מחירים בהודעות מכירה ביד שניה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
ג'בארין - זה שוק, ובשוק כללי המותר ולא מותר נקבעים ברובם המכריע ע"י הקונים והמוכרים. לכן לשאלות מסוג "למה אתה מוכר? למה המחיר שאתה מבקש גבוה?" יש מקום, הן לגיטימיות כי הן חלק מהבירור לגבי המוצר, וההסטוריה שלו.

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
יכול להיות שאתה צודק. אבל ברור לרוב מי שמוכר ציוד בפניו שתי אופציות:
- שדרוג.
- חייב כסף.

*** מי שהולך למכור ציוד חשוד רק בשביל להתפטר ממנו ולהרוויח את הכסף, אז סלח לי זה בן אדם נוכל וצריך להתרחק ממנו כמו שמתרחקים מהאש.

אני ציינתי בהודעתי הקודמת שהמוכר חייב להיות ישר, אמין ושקוף.

לגבי למה המחיר שלך גבוהה?
לא יודע מי קבע את הכללים שצריך להתחיל מ 40 אחוז או 50 אחוז הנחה מעלות חדש.
לכן המוכר זכותו לבקש מה וכמה שבא לו והקונה מחליט או שמתאים לו או לא, הכל תלוי במצבו וגילו של המוצר.
לא ייתכן מוצר בן חודש או שנה יימכר בהנחה זהה כמו מוצר בן 5 שנים או 10+ שנים.

בסופו של הדבר כל מוכר זכותו לבקש מה שמתאים לו, וההחלטה ביד הקונה/הפונה.
העיקר שהמוכר יהיה ישר, אמין ומדווח על כל דבר שהוא מכיר על הציוד שברשותו וחשוב שהמוכר יציין מס' טלפון שלו ולא להיות בסתר.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ראשית כל המוכר חייב להיות ישר, אמין ושקוף.

המוכר חייב לדווח על כל דבר שהוא יודע על הציוד שרוצה למכור וחייב לרשום מס' טלפון האישי שלו.

מצד שני לא יפה מהקונה/הפונה להתערב בדברים שאינם שייכים לו, כמו:
למה אתה מוכר?
מה אתה הולך לקנות?
כמה עלה לך המוצר?
למה המחיר שאתה מבקש גבוהה?
ועוד...

בקיצור, כל מוכר מציב תנאים עם גמישות מסויימת. במידה והתנאים מקובלים על שני הצדדים סבבה. אחרת לא תתקיים עסקת מכירה/קניה.

ממתי למוכר יש יתרון במכירה,
שאתה כותב פה מגילת זכויות
של המוכר,
וולאה יופי,כל אחד מכוון את הרוח
על תחנת רוח שלו :(

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
ממתי למוכר יש יתרון במכירה,
שאתה כותב פה מגילת זכויות
של המוכר,
וולאה יופי,כל אחד מכוון את הרוח
על תחנת רוח שלו :(
זאת הפעם הלא יודע כמה שאני אומר לך שיש לך בעיה בהבנת הנקרא.
אף אחד לא מכוון הרוח, העיקר שתהיה ישר ואמין ולא שחצן, מתפלסף ומוכר מילים חסרות תוכן.

אם ההודעות שלי אינן נמצאות חן בעיניך תתעלם מהם / דלג עליהם וסע קדימה, לא פנוי לשטויות שלך. זה מה שחסר לי כל פעם קופץ לי כמו קפיץ.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אל תתערבו בכוחות השוק.
תנו למוכרים להחליט על טקטיקת המכירה ותנו לקונים לנהל לעצמם את טקטיקת הקנייה. שניהם יעשו את זה מצוין ללא התערבות 'אח גדול' או כל גורם אחר מלמעלה. אם כתוצאה מאי פרסום מחיר המוכרים ימכרו פחות, שיסיקו לבדם את המסקנות ויפרסמו מחיר. ואם מי שטורח ומרבה בפרטים על המוצר יצליח למכור מהר ובמחיר טוב יותר, אחרים ילכו בעקבותיו.
כמה שפחות רגולציה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אלה שאכלו אותה לא יספרו לנו
מפאת הבושה ונאיביות,
אבל לדעתי צריכה להיות מדיניות
לפתור את המחלוקת, אחרת
ימשכו כל התיכמונים חלקם ידועים
וחלקם לא,
פה זה לא שוק שאתה שואל רואה
את המוצר ומקבל מחיר,
בלוחות הפרטי מיותר אלא לצורך אחר,
איזה פגם קיים בלפרסם טלפון
מחיר ופרטים זו הדרך הכי נקיה ורצויה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אל תתערבו בכוחות השוק.
תנו למוכרים להחליט על טקטיקת המכירה ותנו לקונים לנהל לעצמם את טקטיקת הקנייה. שניהם יעשו את זה מצוין ללא התערבות 'אח גדול' או כל גורם אחר מלמעלה. אם כתוצאה מאי פרסום מחיר המוכרים ימכרו פחות, שיסיקו לבדם את המסקנות ויפרסמו מחיר. ואם מי שטורח ומרבה בפרטים על המוצר יצליח למכור מהר ובמחיר טוב יותר, אחרים ילכו בעקבותיו.
כמה שפחות רגולציה.
זו תורת תחרות משוכללת על רגל אחת.
יש רק בעיה אחת עם התיאוריה הכלכלית הזאת - הנחות העבודה שלה לא מתקיימות במציאות , למשל, מידע גלוי לכולם שזה אומר שיש טווח מחירים ידוע ומוכר הן למוכרים והן לקונים, יש מידע גלוי וידוע לגבי מוצרים תחליפיים בשוק בכל רמת מחיר וכו.
שלא לדבר שלכל מוכר יכולים להיות צרכים או שיקולים שונים שמשפיעים רבות על המחיר המבוקש וגם בין שני מוצרים זהים יכולים להיות הבדלים שמשפיעים על המחיר כמו מצב הציוד, הגיל שלו וכו.
אני לא נגד שוק חופשי. אני רק רוצה שיבינו את המגבלות של השיטה הזאת.
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שוק היד שניה בישראל הוא אכזרי, מי שלא בא עם מנטליות מזרח תיכונית אפריקנית לא יכול לא למכור ולא לקנות, בשני המקרים יפסיד.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
מיכאל, לדעתי זו הודעה די עלובה.
מה קשורה המנטליות המזרחית לכך שיש פה שוק קטן מוצף ומלא ב״מאעכרים״ וחכמולוגים?
וגם ההמלצה לחייב לרשום מחיר נשמעת לי קצת פאשיסטית...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

ידעתי שלא אהיה ברור..

הכוונה היא שאני בתפקיד של מוכר חייב לתת מראש מחיר לא ריאלי, כי קונה יוציא לי את המיץ וינסה לשחוט אותי כמה שאפשר

וכמובן שהציפיה ממני בתפקיד של קונה להציע מחיר של שליש מחיר ולהתנהג כאילו אני מפרנס את הקונה

אותי זה מגעיל

כמובן ישנם אנשים נחמדים.

אבל כעיקרון זה בלתי אפשרי להציע מחיר הוגן ולצפות שבנאדם יקנה עם חיוך מבלי לבלבל את המוח ולהתמקח עוד בטרם הגעה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ידעתי שלא אהיה ברור..

הכוונה היא שאני בתפקיד של מוכר חייב לתת מראש מחיר לא ריאלי, כי קונה יוציא לי את המיץ וינסה לשחוט אותי כמה שאפשר

וכמובן שהציפיה ממני בתפקיד של קונה להציע מחיר של שליש מחיר ולהתנהג כאילו אני מפרנס את הקונה

אותי זה מגעיל

כמובן ישנם אנשים נחמדים.

אבל כעיקרון זה בלתי אפשרי להציע מחיר הוגן ולצפות שבנאדם יקנה עם חיוך מבלי לבלבל את המוח ולהתמקח עוד בטרם הגעה
אתה מזכיר את גולדה - היא טענה שהערבים גורמים לנו להיות רעים.
אני חושב שאפשר להיות הגון והוגן ועדיין למכור את הציוד שלך במחיר שמתאים לך.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הפאשיזם הפך להיות ההייפ במדינה הזאת.
רק מלקרוא חלק מההודעות כאן.....:mad:
וחלקם עוד של כאילו הנקראים "כתבים":מבולבל:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זו תורת תחרות משוכללת על רגל אחת.
יש רק בעיה אחת עם התיאוריה הכלכלית הזאת - הנחות העבודה שלה לא מתקיימות במציאות , למשל, מידע גלוי לכולם שזה אומר שיש טווח מחירים ידוע ומוכר הן למוכרים והן לקונים, יש מידע גלוי וידוע לגבי מוצרים תחליפיים בשוק בכל רמת מחיר וכו.
שלא לדבר שלכל מוכר יכולים להיות צרכים או שיקולים שונים שמשפיעים רבות על המחיר המבוקש וגם בין שני מוצרים זהים יכולים להיות הבדלים שמשפיעים על המחיר כמו מצב הציוד, הגיל שלו וכו.
אני לא נגד שוק חופשי. אני רק רוצה שיבינו את המגבלות של השיטה הזאת.
ארז
אולי אתה רוצה מחירון יצחק לוי עבור אותם 1.5 מגברים ו 2.5 רמקולים שנמכרים בשנה וחצי?

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
לפני זמן לא רב היתה לי עיסקה על קדם וואק במוסקווה, המחיר נסגר לגבי העברה בנקאית.
בדקה ה90 שלחתי לו מייל ששבוע הבא אני במוסקווה ונעשה את העיסקה של מזומן תמורת מכשיר.
הבן אדם נעלם.
הבן אדם נוכל .
כל השבדים שאינם אפריקאים נוכלים ?
כל האפריקאים שאינם שבדים נוכלים ?
כל האפריקאים נוכלים?
כל השבדים צדיקים ?
התבלבלתי כבר ,
אבל בטוח שיש רוסים שהם יותר אפריקאים מאפריקאים
ויש אפריקאים שהם יותר שבדים משבדים.

ועכשיו לחוכמולוגים שקובעים כללים למכירה, במידה ותגבשו כללים שעובדים
תכינו גם כללים שיעזרו גם ללא אודיופילים איך לעשות סקס נכון.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שוק היד שניה בישראל הוא אכזרי, מי שלא בא עם מנטליות מזרח תיכונית אפריקנית לא יכול לא למכור ולא לקנות, בשני המקרים יפסיד.

מיכאל. אני בטוח שהתבלבלת או שמישהו פרץ לך למחשב.
אורי. אני בטוח שהתבלבלת בלתת ״לייק״ והתכוונת לתת לייק להודעה של ערן.

במילים אחרות. אני בטוח ששניכם מאוד מבולבלים. במיוחד לאור העובדה שאתם כותבים באתר שאחד מבעליו בעל מנטליות מזרח תיכונית אפריקנית - יעני ״שוק״.

אז אנא מכם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ידעתי שלא אהיה ברור..

אותי זה מגעיל

כמובן ישנם אנשים נחמדים.

עשיתי המון עיסקאות בחיי. לא רק באודיו, אבל המון. יותר למשל מהעסקאות שתעשה גם אם אתן לך ולאורי לחיות עוד עשרים גלגולים שיוקדשו למסחר. מה שכתבת זה שטויות.

פגשתי תימנים, רוסים, ערבים, גרוזינים, פולנים ויגוסלבים שהיו פסולת אנושית בכל הנוגע למסחר ופגשתי אנשים מאותו זן שהיו הוגנים וכאלה בדיוק מאותו זן שהיו עסקנים מפולפלים.

אני יותר כועס על אורי שעשה לייק למה שאתה לא הבהרת נכון. אתה לפחות הצלחת איך שהוא להסביר את זה. ועדיין לא מקבל את השטות הזו - לא מזה שהיא נגועה בסטיגמות אם כי מזה שהיא שטות לא נכונה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עשיתי המון עיסקאות בחיי. לא רק באודיו, אבל המון. יותר למשל מהעסקאות שתעשה גם אם אתן לך ולאורי לחיות עוד עשרים גלגולים שיוקדשו למסחר. מה שכתבת זה שטויות.

פגשתי תימנים, רוסים, ערבים, גרוזינים, פולנים ויגוסלבים שהיו פסולת אנושית בכל הנוגע למסחר ופגשתי אנשים מאותו זן שהיו הוגנים וכאלה בדיוק מאותו זן שהיו עסקנים מפולפלים.

אני יותר כועס על אורי שעשה לייק למה שאתה לא הבהרת נכון. אתה לפחות הצלחת איך שהוא להסביר את זה. ועדיין לא מקבל את השטות הזו - לא מזה שהיא נגועה בסטיגמות אם כי מזה שהיא שטות לא נכונה.

נלחץ בטלפון בטעות.

אני לא לוקח חלק בדיוק בכוונה. אני רוצה לשמוע מה יש לאנשים לומר ...

נערך לאחרונה ב:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
ראשית כל המוכר חייב להיות ישר, אמין ושקוף.

המוכר חייב לדווח על כל דבר שהוא יודע על הציוד שרוצה למכור וחייב לרשום מס' טלפון האישי שלו.

מצד שני לא יפה מהקונה/הפונה להתערב בדברים שאינם שייכים לו, כמו:
למה אתה מוכר?
מה אתה הולך לקנות?
כמה עלה לך המוצר?
למה המחיר שאתה מבקש גבוהה?
ועוד...

בקיצור, כל מוכר מציב תנאים עם גמישות מסויימת. במידה והתנאים מקובלים על שני הצדדים סבבה. אחרת לא תתקיים עסקת מכירה/קניה.

בוא נמשיך עם ה- "ועוד..." וניקח מקרה "היפותטי"..
האם מותר לנגח מוצר או מוכר בגלל שלא הגעת עימו לעמק השווה בעניין מחיר ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור