מחירי רמקולים בארץ לעומת חו"ל

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
מה לעשות שאנחנו עם קטן עם צרכים גדולים בביטחון שהוא מהווה את המעמסה הגדולה ביותר על האזרח בארץ(כזה שמשלם מיסים ומשרת בצבא)

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
יבואנים חזירים בראש ובראשונה.
רק עכשיו היינו בתערוכה,
ושם כולם חייכו "הסתחבקו" עם היבואנים,
לא נכון לעשות הכללות,
יש יבואנים שמוכרים לך במחירי חו"ל.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ספרד , סנט פטרסבורג(לא איזה כפר נידח) , קליפורניה
יכול להעיד בוודאות שמחירי המזון שם בין שליש לרבע מאשר בארץ

לנינגראד לא מעניינת.. כיליד מוסקווה זה כן כפר נידח חח,
אבל תוכל לתת דוגמה לשליש רבע מחיר מזון בקליפורניה? (איפה אגב? bay area? LA?)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
רק עכשיו היינו בתערוכה,
ושם כולם חייכו "הסתחבקו" עם היבואנים,
לא נכון לעשות הכללות,
יש יבואנים שמוכרים לך במחירי חו"ל.

חו"ל ואפילו יותר זול מחו"ל.
לך קבל 10% הנחה ממחיר מחירון בחו"ל, מחיר היצרן זה המחיר הסופי, אלא אם כן יש איזה מבצע, חיסול מלאי..

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה לעשות שאנחנו עם קטן עם צרכים גדולים בביטחון שהוא מהווה את המעמסה הגדולה ביותר על האזרח בארץ(כזה שמשלם מיסים ומשרת בצבא)
אחד הבלופים הגדולים שהמדינה _ממשלה מספרת לאזרחיה התמימים.
הבעיות האמתיות הן בעיקר ריכוזיות במשק (מעט תחרות), רגולצייה מטורפת (מעט תחרות), וכמות גדולה של אזרחים אשר לא משלמים מיסים וחלקם גם לא יוצרים תפוקה (חרדים... מיעוטים ועוד...)

יחס תקציב הביטחון אינו משמעותית גבוה מהתוצר הגולמי לעומת מדינות מוצלחות אחרות

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
מה הקשר של ריכוזיות למיסוי על כלי רכב, מס הבלו על הדלק למשל, מיסוי קרקעות וכו. אצל החרדים זה חלקי כי נשותיהם עובדות.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה הקשר של ריכוזיות למיסוי על כלי רכב, מס הבלו על הדלק למשל, מיסוי קרקעות וכו. אצל החרדים זה חלקי כי נשותיהם עובדות.
מה הקשר.....?
כשאין למדינה הכנסות ממיסים של חברות (עקב ריכוזיות ומדיניות מיסוי) ושל עובדים (שוק עבודה קטן יחסית לגודל האוכלוסיה), היא משלימה את המיסוי החסר במקומות אחרים.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
רמקולים-לא מוצר צריכה בסיסי. הייתי מעדיף מחירים יותר סבירים במזון, טואלטיקה, ארנונה,תחבורה ועוד מיליון דברים יותר חשובים בחיי יום-יום. לדעתי אם להוציא את שוויץ ונורבגיה, אנחנו מדינה הכי יקרה בלי שום סיבה מוצדקת וזה מקומם.:שטן: ובחזרה לרמקולים: לא חסרים בארצינו יבואנים הוגנים, שמתמחרים ציוד אודיו במחירי חו"ל.;)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הכי טוב לעשות cherry picking

אני יודע מה מחיר הגנים בארה"ב וקנדה, זה רחוק ממה שכתבת.

ירוקות, קוטג', לחם אני קונה כל הזמן כשאני בחו"ל, עגלת הקניות שלי בשופרסל זולה יותר או דומה למקומות איכותיים באירופה. זולה משמעותית מקנדה, זולה מאוסטרליה, זולה מניו זילנד, שוויץ. ארה"ב בכלל אוכל חרא אז לא מעניין להשוות.

אולי אתה צודק לגבי מדריד, אני לא יודע

שמע מיכאל, מכיוון שאבא שלי מחזיק בבעלותו בתים/דירות בווינה, תל אביב, הרצליה, מוסקבה, ספרד, גרמניה ולונדון אני מכיר מחירים.
עם כל הכבוד אני מכיר את עלות המחיה באותם קומות, למעט מוסקבה (בה המיסים על עבודה נמוכים בהרבה מהארץ) כל המקומות זולים מישראל, יהה זה קוטג', חינוך, רפואה, דיור או רכב.

אומנם לא ביררתי לגבי חינוך בארה"ב אבל לרכוש נדל"ן בארה"ב למעט מקרים חריגים יהיה זול יותר, שלא לדבר על המחיה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

האוכלוסיה בארץ לא שונה בגודלה מרוב מדינות באירופה - אוסטריה, שוויץ, סלובניה ועוד.
תקציב הבטחון בישראל אומנם גבוה מרוב ארצות אירופה אבל מזמן כבר לא מהווה אבן ריחיים על צוואר המשק (20%).

הסיבה לתמחור הגבוה בארץ, מונופולים/דו אופולם, קבוצות אינטרס בעלת זכינות בלעדית (רכב לדוגמה), מכסים וחוסר אינטרס לפתוח את השוק במטרה לדאוג לאנשי שלומנו. מעל כל אלה יש עם אדיש ומטומטם הממשיך לתת לממשלות ישראל לדורותיהם לצפצף עליו.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בזמן האחרון יצא שם רע לסוציאליזם, אבל במדינה שיש מונופולי מזון שאפשר לספור על יד אחת, בנקים עם הפרשי ריביות חזיריים ורווחי עתק הסכמי שכר שערורייתיים במגזר הציבורי...לא פלא שכולם עומדים במעגל ומכניסים ידם לכיסו של זה שלפניהם, צריך להרוס את השרשרת הזו מהחוליות הראשוניות הנ"ל ואז המחירים ירדו ולבעל המסעדה לא תהיה עילה לשחוט את האינסטלטור שאוכל אצלו ששוחט אותנו במחיר התיקון ואנחנו נשחט הלאה אלא אם אנחנו שכירים כאלה בלי גב חזק ובמקרה זה נדפקנו ונידפק.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שמע מיכאל, מכיוון שאבא שלי מחזיק בבעלותו בתים/דירות בווינה, תל אביב, הרצליה, מוסקבה, ספרד, גרמניה ולונדון אני מכיר מחירים.
עם כל הכבוד אני מכיר את עלות המחיה באותם קומות, למעט מוסקבה (בה המיסים על עבודה נמוכים בהרבה מהארץ) כל המקומות זולים מישראל, יהה זה קוטג', חינוך, רפואה, דיור או רכב.

אומנם לא ביררתי לגבי חינוך בארה"ב אבל לרכוש נדל"ן בארה"ב למעט מקרים חריגים יהיה זול יותר, שלא לדבר על המחיה.

מוסקבה אני דווקא מכיר - בין הערים היקרות בעולם.
חפש "UBS Global Real Estate Bubble Index 2019", אם כי אני שוב לא מומחה לנדל"ן ואצלי אישית זאת לא קטגוריה

לגבי קוטג' אני אביא לך קבלות :)
אוכל איכותי עולה עולה. אין מילקי בשקל בברלין. זה לא אותו מילקי.

יניב_76

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
אני נוסע לא מעט גם כן, ואני חושב שישראל בין המדינות הזולות. בין אם זה קניות, אוכל, תחבורה, שלא נדבר על איכות חיים גבוה בארץ (חינוך נגיש, רפואה זולה ואיכותית)

לגבי מחירים, אפשר לקנות את B&W במחירי חו"ל, חפש חנויות נורמליות
אתה יכול לשלוח לי קישור לחנות כזאת, כאן או בפרטי?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
חפש "UBS Global Real Estate Bubble Index 2019", אם כי אני שוב לא מומחה לנדל"ן ואצלי אישית זאת לא קטגוריה

רשמתי, למעט מוסקבה.
סמוך עלי שאנחנו אוכלים אוכל איכותי בארץ או בחו"ל :)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

בחייאת מיכאל, עוד נחשוב שהמילקי שנמכר בארץ מוגש במסעדות בעלות כוכבי מישלן.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
המחיר של הקוטג' של mckinsey הוא לא סתם צץ על 8 שקלים, אותה קופסה 250גר עולה בין 8 ל-10 שקלים בין אם זה ארה"ב או ניו זילנד

קילו אגבניות בקנדה עולה מעל 20 שקל, בניו זילנד עולה 25-28 שקלים קילו אגבניות חממה.
לחם (לא טעים) 20 שקלים
100גר סולומון מעושן - כ-35 שקלים.

בניו יורק בקבוק קולה קטן יעלה באזור 8 שקלים או יותר
איזה סלט עם שם פלצני שלמעשה אין שם כמעט כלום למעט עלים - 40 שקלים

אין לי נדל"ן בחו"ל, אם כי יש לי משפחה בקנדה, מחירים שם זינקו באותה פרופורציה כמו בארץ, וזה פרקקטה חור.

עשאתה נמצא במלון בניו יורק, ואתה מזמין ארוחת בוקר, אתה לא מקבל סלט ישראלי.
אין כזה שפע של ירוקות, אבל יש הרבה אוכל לא בריא, המון סוכר

קונה קפה ומאפה קטן בסטארבקס - 40 שקל.

ברור שישנם עדיין דברים יקרים בארץ.

בעיקר כשמדובר על יבוא, אין מה לעשות. שרשרת ארוכה וכל אחד רוצה להרוויח

קילו פרמיזן זול יותר באיטליה,
אבל אם תשווה לקילו פרמיזן בניו יורק, אז בארץ יהיה זול יותר

אהה, ציוד צילום וטלפונים סלולרים בחלק מהמקרים הכי זול לקנות בארץ.

וכמובן סטריאו

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
המחיר של הקוטג' של mckinsey הוא לא סתם צץ על 8 שקלים, אותה קופסה 250גר עולה בין 8 ל-10 שקלים בין אם זה ארה"ב או ניו זילנד

קילו אגבניות בקנדה עולה מעל 20 שקל, בניו זילנד עולה 25-28 שקלים קילו אגבניות חממה.
לחם (לא טעים) 20 שקלים

אין לי נדל"ן בחו"ל, אם כי יש לי משפחה בקנדה, מחירים שם זינקו באותה פרופורציה כמו בארץ, וזה פרקקטה חור.

וכמובן סטריאו
אני לא יודע איפה אתה קונה, אבל גבינות, בשר ודגים זולים משמעותית באירופה וארה"ב מאשר כאן.
כשתקנה קפה ומאפה מסטארבקס בארץ אני מבטיח לך שיעלה יותר מבניו יורק.
ציוד צילום וסלולר... אתה יכול להתחרות אם מחירי ניו יורק (לדוגמא)?
מחירי נדל"ן הן תלוי מיקום, אבל מה שבטוח שעלות ממוצעת למטר מרובע לעומת ההכנסה הממוצעת הרבה יותר גבוהה בארץ משאר העולם.
בקיצור מיכאל, יש את מדד מקדונלד - לך תבדוק היכן אנו ממוקמים ואז תשקלל גם את פקטור ההכנסה ותבין שאנו במקום יקר להחריד.

נערך לאחרונה ב:

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63

לחם (לא טעים) 20 שקלים

וכמובן סטריאו

מצאת דוגמאות קיצוניות. עגבניות שרי זה הדבר הכי יקר בניו זילנד. דגים, בשר, גבינות הרבה יותר זולים שם מאשר כאן. תסתובב באמת צות הברית מחוץ לניו יורק, המחירים בסופרים הגדולים מגוחכים. באנגליה - devon, cornwall, yorkshire ככ הרבה יותר זול מכאן, הלחם, הירקות, הגבינות הבשרים הנקניקים, היין! הבירה! על מה אתה מדבר. אפילו הסתובבתי בפאריז לפני שלושה חודשים, מה שפעם היתה עיר יקרה מאוד בשבילי, היום מחירי הסופר והמכולת שם באמצע אחד המטרופולינים היקרים בעולם, זולים מאשר כאן. שוב, לחם עולה חצי, גבינה צהובה שני שליש, בשרים ונקניקים גם. גם קפה או-לה קטן לא מגיע ל 3 אירו כמו כאן. לא בדקתי עגבניות שרי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כשתקנה קפה ומאפה מסטארבקס בארץ אני מבטיח לך שיעלה יותר מבניו יורק.

אני מצפה לזה, אני אוסף ספלים של סטארבקס

ציוד צילום וסלולר... אתה יכול להתחרות אם מחירי ניו יורק (לדוגמא)?

כן, איפון אולי זול יותר שם, אבל לא בטוח לגבי אילת.
ציוד צילום כן. לייקה הכי זול בעולם לקנות באילת. יבואן של הסלבלאד מוכר בארץ במחירי חו"ל.
אם כי אביזרים יקרים יותר בארץ.. בקטנה :)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מישהו יכול להסביר כאן למה חלק מהרמקולים עולים בארץ בלי שום פרופורציות לחו"ל?
למה רמקול מדפי פוקל 906 עולה בארץ 6,400, לעומת 1,000 דולר בארה"ב או 800 פאונד באנגליה?
למה יקר יותר ב 70%?
למה B&w 706 עולה בארץ 9,900 ש"ח, לעומת 1,100 פאונד (5,000 ש"ח!) או 1,800 דולר (6,500 ש"ח)?
אין שום תירוץ לזה.

תעשה השוואה נכונה - כמה יעלה לך הפוקאל 906 שעולה בארהב 1000 דולר בפתח הבית שלך.
זו ההשוואה הנכונה מול האלטרנטיבה לקנות מחנות בארץ.
ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור