מחירים בהודעות מכירה ביד שניה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תודה,
פחות עניין אותי מספר ספציפי אלא האם הוא התכוון למכור ב-3000 או שהוא מראש ניפח את המחיר.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אתם לא מרגישים תחושת מיצוי קלה?
בואו נסכם שהעם הישראלי הוא העם הכי עירני בעולם ובא לציון גואל.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זו תורת תחרות משוכללת על רגל אחת.
יש רק בעיה אחת עם התיאוריה הכלכלית הזאת - הנחות העבודה שלה לא מתקיימות במציאות , למשל, מידע גלוי לכולם שזה אומר שיש טווח מחירים ידוע ומוכר הן למוכרים והן לקונים, יש מידע גלוי וידוע לגבי מוצרים תחליפיים בשוק בכל רמת מחיר וכו.
שלא לדבר שלכל מוכר יכולים להיות צרכים או שיקולים שונים שמשפיעים רבות על המחיר המבוקש וגם בין שני מוצרים זהים יכולים להיות הבדלים שמשפיעים על המחיר כמו מצב הציוד, הגיל שלו וכו.
אני לא נגד שוק חופשי. אני רק רוצה שיבינו את המגבלות של השיטה הזאת.
ארז
שוק חופשי זה מה שהורס אותנו.
בגלל שוק חופשי - שזו המצאה של בעלי ההון שמשכנעים את כל הטמבלים ש"כל אחד יכול", יש ילדים רעבים וללא קורת גג במדינות מערביות קפיטליסטיות ובמדינות עולם שלישי.

אבל אם אתה ספציפי על ציוד סטריאו, ממציאים לנו חדשות לבקרים פטנטים חדשים שכסף רב מבוזבז עליהם במקום שיופנה לסיוע לעניים, חולים, זקנים, נכים, ניצולי שואה ועוד.

בבקשה לא לשבח שוק חופשי אלא אם המשבח הוא אחד מבעלי ההון במדינה - ואז כמו שנאמר לפני, הוא מפנה את הרוח למקום שנוח לו.

אריה

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
שוק חופשי בונה אותנו ,נכון צריך רגולציה במיוחד על בנקים וחברות ביטוח אבל, לא רוצה לחיות כמו בקובה בתקופת פידל קאסטרו או הקומוניזם , צפון קוריאה אלבניה ועוד שבחסות הדאגה לכלל בעצם משאירה את הרוב נכשלים למרות שהצמרת תמיד שוחה בשמנת. אנחנו מגעים לפלאנטה לתקופה קצרה בין גיל הנעורים ועד לתקופת הסיעוד ,למי שהתמזל ולא נהרג חלה ועוד ,אז מה רע שאתו פרט יהנה מהמצאות וחידושים בתחומים שמעניינים אותו ?
הדי אר בציוד של ניים זה לא בזבוז כסף ,המובילאי במכונית ויש אין סוף חידושים בתחום הרפואה ,הרוב מגיע מיוזמה פרטית ושוק חופשי.

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
שוק חופשי זה מה שהורס אותנו.
בגלל שוק חופשי - שזו המצאה של בעלי ההון שמשכנעים את כל הטמבלים ש"כל אחד יכול", יש ילדים רעבים וללא קורת גג במדינות מערביות קפיטליסטיות ובמדינות עולם שלישי.

אבל אם אתה ספציפי על ציוד סטריאו, ממציאים לנו חדשות לבקרים פטנטים חדשים שכסף רב מבוזבז עליהם במקום שיופנה לסיוע לעניים, חולים, זקנים, נכים, ניצולי שואה ועוד.

בבקשה לא לשבח שוק חופשי אלא אם המשבח הוא אחד מבעלי ההון במדינה - ואז כמו שנאמר לפני, הוא מפנה את הרוח למקום שנוח לו.

אריה
האמת, בתקופת המשבר של 2008 נחמה פורתא היתה התחושה ש"ניצחנו" והצלחנו להראות עד כמה השיטה הקפיטליסטית רעה בכל הקשור לדברים החשובים באמת בחברה, יותר מכך עד כמה אינה יכולה להמנע מלהביא בסופו של גל גאות לקריסה כלכלית שהיא תולדה של האינטראקציה בין הטבע האנושי החמדן והסרת חסמים שנועדו לרסנו, או מה שידוע גם כ"שוק חופשי". הצרה היא שכלום לא השתנה, שום לקח לא נלמד, גדולי החזירים בארה"ב, אלו שעמדו בראש הגופים הפיננסיים הגדולים שם שהיו אחראים למשבר, קיבלו במקרה הרע מצנחי זהב מפלטינה טהורה עם עזיבתם, במקרה השכיח יותר המשך העסקה וגם בונוסים בעשרות ומאות מיליונים, כל זה במקום מגורים מסודרים ארוכי טווח באחד ממוסדות הענישה הנפוצים שם. ואם תילקח החשבון העובדה שהעומד בראש המערכת אז היה נשיא ראשון עם השקפת עולם כמעט סוציאליסטית, אז כנראה שלשיטה יש הרבה יותר כח חיות מאשר זה לו שיערנו, או בקיצור חבל על האנרגיה..

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מסקנה:
מי שאוהב ניים = קומוניסט.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
רועי ,לכן צינתי שצריך רגולציה בבנקים וביטוח וזה הצד הרע של הקפיטליזם ,את מצנחי הזהב על מחדלים מקבלים גם אצלנו ראשי הבנקים ואיפה הפיקוח ? ,הצד הטוב של הקפיטליזם ניצלו יפה וורן באפט וביל גייטס שאת רוב ממונם מיועד לצדקה .

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
רק שלוש הערות ברשותך ואז נוטש, גם לא אודיו כל כך הענין הזה וגם צריך לשמוע קצת מוזיק עכשיו :
1. העובדה שגם הבנקאים אצלנו נהנים מכל מיני ריפודים בדרך לקרקע שגם היא לרוב בשמיים, לא מפחיתה כמלוא הנימה מחרפת היחס הממסדי למקביליהם שבאמריקה.
2. דווקא הרגולציה בבנקים אצלנו די נוקשה, אם כי מטרתה יותר שמירת מעמדם האוליגופולי מאשר שמירה על זכויות הקליינטים שלהם. רעה חולה ששנותיה כשנות קיומו של בנק ישראל.
3. נדמה לי שאפשר להסכים שהה"ה גייטס את באפט אינם בדיוק מייצגים של הרובד העליון והמאוד דשן של הקפיטליזם, אפילו בולטים בחריגותם בענין הזה של הפניית עיקר הונם למטרות חברתיות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בלי קפיטליזם תקבל דור של פרזיטים נכשלים ונתמכים.

אני קפיטליסט מושבע. זה מאפשר לי גם לתרום יותר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

כאשר לוקחים את הקפיטליזם לקיצוניות מקבלים קפיטליזם חזירי. לא סתם ישראל ניצבת במקום גבוה באי שיוויון חברתי. המדיניות הכלכלית היא להיטיב עם בעלי ההון מתוך מחשבה שזה יתגלגל גם למעמד הפועלים אלא שתיאוריה לחוד ומעשים לחוד...
כאשר יש שני בני זוג שעובדים ולא מצליחים לגמור את החודשה בגלל יוקר המחיה , זה כשל של חברה קפיטליסטית ופה בדיוק הממשלה צריכה להתערב.
הממשלה לא מתערבת כי לפי תורת הפוליטיקה הצינית הישראלית אם אין לך כוח אלקטורלי או פטרון פוליטי , אתה לא מעניין בשיט...
לכן אנחנו רואים נכים שאמורים להתקיים מקצבת עולב של פחות מחצי שכר מינימום , לכן מסבירים לנו ש"אין תקציב" למטרות שכולם מסכימים שהן חשובות - זקנים שנאלצים לוותר על תרופות כי אין להם כסף לממן אותן, תרופות מצילות חיים או משפרות איכות חיים משמעותית וכך הלאה.

קשה לשלב קפיטליזם עם חברה הומנית שמאפשרת חיים בכבוד גם למשפחות ששני ההורים עובדים. צמצום פערים חברתיים זו לא סיסמא גסה ולא צריך לפחד ממנה.
זה החוסן החברתי שמהווה את הבסיס לקיומה של חברה.
תראו מה קרה פה בארץ בשלושת העשורים האחרונים - יש הרבה עבודה לתאילנדים, פיליפינים , רומניים ושאר ארצות מזרח אירופה.
זה קרה "בזכות" הקפילטיזם החזירי שלא מאפשר לפועלים ישראליים להתקיים בכבוד מעבודות שהפועלים הזרים עושים.
זו תעודת עניות למדיניות כלכלית חברתית, בוודאי לא משהו להתפאר בו....
בזכות הקפיטליזם החזירי התפתחה פה תעשיית התרומות שאתה כל כך מתגאה בה. בתעשייה הזאת התורמים דואגים לאוכלוסיה נחשלת כלכלית לשתי ארוחות חמות בשנה !! איזה יופי לנו ואיזה אנשים טובים אנחנו....בשאר ימי השנה יתכבדו לצום או לדאוג לעצמם לבד...
טוב, נסחפתי קצת בעניין וזה ממש לא אישית כלפיך.
פשוט יושב לי על הלב העניין הזה יותר מידי זמן ומתסכל אותי שאנשים נאורים כמוך לא רואים את ההתקרנפות והאטימות בחברה הישראלית שנובעת , בין השאר , ממדיניות כלכלית חברתית אכזרית.
ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני בעד לעשות את הכל במינון. אנחנו רחוקים מלהיות מדינה קפיטליסטית חזירית.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני בעד לעשות את הכל במינון. אנחנו רחוקים מלהיות מדינה קפיטליסטית חזירית.

ולצערי אנחנו רחוקים לא פחות , ולדעתי הרבה יותר, מלעשות את הכל במינון.
על מה אני מבסס את דעתי ?
על כך שיש יותר מידי עניים בארץ , על כך שתעשיית התרומות הפכה להיות תעשייה צומחת ומשגשגת בעיקר למטרות שכולנו מסכימים שמוסדות המדינה היו אמורים לדאוג (כפי שפעם אכן היה ).
הדגם הכלכלי חברתי הסקנדינבי מייצג לדעתי איזון הרבה יותר נכון בין קפיטליזם ועידוד יזמות עיסקית לבין אחריות המדינה לאזרחיה.
ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא אכנס כאן לפוליטיקה. אבל אין מדינה בעולם שאין בה עניים. ולידיעתך, אני יכול להגיד לך מראש מי יהיה עני, מי מעמד הביניים ומי מליונר. איך? זה אופי וחינוך יותר מאשר כל דבר אחר.

לא מעט המוגדרים כעניים כאן הם פשוט לא מצהירים על המשכורות שלהם.

תוציא את האוכלוסיה החרדית (ענייה מבחירה) ואת חלק מהערבים הישראלים (הון שחור)
וקיבלת מדינה משגשגת, מדהימה, חזקה, איכותית ומה לא.

טוב כאן אחי, מעולה כאן, מושלם כאן!!!

קדימה. נחזור - אודיו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
סוג של מטאפורה לערך נעלה בפאשיזם שהוא התנגדות לדמוקרטיה ...
אם תרצה גם קביעה כזו היא לדעתי כוחנית ונותנת לאתר שמאפשר אותה מעמד שנוי במחלוקת מבחינה ליברלית
תראה לי לוח מכירות שמחייב לרשום מחיר איפשהו ?

ערן, שני דברים חשובים.
1. אני לא מדבר על סוחרים. אל אף שאני חושב שסוחר אמור לפרסם מחיר של מוצר חדש , אני לא בטוח אפילו שאין כזה חוק. אבל אני לא נכנס לזה כי אני לא עו"ד. הכוונה היתה ליד שניה של אנשים פרטיים.

2.נמר הבהיר בערך 1000 פעם שהאתר הזה הוא לא דמוקרטיה אלא אתר פרטי שלו ושל ליאור. לכן אין פה שום קשר לדמוקרטיה. מה שכן יש פה זה חופש דיבור מדהים לדעתי. אם אחד מאיתנו היה מנסה כזה דבר באתרים בצבעים האחרים, זה היה נגמר תוך 2.5 דקות... :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
רועי ,לכן צינתי שצריך רגולציה בבנקים וביטוח וזה הצד הרע של הקפיטליזם ,את מצנחי הזהב על מחדלים מקבלים גם אצלנו ראשי הבנקים ואיפה הפיקוח ? ,הצד הטוב של הקפיטליזם ניצלו יפה וורן באפט וביל גייטס שאת רוב ממונם מיועד לצדקה .

רק שלוש הערות ברשותך ואז נוטש, גם לא אודיו כל כך הענין הזה וגם צריך לשמוע קצת מוזיק עכשיו :
1. העובדה שגם הבנקאים אצלנו נהנים מכל מיני ריפודים בדרך לקרקע שגם היא לרוב בשמיים, לא מפחיתה כמלוא הנימה מחרפת היחס הממסדי למקביליהם שבאמריקה.
2. דווקא הרגולציה בבנקים אצלנו די נוקשה, אם כי מטרתה יותר שמירת מעמדם האוליגופולי מאשר שמירה על זכויות הקליינטים שלהם. רעה חולה ששנותיה כשנות קיומו של בנק ישראל.
3. נדמה לי שאפשר להסכים שהה"ה גייטס את באפט אינם בדיוק מייצגים של הרובד העליון והמאוד דשן של הקפיטליזם, אפילו בולטים בחריגותם בענין הזה של הפניית עיקר הונם למטרות חברתיות.

באפט וגייטס הם עלה תאנה של המאמינים של מילטון פרידמן ימח שמו .

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

אתה טועה. זו ראיה של שחור/לבן מוחלטת. העולם אפור.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ונחזור באמת לנושא:

מי בעד ומי נגד.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
שומע עכשיו את קול המוזיקה אבל לא יכול להתאפק אורי ,אז גייטס ובאפט הם עמודי התווך ואליהם מצטרפים אלפי תורמים ואולי חלקם החזירים ממערכת הבנקאות/ ביטוח שרוצים להשקיט את מצפונם , ארה״ב המדינה היחידה שמצניחה במיליוני $ קפיטליסטים מזון לרעבים בסודן.
נמר צודק מדוע יש בארצנו עניים ,ההתנהלות הקלוקלת וריצה אחרי הפרסומות לתחנות הלוטו טוטו ,רק שבעניים של הצלחה אנחנו ארץ נפלאה עד שצריך את הבטוח לאומי או שרותי רווחה או בריאות.
ולעניין הסטריאו אני שמחפש מוצרים יד שניה וכבר רכשתי שניים בזמן אחרון פונה רק למודעה שמפרסמת מחיר.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
אם אני לא טועה מילטון פרידמן זה התורה שביבי מנחיל פה בעזרת הנגיד שקיבל תפקיד בכיר בארה״ב והצליח לא רע .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור