מגבר מה ההבדל בין קדמגברי הייבריד לבין קדמגבר מנורות?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
האם למישהו יש ניסיון ויכולת להסביר לי את ההבדל שבין קדמגברי הייבריד (אלה שהם סוליד סטייט אך עם מנורה או מנורות בדרך) לבין קדמגברי מנורות?

למשל - לאודיו ריסרצ' יש את ה LS-2, לווינסנט יש הייבריד, וכן הלאה.

אז מה הקטע? מה היתרונות והחסרונות של הייבריד?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
ה-LS2 עושה שימוש בטרנזיסטור מסוג JFET בדרגת ההגברה, מה שנותן שילוב של מהירות ורצפת רעש נמוכה, ובשפופרת לצורך BUFFER ביציאה, מה שמוסיף אלמנט של חלקות לסאונד. הטענה של ARC בזמנו הייתה שיש התאמה טובה בין מאפיינים של טרנזיסטור JFET למאפייני מנורה מסוג TRIODE. מהיכרותי עם החברה, הם בד"כ יודעים מה הם אומרים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ולהוסיף על דבריו של יאיר במילה אחת, בס.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
...וזהו?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הנושא מורכב.
בגדול, לדעתי, איכות התכנון ואיכות הבנייה קובעים הרבה יותר מאשר סוג רכיבי ההגברה מהם בנויים מגברים.

בגדול נוסף: בין שפופרות, טרנזיסטורים ופטים (FETs) , שפופרות הן הרכיב הליניארי ביותר מבין השלוש, פטים מעט פחות ליניאריים וטרנזיסטורים הם הפחות ליניאריים. מעגלים משולבים, או מגברי שרת, נמצאים בתחתית הרשימה. עם זה, מגבר שפופרות שאינו מתוכנן היטב ולא בנוי היטב לא יבטא את הליניאריות הגלומה בהן.

דבר נוסף, הטופולוגיה של המגבר חשובה לא פחות מאשר סוג רכיבי ההגברה. בטופולוגיה אני כולל גם את המשוב השלילי הכולל והמידה שלו.

בשורה תחתונה, לא נראה לי נכון לקבוע קביעות גורפות. כל מקרה לגופו, כל מגבר לגופו.
כאשר אני שוקל לרכוש מגבר, אני מאזין לו – ולא שואל לגבי רכיבי ההגברה, או הטופולוגיה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
מעניין אותי לשמוע על הבדלי ה"אופי" שבין השיטות. כמובן שמה שיהושע אומר נכון, וטיב הסאונד נקבע ע" מליון פראמטרים שונים - אבל האם מגברי הייבריד נשמעים יותר מנורתיים או יותר פטים/טרנזיסטוריים?

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
כמו שאמר יהושע,‏ כל מקרה לגופו.‏ לא ניתן להכליל באופן גורף.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
...אז נקרתה בדרכי הזדמנות באי ביי, זרקתי הצעה נמוכה, והסתבר ש Audio Research LS2B MK2 עבר לכל העולם ואחותו מתחת לראדאר. $285, ממתין לי בארה"ב, לא יאומן כי יסופר. נראה בדיוק כמו ה LS3B שקניתי לפני כמה חודשים, אבל בלי שלט רחוק.

בפעם הבאה שאני בארה"ב אתן לו האזנה ונחליט מה יעלה בגורלו.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
holy shit!

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
וכמה יעלה להתאימו ל-220V?

...אז נקרתה בדרכי הזדמנות באי ביי, זרקתי הצעה נמוכה, והסתבר ש Audio Research LS2B MK2 עבר לכל העולם ואחותו מתחת לראדאר. $285, ממתין לי בארה"ב, לא יאומן כי יסופר. נראה בדיוק כמו ה LS3B שקניתי לפני כמה חודשים, אבל בלי שלט רחוק.

בפעם הבאה שאני בארה"ב אתן לו האזנה ונחליט מה יעלה בגורלו.

וכמה יעלה להתאימו ל-,חשמל שלנו" או שזה רק פיוז?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לא, מדובר בהחלפה של שני שנאים. לא זול אבל מומלץ.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא, מדובר בהחלפה של שני שנאים. לא זול אבל מומלץ.

לחילופין ניתן להוסיף שנאי ממיר מתחים מ- 230 וולט ל- 115 וולט. זה פתרון זול יותר, אם כי, ללא כל ספק, החלפת השנאים במכשיר מביאה בדרך כלל לתוצאה טובה יותר.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
במקרה הזה שנאי פנימי מקורי פשוט נשמע טוב יותר.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83

לגמרי. לא יכולתי להפסיק לצחוק.

לגבי החלפת שנאים, קודם אאזין לו ואחליט אם אני מעדיף אותו על פני ה LS3B ובכלל אם להביא אותו לארץ - או למכור ולעשות קופה קטנה.

די מעניין אותי לשמוע את ההבדלים שבין ה 3 וה 2, אחד סוליד סטייט והשני הייבריד (נראים בול אותו הדבר ולשניהם אופציית DIRECT). הבאסה היא שלא אוכל לעשות מבחן A/B אמיתי כי אשמע את שניהם בסט אפים שונים בתכלית, ביבשות שונות, אחד דרך שנאי מ 110 באזור 220 והשני 110 באזור 110.

ממילא יעברו כמה חודשים עד אז. נתאזר בסבלנות.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
זוכר את הסרט Pet Detective? משפט הסיום שלו הולך ככה: You're a funny guy Ace....

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור