רובין הוד של הפורום, תפתח מקום, תגייס עובדים ותמכור בחצי המחיר מחו"ל.

דבר נוסף, מה זה תמנע מלקנות? מי אתה בדיוק?
אתה לקחת סיכוני מלאי ומיסים?
יש לך בכלל מושג איך עובד עסק עצמאי חוץ מלזרוק את העט בשעה שלוש?
אתה תחטוף תביעת דיבה עסיסית ותצטרך להסתפק ברמקול מעלי אקספרס ב"עשרים שקל".
הרי אין לך שום קייס להוכיח כמה הושקע ביבוא הציוד, הקמת מערך ומעבדות, הוצאות נלוות ובלתמים, אבל חלומות והזיות יש לך בשפע.

מצטער על האגרסיביות, אך בתור עצמאי, הצלחת להקפיץ לי את הפיוז.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
על איזו תביעת דיבה אדוני מדבר ?
מותר להשוות מחירים, גם אם ההשוואה למחירי חו"ל לא נכונה כלכלית , היא שגויה לכל היבואנים באותה מידה....
מה הדיבה בזה ?
ארז

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
על איזו תביעת דיבה אדוני מדבר ?
מותר להשוות מחירים, גם אם ההשוואה למחירי חו"ל לא נכונה כלכלית , היא שגויה לכל היבואנים באותה מידה....
מה הדיבה בזה ?
ארז
"נציף חריגות של 30-40% ומעלה מריטייל חו"ל ונמנע מלקנות מאלו שעושים את זה"

הוא פוגע באופן ישיר בכיסו. אם אני הייתי במקום אותו יבואן, לא הייתי מהסס ותובע אותו אישית באופן מיידי.

המחיר לא טוב לו? שיזמין מחו"ל או שיקנה אוזניות כפתור באייבורי.

מאיפה הוא יודע איזה הוצאות והסכמים יש לאותו יבואן מול היצרן? אולי היצרן ביקש מהיבואן מערך שונה, שמצדיק תוספת במחיר הציוד במכירה?

היבואן שם את האגוזים שלו על השולחן והתחייב למיליון ואחד דברים, ובא איזה פישר שמתכוון להרוס לו את הפרנסה, כי יש חריגה של 30% מהריטייל בחו"ל.

חביבי, לא טוב לך, אל תקנה.

מדהימה אותי העזות מצח של אנשים שמטיפים מוסר איך להתנהל, כשהם מעולם לא ניסו את זה בעצמם.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
"נציף חריגות של 30-40% ומעלה מריטייל חו"ל ונמנע מלקנות מאלו שעושים את זה"

הוא פוגע באופן ישיר בכיסו. אם אני הייתי במקום אותו יבואן, לא הייתי מהסס ותובע אותו אישית באופן מיידי.

המחיר לא טוב לו? שיזמין מחו"ל או שיקנה אוזניות כפתור באייבורי.

מאיפה הוא יודע איזה הוצאות והסכמים יש לאותו יבואן מול היצרן? אולי היצרן ביקש מהיבואן מערך שונה, שמצדיק תוספת במחיר הציוד במכירה?

היבואן שם את האגוזים שלו על השולחן והתחייב למיליון ואחד דברים, ובא איזה פישר שמתכוון להרוס לו את הפרנסה, כי יש חריגה של 30% מהריטייל בחו"ל.

חביבי, לא טוב לך, אל תקנה.

מדהימה אותי העזות מצח של אנשים שמטיפים מוסר איך להתנהל, כשהם מעולם לא ניסו את זה בעצמם.
אתה כנראה מאלו שאומרים אל תסתכל על אחרים
היחיד ש (אולי) יודע בביטחון מה מתרחש בצד היבואן הוא היבואן
ועוד משהו רובם משתמשים במעבדה חיצונית

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אני מבין את הרוגז שלך אבל לעניות דעתי זו לא עילה לתביעת דיבה.
אם מתבצעת השוואה זהה לכולם (גם אם היא שגויה כלכלית כפי שכתבתי קודם), הרי שכל היבואנים נמדדים באותו השיטה - מחיר לצרכן בארץ מול מחיר ריטייל חו״ל.
כל הטיעונים העסקיים שהעלית לא צריכים לעניין את הצרכן.
אם יש יבואנים שמצליחים למכור בארץ במחיר ריטייל חו״ל אז הדבר אפשרי ואם יבואן מסוים נאלץ להסכים לתנאי סחר שמאלצים אותו למכור בארץ בריטייל חו״ל +40% אז מה הדיבה בציון העובדה הזאת ?
ארז

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63

אם כבר, בתור רובין הוד של הפורום, תפתח מקום, תגייס עובדים ותמכור בחצי המחיר מחו"ל.

הרי אין לך שום קייס להוכיח כמה הושקע ביבוא הציוד, הקמת מערך ומעבדות, הוצאות נלוות ובלתמים, אבל חלומות והזיות יש לך בשפע.

וואו, אתה עצמאי, נורא מרשים.
אני גם עצמאי כבר 20 שנה ומייבא ומייצא הרבה, אז עכשיו יש לי זכות לבקר את היבואנים ?
אז לא אין שום קשר, גם אם הייתי עקרת בית היתה לי בדיוק את אותה זכות לדרוש מחירים הוגנים.
אם בכל העולם אפשר למכור רמקול מסויים (נניח proac, דוגמא מקרית..) ב 1000 דולר וכאן מוכרים ב 1500 דולר אז כן כולנו נהיה חכמים אם נציף את זה בפורומים.
הרי ברור שאותו יצרן לא דורש דרישות אחרות מהיבואן הישראלי ממה שהוא דורש בבלגיה או בקנדה או בגרמניה.
אז אין סיבה לדפוק את הצרכן הישראלי, אפילו אם הצרכן הישראלי רגיל לזה. ואם ינסו לדפוק אותנו, הדרך שלנו להתגבר על זה היא כאמור לנסות להציף את אותם מקרים ולהימנע מלקנות מאותו יבואן.
ובמקום, להעביר את הכסף שהרווחנו בעמל רב ליבואנים ההוגנים.
תביעת דיבה ?? התבלבלת קצת אבל הצלחת לשעשע.
שבת שלום

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לא צריך את הוואו שלך. תודה.

אם אתה עצמאי 20 שנים שעוסק ביבוא ויצוא, נשמח מאוד לקבל לינק לאתר שלך, ולראות את התמחור שלך, ועד כמה אתה דואג להוריד את יוקר המחייה על חשבון הכיס שלך.

ולא הבנתי, אם מוכרים פרואק ב1.5k במקום ב1k למה שלא תזמין לבד או שבכלל תעשה צעד ותזמין משטח מהחברה? הרי אתה יבואן.

ומה זה לדפוק את הצרכן? אתה משתמש במושגים של ילד בגן.
אתה מבין איזה הוצאות אדירות יש לעצמאים בארץ?
על כל פיפס טוחנים לך את הכיס.
נראה לך שהיבואן פילנטרופ? אתה יודע בכלל מה מתח הרווחים שלו ואם בתמחור של מחיר חו"ל פלוס מע"מ הוא מפסיד? למה שהוא יממן אותך.
לא טוב? אל תקנה או שתזמין מחו"ל.

שוב, נשמח כולנו ללמוד ממך, כיבואן עצמאי, את שיטת התמחור שלך ב20 השנים האחרונות.
שלח לינק לאתר שלך, כי אחרת אתה סתם מבלבל את השכל.

נערך לאחרונה ב:

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
כל פעם הנושא הזה עולה כאן במחאה כאילו שחצי מדינה קונה סטריאו הי אנד ,
ויש פה שוד לאור היום שצריך להאמר בהפגנה ציבורית ברוב חוצות.

אז תרגעו כי 99.999% מתושבי מדינת ישראל בכלל לא יודעים מה זה סטריאו הי אנד , וכל ענף הסטריאו מעל איזה רמקול בלוטוט או מערכת קולנוע ב 2,000 שח ,זה בכלל מדע בדיוני עבור רוב האוכלוסיה.

במקרים של סטריאו הי אנד , שזה ענף מינאטורי בארץ , המחירים הם מצויינים וגובלים גם בהנחות , תשלומים , וטרייד אין , ולכן כל מה שאני יכול לומר זה , שמי שבאמת רוצה לקנות וניגש לאחד היבואנים , אין מצב שהוא יקנה במקום אחר .

אז לכל המוחים , סגרו עניין.
אתה מה זה צודק אמיר פשוט האיש הישראלי ימות ויבדוק 360 מעלות על רכב . ניראה אותך עובד עליו. אבל באודיו יש לו את התשובה המעצבנת והמרתיחה עזוב לי זה מספיק למה להשקיע. אותי זה מרתיח דיי רכב זה לא אלוהים. תשקיע בסאונד תירגע קח קצת לבריאות. לא רק להרוג אותך בחתיכת מתכת . ויש תחליפים ותחבורה. הגיע הזמן לשנות. ולא לממן את חברות הביטוח שעושות כסף. מה יש אם תיסע באוטובוס . אני מקווה שזה ישתנה איכות לצערנו עולה כסף. במקום להשקיע ברכב תשקיעו באודיו.

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
וואלה לא מבין חלק מהתגובות פה
חיפשתי רמקולים בצעתי סיבוב יבואנים , בדקתי מחירים , חשבתי שלהביא מחו"ל לבד יוזיל עלויות
לא דובים ולא רמקולים לאחר חישוב כל הבלאגן מסביב עם חברת עמילות מכס המחיר כל כך קרוב למחיר היבואן שלא שווה.
את אותה בדיקה בצעתי לפני רכישת המגבר אותה תוצאה .
פגישה קצרה עם היבואן (שמו שמור במערכת ) (-: הוביל לרכישה בממחיר הגון .
יתרון נוסף זה האפשרות לטרייד אין עם היבואנים בארץ במקום התעסקות במכירה חופשית.
מה ששונה זה לגבי יבוא אישי זה ציוד יד שניה שמישום מה חלק סוחרים מקפיצים מחיר כאשר הציוד שפורסם באופן פרטי שהיה זול מגיע לסוחר .
כמו כן המבחר בחו"ל גדול יותר ליד 2 אבל האחריות לתקינות הציוד (אם לא טסים לבדוק) עליך.
לא חושב שלהכנס לכיס של היבואן זו השיטה או הדרך , מתאים לך המחיר תקנה , לא מתאים או תעבור ליבואן הבא או ,תיבא לבד.
השוק יעשה את שלו בלי חרמות או חשבנאות כזו או אחרת
אישית מסכים עם נמר , מעדיף לרכוש מיבואן בארץ דווקה בגלל השוק הקטן רוב היבואנים חעשו כל מאמץ אפשרי לרצות את הלקוח כולל מחיר

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
א. זה דיון לא רציני מכיוון שאין בו נתונים בסיסיים (מחירון אקספורט מול מחירון ריטייל ודרישות היצרן לכמויות, אחריות ושירות ועוד) נתונים שונים שמשתנים בין יצרן ליצרן ויבואן ליבואן.
ב. ויותר חשוב, מותר ליבואן גם לתמחר יקר (תמחור חזירי כפי שאתם כותבים פה). זכותו המלאה.
לא טוב? אל תקנו, תביאו לבד או שתעברו ליבואן אחר.
לא מדובר פה על חלב ולחם בפיקוח ולמיטב זכרוני אנחנו חיים במדינה קפיטליסטית וטוב שכך.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113

כואב לך משהו..

אפשר להגיד גם הפוך - אם אתה לא יודע להתנהל, לא מסוגל לעמוד מול תחרות - אל תהיה עצמאי

לפני שנה עשיתי שיפוץ בדירה, רציתי אסלות היי-אנד וכלים סניטרים אחרים, ראיתי מחיר.. חשכו עיניי

מה עשיתי?

נכון!!
הזמנתי 3 משטחים, הובלה ימית ממילנו, איטליה
ואתה יודע מה?
זה לא עולה כלום. אל תזבל את השכל. גרושים. כשמוכרים לי כאן אסלה ב-17,000 ש"ח ומחירה 1400 יורו, מה זה לשלם כמה מאות שקלים לעמיל מכס?

חסכתי כ-150 אלף שקלים עם יבוא ישיר במקום להתעסק עם יבואן של Grohe

להבדיל, קניתי מקלחון של פיליפ שטארק בארץ במחיר חו"ל (זה וואחד משקל של 70 קילו)

אז בלי דרמות.

לגבי סטריאו, אל תהיה נציג של כולם.
רוב היבואנים מוכרים במחיר חו"ל אפילו ללא מע"מ ואפילו לפעמים גם פחות מזה.

וטופ אודיו המפורסם כמו שאמרתי מוכרים ועוד איך במחירי חו"ל.
חברה גדולה עם אולם תצוגה, מעבדת שרות ומה לא.

יחד עם זאת אני מסתייג כי למכור מוצרים זולים יחסית במחיר חו"ל זה מאתגר ותלוי בהרבה גורמים

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
ועוד משהו, המונח תמחור חזירי מניח בתוכו איזושהי השקפה של צדק אבסולוטי. וכאן יש כמה בעיות:
א. לפעמים אתם רואים ותופסים רק את הש.ג. לדוגמא, יצרן כבלים מסויים שמתמחר כבל ב 10k דולר בעוד שהעלות שלו כולל הכל היא 10 אחוז מזה. אז גם אם היבואן ימכור לנו במחיר העלות שלו, עדיין דפקו אותנו במונחים של צדק אבסולוטי.
ב. דוגמא שניה: יצרן כבלים מסויים נותן הנחה לנציגות הישראלית שלו של 80 אחוז ממחירון הריטייל. לאותו יבואן יש הרבה הרבה הרבה בשר. הוא מחליט למכור במחיר הריטייל בחו״ל פלוס מע״מ. תשואות רמות בקהל! יצא גם צדיק וגם עם רווחיות מטורפת.
יצרן כבלים שני נותן הנחה לנציג שלו של 20 אחוז מהריטייל. היבואן מוכר לנו בריטייל פלוס מעמ פלוס 10 אחוז. וואלה איזה עליהום עליו, יצא גם חזיר וגם מניאק וגם כבונוס מפסיד את המכנסיים.
לכן, השיקול הצרכני הוא שלנו ולא מבוסס על שיטת החילוץ של רווחיו של היבואן.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
כואב לך משהו..

אפשר להגיד גם הפוך - אם אתה לא יודע להתנהל, לא מסוגל לעמוד מול תחרות - אל תהיה עצמאי

לפני שנה עשיתי שיפוץ בדירה, רציתי אסלות היי-אנד וכלים סניטרים אחרים, ראיתי מחיר.. חשכו עיניי

מה עשיתי?

נכון!!
הזמנתי 3 משטחים, הובלה ימית ממילנו, איטליה
ואתה יודע מה?
זה לא עולה כלום. אל תזבל את השכל. גרושים. כשמוכרים לי כאן אסלה ב-17,000 ש"ח ומחירה 1400 יורו, מה זה לשלם כמה מאות שקלים לעמיל מכס?

חסכתי כ-150 אלף שקלים עם יבוא ישיר במקום להתעסק עם יבואן של Grohe

להבדיל, קניתי מקלחון של פיליפ שטארק בארץ במחיר חו"ל (זה וואחד משקל של 70 קילו)

אז בלי דרמות.

יחד עם זאת אני מסתייג כי למכור מוצרים זולים יחסית במחיר חו"ל זה מאתגר ותלוי בהרבה גורמים
אין לי תלונות. אני עצמאי מספיק שנים ומפרנס מספיק משפחות בכל חודש.

הטעות שלך בסיסית. יש לכל דבר תחליף.

מצאת ביותר זול מהארץ? תקנה! מישהו אמר לך לא? תגדיל ראש ותייבא אסלות.

רוצה לקנות דירה באמצע ת"א במקום 3 דירות בירושלים? תקנה.

לא בא להגן על אף אחד. שיהיה לכולם לבריאות.

אם התמחור לא בא לך טוב, אל תקנה פרואק. תקנה וורפידל או שתייבא לבד, ואל תזבל לי את השכל על תמחור.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,586
נקודות
113

אמנם אני שכיר,אך לפחות ב תשע שנים אחרונות הייתי מעורב אישית בניהול עסק עצמאי של בת זוגתי.
נכון לשכיר אין שמץ של מושג מה קורה מאחורי הקלעים.לא מבין את ההוצאות בלאי ביטוחים איחסון ועוד מיליון דברים.
אבל זה פורום ועדיף לא להגיע לרמה של דיבורים על "תביעות דיבה" כי הבחור כמסתכל מהצד אני מבין אותו.הוא רוצה לרכוש ולשלם כמו ההוא מהולנד....
שבת שלום..

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
אין לי תלונות. אני עצמאי מספיק שנים ומפרנס מספיק משפחות בכל חודש.

הטעות שלך בסיסית. יש לכל דבר תחליף.

מצאת ביותר זול מהארץ? תקנה! מישהו אמר לך לא? תגדיל ראש ותייבא אסלות.
,v
רוצה לקנות דירה באמצע ת"א במקום 3 דירות בירושלים? תקנה.

לא בא להגן על אף אחד. שיהיה לכולם לבריאות.

אם התמחור לא בא לך טוב, אל תקנה פרואק. תקנה וורפידל או שתייבא לבד, ואל תזבל לי את השכל על תמחור.

אתה לא מעניין, השוק מעניין ואני לא צריך להוכיח לך כלום כך שאת פרטי העסק שלי אשמור לעצמי.
כפי שכתבתי גם לעקרת בית יש זכות לצרכנות הוגנת.
בשביל להשוות מחיר לריטייל חו"ל במדינות שונות לא צריך להיות יבואן וגם לא ד"ר למתמטיקה.
אם בכל העולם, במדינות קטנות וגדולות היבואנים האחרים מצליחים למכור מוצר מסויים במחיר דומה, אז שאף אחד לא יספר, על אחסון ועמלות מכס, זה לחלוטין לא רלוונטי, את אותן ההוצאות יש גם לשאר היבואנים של אותו מוצר וגם את אותו מחיר בסיס של היצרן (או לפחות ליבואנים בגודל דומה).
אתה רוצה להמציא מחדש את ההגינות בצרכנות כי יש יש לך עסק וזה מלחיץ אותך ?
לא אפשרי..
להגיד "אם התמחור של פרואק לא בא לך טוב תקנה וורפידל, זה מה שאני אומר רק בסלנג
מי שרוצה לייבא לבד שייבא, לנו כצרכנים יש זכות להפעיל לחץ על יבואן בלעדי של מוצר, כולל לפנות אליו וכולל לפנות ליצרן כפי שנעשה במקרה של proac בעבר, כדי ללחוץ עליו להוריד את המחירים המופרכים שבהם תימחר.
אם יבואן קיבל בלעדיות על היבוא, הוא צריך לעמוד בסטנדרטים בינלאומיים ואם לא יעמוד זכותנו כצרכנים להשתמש בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותינו, כולל, חשיפת הנתונים בפני הציבור בפלטפורמות המתאימות, חרם צרכנים, תלונות ישירות ליצרן על גובה המחירים ועוד.
אם מישהו נתקל במחירים קיצוניים, בבקשה תעלו את זה בפורומים ונמשיך לחזק את היבואנים ההוגנים.
אני סיימתי לכתוב את המובן מאליו.
מי שהמובן מאליו לא מובן לו, שיבושם לו.

יניב_76

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3

נכנסתי עכשיו לאתר של טופ אודיו (לא הכרתי אותם לפני כן). אז הם היבואנים של B&W, והם ממש לא מוכרים במחירי חו"ל, כמ שראינו. אין לי בעיה עם 20-30 אחוז מעל מחיר חו"ל. אבל ראינו שזה הרבה הרבה יותר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור