מחירי רמקולים בארץ לעומת חו"ל

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מבחינת הקניה - שום דבר - אבל להביא - זה כבר התעסקות ואם אותו יצרן/נציג לא עוזר לך אם הובלה וסידורים (מדובר במוצר בגודל לא קטן , כן?) - יש בעיה.
הכול אפשרי בהחלט - שאלה עד כמה אתה בנוי לזה מבחינת יכולת וזמן.
ואגב השנה במינכן ניסיתי לרכוש מה שהוא - לא ממש יצאה לי ובטח לא היה דובר על איזה הנחה בשליש מחיר...

יצרן מתעסק בלייצא כל הזמן, הם אמורים לדעת מה להכין. אם מדובר במישהו ממש ירוק, אתה יכול לארגן איסוף מהארץ. ועמיל מכס ידאג לניירת.

ההנחה של היצרן אמורה להתקזז עם עלויות שילוח, וכיוון שאתה "ארגון ללא מטרות רווח" אז גם יעלה לך פחות בחישוב סופי.

תאורטית :)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
יצרן מתעסק בלייצא כל הזמן, הם אמורים לדעת מה להכין. אם מדובר במישהו ממש ירוק, אתה יכול לארגן איסוף מהארץ. ועמיל מכס ידאג לניירת.

ההנחה של היצרן אמורה להתקזז עם עלויות שילוח, וכיוון שאתה "ארגון ללא מטרות רווח" אז גם יעלה לך פחות בחישוב סופי.

תאורטית :)
כן:) תיאורטית...

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מאז שתמו ימי המילואים שלי ביחידת מודיעין לא נחשפתי לחומר מסווג סודי\סודי ביותר.
חומר כזה בתחומנו הוא כמה עולה מוצר מסויים ליבואן סטריאו בישראל מהיצרן או המשווק האזורי, עד שלא יקום פה מישהו ויגיד ראיתי והנה ההוכחה הכל בגדר השערות וההשוואה היחידה היא היכן כדאי לקנות.
אני יכול לספק רק דוגמא אחת ממשך כל חיי האודיופיליים שיבואן הראה לי כמה עולים לו כבלים ובכמה הוא מוכר אותם והפער היה מאה אחוז.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
אני נחשפתי לשלושה דוגמאות (30 שנה בתחום) :
1. לאחר קניה של כבלים, יבואן (מכובד) שאל אותי אם באמת הכבלים מהווים איזשהו שינוי, (אגב עניתי ש לדעתי לא, אבל חייבים).
2.רכשתי רמקול יקר (כ 15K בדולרים), גלתי לאחר מחקר מקיף (לפעמים לא כדאי להיכנס לזה בכלל) שמורכב מאוסף של אלמנטים של בין 10$ - 20$ ליח', (כמובן נאלצתי להיפתר ממנו).
3. נחשפתי למחיר של רמקול ולהפתעתי, בלי בושה, מחיר המכירה שלו(ע"י היבואן, לא אותו אחד של הכבלים מ סעיף 1) היה גדול בכ 500 אחוז ממחיר קנייתו, (נשמע נהדר, אך מאידך הציק בנפש, נאלצתי למכור אותו עקב בעיות פסיכוטיות).
אתם בוכים על מחירי רמקולים, מנגד, אם לא יהיה תג המחיר של 50 פלוס (כרטיס כניסה לברנג'ה), אף אחד לא יקנה.

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
אני נחשפתי במהלך השנים לכמה יבואנים שסגרו את העסק והפסידו את המכנסיים.
יאללה, אולי שכל אחד מאיתנו יחזור לעניינים שלו (כולם פה הרי עובדים במלכ״רים) במקום לפשפש בתחתונים של היבואנים כל היום???

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אני נחשפתי לשלושה דוגמאות (30 שנה בתחום) :
1. לאחר קניה של כבלים, יבואן (מכובד) שאל אותי אם באמת הכבלים מהווים איזשהו שינוי, (אגב עניתי ש לדעתי לא, אבל חייבים).
2.רכשתי רמקול יקר (כ 15K בדולרים), גלתי לאחר מחקר מקיף (לפעמים לא כדאי להיכנס לזה בכלל) שמורכב מאוסף של אלמנטים של בין 10$ - 20$ ליח', (כמובן נאלצתי להיפתר ממנו).
3. נחשפתי למחיר של רמקול ולהפתעתי, בלי בושה, מחיר המכירה שלו(ע"י היבואן, לא אותו אחד של הכבלים מ סעיף 1) היה גדול בכ 500 אחוז ממחיר קנייתו, (נשמע נהדר, אך מאידך הציק בנפש, נאלצתי למכור אותו עקב בעיות פסיכוטיות).
אתם בוכים על מחירי רמקולים, מנגד, אם לא יהיה תג המחיר של 50 פלוס (כרטיס כניסה לברנג'ה), אף אחד לא יקנה.

סלח לי אבל מהתיאור שלך אני מסיק שאתה קונה לפי מראה עיניים ולא לפי משמע אוזניים וזאת הטעות שלך משום
זה תחביב של האזנה למוזיקה, לא צפייה בציוד או בחלקי ציוד.
ארז

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
לא התאפקתי - ביקשתי מחבר לצלם בסופר של מונריאל...
PHOTO-2019-11-06-13-58-21.jpg

תמונות מצורפות

• PHOTO-2019-11-06-13-58-21.jpg
    PHOTO-2019-11-06-13-58-21.jpg
    KB 52.9 · צפיות: 402

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אשתי קנדית במקור(מונטריאל)אולי אנסה לשכנע לעבור.
במחשבה שנייה נזכרתי שחמותי נשארה כמעט שבוע ללא חשמל לפני שבוע-עבר לי

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אשתי קנדית במקור(מונטריאל)אולי אנסה לשכנע לעבור.
במחשבה שנייה נזכרתי שחמותי נשארה כמעט שבוע ללא חשמל לפני שבוע-עבר לי
ידוע, שבוע שעבר, לא יודע לגבי שבוע אך יומיים כן בבית 11 מעלות - אבל לא בכול האיזורים

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
א - קוויבק זולה יותר
ב - מחיר לפאונד (פחות מחצי קילו)

כלומר זה מעל 10 שקל לקילו
נו כאן אני משלם זהה על סכורה דומה וכפול לסכורה טןבה יותר... וזה אגבניות!!!! חוצפה!
אבל באמת הגיע זמן לעזוב את החקלאות:)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
נו כאן אני משלם זהה על סכורה דומה וכפול לסכורה טןבה יותר... וזה אגבניות!!!! חוצפה!
אבל באמת הגיע זמן לעזוב את החקלאות:)

לא הבנתי, אתה קונה עגבניות ב-21 שקל לקילו? אלא לא עגבניות שרי.. האמת, לא יודע כמה עולים בשופרסל, נדמה לי חד-ספרתי (כלומר, זול יותר)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
לא הבנתי, אתה קונה עגבניות ב-21 שקל לקילו? אלא לא עגבניות שרי.. האמת, לא יודע כמה עולים בשופרסל, נדמה לי חד-ספרתי (כלומר, זול יותר)
חחחח לא שרי (אגב הם הפכו להיות לא זולים גם) אלה כאלו
יש להם עדיין טעם של אגבניה (עולה 18-22)

תמונות מצורפות

• 3B03C32B-47D5-4986-ADB2-4E79FCAE8B8B.jpeg
    3B03C32B-47D5-4986-ADB2-4E79FCAE8B8B.jpeg
    KB 72.8 · צפיות: 100

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מאז שתמו ימי המילואים שלי ביחידת מודיעין לא נחשפתי לחומר מסווג סודי\סודי ביותר.
חומר כזה בתחומנו הוא כמה עולה מוצר מסויים ליבואן סטריאו בישראל מהיצרן או המשווק האזורי, עד שלא יקום פה מישהו ויגיד ראיתי והנה ההוכחה הכל בגדר השערות וההשוואה היחידה היא היכן כדאי לקנות.
אני יכול לספק רק דוגמא אחת ממשך כל חיי האודיופיליים שיבואן הראה לי כמה עולים לו כבלים ובכמה הוא מוכר אותם והפער היה מאה אחוז.
יש הבדל אם הפער בין המחיר שקנה על המחיר שמכר הוא לגבי מותר בעלות של 500 ש"ח או מוצר בעלות של 50000 ש"ח.
אני בהחלט רואה הגיון שיבואן המוכר בכמויות קטנות ירוויח 250 ש"ח על מוצר שעולה 500 ש"ח (שוב - כמובן כשמדובר במוצרים שהם לא MASS MARKET)

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אני נחשפתי במהלך השנים לכמה יבואנים שסגרו את העסק והפסידו את המכנסיים.
יאללה, אולי שכל אחד מאיתנו יחזור לעניינים שלו (כולם פה הרי עובדים במלכ״רים) במקום לפשפש בתחתונים של היבואנים כל היום???

נכון

ואם כבר ,מעלים פוסט בנושא מחירים
מה שאמור לעניין בכל נושא השירשור הזה , זה לא כמה מרויחים יבואנים ( כי זה לא עניין של אף אחד)
אלא האם המחיר שמשלמים בארץ הוא יותר ממה שיעלה להביא לבד . כי מה שבחו״ל - הוא בחו״ל ....
ושכל אחד יעשה את החשבונות שלו - רק בפעם העשירית , אני מודיע לכולם שאין מצב שמי שמעוניין לקנות
יקנה בחו״ל ציוד הי אנד כי המחירים פה יותר טובים בשורה התחתונה , ועם שירות ואחריות.

ועוד דבר
היבואנים שסגרו והפסידו הם אלא שלא הבינו שהבאת מוצרים לתצוגה אין פירושם שהם ימכרו מחר , אלא צריך אורך רוח לפעמים של חודשים רבים עד שנימכר משהו , וכשראו שלא נמכר חודש חודשיים , החלו למכור כמעט בעלויות מה שגרם להם לסגור את העסק.

סטריאו הי אנד זה עסק סבוך וקשה המצריך הרבה אורך רוח , עצבים מול לקוחות לא קלים , וגב כלכלי לטווח ארוך.

נערך לאחרונה ב:

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
נכון

ואם כבר ,מעלים פוסט בנושא מחירים
מה שאמור לעניין בכל נושא השירשור הזה , זה לא כמה מרויחים יבואנים ( כי זה לא עניין של אף אחד)
אלא האם המחיר שמשלמים בארץ הוא יותר ממה שיעלה להביא לבד . כי מה שבחו״ל - הוא בחו״ל ....
ושכל אחד יעשה את החשבונות שלו - רק בפעם העשירית , אני מודיע לכולם שאין מצב שמי שמעוניין לקנות
יקנה בחו״ל ציוד הי אנד כי המחירים פה יותר טובים בשורה התחתונה , ועם שירות ואחריות.

ועוד דבר
היבואנים שסגרו והפסידו הם אלא שלא הבינו שהבאת מוצרים לתצוגה אין פירושם שהם ימכרו מחר , אלא צריך אורך רוח לפעמים של חודשים רבים עד שנימכר משהו , וכשראו שלא נמכר חודש חודשיים , החלו למכור כמעט בעלויות מה שגרם להם לסגור את העסק.

סטריאו הי אנד זה עסק סבוך וקשה המצריך הרבה אורך רוח , עצבים מול לקוחות לא קלים , וגב כלכלי לטווח ארוך.

הי ארמה
קודם כול אני רוצה להגיד לך שאני מאוד מעריך את הכנות שלך ואת התרומה שלך לדיון.

לדעתי הגישה של מה שבחול הוא בחול כבר עברה מהעולם בכפר הגלובלי שבו אנו חיים.

המחירים בארץ צריכים להתאזן עם מחירי חול.

אני יודע שלכם היבואנים זה קשה (בגלל מיסוי, שכירות, ביטוח לאומי ,ארנונה, ביטוח מבנה, מהנדס בטיחות ממכביי אש, מכון התקנים, ועוד כול מיני שותפים שאתם מחזיקים בעסק)

זאת בעיה רצינית בכלכלה.
אתם צריכים לחשוב על מודל עיסקי חדש שמתאים לתקופה החדשה ולהסתגל לעולם של האינטרנט ושל החניות הוירטואליות...

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
המחירים בארץ צריכים להתאזן עם מחירי חול.

היי לני
אין דבר כזה מחיר בחו״ל בשום ענף , אם זה טלויזיה , תקליט, מכונת כביסה, מזון , רכב, חלקי חילוף לרכב, טיטולים, וכו
לא עולה בארץ כמו בחו״ל , פשוט אין חיה כזו , כך שאנני יודע על מה אתה מדבר , באמת שאנני יודע , ואשמח לדוגמאות.
אגב, לא מזמן רכשתי נעלי ספורט לילדה שלי מ ASOS וחשבתי שהנה , רכשתי במחיר חו״ל , ואז מאחר והם עלו מעל 75$ נאלצתי לשלם עמילות מכס ומע״מ בסך 200 שח , ככה שאין חיה כזו להתאזן עם מחירי חו״ל בשום ענף .

אממה , באמת אנני מבין על מה כל המהומה

אגלה לך את הסוד שגרם לענף סטריאו הי אנד להימכר במחירי חו״ל.
הסוד הזה שאינו סוד כלל, נוצר מכיוון יבואני הסטריאו הי אנד , שרובם ( ואני לא מדבר על יבואני הענק ) מפעילים עסק עם הוצאות קטנות
מאד , ללא עובדים , רכבים , מחסנים ,אולמות תצוגה ,ופקידות , וזאת בגלל העובדה שמדובר בענף מינאטורי ולא מסחרי עם לקוחות בודדים בחודש , המאפשר קיום עסק כזה , ובנוסף מדובר במכירה ישירה מהיבואן לצרכן ,ומפאת החיסכון הענק הזה בהוצאות עסק, נוצרה האפשרות למכור ציוד הי אנד במחירי חו״ל ועוד עם הנחות וטרייד אין , דבר שלא יכול לקרות בכל ענף מסחרי אחר.

ולא רק שמוכרים במחירים מעולים, עוד מדגימים לך שלא תיפול חס וחלילה ותקנה על עיוור ישר מהרשת, ועל הדרך נותנים לך גם טרייד, תשלומים , שירות ואחריות , ככה שהיתי מצפה ממך ומהקוראים פה להלל ולשבח
את היבואנים כאן ולא ההפך.

לכן כל הכותרת המפוצצת של פותח השירשור בטלה בשישים בתחום ענף הסטריאו הי אנד ש 90% ממנו מיובא עיי יבואנים קטנים ומתייחסת ליבואני ענק שמפאת הוצאות ענק , ומכירה לדילרים שהם למעשה המוכרים לצרכן הסופי, ואין להם ברירה אלא למכור מעל למחירי חו״ל וזה מובן בהחלט , ושכל אחד יעשה את החשבון שלו.

אם תיקח כדוגמא את : ארמה אודיו, אודיופריק, ביגי סאונד, קודו אודיו, אורק, אודיו זיפ, מאסטרו אודיו , סאבו אודיו, אודיו בליס , אי אל אודיו , אודיוקווסט ,ואור אודיו , תגלה שלא מעכשיו , אלא כבר שנים רבות, כל היבואנים הללו מוכרים לאנשים רציניים גם בפחות מזה , אז הכל בסדר , ולעניות דעתי כל השירשור הזה למי שמכיר ועשה עסק עם היבואנים הנ״ל , פשוט מיותר .

נערך לאחרונה ב:

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
היי לני
אין דבר כזה מחיר בחו״ל בשום ענף , אם זה טלויזיה , תקליט, מכונת כביסה, מזון , רכב, חלקי חילוף לרכב, טיטולים, וכו
לא עולה בארץ כמו בחו״ל , פשוט אין חיה כזו , כך שאנני יודע על מה אתה מדבר , באמת שאנני יודע , ואשמח לדוגמאות.
אגב, לא מזמן רכשתי נעלי ספורט לילדה שלי מ ASOS וחשבתי שהנה , רכשתי במחיר חו״ל , ואז מאחר והם עלו מעל 75$ נאלצתי לשלם עמילות מכס ומע״מ בסך 200 שח , ככה שאין חיה כזו להתאזן עם מחירי חו״ל בשום ענף .

אממה , באמת אנני מבין על מה כל המהומה

אגלה לך את הסוד שגרם לענף סטריאו הי אנד להימכר במחירי חו״ל.
הסוד הזה שאינו סוד כלל, נוצר מכיוון יבואני הסטריאו הי אנד , שרובם ( ואני לא מדבר על יבואני הענק ) מפעילים עסק עם הוצאות קטנות
מאד , ללא עובדים , רכבים , מחסנים ,אולמות תצוגה ,ופקידות , וזאת בגלל העובדה שמדובר בענף מינאטורי ולא מסחרי עם לקוחות בודדים בחודש , המאפשר קיום עסק כזה , ובנוסף מדובר במכירה ישירה מהיבואן לצרכן ,ומפאת החיסכון הענק הזה בהוצאות עסק, נוצרה האפשרות למכור ציוד הי אנד במחירי חו״ל ועוד עם הנחות וטרייד אין , דבר שלא יכול לקרות בכל ענף מסחרי אחר.

לכן כל הכותרת המפוצצת של פותח השירשור בטלה בשישים בתחום ענף הסטריאו הי אנד ש 90% ממנו מיובא עיי יבואנים קטנים ומתייחסת ליבואני ענק שמפאת הוצאות ענק , ומכירה לדילרים שהם למעשה המוכרים לצרכן הסופי, ואין להם ברירה אלא למכור מעל למחירי חו״ל וזה מובן בהחלט , ושכל אחד יעשה את החשבון שלו.

אם תיקח כדוגמא את : ארמה אודיו, אודיופריק, ביגי סאונד, קודו אודיו, אורק, אודיו זיפ, מאסטרו אודיו , סאבו אודיו, אודיו בליס , אי אל אודיו , ואור אודיו , תגלה שלא מעכשיו , אלא כבר שנים רבות, כל היבואנים הללו מוכרים לאנשים רציניים גם בפחות מזה , אז הכל בסדר , ולעניות דעתי כל השירשור הזה למי שמכיר ועשה עסק עם היבואנים הנ״ל , פשוט מיותר .

לא הבנת אותי...
היום יש לנו הצרכנים אלטרנטיבה של לקנות בחול. כי אנחנו טסים הרבה דרך העבודה, או כי יש משלוחים לארץ.
זה הכפר הגלובלי הקטן.
לפני 30 שנה יבואנים היו יכולים לנקוב באיזה מחיר שהם רק רצו, כי היה להם סוג של מונופול, היום המונופול הזה נשבר.
כשמגן מסך עולה באליאקספרס 2$ ובארץ 100 שח אז יש משהו בעייתי.

עוד יותר בעיתי שבשום ענף אנחנו לא משתווים למחירי חול.
מצחיק שחנות בגדים ושסופר נסחרים בבורסה.
ושמנכל של קניון מרוויח מליונים בחודש מדמי שכירות שמתגלגלים על הצרכן.
בכול הענפים האלו משהו גוזר קופון שמן ולא בטוח שהוגן.

באמת שלא מפריע לך לשלם 200 שח לחבורה של גנבים?
בעיני זה הזוי ומקומם.
האם הם עשו יותר עבודה בגלל שהנעל הייתה יקרה ב 5$?
וכמה חבילות כאלו עוברות בין הידיים שלהם בשעה 100? 1000?
אז הם מרווחים בין 2000 ל 200000 לשעה.
זה נורמלי?
אז המנכל החשוב, שאחראי על תקציב של מליוני שקלים צריך לחזור הביתה עם משכורת שנתית מכובדת, לפחות 6 ספרות. הזיה ...

אגב,
יפה שאתה מפרגן למתחרים שלך.
באופן אישי אני חושב שאודיו זה לוקסוס. לא כולם חייבים לקנות סונאס פאבר כמו שלא כולם חייבים לקנות קוויאר. מי שלא יכול, אפשר גם פיתה עם חומוס .

אם ימכרו לנו ליטר מים ב 100 שח, זה בסדר?
בקבוק מים בטעמים עולה כמעט 8 שקל, זה הזוי!
כמובן, אני לא חייב לקנות.
אפשר לשתות מים ולאכול רק פיתה עם חומוס.

האם הגבול העליון צריך להקבע רק לפי כמות המכירות והרווח, כי זה שוק חופשי ? זה באמת שוק חופשי?
אני לא חושב שאנחנו רוצים מודל כלכלי כזה בחברה שלנו.
אז איפה שמים את הגבול בין רווח מכובד, לחזירות?

נערך לאחרונה ב:

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
אם תיקח כדוגמא את : ארמה אודיו, אודיופריק, ביגי סאונד, קודו אודיו, אורק, אודיו זיפ, מאסטרו אודיו , סאבו אודיו, אודיו בליס , אי אל אודיו , אודיוקווסט ,ואור אודיו , תגלה שלא מעכשיו , אלא כבר שנים רבות, כל היבואנים הללו מוכרים לאנשים רציניים גם בפחות מזה , אז הכל בסדר , ולעניות דעתי כל השירשור הזה למי שמכיר ועשה עסק עם היבואנים הנ״ל , פשוט מיותר .
:בעד::בעד:
סיום טוב וממצה לשירשורפלצת :D

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
לא הבנת אותי...
היום יש לנו הצרכנים אלטרנטיבה של לקנות בחול. אם זה כי אנחנו טסים הרבה, או כי שולחים לארץ.
כשמגן מסך עולה באליאקספרס 2$ ובארץ 100 שח אז יש משהו בעייתי.
אין לי שום סיבה לקנות בארץ

אגב , אתמול במקרה החלפתי ברחובות מגן מסך בחנות גלאספון ברח הרצל , והוא גבה 20 שח כולל ההדבקה.
לדעתי הימים של 100 שח למגן מסך חלפו מהעולם ...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור