מה אתה: אוהב מוזיקה או אודיופיל?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בהגדרה, אודיופיל אוהב ציוד אודיו מול אוהב מוזיקה. לאוהב מוזיקה יש הרבה אלבומים/תקליטים/דיסקים והוא מקשיב למוזיקה, בעוד שלאודיופיל יש אודיו יקר מאוד.

את האמת...כיצד היית מגדיר את עצמך?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תומר, נשמה, אתה ממחזר פוסטים?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
יש לי חבר שהכין חדר אקוסטי ייעודי למערכת האודיו, קנה מערכת אודיו ב-200 אלף דולר, יש לו 200 דיסקים ו-10 צרובים אותם הוא שומע כשהוא שומע מוזיקה. אודיפיל או חובב מוזיקה?

רוב החברים שלי הם כאלה...

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
זה ניסיון להסיט את תשומת הלב מהטרול שקוראים לו רוברט, או שבאמת נגמרו לך הרעיונות? :)

נו, מתן....
רוברט הוא לא טרול במובן של גררובן... וגם לא במובן של גראבבן...:)

בהגדרה, אודיופיל אוהב ציוד אודיו מול אוהב מוזיקה.

תומר, ההגדרה הנכונה היא: זה שמסתפק בלשמוע מנגינות מול האודיופיל שאוהב לשמוע מוסיקה...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יש לי חבר שהכין חדר אקוסטי ייעודי למערכת האודיו, קנה מערכת אודיו ב-200 אלף דולר, יש לו 200 דיסקים ו-10 צרובים אותם הוא שומע כשהוא שומע מוזיקה. אודיפיל או חובב מוזיקה?

רוב החברים שלי הם כאלה...
להחליף חברים. דחוף.
אני לא מכיר אדם אחד שהוא "אודיופיל" אבל לא אוהב מוסיקה.
ולפי התיאור שלך לא נשמע שהחברים שלך אודיופילים אלא אנשים אמידים שרוצים מערכת שופוני. כאלה יש למכביר.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
יש לי חברים שאני יכול להגיד עליהם, שהם קודם אוהבי מוזיקה ואחר כך מערכות אודיו, ויש להם 2,500 דיסקים שהם קנו בזיעת אפם.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אתה יכול להגיב בתנאי לא תחרב את השרשור...

יש מעט יבואני אודיו שהם גם אוהבי מוזיקה וגם אוהבים ציוד אודיו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יש לי חברים שאני יכול להגיד עליהם, שהם קודם אוהבי מוזיקה ואחר כך מערכות אודיו, ויש להם 2,500 דיסקים שהם קנו בזיעת אפם.
אותם תשאיר! :)

למה אתה מכריח לעשות את ההפרדה הזאת, אגב? ההפרדה הזאת היא לא תמיד אמיתית.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מתן, את האמת, אתה לא אודיופיל?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
למה זה חייב להיות זה או זה? אפשר להיות שניהם.

עמיר

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
יכול להיות, אני חושב שאתה כזה ;).

יש יבואן לרמקולים שלך :rolleyes:.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני לא אוהב מוזיקה במובן של זיו פרלמן, עמיר קסנר, או אביעד (ועוד כמה כוכבים בהי פי מוזיק)
אבל מוזיקה היא חלק מן חיי.
תמיד הולכים להופעות, תמיד מוזיקה מתנגנת בבית

למדתי, סבלתי, ניגנתי 8-9 שנים, אשתי אוהבת מוזיקה, ילדיי אוהבים מוזיקה. זה לא אומר שאני שומע קולטריין מהבוקר עד הערב, אם כי דווקא אשתי הגיע עם דיסקים של קולטריין כשאני הבאתי את סלין דיון.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מתן, אוקי אז אתה מודה ויצאת גבר, אבל, יש עוד 94 אחוז, מתוכם כאלה שלו יודו לעולם.

למה אנשים פוחדים להודות שהם אודיופילים?

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתן, אוקי אז אתה מודה, יש עוד 94 אחוז, מתוכם כאלה שלו יודו לעולם.
מודה? למה, זה היה מתישהו מילה גסה? משהו להתבייש בו?
יש דברים שאני יכול להודות לך באוזן, אבל אז באמת זה יהיה גורם לבושה. (סלידה מאקולייזרים ודבילים שמרכיבים דרייברים וחושבים שהם מבינים בסאונד בגלל זה, הוא לא אחד מהן, אגב).

אני אוהב מוסיקה. מיכאל אוהב מוסיקה. כל אחד פה אוהב מוסיקה, בדרך שלו ובעומק שהוא מסוגל לו. זה ענין של חשיפה, התפתחות, רצון וזמן פנוי. מין הסתם אם מישהו משקיע כסף ומאמץ בלקנות מערכת סטראו טובה יותר, זה בגלל שהוא רוצה לנגן בה מוסיקה, לא להכין איתה קפה.

אז מה אתה שואל בעצם? אתה מנסה לגעת בעצב חשוף עם שאלה טעונה? לגרום לאלה עם 2000 דיסקים להסתלבט על אלה עם 200, ולהגיד שהם רק אוהבים ציוד? לייצר עוד שיח רדוד עם אותם פוסטים?
אז יאללה, בגלל ששמש בחוץ, ומשעמם לי באופן יוצא דופן, אני אזרום איתך.

קבל דוגמא:
יש לי חבר, איש זהב וקשה (לא החלטתי מה יותר, זהב או קשה), שקנה מערכת ב- 50-60,000 שח מערן בשעתו, ושומע איתה שלושה תקליטים בערך. אחד קלפטון, השני קליף ריצרדס, השלישי רובי וויליאמס.
ניתן היה לפיכך לסווג אותו לסוג ה"אודיופילים", נכון? וואלה, לא בדיוק. לאחרונה קנה גיטרה יקרה. אחת מכמה. מנגן עליה הרבה עם חברים. הולך להופעות מדי פעם. רצה לטוס להופעות בחו"ל. אז מה הוא, בעצם?

חבר אחר חשב שהוא, בנוסף לאהבת המוסיקה וההבנה העמוקה שלה בכמה ז'אנרים, גם אודיופיל. או יותר נכון, אוהב לשמוע טוב. אבל הוא לא באמת. כל הזמן קונה, מוכר הכל, קונה, מוכר הכל. ולא בהנאה, אלא בייסורים של כתיבת רומן עב כרס. אז מה הוא? לא סגור על עצמו, אולי. אוהב מוסיקה, בוודאי.

בכל מקרה, מעטים האנשים ש"יודו" שהם אוהבים רק את הציוד, כי זה נשמע מטומטם, וגם אם אנחנו חושבים עליהם שהם כאלה, מי אנחנו שנחליט מה המיקום שלהם על סקאלת "אוהבי המוסיקה"? כל אחד יעשה את הטוב בעיניו.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מעטים האנשים ש"יודו" שהם אוהבים רק את הציוד, כי זה נשמע מטומטם

:D

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי אודיופיל זו אהבת צליל, לא אהבת ציוד. המילה ציוד לא מוכלת במושג אודיופיל.

אריה

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
לדעתי תומר נכנס לשדה מוקשים,כי עידן הדיגיטלי לא מחייב דיסקים/תקליטים בשביל להנות מהמוסיקה. לגבי הגדרה עצמית: כאן לא כמו במיניות (הטרו,הומו,דו-מיני) ויש הרבה יותר גוונים משחור ולבן. חוץ מזה אפשר לאהוב מוסיקה ולהחזיק מערכת צנוע,אבל אי אפשר להחזיק מערכת יקרה בלי לאהוב מוסיקה.;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני יכול להעיד על עצמי שאחרי 23 שנה כתקליטן אני קודם כל אוהב מוסיקה.
אבל השאלה הנשאלת ניתנת לשידרוג.

למשל חובבי מוסיקה קלאסית. האם הם יכולים להינות מהמוסיקה שלהם ממערכת שמשמיעה שליש ממה שהוקלט? אם כן, אז הם כנראה לא שמעו את מה שהם אוהבים כפי שצריך לשמוע.

או במילים אחרות. מי שאוהב מוסיקה ורוצה לשמוע מה באמת מתרחש שם, מוכרח להשקיע בזו שמשמיעה לו את מה שהוא אוהב.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אז יש צדיק בסדום ו-50 שאינם מודים שהם...

למה אנשים פוחדים להודות שהם אודיופילים?

אודיופיל זה לא מילת גנאי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור