מה ההבדל בגודל העדשה

דבל

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
שלום.
אני מתעניין ברכישת מצלמה לבית [צילום ילדים, נוף,]
היה נראה לי לרכוש או sx720 או sx60 בדקתי ובגדול לא נראה שיש ביניהם הבדלים למעט תוספת הזום חוץ מהבדל אחד שזה גודל העדשה שב sx720קטן מאוד ובsx60 יותר גדולה רציתי לברר כמה זה משנה

תודה מראש

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תבדוק ביצועים - איכות תמונות מביקורות מקצועיות ברשת, זה מה שחשוב בפועל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
העדשה של SX60 בעלות זום גדול ואיכות אופטית הרבה פחות טובה
לא רואה סיבה אמיתית ללכת על SX60 הזום של SX720 מספיק לרוב האנשים מעל הראש

דבל

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
מה שבעקר עניין אותי הקוטר של העדשה שמתי לב שכל העדשות של dslr גדולות משמעותית משל הקומפקטיות רציתי לשאול האם יש משמעות לדבר אם כן הקוטר של sx60 גדול משל הsx720

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
SX60 היא לא DSLR סתם מצלמה קומפטית עם חיישן קטן עדשה עם זום גדול מידי (מעבר למה שצריך ומוריד את איכות העדשה והתמונה)

דבל

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
לפי מה שאני מבין הsx60 לא מומלצת רציתי לברר האם ישנה מצלמת דמוי slr שכן מומלצת מה שחשוב לי זה זום טוב *20 ומעלה וזווית צילום רחבה, איכות צילום טובה, מעדיף תפריט בעברית אם שייך, לא מעוניין באחת שניתן להחליף בה עדשות [ללא מראה], כמו כן אני לא מעוניין לעבור את הרף של 1,800 ש"ח

תודה על תגובות

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
SX720 תספק טווח זום יפה, איכות תמונה סבירה, אבל תפריטים בעברית אין, תקבל גם WIFI וכן זווית צילום רחבה של 24 מעולות.

חשוב לציין שמצלמות עם טווח זום גדול בדרך כלל באות עם עדשות פחות טובות ומספקות איכות תמונה פחות טובה - אבל היות וזה הדרישה הראשונה שלך בטח זה מאוד חושב לך.

דבל

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תודה על התגובה
תיקון קטן בsx720 יבוא קרט יש תפריט בעברית

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
טוב לדעת - יש גם במלאי?

דבל

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
ישנו במלאי אצל ספקים שונים ככלל כל המצלמות של קנון ביבוא מקביל הם ללא עברית וביבוא קנון ישנו תפריט והוראות בעברית עד כמה שביררתי כולל s60 [על מקצועיות לא שאלתי]

דבל

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
ע"מ לברר איזה מצלמה עדיף לי לקנות ערכתי בדיקה נוספת והשוותי ל2 מצלמות שהיו לי sx5 (דמוי slr) ו sd1300 שניהם של קנון ויצא לי שהחישן של sx5 קטן יותר משל sd1300 למרות זאת התמונות שלו כמה רמות מעל מה שגורם לי להבין שאכן יש משמעות גם לקוטר העדשה שגדולה משמעותית בsx5
אשמח לדעת האם יתכן שיש סיבה שונה לשוני הגדול באיכות התמונות

תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני לא מכיר SX5 אני מקכיר קנון SX50 וכן קנון SX1300
לפני המצלמות חיישן בגדול 1/2.3 אינצ כך שאני לא בטוח שאני על מבין מה אתה מדבר
אני לא יודע לפי מה אתה קובע שהתמונות של אחת מהן טובה מאחרת.

אם אתה מדבר על ההבדל בטווח הזום של המצלמה האם יש לכך משמעות על איכות התמונה, אז התשובה היא בהחלט כן עדשות סופר זום בדרך כלל פחות טובות.

אם אתה מדבר על הקוטר של העדשה עצמו - זה ממש לא אינדיקציה לכלום כמו שגודל הפיזי של המצלמה הוא לא אינדקציה לכלום

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18

אם אתה מדבר על ההבדל בטווח הזום של המצלמה האם יש לכך משמעות על איכות התמונה, אז התשובה היא בהחלט כן עדשות סופר זום בדרך כלל פחות טובות.

אם אתה מדבר על הקוטר של העדשה עצמו - זה ממש לא אינדיקציה לכלום כמו שגודל הפיזי של המצלמה הוא לא אינדקציה לכלום
כרמי. עדשה גדולה (קוטר גדול) לא מספקת כלום מעבר לעדשה עם קוטר קטן עם אותו מאייפנים של צמצם ומוקד?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נכון

דבל

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3

התנצלות הדגם הינו s5 is
[URL]https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/support/details/cameras/support-point-and-shoot/powershot-s-series/powershot-s5-is[/URL]
הדגם השני sd1300
[URL]https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/support/details/cameras/support-point-and-shoot/powershot-sd-elph-series/powershot-sd1300-is[/URL]

s5 הינה מצלמה ישנה מלפני כ8 שנים דמוי slr המצלמה השניה sd 1300 או בשמה השני IXUS 105 הינה מצלמה מ2010 שנהם5 היו ברשותי מס' שנים לs5 ישנו חיישן 1/2.5 אינטש 8 מגה פיקסל ולsd1300 חיישן 1/2.3 אינטש 12.1 מגה פיקסל שאר הפרמטרים למעט קוטר עדשה דומים
ובאופן עקבי התמונות שיש לי מהs5 טובות יותר מהsd1300 אין לי מושג מה ההסבר לזה אבל חשבתי שאולי המידע למה זה ככה יועיל לי בבחירת הדגם הבא
תודה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
הרבה יותר פשוט להתמקד בתקציב ובצרכים ומתוך כך לבחור את המצלמה הטובה ביותר.
כמות האור הנכנסת בעדשה מושפעת מגודל החור [מפתח הצמצם] שיוצרים העלעלים בתוכה [מספר קטן הרבה אור ולהיפך].
בהתאם לכך מתוכננת העדשה.
נראה לי [לפי התקציב שנקבת והצורך בזום משמעותי] שכדאי לך לבדוק גם את מצלמות הפנסוניק FZ300 והקנון SX60 HS ואולי ביד שנייה [או להגדיל קצת תקציב] את הפנסוניק FZ1000

דבל

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
נראה לי [לפי התקציב שנקבת והצורך בזום משמעותי] שכדאי לך לבדוק גם את מצלמות הפנסוניק FZ300 והקנון SX60 HS ואולי ביד שנייה [או להגדיל קצת תקציב] את הפנסוניק FZ1000
אני דווקא מעדיף את קנון sx60, רק לפי מה שהבנתי פה היא פחות טובה מsx720 אם פני הדברים הם לא כך אשמח לדעת

דבל

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
קניתי לפני כ שלושה חודשים את הsx720 ומאוד מרוצה ממנה
התמונות חדות וברורות גם בזום גבוה משקל קל
ממש מצלמה מעולה לצילומי ילדים בית וכו'

רק אל תקנו מדרך קרט מחיר יקר יותר ו0 שירות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
תתחדש

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור