מחירים בהודעות מכירה ביד שניה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
נמר - אנחנו ממש, אבל ממש, לא מוצלחים כמו שנדמה לנו - אפילו לא קרובים. העובדה שיש כאן מוח יהודי טוב פה ושם עדיין לא משנה את התמונה העגומה לפיה ב 30 השנים האחרונות החינוך הישראלי בצלילה חדה (מה זה צלילה - נפילה חופשית) לעומת המדינות המפותחות. כוכבים תמיד היו וכנראה עוד יהיו, אך הממוצע, בנסיגה. צריך לזכור שגם שם בחוץ יש כוכבים, לא רק לנו יש.

אבל אל תקשיב למה שאומר לך חומוס...ראה מה אומר בנק ישראל:

http://www.themarker.com/news/macro/1.4039460

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
קישקוש.
רוצים שכר כמו בשוויץ? תשלמו 12$ לקילו שרי כמו בשוויץ, ו-40 שקל על נסיעה של 10 דקות באוטובוס.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לא כמו כאן. באף מדינה אין אוכלוסיה שלמה, ענקית במימדים שלה, שנמצאת איפה שהיא נמצאת בתמיכה ומבחירה.
ה״מגזר״ הזה שאתה כל כך מדבר נגדו, החרדי, הוא לעניות דעתי - עתידה של המדינה.
ה״מוח היהודי״ שאתה כל כך מתגאה בו, זה מהננו טכנולוגיה וכל השאר, הוא לא סליל ביולוגי יחודי בdna של היהודים, אלא ענין אבולוציוני בן דורי דורות של שיוף המוח על ספסל בית המדרש.
במשוואה הישראלית המסובכת, אם תמחוק את המגזר הזה מעל פני האדמה, תשאר עם משקל יתר למגזר הערסים אשר לחופי הכנרת. אני לא בטוח מה ייצא בטבלאות הoecd בדגימה שכזאת.
רק שתדע, המגזר החרדי עובר מהפכה עצומה. ברובה שקטה. אחוזים הולכים וגדלים נושאים בנטל, הן הצבאי והן הכלכלי. תמצא היום אין סוף סטרטאפים חרדים כמו גם עסקים, מסחר ושרותים.
גם נושא תעסוקת נשים במגזר זה עובר מהפכה עצומה.
לדעתי החיים יעשו את שלהם. אף אחד לא רוצה להיות עני. אף אחד לא רוצה להיות שנורר ואף אחד לא רוצה להיות שנוא.
מהפכת הטכנולוגיה, הנגשת האינטרנט והתקשורת לעולם החרדי הם כבר לא חור קטן בסכר אלא שטפון עצום. עוד דור אחד והסיפור הזה יהיה נון אישיו.
התקדמות כנ״ל קיימת לדעתי גם במגזר הגדול השני, הערבי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נראה לי שאם אתה מתכוון שהבן שלך יחייה במדינה, אתה צריך להיות מודאג.
אבל אם אתה רגוע, מי אני שאלחיץ אותך.

אוי ואבוי לנו להגלות את ילדינו. יש לנו רק ארץ אחת. ואם אתה חושב שבניכר טוב יותר, יש לי חדשות בשבילך. לא יותר טוב שם. להיפך. ליהודים יש רק מקום אחד לחיות ולמות בו ולמענו - ארץ ישראל.

בלי קשר. כמו שאמרתי, הם לא לקחו בחשבון את האוכלוסיה החרדית באותה מידה שבעניין הכלכלי הם לא לקחו בחשבון את האוכלוסיה הזו ואת ההון השחור.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ה״מגזר״ הזה שאתה כל כך מדבר נגדו, החרדי, הוא לעניות דעתי - עתידה של המדינה.

נגדו??? אני נגד החרדים? נראה לי שהתבלבלת בענק. אני כל כך בעדם שאני רוצה לראות אותם יותר בתעשיה, בשוק העבודה, בצבא. אין דבר יותר יפה מהיהדות ובזכותה אנחנו נימצאים כאן ולא בשום מקום אחר. הידיעות שלי בגזרה הזו הן מתוך העובדה שאני בא ממשפחה דתית (הציונות הדתית - שונה אך דומה). אין לי מילה אחת רעה על היכולת השיכלית שלהם - להיפך - רובם גאונים לא קטנים עם יכולת למידה שמעט מאוד אוכלוסיות מסוגלות לה. אבל מה הבעיה? הם הורסים את עצמם ואת ילדיהם שמכניסים אותם למסגרת של ״אנחנו שונים מהם - ממני״. האמן לי, לראות ילד בן 6 עם מבטא ותפיסה של ״אידישאי״ לא ממש יקדם אותו במדינה מודרנית.

אני בעד תורה ומצוות, אני בעד העובדה שצריך לזכור ולהזכיר לכולם מהו יהודי ומהי יהדות - המסורת שלנו, אבות אבותינו. אבל הם שכחו שהתורה מצווה על עבודה ועל הגנה על המולדת. ואם כבר הגנה על המולדת, הם שכחו שבשביל זה מוציאים כלה מחופתה או כפי הכתוב "הכל יוצאין אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה". ואת זה אני לא ממש רואה. אז כן, יש עילויים בתורה - כמו ספורטאי מצטיין ואותם יש לשמר ואין לי בעיה שלא ישרתו את המדינה (אפילו לא שירות לאומי) אבל האמן לי חברי, אין מצב שכולם - כולם כן? עילויים בתורה.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
תגובה לדוד גיל
לא חושב שצריך לדחוס לאתר הזה פוליטיקה אבל הפעם הצלחת להקפיץ אותי משלוותי
על מה אתה מדבר בנאדם?
על הפוליטיקאים החרדים שמוחקים בגופם (ומצליחים) כל הישג של נסיון לשוויון שהושג בעבר?
אולי על החיילים שחוטפים מכות שמעזים להסתובב על מדים
על ההתרבות המטורפת של מגזר זה שאין ביכולתם לפרנס צאציהם, ויפלו כפי הנראה נטל עתידי על מדינת ישראל
שלא להזכיר את היעדר מקומות מגורים למשפחותיהם עד שהם משתכנים בחניונים ובמחסנים?
איפה אתה רואה מהפכה בדיוק? בהשתלטות בתוך שכונות חילוניות כדוגמת בית שמש
אתה אדם כנראה מאוד אופטימי, אבל הדוגמא שלך שמחיקת המגזר הזה (אפילו מטאפורית)
שהיא כשלעצמה מצמררת כנגד "גידול באוכלוסית הערסים"
והיא משולה בעיניי לרעיון להגדיל את מספר העכברים כדי שחתולים לא יאכלו מהפחים......
בקיצור דוד, כשנראה את מנהיגי החרדים מעודדים חלוקת נטל שווה נדע שאולי
יום אחד נראה את האור בקצה המנהרה.
עדיף שנדבר על הנושאים שלשמם האתר הזה הוקם

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אני לא חרדי ולא הייתי.
אני מסתכל על התמונה במבט קר וחושב שהמגזר החרדי הוא הון אנושי מעולה שחובה עלינו לקרבו למען האינטרס הלאומי המשותף.
הארגון העסקי שאני חלק ממנו השקיע בשנים האחרונות הון עצום בכסף וזמן למען מטרה זו, ועל אף ההתנגדויות, חוסר התמיכה מהרבנים למינהם ואפילו לעיתים כפיות טובה של ממש, אני עדיין חושב שזו הדרך היחידה והנכונה לטובת העתיד של ילדינו (כנל גם לגבי הציבור הערבי).
וגרופר, אין לי כל ענין בהתנהלות הפוליטיקאים/ רבנים החרדים כי אין לי כל יכולת השפעה שם.
מה שכן צריך לעשות זה לקלוט לעבודה חרדים וגם ערבים במסגרת העדפה מתקנת ומי שיכול יותר מזה, כמו הקמת מסגרות הכשרה ותעסוקה יעודיות, מה טוב. כי יש עם מי לעבוד שם והם מה זה רוצים להשתלב, חבל״ז.
וכמו שנמר כל הזמן אומר, אל תאמין לכל מה שאתה רואה בערוץ 2....
ואתה צודק. זה לא ממן העניין פה באתר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אוי ואבוי לנו להגלות את ילדינו. יש לנו רק ארץ אחת. ואם אתה חושב שבניכר טוב יותר, יש לי חדשות בשבילך. לא יותר טוב שם. להיפך. ליהודים יש רק מקום אחד לחיות ולמות בו ולמענו - ארץ ישראל.

בלי קשר. כמו שאמרתי, הם לא לקחו בחשבון את האוכלוסיה החרדית באותה מידה שבעניין הכלכלי הם לא לקחו בחשבון את האוכלוסיה הזו ואת ההון השחור.
נמר, בחייאת, קצת פחות עם האמירות האלו.
מה קשור הגלייה וגלות לדיון על רמת החינוך בארץ.
לדעתי (ואני אולי אבדוק את הנושא בעתיד), חרדים בכלל לא משתתפים בפיזה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
יש פה בעד השגי המדינה וגם נגד בואו נזכר,
מלחמת ששת הימיים היתה הצלחה וניצחון גדול,
המדינה הוציאה אלבומי ניצחון והיינו כחולמים ושיכורי נצחון,
שאר המלחמות יותר דומות לחטא ופשע יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמואל
לקחתי את היכולות הצבאייות שלנו כייחוס לכלכלה,חינוך,יכולת השתכרות,
יכולת קניית דירה, זוגות צעירים נמצאים על הבנקט,
יש כסף אך הוא נעלם כי יש מה לגנוב,הרוסים עוזבים כי לא ניקלטים,
יש גרדיינט עיקש של ירידה בכל השטחים החשובים,
ומה עולה השחיטות שלטונית,הבוטות,הישתמתות,חיילי שוקולד עם סמרטפונים,
רבותי זו מאה 21 שלא דומה במאומה למאה ה20 צריך לשנות mod
ולהתאים את עצמנו ולסגור שורות,
וכמובן יש כאלה שלעולם חוסן,ושבע לא מאמין לרעב.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעולה!

כולם אמרו את דעתם, ואני שמח שזה לא מדרדר לחילופי מהלומות.

מצינו כן?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לדעתי הדיון על המחיר שולי, כל אחד רשאי לפרסם את המודעה שלו איך שהוא רוצה כל עוד הוא לא חורג מתקנון של האתר, מה שכן נכון להוסיף הוא את האמינות של המוכר והאם הפרופיל מאומת, זה יעזור לכולם, גם למוכרים וגם לקונים לעשות עסקאות מוצלחות.

נערך לאחרונה ב:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
איך נקבעת האמינות של המוכר? ע"י מי ועל סמך מה?
ארז

אתה מספיק שנים בתחום כדי לדעת למי לא להתקרב וממי ניתן לרכוש בבטחה (גם יבואנים, גם חנויות וגם חברי פורום).

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אתה מספיק שנים בתחום כדי לדעת למי לא להתקרב וממי ניתן לרכוש בבטחה (גם יבואנים, גם חנויות וגם חברי פורום).

יש הבדל גדול בין הערכה אישית לבין קיטלוג או מתן ציוני אמינות בחסות האתר.
ארז

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זאב, אם תצליח לפתח מערכת שיודעת לעשות הערכת אמינות אמיתית של אדם, תהיה מיליארדר.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
זאב, אם תצליח לפתח מערכת שיודעת לעשות הערכת אמינות אמיתית של אדם, תהיה מיליארדר.

אומנם זה לא אתר לצורכי מסחר אבל הרעיון הוא לא מדע בדיוני, רמת האמינות של המוכר יכולה להימדד לפי חוות דעת של קונים, חברות באתר ולייקים לצורך העניין. זה לא יבטיח ב100 אחוז שהכל ילך חלק אבל זה הרבה יותר טוב מכלום וזה גם יתן לכם יתרון על פני אתרים מקבילים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה לא אמין בכלל השיטה הזאת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור