מוכרי ציוד יד שנייה We're fucked

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
ריטייל פרייס עאלק. אין כזה דבר.
לא צריך לסדר את השוק. אנחנו לא בבריה״מ של שנות השבעים. השוק מסדר את עצמו. החמישים אחוז המפורסמים של יד 2 מגלם בתוכו את ה70-85 אחוז ריטייל פרייס של היד הראשונה.
שכל אחד יבדוק עם עצמו ויזכר איך הוא עצמו קנה את אותו מכשיר היי אנד יד ראשונה מהיבואן, האם דחף לו טרייד בחלק מהעסקה, פרס לתשלומים, קיבל הנחה נוספת, וכמה באמת שילם בסוף אל מול הריטייל פרייס שכתוב במחירון.
אי אפשר לקנות במחיר שמשקף 80 אחוז מהריטייל ולמכור אחרי כמה שנים ביד 2 ולצפות לקבל 70 אחוז מהריטייל, זה מצב של כשל שוק.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
הפניית הכסף בזמן נתון לאפיקים ריווחים...
שמע קטע, מישהו שאני מכיר משכיר 2 בתים בהרצליה, האחד בסכום דמיוני הנושק ל 40 מיליון ש"ח, השני זול במקצת 25 +
את שני הבתים הוא משכיר, האחד במחיר של כ 125 אש"ח בחודש ואת השני בכ 80 אש"ח
לשני האנשים ששוכרים יש הרבה כסף אבל לא מספיק כסף לרכוש את הבתים (גם אם היה להם הם צריכים להיות מטומטמים לרכוש כי אז היו נשארים בלי גרוש על התחת) . אז עולה להם +- מיליון ש"ח בשנה לגור בווילת חלומותיהם, בזמן הזה כל אחד מהם לוקח סכום של כ 25 מיליון, משקיע אותו במקום אחר, ומרוויח מספיק גם כדי לכסות השכירות וגם לחיות טוב...

לו היו רוכשים את הבתים כל אחד מהם היה מפסיד. כך בליסינג, אתה משלם כל חודש סכום מסויים אבל את ההון שלך אתה משקיע באפיקים רווחיים המכסים לך ואף את ההשכרה ואף יותר מבלי שתפסיד את הקרן.
הלוואה זה יותר זול מליסינג בכל מצב.
אם יש לך הרבה כסף , תקבל הלוואה בריבית מאוד נמוכה לתקופה ארוכה וכך תשלם את הקרן וריבית קטנה לבנק, ולא לעוד גורמים חיצוניים שהקנו לך את הליסינג וירוויחו עליך עוד 7-10% בשנה, ולבסוף הציוד שלך .
לגבי הדוגמא שנתת בדיור, זה כל כך תלוי בסוג העסקה ומתי נעשתה - זה ממש לא חד משמעי, בטח בעידן של ריבית נמוכה שמנפח
נכסים לפי 2 ו3 תוך 10 שנים...

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אני מזהה מערכתיות יתר.
אפשר לעשות שינויים, זה לא קשור לכללים ולא קשור לאירגונים.
לקהילות רבות יש נורמות שהן מנסות לכבד לטובת כל חברי הקהילה, נורמות שאינן זהות לנורמות של כל שאר החברה וזאת לטובת ולרווחת חברי הקהילה בכדי לחזק אותה ולטפח אותה. (לחלקן יש גם כללים, אבל כאן לא הוצעו כאלו)
אנחנו לא חייבים להיות חזירים קפיטליסטים, זו לא גזירת גורל.
אפשר וצריך להתנגד.
הפוסט שלי אינו תוצר של השקפת עולם, זו סוציאליסטית לגמרי אגב, הוא תוצאה של מה שאני מתיימר לראות כהבנה בסיסית של שוק והמכניזם שלו, מתפלא שהענין הזה לא ברור דיו. פשוט אי אפשר להבנות לתוך שוק שכזה של מסחר פרטי במוצרי יד שניה, סטנדרטים של מוסר וצדק, או כללים הנוגעים לתמחור נכון והוגן. ביום שהדבר הזה יהיה ישים יצטרכו לכתוב כמה ספרים מחדש וגם לקחת כמה פרסי נובל בחזרה. ואין באמת צורך להיות יותר מדי מוטרד מהענין, השוק מווסת את עצמו לא רע בכלל וללא צורך בהתערבות חיצונית, גם ההתגודדות סביב חצי מחיר מחדש שהובא למעלה הוא ויסות שכזה שאפשר לאהוב אותו אפשר גם לא, אבל הוא בהחלט מאפיין.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בדיוק בגלל מה שאתה כותב רועי, שהשוק מווסת את עצמו ואין חוקים קשיחים ניתן ליצור דינמיקה בין האנשים בשוק שתשבור את האקסיומה למה צריך להפסיד כל כך הרבה במכירת ציוד יד שניה וכרגע אני מתייחס לציוד יד 1 בעצם כזה שנקנה מהיבואן ויש לו וותק של שנה עד שלוש כי זהו טווח הזמן הממוצע שלוקח לאודיופיל להתבאס או לשדרג וזהו המצב שהכי קל לחשב ערך למכירה.
הבעיה עם אודיופיליה שהיא בהגדרתה מצב של קושי בדחיית סיפוקים. אם נצליח לכבוש את היצר מחירי יד2 יהיו יותר שפויים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הלוואה זה יותר זול מליסינג בכל מצב.
אם יש לך הרבה כסף , תקבל הלוואה בריבית מאוד נמוכה לתקופה ארוכה וכך תשלם את הקרן וריבית קטנה לבנק, ולא לעוד גורמים חיצוניים שהקנו לך את הליסינג וירוויחו עליך עוד 7-10% בשנה, ולבסוף הציוד שלך .
לגבי הדוגמא שנתת בדיור, זה כל כך תלוי בסוג העסקה ומתי נעשתה - זה ממש לא חד משמעי, בטח בעידן של ריבית נמוכה שמנפח
נכסים לפי 2 ו3 תוך 10 שנים...

ערן מה שרשמת מבחינת מימון נכון, אבל קיים עניין ההחלפה בחדש שמגיע בסוף ליסינג, לרבים זה נוח וזה חוסך כאב ראש.
שוב, לשוק הישראלי זה לא יכול להתאים, אין כאן גודל ונפח, בשווקים אחרים זה קיים בכל כך הרבה תחומים (כולל תכשיטים ושעוני יוקרה) כך שלא אתפלא אם יש שרות כזה גם בחו"ל.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ערן מה שרשמת מבחינת מימון נכון, אבל קיים עניין ההחלפה בחדש שמגיע בסוף ליסינג, לרבים זה נוח וזה חוסך כאב ראש.
שוב, לשוק הישראלי זה לא יכול להתאים, אין כאן גודל ונפח, בשווקים אחרים זה קיים בכל כך הרבה תחומים (כולל תכשיטים ושעוני יוקרה) כך שלא אתפלא אם יש שרות כזה גם בחו"ל.
ואז גם קונים כבל שעשו לו "ברייק אין" במשך 3 שנים ואולי יותר - זו איכות ללא פשרות ;)........גיא, זו הערה צדדית שלא אמורה לפתוח דיון כבלים נוסף:)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
ואז גם קונים כבל שעשו לו "ברייק אין" במשך 3 שנים ואולי יותר - זו איכות ללא פשרות ;)........גיא, זו הערה צדדית שלא אמורה לפתוח דיון כבלים נוסף:)

אז למה להעיר (לעורר) את הנושא רוברט, בחיאת...

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
האמת שאני לא מכיר ליסינג מתחומים אחרים, לגבי תכשיטים ושעונים
זה משהו שמאבד בכלל ערך?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אז למה להעיר (לעורר) את הנושא רוברט, בחיאת...
לדעתי ....החיים כל כך רציניים ולא פשוטים שסתם איזה הערה צינית והומוריסטית (לא אישית ולא פוגענית) היא לא כזה דבר נורא.....ושוב לדעתי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מצטער, התאוריה הכלכלית שלך לא מובנת לי. (תאמין לי שלמדתי ועבדתי קצת בתחום).
אם הייתי יודע היכן להשקיע כדי ליצור רווח כנראה לא הייתי מתעסק בזוטות כמו האם כדאי לקנות מגבר סטראו או לשכור אותו..

יקירי,

אתה מוזמן להצטרף לדיון הכבלים, קולך חסר שם ;)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
האמת שאני לא מכיר ליסינג מתחומים אחרים, לגבי תכשיטים ושעונים
זה משהו שמאבד בכלל ערך?

כן, תלוי לגופו של פריט. יש דגמים שאפילו מוסיפים ערך (שעוני ספורט של רולקס לדוגמה ויש שמאבדים אחוזים ניכרים לעיתים מעבר ל 50% - 60%).

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
יש דגמים שאפילו מוסיפים ערך (שעוני ספורט של רולקס לדוגמה

איזה?

רק אם יש לך דגם נדיר מסוים אולי

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
בתחום הרכב המצב הרבה יותר גרוע

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
איזה?

את הסאבמרינר שלי מכרתי בהרבה יותר ממה שקניתי.
הדייטונה סטיל שאני עכשיו הולך איתו שווה יותר ממה שעלה לי במקור.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
את הסאבמרינר שלי מכרתי בהרבה יותר ממה שקניתי.
הדייטונה סטיל שאני עכשיו הולך איתו שווה יותר ממה שעלה לי במקור.

אף אחד לא יהיה יותר גדול ממה שהוא מסוגל
להיות, עם או בלי מותגי גברים:)

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
אף אחד לא יהיה יותר גדול ממה שהוא מסוגל
להיות, עם או בלי מותגי גברים:)
יוסף, אבל כל אחד יכול להיות יותר קטן ממה שהוא...
ולראיה...

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
איזה?

כרגע אפילו סאב פשוט יימכר ביד שניה כמעט כמו חדש.
דגמי דייטונה ו GMT פפסי קרמי ימכרו ביד 2 במחיר גבוה מחדש, מהסיבה, לחדש תאלץ לחכות כשנה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
כרגע אפילו סאב פשוט יימכר ביד שניה כמעט כמו חדש.
.

פרמטר זה כבר מתקשר לכמה הייפ יש סביב אותו סאב (מותג) וקהל היעד כ-תופעת העדר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור