מחירים בהודעות מכירה ביד שניה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לא אכנס כאן לפוליטיקה. אבל אין מדינה בעולם שאין בה עניים. ולידיעתך, אני יכול להגיד לך מראש מי יהיה עני, מי מעמד הביניים ומי מליונר. איך? זה אופי וחינוך יותר מאשר כל דבר אחר.

לא מעט המוגדרים כעניים כאן הם פשוט לא מצהירים על המשכורות שלהם.

תוציא את האוכלוסיה החרדית (ענייה מבחירה) ואת חלק מהערבים הישראלים (הון שחור)
וקיבלת מדינה משגשגת, מדהימה, חזקה, איכותית ומה לא.

טוב כאן אחי, מעולה כאן, מושלם כאן!!!

קדימה. נחזור - אודיו.

אז אם הכל מעולה כאן זה סתם תקשורת שמאלנית בוגדת ושונאי ליכוד (בעיקר אשכנזים) שממציאים שחרא כאן להמון אנשים שאינם חרדים או ערבים ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז אם הכל מעולה כאן זה סתם תקשורת שמאלנית בוגדת ושונאי ליכוד (בעיקר אשכנזים) שממציאים שחרא כאן להמון אנשים שאינם חרדים או ערבים ?

זו הסיבה שאני מתנגד להכניס פוליטיקה לאתר. תמיד יבוא מישהו ויזריק לטוען מילים לפה (אשכנזים, בוגדים). התקשורת לא מתארת את המציאות כפי שהיא והיא בהחלט בעלת אג׳נדה. זה בולט, ברור, מוחלט. אבל הם לא הבעיה כלל. הבעיה היא שכל מילה שיוצאת מהתקשורת הופכת להיות האמת המוחלטת. אז זהו, זה לא נכון. התקשורת תפקידה היא להיות אופוזיציה וזה בסדר. אבל יש לתקשורת טבע לעוות את המציאות. והמציאות התקשורתית מתארת את ישראל והחיים בה כדרגה אחת מעל החיים בגטו וורשה. ומה לעשות, זה לא המצב. בכל מדינה יש עניים, כאן יש עוד פחות.

מישהו כאן דיבר על המודל הסקנדינבי. כשעשרות פליטים ימלאו את סקנדינביה, ויעשו שם פיגועים והיא תהיה תחת איום בטחוני, בסקנדינביה ידברו על המודל הישראלי.

קדימה. די פוליטיקה. זה סתם מתכון למריבות - לא בא לי והשירשור הזה כך או כך מועמד למחיקה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אם אני לא טועה מילטון פרידמן זה התורה שביבי מנחיל פה בעזרת הנגיד שקיבל תפקיד בכיר בארה״ב והצליח לא רע .

פרנקל היה בדעה שהבורסה יציבה
ותמשיך לעלות ב2008,עוד הצלחה?
ובנוסף הוא גנב ושקרן.

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אם אני לא טועה מילטון פרידמן זה התורה שביבי מנחיל פה בעזרת הנגיד שקיבל תפקיד בכיר בארה״ב והצליח לא רע .

ככה זה כששבע לא מאמין לרעב,
במציאות הזו טוב שיש לנו אויבים
משותפים סביב,
אחרת היה פה סדום ועמורה.

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
רק הערה היסטורית למעונינים, הויכוח הזה שכולל גם קצת אגו של אנשים מאוד מכובדים שיודעים מאיפה זורחת השמש, מעט גדול עלי, אז את מילטון הכניס לכאן שמחה ארליך עליו השלום סמוך מאוד למהפך של 1977, על הדרך ריסק את מדינת הרווחה והשקה יופי את ניצניה של האינפלציה הפסיכית שפרחה כאן טיפה מאוחר יותר. ביבי שלנו זה הרבה יותר מאוחר.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
כל הפורום הזה הוא אסקפיזם נטו, אז מה אתם דוחפים לי עכשיו בכח את ביבי ומיליטון ובאפט.
מזה יש לי מספיק בחיים עצמם.
תודה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה טועה בככ הרבה רמות בנושא הזה.

מה שעוד לא למדת אני כבר שכחתי.
שתשב עם האנשים שאני יושב אז נדבר.

אתה מכיר את הכלכלה הישראלית מערוץ 2 ועשר ומדוחות עוני מוטים.

הכלכלה שלנו יציבה, העוני הוא מחלה בכל מדינה, ואם תוריד את החרדים וההון השחור תקבל פה נתונים שכל מדינה יכולה לחלום עליהם. אגב, גם בלי להוריד אותם הנתונים מעולים.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
עזוב את הכלכלה לרגע, בטוח שאתה יודע הכל ויותר טוב מכולם, בטח יותר טוב מהערוץ הזה וההוא שתמצית קיומם היא כידוע להראות פקקים איפה שביבי רואה מחלפים וגו', אבל למה השוויץ הזה ? לא יודע מה עם אחרים, אצלי במחילה זה משאיר טעם קצת חמוץ.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה שעוד לא למדת אני כבר שכחתי.
שתשב עם האנשים שאני יושב אז נדבר.

אתה מכיר את הכלכלה הישראלית מערוץ 2 ועשר ומדוחות עוני מוטים.

הכלכלה שלנו יציבה, העוני הוא מחלה בכל מדינה, ואם תוריד את החרדים וההון השחור תקבל פה נתונים שכל מדינה יכולה לחלום עליהם. אגב, גם בלי להוריד אותם הנתונים מעולים.
המדינה הזאת נשלטת על ידי כ - 7 משפחות.
אולי השוק הכי ריכוזי בעולם המערבי.
מוכרים את כל הנכסים הלאומיים שלנו בנזיד עדשים למקורבים.
אחד הבלופים הגדולים לסיבה שיש עניים - זה הבטחון והחרדים. מבחינת תקציב, החרדים הם טיפה בים
והבטחון הוא קצת פחות מ 7% לא ממש יותר גבוה ממדינות מערביות אחרות (ארה"ב - 5%, בריטניה - 3%).
נמר, אתה כנראה לא מסתובב במקומות הנכונים כדי להבין את המצוקות של אנשים (גם אני לא).
אנשים חיים כאן על אשראי , ויום אחד זה התפוצץ לנו בפנים.
ישראל היא המדינה עם פערי השכר הכי גדולים מבין מדינות ה OECD (ריכוזיות - כבר אמרתי), ובעלת שיעור העניים בין הגבוהים מבין מדינות ה OECD.
כלכלה זה דבר קצת מבלבל.....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עזוב את הכלכלה לרגע, בטוח שאתה יודע הכל ויותר טוב מכולם, בטח יותר טוב מהערוץ הזה וההוא שתמצית קיומם היא כידוע להראות פקקים איפה שביבי רואה מחלפים וגו', אבל למה השוויץ הזה ? לא יודע מה עם אחרים, אצלי במחילה זה משאיר טעם קצת חמוץ.

תקנה אגוזי - ימתיק לך.
גם אפשר תמיד לבדוק חשש לאולכוס. זה תמיד טוב לבדוק את זה כשמישהו מעז להגיד בפומבי שהוא מצליח כלכלית. ככה אגב שוללים חשש לאולכוס.

אם הייתי עושה את זה כל הזמן אז מילא. נדיר מאוד שאני מתבטא בעניינים הללו. אבל מה לעשות ויש לי מה להגיד ויש לי איך להוכיח (על עצמי). שנית, ה״שוויץ״ שלי מאפשר לך גם להתארח באירועים, תערוכות, להינות מאתר תוכן שכל פוסט של התחדשתי במשהו שהוא יותר מהממוצע יכול להיתפס כשוויץ. אז כן, יכול להרשות לעצמי לא מעט. מכיר את ה״ברנג׳ה״ הזו שכל כך אוהבים לשנוא כי הם הצליחו. במדינה הזו, אם אתה לא רוצה לעשות חמוץ בקיבה של איזה אולכוסניק, אל תעז לרמוז שאתה מצליח. תמיד תדאג להתחבא, לקנות מכונית צנועה (שלא כמוני) מערכת צנועה (שלא כמוני) שעון קסיו (שלא כמוני) משקפי שמש של מותג הבית הזול (שלא כמוני) ואם אתה יותר מזה, תהיה זהיר, מיצי קיבה עלולים להנתז עלייך.

אז זהו חביבי. אני לא משחק את המשחק של הצנוע המוחלט. צניעות היא דבר יפה אך גם עשויה להיות המפלט של מי שלא בטוח אם הוא מצליח או נכשל. עם זאת, אני לא נוטה לנפנף כל היום במה שיש/אין לי. אבל מתי שצריך לפתוח אני פותח. יש לי חסינות למיצי קיבה של אחרים. לכן, רצוי, למרות הטעם החמוץ, לבלוע בחזרה. זה יהיה בזבוז לשפוך אותם עלי. אני בעד שאנשים יראו את ההצלחה שלהם, ידברו עליה ויחשפו אותה. ככה בונים חברה עם שאיפות ולא חברה בינונית בה אדם מצליח צריך להתחבא.

ולמה אני מגיב לך ככה? משום שאותה חמיצות בקיבה חטפת שסיפרתי על הביקור אצל חגי ומעצם העובדה שהבאתי איתי סיגר שהיה, רחמנן ליצלן יקר.

בסקר ״מה לדעתכם המוצר האידיאלי לחובב המתחיל״ גם הערת הערה הקשורה לכך שמוציאים הרבה כסף על אודיו ואתה לא מצליח להבין את התופעה.

בקיצור. תמיד שמישהו מדבר על משהו יקר משהו מחמיץ לך. השאלה היא אם חמוץ לך בגלל שהמוצר יקר או בגלל האדם שרכש אותו. אל תגיב, תחשוב על זה ואל תשכח - קנה אגוזי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
המדינה הזאת נשלטת על ידי כ - 7 משפחות.
אולי השוק הכי ריכוזי בעולם המערבי.
מוכרים את כל הנכסים הלאומיים שלנו בנזיד עדשים למקורבים.
אחד הבלופים הגדולים לסיבה שיש עניים - זה הבטחון והחרדים. מבחינת תקציב, החרדים הם טיפה בים
והבטחון הוא קצת פחות מ 7% לא ממש יותר גבוה ממדינות מערביות אחרות (ארה"ב - 5%, בריטניה - 3%).
נמר, אתה כנראה לא מסתובב במקומות הנכונים כדי להבין את המצוקות של אנשים (גם אני לא).
אנשים חיים כאן על אשראי , ויום אחד זה התפוצץ לנו בפנים.
ישראל היא המדינה עם פערי השכר הכי גדולים מבין מדינות ה OECD (ריכוזיות - כבר אמרתי), ובעלת שיעור העניים בין הגבוהים מבין מדינות ה OECD.
כלכלה זה דבר קצת מבלבל.....

ברור ברור. אנחנו המדינה עם הכי הרבה עניים. יותר מספרד, רומניה, בולגריה, מקסיקו. שוב - גטו וורשה. בחייך רוזי אחי היקר, ה-oecd מנתח את השוק הישראלי מבלי להתחשב בזרמים שבוחרים להיות עניים ומבחינתם אינם עניים - חרדים. והאוכלוסיה הערבית הישראלית שמחזיקה בוילות אחושקשוקה בצפון אבל מצהירים על משכורת של שקל וחצי בעוד הם נוהגים על מרצדסים זה גם מטה את הניתוח. אני נמצא במקומות הכי נכונים תאמין לי. אני לא עובד במשרד אם כי רוב היום מסתובב. אבל מי אני שאנסה לשכנע אנשים שהם לא בגטו וורשה ושהמצב הכלכלי שלנו טוב יותר מאשר ביוון, צרפת, ספרד, מקסיקו ועוד שלל מדינות.

אני לא בודק אצל כמה משפחות הכלכלה שלנו מוחזקת. ואם כבר נכנסים לזה, ככה זה בקפיטליזם. לא כולם אותו הדבר וחלק מהעניים הם גם כאלה שהם פשוט לא יוצלחים (יסלחו לי חמוצי הקיבה) וחלק היו לא אחראים ואחרים פשוט מעדיפים להיות טפילים על החברה. מכיר כמה שחיים על ביטוח לאומי כי הם קימבנו.

נכון. יש כאלה שהם באמת מסכנים, באמת הגורל שלהם אכזרי והם עניים. אבל באיזו חברה אין כאלה? אל תשכח שפעם היה צריך נפחים, סנדלרים, חייטים. היום מי שאין לו רכב, אייפון 6 בית וחסכונות לבתים לילדים הוא כבר מוגדר כעני. ומי שהוא עם משכורת מינימום הוא כבר מוגדר כמתחת לקו העוני. משחקים עם הנתונים והופכים שקרים לאמיתות. לא אתם חלילה, אם כי אלה שמאכילים אתכם לקרדות.

בשורה התחתונה: כולם כאן מבזבזים כספים על האמא של המותרות. ועליהם אני רוצה לדבר. מי שרוצה לדבר על זה שהמדינה שלנו וגטו וורשה זה בערך אותו הדבר אז שיעשה לי טובה, ימשיך בפייסבוק.

נ.ב
מדינת ישראל היא כלכלה חזקה והדוחות הללו שמציגים לך הם חצי אמת שזה גרוע משקר.

סתם לעיונך. מעניין.

http://mida.org.il/2014/12/28/העוני-המפוברק-של-דוח-לתת/

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כראה שלא נמצה את הדיון הזה.
אבל תרשה לי להתנגד מאוד לאמירתך :אני לא בודק אצל כמה משפחות הכלכלה שלנו מוחזקת. ואם כבר נכנסים לזה, ככה זה בקפיטליזם
זה ממש לא ככה, אפילו לא בארה"ב (חוקי אנטי טראסט).
בלי קשר, אני מעדיף את הכלכלה הקפיליסטית סוציאלית השבדית על פני מה שקורה אצלנו.
רוב האנשים העניים, זה כנראה לא בגלל שככה הם רוצים או בגלל שהם לא מוצלחים.
וב OECD יודעים דבר או שניים על איך מודדים כלכלות.
יסודות מדינה בנויים על חינוך ובריאות, ובשתי המערכות אילו מצבינו לא משהו.
אמרתי כבר שכלכלה זה עסק קצת מבלבל, ודוגמא לכך היא הכתבה שהבאת.
בעצם כל אחד יכול למדוד מה ואיך שהוא רוצה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אנחנו לא שבדיה ותאמין לי שהדבר האחרון שאתה רוצה הוא להתחלף עם שבדיה עכשיו.

מדינת ישראל היא אחת המדינות המורכבות בעולם לבחינה מהסוג הזה. במיוחד לאור העובדה שיש אוכלוסיה חרדית שמורידה את הממוצע באופן משמעותית. הקטע הוא שהם לא במצב הזה בגלל ממשלה כזו או אחרת (שמאל או ימין - לא משנה) אם כי בגלל שזו הבחירה שלהם. והם הרבה (שיהיו בריאים).

יסודות המדינה בהחלט בנויים על חינוך ובריאות. והמדינה שלנו מאוד מצליחה בתחום הזה. בתחום החינוך יכולים להגיד מה שרוצים אבל אנחנו מזה מוצלחים בכל מה שנוגע לקלבסה שלנו. כנראה עושים פה משהו טוב.

לגבי בריאות. אם היא לא מוצלחת, תסביר לי מדוע אנחנו נימצאים באחד מהמקומות הגבוהים ביותר בתוחלת החיים ולזה תוסיף גם שאנחנו אחת המדינות הנחשבות ביותר בעולם בתחום המחקרים הרפואים.

התחושה היא שעד שלא כולם יסעו במכוניות חדשות ויקנו את הסטריאו שאתה קונה יגידו שעל הפנים כאן. שוב. אין מדינה שחסינה מעוני ואני בספק אם מדינה אחרת שתתמודד עם אותן בעיות כמו שלנו תצליח לעשות עשירית ממה שאנחנו עושים.

רוזי - אחלה מדינה יש לנו. מוצלחת בת מוצלחת. כולי גאווה במה שבנינו כאן כנגד כל הסיכויים ועם לא מעט אוייבים שרוצים להשמיד אותנו. אנחנו מדינה דמוקרטית, מעצמת סטארטאפ, פיתוחים אדירים בחקלאות ורפואה, טכנולוגית בטירוף, מתקדמת וחזקה צבאית - איזה כייף לנו כאן. תעריכו את מה שיש לנו חברים. מדינת ישראל היא פלא, סיפור הצלחה נדיר.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
נמר ידידי,סלח לי לומר לך שאתה חי בבועת הימין שאינו מקבל שום ביקורת על המצב הנוראי (כלכלה, חינוך, חברה וערכים...) שמתרחש יותר מעשור מאז עליית הימין לשלטון וסלח לי שוב שאתה מקבל הדוחות שלך ממקורות או שהם משקרים עליך או שהם גזעניים ורק מאשימים השמאלנים כדי לכסות על הכשל שלהם והעוול שגרמו לרוב אזרחי המדינה.

יש לי הרבה מה לומר על השגיאות שכתבת, אבל מעדיף לשתוק מכל מיני סיבות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא ניכנס לשמאל וימין. מסתכל על הדברים כפי שהם.
הימין בשילטון 30 שנה אח יקר.

לא ניכנס לשמאלנים וימניים. זה בכלל לא הסיפור. אני נכנס לקפיטליזם מול סוציאליזם כלכלי בלבד.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם כל פעם שאמרו שהולך להיות אסון ולא היה שום אסון הייתי מעביר חצי שקל לעניים, הייתי פותר את בעיית העוני בישראל. עזוב אותך מניחושים וחזיונות.

מוציאים כסף יותר, אין בריאות, אין כלכלה כולם עניים ובינתיים אנחנו מדינה יציבה, חזקה, עם כלכלה מעולה.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
איך אתה מפריד בין כלכלה לפוליטקה?!!!

לגבי הקפיטליזם, במציאות אצלנו יש קפיטליזם סופר חזירי! מעמד הבניים הולך ונכחד. הרבה הופכים לעניים לפי הקריטריונים שהמדינה קובעת.

קפיטליזם חברתי זה טוב אבל צריך שלטון שיודע לממש אותו ולא כמו המצב מאז עשור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור