מגבר מוזיקה קלאסית בהגברה שפופרתית

• פותח הנושא M0TI
  • פורסם בתאריך

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
ברשותכם, כמה שאלות בנושא שפופרות ומוזיקה קלאסית, בדגש על מוזיקה מרובת כלים (סימפוניות וקונצ'רטי).

מניסיונכם, (מבלי להתייחס לדגם כזה או אחר אלא עקרונית ובהנחה שמדובר במכשיר טוב וברמקול מתאים) מה ניתן לומר על שמיעת המוזיקה הזו באמצעות מגבר שפופרתי: הספק / משולב ?

באיזה היבט במוזיקה הזו ישנה עדיפות - אם בכלל - לקונפיגרציה אחת ע"פ השניה ?

תודה מראש על ההתייחסות בערב עצוב שכזה (ורד נבול)

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אהלן מוטי,תיראה כניראה שרובם יגידו לך עדיף טרנזסטור למוזיקה סימפונית ויכול להיות שהצדק איתם.ויכול שלא...
יש לך פס ועוד משהוא לא זוכר ,אתה יכול לנסות ולשמוע .כמו כן אתה יכול לקחת מיגאל איזה איון מנורות אכזרי ולדעת מה הכיוון ,פס או איון?
בלינק שהצגתה בשרשור אחר ושדובר בו על מגבר מנורות (סודרי,עם הסוניק פרונטירס פאוור 2) שתדע המגבר הזה היה בבעלותי בערך שלוש שנים אולי יותר ויד ראשונה היה שניצל.
כך שמה שהצעתי לך הוא מנסיון של גם מנורות טוב וגם טרנזסטור .
ומכיוון שדעתי אינה נחשבת לכן אני מציע לך לנסות בעצמך.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
בקיצור : השמיעו לי לא מעט מגברי שפופרות חביבים מאד, עם הספקים של 20, 40 או 60 וואט, עם מיגוון רמקולים מערכות ויצירות מהסוג הקלאסי הכבד. באף אחת מהן לא יצאתי מסופק. שמעתי מוסיקה "כבדה" עם מגברי הספק שפורפרתיים חזקים של מאות וואטים (מחוברים לקדם מקביל) - והתוצאה היתה פנטסטית. יש כנראה שילובים שלא שמעתי. למשל מספרים שמגברי קוואד קלאסיים עם הרמקולים האלקטרוסטטים שלהם מחוללים פלאים. לא שמעתי.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
היי שלמה, לא נראה לי שלבלה לונה דרוש משהו אכזרי אבל אולי דעתי אינה נחשבת :)
אם מישהו מהחברים מכיר היטב את הבלה לונה אז שיואיל לחוות את דעתו על שילוב שפופרות.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
ברקצ, אולי כי דרוש לך ווליום גבוה שבעקבות כך השפופרתיים הקטנים מאבדים את דעתם.
ואילו אצלי החלל הוא קטן, והעוצמה בינונית (ומטה).
לדוגמה, שמעתי שלשום אצל עופר את הלברדין והווליום כוון על השעה 9.

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
חחח מצחיק מאד - אני שומע בחלל של 15 מטר כשהרמקולים במרחק מטר מהאוזן שלי ...
שמעתי גם חזק וגם חלש. עם הרמקולים שלי וגם עם מקולים נצילים של 90DB ומעלה. מכל מיני סוגים. המגברים החלשים יחסית לא נתנו את הדינמיקה הדרושה גם בווליום נמוך ולטעמי פיספסו גם בטונליות. יש צליל מסויים לטימפני או התחום הנמוך בפסנתר שצריך להרגיש את העוצמה שלו גם כששומעים ברמת לחישה.
לעומת זאת מגבר הספק של למעלה מ 200 וואט נתן כל מה שנתן מגבר טרנזיסטורי בעוצמה דומה - ועוד. ועוד.
דרך אגב קיים כמובן השילוב המפורסם של קדם מנורות עם פאואר SS . היה לי כזה. היום אני עם קדם טרנזיסטורי ופאואר קלאס D. אני יודע שניתן לשפר גם אותו בסופו של דבר אבל בסכומים קצת אחרים ממה ששילמתי אני.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
היי שלמה, לא נראה לי שלבלה לונה דרוש משהו אכזרי אבל אולי דעתי אינה נחשבת :)
אם מישהו מהחברים מכיר היטב את הבלה לונה אז שיואיל לחוות את דעתו על שילוב שפופרות.

אז שזהוא,ה"לא נראה לי" זה באוויר ,לכשתשמע תדע.
עצתי לך ,אל תלך עם קביעות מראש.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
את הבעיתיות במגברי מנורות יש לחלק ל2:
1. מגברים בינוניים שלא מסוגלים לשלוט ברב הרמקולים המודרניים, קודם כל בגלל שנאי מוצא מוגבלים, ואח"כ תכנון הספק והמעגלים הפנימיים.
2. רמקולים בעלי עכבה משתוללת/ נצילות נמוכה המהווים בעיה לרב מגברי המנורות הבינוניים והטובים כאחד.

מגברי מנורות בעלי הספקים נמוכים (10-40W) שיודעים לשלוט באמת ברמקולים בד"כ מאוד יקרים, ואין הרבה כאלה.
מגברי מנורות בהספקים בינוניים (60-100W ) כבר יש לא מעט, והם יכולים לשלוט במגוון גדול של רמקולים שאינם בעייתיים במיוחד, ולדעתי גם ברמקול כמו הבלה לונה שיש לו גם פונקציה של "השטחת העכבה" שאמורה לעזור למגברי מנורות בעיקר.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
ראיתי לא מזמן בלוחות את ה LEBEN CS-600. כדאי לך מאוד לבדוק אותו.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אחרי שחפרתי לעומק על היוניסון אתה רוצה שאתחיל הכל מחדש :)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
לא צריך לחפור רק לשמוע ........... :)
לדעתי מדובר בליגה אחרת אבל מבחינת התאמה תוכל לדעת רק בחיבור לרמקולים.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אינני מתחבר למראה שלו.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
מוטי, מה הקדם והמקור שלך?
איך שהוא שיניתי את דעתי לאחרונה, ז"א הבנתי את החשיבות שלהם בשרשרת... לדעתי שינוי שם יתן לך אימפקט גדול יותר מאשר שיפור איזוטרי בהגברה (הפאס הקטן לא פראייר ויחסית נייטרלי)
הייתי מחפש כניראה שיפור בגזרת המקור/קדם לפני המגבר.
ואם כבר מגבר, אולי עדיף בכלל הגריפון (בהנחה שאהבת את הקומבינציה)? למה להמשיך לחפש?

נ.ב. סליחה שסטיתי מהנושא.. אני כניראה פרקטי מידי :)

נערך לאחרונה ב:

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
המקור שלי הוא מחשב , ממיר של AMR (הלקוח הראשון בארץ של הדגם החדש SE), הקדם הוא אלגרי (פסיבי).

כעת משאני מחליף את הרמקול ועובר ל'בלה לונה', ראיתי משיטוט פה ושם כי ישנם אנשים שמגבירים אותו עם שפופרות.

מוזיקה
קלאסי - סולו, קאמרי, תזמורות בגדלים שונים.
לא מיסות ולא רקויאם (חוץ מברהמס).
בנוסף, רוק רך וג'אז.

אני מחפש צלילים קסומים וענוגים, את צלילי גן העדן :כוכב:
חלל האזנה בינוני, ווליום בינוני.

הנה קיבלת את כל הנתונים :)

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
הnממ קשה לי להמליץ כי אני לא מכיר את ה AMR.
בעקרון כל השרשרת שלך יחסית ניטרלית, האלגרי לא עושה כלום, הפאס כמעט לא עושה כלום, הכל תלוי במקור...
אם ה AMR מדוייק מידי היתי בודק דאקים יותר חמימים\נייטרלים אולי luxman DA06 או Weiss.
אם ה AMR נייטרלי\חמים, אז אולי דווקא קדם מנורות יעזור.... או מגבר מנורות כפי שחשבת (למרות שלדעתי אם צובעים קצת עדיף כמה שיותר קרוב למקור, כי מגבר צובע למשל מקשה על בדיקת מקור, ומשפיע על כל מה שלפניו).
אולי אופציה של באפר מנורות מעשה 845 תעשה העבודה?

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
אם ברשותך עדיין הברודמן והפס כדאי סתם לשם הסקרנות לחבר קדם אקטיבי טוב.

נערך לאחרונה ב:

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
מבחינתי, הברודמן על אף שכרגע הוא מאחורי גבי הוא כבר שייך להיסטוריה כי כעת הגיע זמן ה'דובל' :)

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
צלילי גן עדן לא תקבל ממחשב
לך על טרנספורט טוב
או פטיפון טוב

איזה כבלים מחוברים?
גם להם השפעה גדולה מאוד

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
חביבי, הממיר שלי הוא ה- AMR החדש (בימים הקרובים צריכה לצאת עליו סקירה בפורום השחור).

המוזיקה היא ריפ בתצורת פלאק באמצעות פובר 2000.
הכבלים הם פרקטל של טנשאונד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור