מחירים בהודעות מכירה ביד שניה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אחי. אתה מדבר שטויות. מעמד הביניים לא נכחד ולא בתיך. הוא חזק מתמיד. זה שילדים לא מצליחים לקנות דירה בשדירות רוטשליד זה לא אומר כלום. שנית, רוב החבר׳ה בגילי בכיינים ועצלנים. אנחנו דור מוצלח מאוד אבל מפונק טילים.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אז תגיד, אם הכל כל כך טוב פה וצהל ומכון ויצמן ותלג וגשרים ומנהרות ובגצ ובצלם והפרחת השממה.
אז אם ככה, למה לעזאזל מזי&נים אותנו ב40% מהמחיר האמיתי שאנחנו באים למכור ציוד אודיו יד שניה? וכשאנחנו באים לקנות אז בכלל לא מפרסמים את המחיר?
אתה רואה, הכל דפוק פה מהייסוד ולא ננוח ולא נשקוט עד שנעשה את השינוי!
Viva la revolution!!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז תגיד, אם הכל כל כך טוב פה וצהל ומכון ויצמן ותלג וגשרים ומנהרות ובגצ ובצלם והפרחת השממה.
אז אם ככה, למה לעזאזל מזי&נים אותנו ב40% מהמחיר האמיתי שאנחנו באים למכור ציוד אודיו יד שניה? וכשאנחנו באים לקנות אז בכלל לא מפרסמים את המחיר?
אתה רואה, הכל דפוק פה מהייסוד ולא ננוח ולא נשקוט עד שנעשה את השינוי!
Viva la revolution!!!

זה הכל בגלל זה. בגלל שלא כותבים מחירים. אני מציע שכשאתה הולך לקנות ממישהו משהו - אל תגלה לו כמה אתה משלם לו. ;)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נמר, הייתי שמח אם היית משווה אותנו - את הכלכלה שלנו, את התל"ג, ההכנסה לנפש, ורמת החיים - לארה"ב, גרמניה, נורבגיה, הולנד, סינגפור ומדינות דומות אחרות. בטח לא למדינות שהבאת כדוגמא. הרפרנס צריך להיות הרבה הרבה יותר גבוה. לשם נשאף. לא ליגוסלביה או למדינות דומות לה.

ישראל מפגרת באין סוף תחומים מדאיגים מול המדינות המפותחות, ואת המחיר כולנו משלמים. המצב הרבה פחות ורוד ומרנין ממה שאתה מנסה לצייר כאן. הכיתות שלנו צפופות יותר, המורים שלנו מרוויחים פחות ומשכילים פחות, האוניברסיטאות שלנו עניות יותר, יש לנו משמעותית, שלא לומר דרמטית, פחות מחקרים ופחות משאבים למחקר ופיתוח אקדמי. יש לנו פחות רופאים פר 1000 נפש מכל מדינות ה oecd , ועוד פחות - הרבה פחות אחיות. בתי החולים שלנו צפופים הרבה הרבה יותר, והתורים לרופאים ארוכים הרבה יותר בהתאם. אנחנו מרוויחים פחות ומשלמים בדרך כלל יותר ולכן יוקר המחיה שלנו הרבה יותר גבוה. הסיכוי של זוג צעיר לרכוש דירה הוא עלוב, ודירות בשכירות מוגנת לא קיימות בכלל. תשתיות התחבורה שלנו מפגרות במאה שנה ויותר ממדינות מפותחות, מה שמשפיע לא רק על המשק ועל הפריון הנמוך יחסית, אלא גם על איכות החיים. שיעור הילדים העניים ביחס למדינות ה OECD הוא אולי הגבוה ביותר וזה לכשעצמו בושה גדולה. חרפה ממש.

מעמד הביניים נשחק בכל מימד וכמעט בכל פרמטר שנבדק. הפער בין יוקר המחייה המאמיר לבין השכר הנשחק הולך וגדל. התוצאה היא ירידה, לא עלייה, ברמת החיים ובכסף הפנוי. משבר הפנסיות מאיים על הכלכלה כולה וזה עניין של זמן לא רב עד שיחוקק חוק נוסף להעלאת גיל הפנסיה. משמע, הדור שלנו לא יוכל גם להזדקן בכבוד ולהינות מפרי עמלו. נמשיך כנראה לעבוד עד גיל 70 כי לא נוכל לקבל פנסיה. גם שבוע העבודה שלנו ארוך ושוחק יותר ואנחנו מרוויחים פחות פר שעה ( בגרמניה למשל חלק מהמשק מתחיל כבר לעבור לשבוע עבודה של 4 ימים ).
לגבי החרדים, התמונה לצערי שונה מהתאור שלך. קשה שלא לגלוש כאן לפוליטיקה, כי חד משמעית אלו החלטות פוליטיות. זה נכון ואתה צודק שמדובר בעוני מבחירה, אבל יש מי שמעודד את זה במדיניות מכוונת , במקום לצמצם את זה במדיניות אחרת. מי שפתח את הברזים בצורה חסרת תקדים, חוקק חוקים חדשים, שינה והקצין מדיניות, והעביר תקציבי עתק שלא היו כמוהם מעולם היה בגין. מאז ועד היום היו פה ושם נסייונות קצרים לשנות את המצב אבל העובדה היא חד משמעית - ממשלות הימין, במיוחד זו הנוכחית, מממנות את החרדים ביד מאוד נדיבה ובחקיקה גורפת. כל זה חייב לבוא על חשבון מישהו. אתה ואני ומרבית החברים כאן מממנים את החגיגה הזאת. כשסוללים כביש, בונים מדרכה, ומקימים ביה"סליחה או בית כנסת בישוב או שכונה חרדית, זה לא ממומן מכספי המיסים של המקומיים. רק מהכספים שלנו. ו....כן. זה בא על חשבון כיתות פחות צפופות, ויותר תקנים לרופאים, אחיות ומיטות בבתי חולים. השכבה המצטמצמת שלנו מממנת (ומגינה בגבולות ) את השכבה ההולכת וגדלה שלהם.

אז אני לא רוצה לצבוע הכל בשחור ורק לקטר כאן עכשיו, רק להעמיד חלק מהדברים על דיוקם. נבנתה כאן מדינה מפוארת, יש מאין, כנגד כל הסיכויים. יש במה להתגאות ובגדול. מדינת ישראל היא כמעט סוג של נס. אבל בין זה לבין התמונה הורודה שציירת, המרחק עצום. חלק ניכר מכך בגלל מדיניות כלכלית שהיא לא רק קפיטליסטית חזירית. היא גם די נבזית וצינית.

עכשיו, מילא היינו "סתם" מדינה. אז האירי יכול להגיד פאק אוף ולעבור מדבלין לרובע האירי בניו יורק. אלא שאנחנו מדינה ציונית. ציונות היא עלייה וציונות זה לבנות כאן חברת מופת שתמשוך את כל יהודי העולם. אנחנו חייבים לחיות על פי האידאל שמושך יהודים לחיות כאן ולא דוחף אותם לעזוב. ולכן אנחנו חייבים כלכלה הוגנת הרבה יותר, כזו שלא תאפשר בשום פנים ואופן מצב שבו יש ילד אחד רעב, או קשיש אחד שאין לו חימום בחורף או כסף לתרופות. בשנים האחרונות יש לנו מאלה וגם מאלה, הרבה יותר מידי. זה תוצר של מדיניות כלכלית שגויה ורעה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה נכון ואתה צודק שמדובר בעוני מבחירה, אבל יש מי שמעודד את זה במדיניות מכוונת , במקום לצמצם את זה במדיניות אחרת. מי שפתח את הברזים בצורה חסרת תקדים, חוקק חוקים חדשים, שינה והקצין מדיניות, והעביר תקציבי עתק שלא היו כמוהם מעולם היה בגין. מאז ועד היום היו פה ושם נסייונות קצרים לשנות את המצב אבל העובדה היא חד משמעית - ממשלות הימין, במיוחד זו הנוכחית, מממנות את החרדים ביד מאוד נדיבה ובחקיקה גורפת. כל זה חייב לבוא על חשבון מישהו. אתה ואני ומרבית החברים כאן מממנים את החגיגה הזאת. כשסוללים כביש, בונים מדרכה, ומקימים ביה"סליחה או בית כנסת בישוב או שכונה חרדית, זה לא ממומן מכספי המיסים של המקומיים. רק מהכספים שלנו. ו....כן. זה בא על חשבון כיתות פחות צפופות, ויותר תקנים לרופאים, אחיות ומיטות בבתי חולים. השכבה המצטמצמת שלנו מממנת (ומגינה בגבולות ) את השכבה ההולכת וגדלה שלהם.

אני איתך לגמרי לגבי החרדים. הדרך היחידה היא ללחוץ אותם לשוק העבודה - לפיד התחיל ודרעי החזיר את המצב לקדמותו כמעט. אבל אנחנו רואים יותר ויותר חרדים ניכנסים לשוק העבודה. הדרך היחידה לעשות את זה באופן מוחלט היא לסגור את הברזים. לא יעבדו - לא יאכלו. ולא בגלל שאני רשע, בגלל שהם ככה מבחירה, סימן שהם יכולים לבחור אחרת.

ולכן אנחנו חייבים כלכלה הוגנת הרבה יותר, כזו שלא תאפשר בשום פנים ואופן מצב שבו יש ילד אחד רעב, או קשיש אחד שאין לו חימום בחורף או כסף לתרופות. בשנים האחרונות יש לנו מאלה וגם מאלה, הרבה יותר מידי.

תמיד היה ואי אפשר למחוק את התופעה הזו לחלוטין. במיוחד כשחלק ממנה אינה נובעת מזה שלא הצליחו לשנות אם כי ישנם אנשים שלא מסוגלים לעשות דבר שיוציא אותם ממעגל העוני. לפני כמה שנים חבר קרוב שלי (עשיר כזה - טפו! - זו עקיצה לרועי 51) תמך במשפחה עניה מרודה. האב נרקומן והאם ״עקרת בית״ כי היא סובלת מ״בעיות גב״. אממה, 6 ילדים בבית. כשהתברר לו שהאם התחילה לעשות ציפורניים וגבות הוא נפגש איתם. אמר לה שבפעם הבאה שהוא מבין שאת הכסף שלו היא שופכת על זה ולא על כלכלת המשפחה הוא פורש לטובת מי שבאמת זקוק. מה אתה חושב קרה? שוב פעם טיפלה האם בעצמה והילדים גידלו את עצמם ברחובות ובערב באים הביתה לישון. אבל זה מגדל דור נוסף של כאלה. שהם ״טפילים״ גם מבחירה. האם לא היתה מוכנה לטפל בקשישים, לא נקיון (גב - אתה יודע - בעיה) ולא בשום דבר שהוא לא לפחות כזה שהיא יכולה לשבת ולעשן את עצמה למוות. אתה יודע כמה כאלה יש? טונות! אני ממש לא מצפה מהמדינה שתאכיל את כולם. אני כן מצפה ממנה שתיתן כלים לכך.

אין מדינה שאין בה ילדים רעבים, זקנים בלי מזגן ובתי חולים סופר קלאס לכולם. האזרחים הם חלק בלתי נפרד מהיכולת לבנות כלכלה. וכשהם לא מעוניינים לעזור לעצמם, דבר לא יעזור.

לא הממשלה אשמה בהכל. אבל נכון, בחלק מהדברים היא מסרבת לטפל בטפשותה. בין היתר בהון השחור ובגביית מיסים בכלל בחברה הערבית הישראלית (שהיא חלק בלתי נפרד מהמדינה) ובחרדים שאמנם לאט לאט מפנימים שצריך לעבוד, אבל זה לאט מידי, מעט מידי.

ובנימה אישית. מתי נראה את זיו פנייך? גם מגבר חדש אצלי, גם זרוע, גם קדמגבר, גם פונו סטייג׳ וגם כבלים. ומי לא בא? אלדד!

אם כבר צריך להתלונן, זה על זה שאתה לא מניע האוטו ובא.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
לא הממשלה אשמה בהכל. אבל נכון, בחלק מהדברים היא מסרבת לטפל בטפשותה. בין היתר בהון השחור ובגביית מיסים בכלל בחברה הערבית הישראלית (שהיא חלק בלתי נפרד מהמדינה)
שוב אתה מעוות האמת!

מי אמר לך שהערבים לא משלמים מיסים? נכון לא כולם משלמים אבל החלק הגדול והגדול מאד כן משלם. תבדוק ברשות המיסים ומוכן להתערב על זה.

דע לך, הקפיטליסטים החזיריים במדינה הם שגונבים הכספים ומשלמים שברירים למיסים.

תבדוק ברשות המיסים כמה נוכלים גנבו כספים ולא שילמו מיסים ובסוף עסקת טיעון ושילמו אפסים לעמות מה שגנבו.

אתה יודע כמה הממשלה מעודדת נוכלים במדינה? כל כמה וכמה צץ ערס וניגש לממשלה שיש לו פרוייקט מסויים ואז מתחילים לחייב אנשים שמתעסקים בענף מסויים לשלם סכום בשנה לקרן y והתשלום הזה הופך לדבר חובה שבלעדיו לא תקבל כל האישורים השייכים לעסק ובסוף אנשי העסקים מקבלים זין מהערס הזה בעזרת המדינה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי אמר לך שהערבים לא משלמים מיסים? נכון לא כולם משלמים אבל החלק הגדול והגדול מאד כן משלם. תבדוק ברשות המיסים ומוכן להתערב על זה.

http://www.themarker.com/misc/1.575402

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/517/061.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3789809,00.html

http://mida.org.il/2016/03/13/משהו-טוב-קורה-ברשויות-הערביות-בישראל/

http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=15788

http://www.dirasat-aclp.org/arabic/files/Dr_Rafik_Haj_Arnona_2011-fin.pdf

יש עוד 100 לינקים אני יכול לשלוח לך.

אתה יודע כמה הממשלה מעודדת נוכלים במדינה? כל כמה וכמה צץ ערס וניגש לממשלה שיש לו פרוייקט מסויים ואז מתחילים לחייב אנשים שמתעסקים בענף מסויים לשלם סכום בשנה לקרן y והתשלום הזה הופך לדבר חובה שבלעדיו לא תקבל כל האישורים השייכים לעסק ובסוף אנשי העסקים מקבלים זין מהערס הזה בעזרת המדינה.

לא יכול שלא להסכים איתך. אבל זה לא רק הממשלה הזו. מדובר בממשלות ישראל לדורותיה.

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
69
נקודות
28
http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=3772

הערת אגב
במסגרת העבודה שלי יוצא לי להסתובב לא מעט בכפרים ערבים, ואני חייב לציין שבשום ישוב יהודי בארץ לא נתקלתי בריכוז גבוה כלכך של רכבי יוקרה שמחירם מתחיל מ1,000,000 שח ומעלה.
תענוג לראות BMW 750LI , AUDI R8,RS7 ,מרצדס S63AMG , פורשה 911 ועוד ועוד על אותו הרעיון עם וו גרירה מאחורה סוחבים עגלות כאילו היו טנדר.

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
תקנה אגוזי - ימתיק לך.
גם אפשר תמיד לבדוק חשש לאולכוס. זה תמיד טוב לבדוק את זה כשמישהו מעז להגיד בפומבי שהוא מצליח כלכלית. ככה אגב שוללים חשש לאולכוס.

אם הייתי עושה את זה כל הזמן אז מילא. נדיר מאוד שאני מתבטא בעניינים הללו. אבל מה לעשות ויש לי מה להגיד ויש לי איך להוכיח (על עצמי). שנית, ה״שוויץ״ שלי מאפשר לך גם להתארח באירועים, תערוכות, להינות מאתר תוכן שכל פוסט של התחדשתי במשהו שהוא יותר מהממוצע יכול להיתפס כשוויץ. אז כן, יכול להרשות לעצמי לא מעט. מכיר את ה״ברנג׳ה״ הזו שכל כך אוהבים לשנוא כי הם הצליחו. במדינה הזו, אם אתה לא רוצה לעשות חמוץ בקיבה של איזה אולכוסניק, אל תעז לרמוז שאתה מצליח. תמיד תדאג להתחבא, לקנות מכונית צנועה (שלא כמוני) מערכת צנועה (שלא כמוני) שעון קסיו (שלא כמוני) משקפי שמש של מותג הבית הזול (שלא כמוני) ואם אתה יותר מזה, תהיה זהיר, מיצי קיבה עלולים להנתז עלייך.

אז זהו חביבי. אני לא משחק את המשחק של הצנוע המוחלט. צניעות היא דבר יפה אך גם עשויה להיות המפלט של מי שלא בטוח אם הוא מצליח או נכשל. עם זאת, אני לא נוטה לנפנף כל היום במה שיש/אין לי. אבל מתי שצריך לפתוח אני פותח. יש לי חסינות למיצי קיבה של אחרים. לכן, רצוי, למרות הטעם החמוץ, לבלוע בחזרה. זה יהיה בזבוז לשפוך אותם עלי. אני בעד שאנשים יראו את ההצלחה שלהם, ידברו עליה ויחשפו אותה. ככה בונים חברה עם שאיפות ולא חברה בינונית בה אדם מצליח צריך להתחבא.

ולמה אני מגיב לך ככה? משום שאותה חמיצות בקיבה חטפת שסיפרתי על הביקור אצל חגי ומעצם העובדה שהבאתי איתי סיגר שהיה, רחמנן ליצלן יקר.

בסקר ״מה לדעתכם המוצר האידיאלי לחובב המתחיל״ גם הערת הערה הקשורה לכך שמוציאים הרבה כסף על אודיו ואתה לא מצליח להבין את התופעה.

בקיצור. תמיד שמישהו מדבר על משהו יקר משהו מחמיץ לך. השאלה היא אם חמוץ לך בגלל שהמוצר יקר או בגלל האדם שרכש אותו. אל תגיב, תחשוב על זה ואל תשכח - קנה אגוזי.
קצת עירבבת מין בשאינו מינו, גם מזהה קצת כעס וזה חבל. מקבל את ההצלחה הכלכלית שלך כעובדה, לא בזה הענין. זה מונח בהתנשאות הכמעט אוטומטית שלך על כל מי שחולק עליך ובשימוש בדימויים זולים ומעליבים למדי. הביקורת שלי על מחיריהן של קופסאות אודיו ענין ישן ולטעמי ולניסיוני גם מבוסס, אין לו קשר לעומק ארנקי, גם לא לזה של ארנקך. הצורך הזה, שאינו רק שלך אגב, לקחת כל ביקורת כזו למקום של צרות עין או משהו כזה, הגם שהוא מובן במרבית המקרים, פשוט מחטיא את המטרה ומביא למשחקים ילדותיים של אגו במקום לדיון אמיתי ורציני בסוגיה שלהבנתי ראויה להתייחסות מעט רצינית יותר מהסיפור הזה של "זה המוטו שלי וזה האוטו שלי". חשוב לך לנפנף בהצלחה שלך, יופי, אין לניפנוף הזה קשר לא לעומק ידיעותיך, לא להבנתך, הגם שאתה משוכנע שכך הוא. לא ארחיב מעבר לזה ברשותך, לא אוהב לריב. ונהוג אגב לזכרוני לאיית את המינוח הלועזי לכיב קיבה כ"אולקוס" ולא "אולכוס".

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
TakeOne ,
מזדהה מאוד עם הדברים שכתבת.
בבקשה תרוץ לפוליטיקה על מנת לשנות את סדר העדיפויות.
הקול שלי מובטח....

נמר ,
אני ממש לא נגד קפיטליזם ולשמחתי אני ומשפחתי לא קרבן של השיטה הזאת.
אין לי בעיה עם אנשים שבוחרים לא לעבוד.
יש לי בעיה מוסרית עם אנשים שעובדים ובקושי שורדים או עם אנשים שמקבלים 100% אי כושר עבודה מביטוח לאומי (ולא מאחל לאף אחד לעבור את הגיהנום הזה שנקרא ביטוח לאומי וכמה מסכן צריך להיות בשביל שיכירו בך כנכה שזקוק לתמיכה ) ואז הביטוח הלאומי נותן קצבה של 2340 שח לחודש לאדם שהכירו בו ב 100% אי כושר עבודה.
זו רשעות , אטימות ואכזריות חברתית וזו לא גזרה משמים. זו מדיניות כלכלית חברתית , זה עניין של סדר עדיפויות והבעיה היא שסדר העדיפויות נקבע לא לפי מה שנכון לחברה הישראלית אלא לפי שיקולים פוליטיים ציניים או אם תרצה "מה צריך לתת לקבוצות לחץ מסוימות בשביל לשמור על כס השלטון".
עוד לא פגשתי אחד במדינה שלא מסכים שנעשה עוול משווע לניצולי השואה ושזה בלתי נסבל לחשוב שחלקם (לא כולם, אלה שמקבלים רנטה חיים בכבוד ) חיים בעוני מחפיר , שלא ראוי לאף אדם בארץ. אז מה עושים עם זה ?
איך זה שאחרי כל כך הרבה שנים עדיין לא הצליחו למצוא את המשאבים לזה ? אבל לפינוי עמונה ובניית יישוב חלופי לאנשים שאפשר לאכלס את כולם במגדל דירות אחד - לזה יש כסף.
נשארו פחות מ 40 אלף ניצולי שואה אז פשוט טוחנים אותם בבירוקרטיה בלתי נסבלת או בפשטות ממתינים שיעברו מן העולם...
ואז בא כחלון ונותן ביטול מס קניה על מוצר "בסיסי" במקום לקחת את הכסף הזה ולהשתמש בו לצמצום הפערים ולצמצום הבושה הלאומית...
זו תמצית המחאה שלי.

ארז

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113

נמר, מדובר בארנונה.
לא באי תשלום גורף של מיסים.

אתה צודק שזה מלמד על תרבות רעה של התחמקות מתשלום מס, א-ב-ל סוגיית המיסים העירוניים במגזר הערבי הרבה יותר מורכבת.

בצד אחד של המשוואה יש אי תשלום או אי גבייה, ובצד השני של המשוואה יש גם אי קבלת שירותים......וזה כבר סימפטום של הזנחה של המדינה במשך עשרות שנים. האזרח הערבי בכפר בגליל או בכפר הבדואי בנגב, אומר לעצמו - אני לא מקבל כלום אז גם לא רוצה לשלם כלום. אין ויכוח על כך שרמת התשתיות הציבוריות וההשקעות במגזר הערבי הן עלובות ומקפחות בהשוואה למגזר היהודי. הם מקבלים פחות כמעט בכל תחום: גם בתחומי התשתיות, וגם בתחומי החינוך, התרבות, הרווחה, הספורט, הבריאות ומה לא.... . חלק מטעות נוראית עם השלכות לאומיות הסטוריות של המדינה. במצב כזה, בדיוק כמו בשכונות מצוקה יהודיות, רמת התשלום לעירייה נמוכה מאוד.

אגב, במגזר החרדי מצאו לכך פטנטים.
עיריית ירושלים למשל, מוציאה בסיטונאות עשרות אלפי 'פטורים' כל שנה. יש לך מעל 6 ילדים? קח הנחה מארנונה. יש לך 10 ילדים? קבל פטור. אתה גר באזור מסויים (שכונה חרדית )? תעריף הארנונה שלך הכי נמוך בעיר. אולי אפילו בארץ. גם אם זה מרכז העיר כמובן. וכך הלאה.
בסוף השנה יש גירעון של כמעט מילארד ש"ח, אז הולכים לממשלה ומקבלים "מענק איזון". אחלה פטנט.

במגזר הערבי פשוט לא מעיזים לעשות את זה כי משרד הפנים לא יאשר להם. הם לא יושבים בממשלה ולא קרובים לצלחת. הנה לך עוד עיוות נוראי בשיטת הממשל הישראלי - קבוצה או סקטור חזקים אלקטורלית זוכים במרבית העוגה (שאנחנו משלמים עליה ואופים אותה ) על חשבון הרוב. גם זה לדעתי סוג של קפיטליזם חזירי, שלא לומר נבזי. בדמוקרטיה כולם מקבלים, בלי קשר להשתייכותם הפוליטית. אבל אנחנו כבר מזמן לא ממש דמוקרטיה. רק חושבים שאנחנו כאלה.

יחד עם זאת, במגזר הערבי כן משלמים מס הכנסה כי מזה קשה להתחמק, וכן משלמים כמונו מיסים שערורייתיים עקיפים כמו על רכישת רכב, תדלוק הרכב וכל קנייה אחרת שבה המדינה לוקחת את הנתח שלה.

אז אם אתה רוצה לדייק, ראוי שתציין שבמגזר הערבי רבים (מאוד ) מתחמקים מתשלום ארנונה, בין היתר כי מרגישים מקופחים ולא מקבלים את התשתיות והשירותים כמו יתר תושבי הארץ.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
המונח הנכון הוא החברה הערבית, לא מגזר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קצת עירבבת מין בשאינו מינו, גם מזהה קצת כעס וזה חבל. מקבל את ההצלחה הכלכלית שלך כעובדה, לא בזה הענין. זה מונח בהתנשאות הכמעט אוטומטית שלך על כל מי שחולק עליך ובשימוש בדימויים זולים ומעליבים למדי. הביקורת שלי על מחיריהן של קופסאות אודיו ענין ישן ולטעמי ולניסיוני גם מבוסס, אין לו קשר לעומק ארנקי, גם לא לזה של ארנקך. הצורך הזה, שאינו רק שלך אגב, לקחת כל ביקורת כזו למקום של צרות עין או משהו כזה, הגם שהוא מובן במרבית המקרים, פשוט מחטיא את המטרה ומביא למשחקים ילדותיים של אגו במקום לדיון אמיתי ורציני בסוגיה שלהבנתי ראויה להתייחסות מעט רצינית יותר מהסיפור הזה של "זה המוטו שלי וזה האוטו שלי". חשוב לך לנפנף בהצלחה שלך, יופי, אין לניפנוף הזה קשר לא לעומק ידיעותיך, לא להבנתך, הגם שאתה משוכנע שכך הוא. לא ארחיב מעבר לזה ברשותך, לא אוהב לריב. ונהוג אגב לזכרוני לאיית את המינוח הלועזי לכיב קיבה כ"אולקוס" ולא "אולכוס".

נתחיל מהסוף. אם אתה יודע לאיית אולקוס אז אתה כנראה מכיר את העניין.

אני לא נוהג לנפנף בשום הצלחה. נדיר שאני בכלל מתבטא בנושא.

אם אתה סבור שאני נוהג העליב אנשים אז תפתור את הבעיה הזו בזה שאל תגלוש כאן. בתוך ההצלחות שלי יש גם את האתר הזה. אל תשתמש בו משום שהוא עשוי להעיד על עוד הצלחה שלי. גם אל תלך לשמוע רמקולים קרמים משום שאני הוא זה שדחף את העניין הזה בארץ וזה שוב, עלול לגרום לך לשתף פעולה עם עוד הצלחה שלי. גם אל תבוא לתערוכות משום שאני זה שמארגן ומממן אותן. ואז שוב זה יחשב לניפנוף בהצלחה.

גם ביקורות אודיו השוואתיות ישראליות אל תקרא. אני התחלתי עם המגה השוואות הללו ואז עוד פעם תזכר שהראשון שניפנף בזה היה אני.

ולגבי אנלוגי, אל תקנה אנלוג משום שחלק נכבד מהעבודה שלי בארץ הוא קידום המודעות לנושא. אז שוב תשתף פעולה עם ההצלחה שלי.

יש עוד כמה דברים שעשיתי. כאן בארץ ממש. גדולים משמעותית מהשטויות של אודיו. חלק מהם השפיעו ישירות עלייך כצרכן ישראלי. אבל אותם, והם העיקר, אני לא מזכיר אף פעם. למה? משום שאני לא מנפנף במשהו שהוא לא עשוי לתרום לדיון. אני כן מנפנף (רחמנן ליצלן) בהצלחה שלי בנושאים ספציפיים. במיוחד לאור העובדה שההצלחה שלי היא למרות מקלות רבים הגלגלים אותה יודע מה? אולי אפילו בזכות.

עדיין חמוץ לך? גש לרופא ותאיית לו "א ל ק ו ס".

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
טייק וואן, שאפו על כתיבה רהוטה ועניינית. נהנה מאוד לקרוא אותך.(ורד)
תרשה לי לתקן עניין קטן, כבר הרבה מאוד שנים (ובדיוק מאותן סיבות שמנית) שהרשות המקומית אינה קובעת את תעריפי הארנונה, ההקלות וכו׳ אלא הם נקבעים עבור כל רשות בנפרד בצו ארנונה שהוא בעצם חיקוק שיוצא על ידי משרד הפנים כל שנה.
(ואל תגיד לי עכשיו ״דרעי״....)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה צודק שזה מלמד על תרבות רעה של התחמקות מתשלום מס, א-ב-ל סוגיית המיסים העירוניים במגזר הערבי הרבה יותר

אתה לא יודע כמה. לך למוסכים בכפרים ערבים ותקן את האוטו שלך בזול, בלי ניירת. גם מלא זיופים של טקסטיל והכל בשחור. אני גם לא אספר לך איך הם קונים רכבים ומתי הם מעבירים בעלות. נשמה, לך לכפרים ותקבל קורסים של התחמקות ממיסים. ילמדו אותך גם איך לחיות כמו מלך ולהיות מוגדר כעני.

שלא תחשוב לרגע שמדובר בטיפשים עלובים. יש להם שכל, תחכום ובנוסף, יודעים לנצל היטב את הפחד מאכיפה בסביבתם.

אגב. החרדים טפילים ותחמנים בדיוק כמותם. גם את האוכלוסיה הזו אני מכיר. תחפש רכב ישן וזול 7 מקומות ותמצא אותו באוכלוסיה החרדית. חפש רכב יוקרה ותמצא אותו בכפרים הערבים. כנס ליד 2, בדוק אותי.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אתה לא יודע כמה. לך למוסכים בכפרים ערבים ותקן את האוטו שלך בזול, בלי ניירת. גם מלא זיופים של טקסטיל והכל בשחור. אני גם לא אספר לך איך הם קונים רכבים ומתי הם מעבירים בעלות. נשמה, לך לכפרים ותקבל קורסים של התחמקות ממיסים. ילמדו אותך גם איך לחיות כמו מלך ולהיות מוגדר כעני.

שלא תחשוב לרגע שמדובר בטיפשים עלובים. יש להם שכל, תחכום ובנוסף, יודעים לנצל היטב את הפחד מאכיפה בסביבתם.

אגב. החרדים טפילים ותחמנים בדיוק כמותם. גם את האוכלוסיה הזו אני מכיר. תחפש רכב ישן וזול 7 מקומות ותמצא אותו באוכלוסיה החרדית. חפש רכב יוקרה ותמצא אותו בכפרים הערבים. כנס ליד 2, בדוק אותי.

אחד לאחד מהמציאות:בעד:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר, מדובר בארנונה.
לא באי תשלום גורף של מיסים.

אתה צודק שזה מלמד על תרבות רעה של התחמקות מתשלום מס, א-ב-ל סוגיית המיסים העירוניים במגזר הערבי הרבה יותר מורכבת.

בצד אחד של המשוואה יש אי תשלום או אי גבייה, ובצד השני של המשוואה יש גם אי קבלת שירותים......וזה כבר סימפטום של הזנחה של המדינה במשך עשרות שנים. האזרח הערבי בכפר בגליל או בכפר הבדואי בנגב, אומר לעצמו - אני לא מקבל כלום אז גם לא רוצה לשלם כלום. אין ויכוח על כך שרמת התשתיות הציבוריות וההשקעות במגזר הערבי הן עלובות ומקפחות בהשוואה למגזר היהודי. הם מקבלים פחות כמעט בכל תחום: גם בתחומי התשתיות, וגם בתחומי החינוך, התרבות, הרווחה, הספורט, הבריאות ומה לא.... . חלק מטעות נוראית עם השלכות לאומיות הסטוריות של המדינה. במצב כזה, בדיוק כמו בשכונות מצוקה יהודיות, רמת התשלום לעירייה נמוכה מאוד.

אגב, במגזר החרדי מצאו לכך פטנטים.
עיריית ירושלים למשל, מוציאה בסיטונאות עשרות אלפי 'פטורים' כל שנה. יש לך מעל 6 ילדים? קח הנחה מארנונה. יש לך 10 ילדים? קבל פטור. אתה גר באזור מסויים (שכונה חרדית )? תעריף הארנונה שלך הכי נמוך בעיר. אולי אפילו בארץ. גם אם זה מרכז העיר כמובן. וכך הלאה.
בסוף השנה יש גירעון של כמעט מילארד ש"ח, אז הולכים לממשלה ומקבלים "מענק איזון". אחלה פטנט.

במגזר הערבי פשוט לא מעיזים לעשות את זה כי משרד הפנים לא יאשר להם. הם לא יושבים בממשלה ולא קרובים לצלחת. הנה לך עוד עיוות נוראי בשיטת הממשל הישראלי - קבוצה או סקטור חזקים אלקטורלית זוכים במרבית העוגה (שאנחנו משלמים עליה ואופים אותה ) על חשבון הרוב. גם זה לדעתי סוג של קפיטליזם חזירי, שלא לומר נבזי. בדמוקרטיה כולם מקבלים, בלי קשר להשתייכותם הפוליטית. אבל אנחנו כבר מזמן לא ממש דמוקרטיה. רק חושבים שאנחנו כאלה.

יחד עם זאת, במגזר הערבי כן משלמים מס הכנסה כי מזה קשה להתחמק, וכן משלמים כמונו מיסים שערורייתיים עקיפים כמו על רכישת רכב, תדלוק הרכב וכל קנייה אחרת שבה המדינה לוקחת את הנתח שלה.

אז אם אתה רוצה לדייק, ראוי שתציין שבמגזר הערבי רבים (מאוד ) מתחמקים מתשלום ארנונה, בין היתר כי מרגישים מקופחים ולא מקבלים את התשתיות והשירותים כמו יתר תושבי הארץ.
במגזר הערבי לא משלמים ארנונה בגלל תופעת השבטיות, ללא קשר לעובדה שערביי ישראל מקופחים.
ונמר, זו בדיחה עצובה שאנשי ימין מתארים פאקים במדינה כפאקים של "כל ממשלות ישראל". לליכוד היו כמה 40 שנה +- לתקן הרבה פאקים. אבל כשיש לך ממשלה שמתחברת למחלקי סיגרים יקרים, אז ברור שניצולי שואה לא ממש מעניינים. הם לא מחלקים שמפניה ורודה.

אריה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
הימין רוצה ומאמין בגישה משיחית
בסיפוח שטחים וכך יביא לגאולה,
והשמאל רוצה ומאמין בהחזרת שטחים
ועשיית שלום וכך יביא את הגאולה,
לא יודע מה הפתרון וגישה הנכונה,אבל

אני חושב שלפני כן דרושה אחדות
ואיחוד העם על כל זרמיו,
אחרת נמצא את עצמינו עוד פעם
בדרך לאי שם:):(

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
69
נקודות
28
זה שהשמאל הקיצוני הפנאטי צורח קיפוח זה לא אומר שהוא צודק, פשוט הם מתקשים בלהוציא אמת מהפה.
קצת עובדות על קצה המזלג מגובות מחקרי שכמובן לא יצליחו לבלבל אף קיצוני.

- בעוד ששיעור התושבים ברשויות הערביות הוא כ-14 אחוז מהאוכלוסייה, הם גבו רק 2 אחוזים מההכנסות הארציות מארנונה, ומנגד זכו בלא פחות מ-38 אחוזים ממענקי האיזון.
http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02620.pdf

-בשנת 2013 הרשויות הערביות זכו למיליארד ש"ח לעומת 1.6 מיליארד ליהודיות. במילים אחרות, הרשויות הערביות קיבלו מהממשלה כ-1,000 ש"ח לנפש, לעומת 258 ש"ח בלבד ברשויות היהודיות.
http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m03317.pdf

-בעוד שבשנת 2009, העביר משרד החינוך לרשויות הערביות הועברו סכומים שהגיעו לכדי 1,169 ש"ח, לרשויות היהודיות הועבר חצי: 558 ש"ח לתלמיד.

-הבטחת הכנסה המגזר הערבי, שמהווה כ-20 אחוזים מהאוכלוסייה, מקבל 51.6 אחוזים מתקבולי הבטחת ההכנסה של הביטוח הלאומי.

http://www.abrahamfund.org/webfiles/fck/פרק 4 - פערים חברתיים כלכליים.pdf

-49 אחוזים מהאסירים הפליליים בישראל משתייכים למגזר הערבי, המונה, כידוע, חמישית מהאוכלוסייה בלבד. למקרה ששאלתם, הם לא יושבים שם על הרצת מניות או שיווק ביצים נגד תקנות מועצת הלול: הערבים אחראים על 55 אחוזים מהחשודים ברצח, ו-49 אחוזים מהמואשמים ברצח; 55 אחוזים מהחשודים בניסיונות הרצח, ו-58 אחוז מהאשמים בו; ו-58 אחוזים מהחשודים בחבלה גופנית חמורה ו-45 אחוז מהאשמים בה.

-
המשפחה הערבית הממוצעת ביישוב עירוני מוציאה כל חודש 13,100 ש"ח על צריכה. אמנם, זה פחות מפתח תקווה (13,612 ש"ח), ותל-אביב (15,365 ש"ח); אבל זה יותר מאשדוד (12,541 ש"ח) וחיפה (12,105 ש"ח).

ועל מה יוצא הכסף? הערבים מוציאים יחסית הרבה על מזון (2,397 ש"ח, לעומת פחות מ-2,000 ש"ח ברשויות היהודיות), וזו ממש לא צריכת מצוקה: הערבים מוציאים יותר מפי-2 על בשר ועופות מהיהודים (781 ש"ח, לעומת 377-230 ש"ח); מוציאים יותר על דגים (102 ש"ח לעומת 80-50 ש"ח ברוב הרשויות היהודיות) יותר על שמנים ומוצריהם (99 ש"ח לעומת 83-54 ש"ח); והרבה יותר על משקאות קלים (145 ש"ח לעומת 99-63 ש"ח).

הערבים מוציאים באופן משמעותי גם יותר כסף על ריהוט מאשר היהודים (895 ש"ח לעומת 520-378 ש"ח); על חפצי קישוט לבית (98 ש"ח לעומת 55-30 ש"ח) וגם על הלבשה והנעלה (520 ש"ח לעומת 453-373 ש"ח ברוב היישובים היהודיים). ערבים משקיעים יותר במוצרי טבק (235 ש"ח לעומת 133-74 ש"ח אצל יהודים); קוסמטיקה (210 ש"ח לעומת 183-112 ש"ח); ובשירותים משפטיים (232 ש"ח לעומת 167-72 ש"ח).

http://www.cbs.gov.il/publications13/1517/pdf/t08_02.pdf

- בעשירון העליון היהודי ל84.6% (70% בכללי, גם נתון גבוה מאוד ביחס לעולם) יש דירה בבעלותם לעומת רוב מוחלט של 92.6% ערבים שיש ברשותם דירה (שלא לדבר על כך שהדירות שלהם גדולות פי כמה מהבתים של היהודים והבנייה שלהם היא בעיקר לרוחב ולא לגובה,
http://www.sikkuy.org.il/wp-content/uploads/2013/10/sikkuymadad_2009.pdf

-יש סעיפים בהם יהודים מוציאים יותר, כמו למשל שכר דירה (1774-377 ש"ח לעומת 64 ש"ח ברשויות הערביות),
יהודים מוציאים גם פי-שניים ושלושה על חינוך ילדיהם (1118-614 ש"ח לעומת 460 ש"ח ברשויות הערביות); ומשקיעים יותר בבריאות (891-616 ש"ח לעומת 520 ש"ח), במופעי תרבות וספורט (420-194 ש"ח לעומת 63 ש"ח) ומוצרי תרבות בני קיימה (355-162 ש"ח לעומת 179 ש"ח בלבד). על עיתונים ספרים ומכשירי כתיבה היהודים משקיעים בין 67-37 ש"ח בחודש, ואילו הערבים כמעט ולא מוציאים דבר.

עוד עובדה מעניינת שלא קשורה ישירות אבל אולי מישהו מוכן לפתור אותה בשביל ברברי שכמותי
איך העובדה שכל היום צורחים בתקשורת על המצב העגום של הרפואה ובתי החולים
מסתדרת עם העובדה שתוחלת החיים שלנו מהגבוהות בעולם?

או איך מסתדרת העובדה שכל היום צורחים ומאיימים עלינו שעד שנת 2000 יהיה רוב ערבי :)
http://cafe.themarker.com/media/t/275/743/9/file_0.jpg
אבל לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המצב נכון להיום זהה בין ערבים ליהודים אבל לפי המגמה שנה הבאה היהודים יעקפו את הערבים.

אפשר להמשיך עם הדוגמאות עד 2018 אבל העובדות כמובן לא יבלבלו אף צרחן.

שבת שלום
שי מהמחנה הקיצוני , לא כמו מחנה השלום הנאור ששולח את נציגיו להשתטח על קבר עראפת המתועב שהקים כמובן את התנועה לשחרור בלסטין ב1964, קצת לפני עקיבוש, בו בזמן שסטטיסטית עקב פעולותיו של הרוצח באופן ישיר כנראה יש לפחות 3-4 משפחות שכולות שבוכות באותו זמן על קבר יקריהם.
http://ynes.co.il/wp-content/uploads/2015/06/114-645x325.jpg

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור